Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (482. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.072
Cevap
63
Favori
285.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 480481482483484
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son sürüm global yüklü,cihaz rootsuz, düşme olmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Bende fiyat dusmusken mi note 3 dusunuyorum. Ama bu telefon hala cok iyi. Son bir sorum olacak. Eu romun fastboot olani 1 gb iken , recovery olani 760 mb civari. Bu fark nicin var.

Mi Note 3 de gayet güzel bir telefon. Temiz kullanırsanız Mi4'ten çok daha uzun süre ve daha akıcı şekilde kullanırsınız. Fastboot kaynak kodlarını yazarak yükleme anlamına gelir. Yani sadece bilgisayar üzerinden programlar ile yüklenebilir. Recovery ise telefon hafızasından spesifik ''clockwork flash'' gibi sisteme gömülü ancak sonradan yüklenen programlar ile yüklenir. Aralarındaki tek fark bu. Kullanım kolaylığı sağlamak ya da sürekli bilgisayardan işlem yapamayacaklar için oluşturulmuş bir şey diye düşünüyorum. Yanılıyor olabilirim.

Yalnız Xiaomi.eu, MiGlobe gibi traşlanmış yazılımları dediğim gibi Twrp gibi gömülü flash uygulamalarından yüklediğinizde (ki sadece bu programlar ile yüklenebilir) telefonda hafıza olarak yer açıldığını görürsünüz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sergerdar kullanıcısına yanıt
    Tam olarak anlamadım. Miui optimizasyonu kapatınca çekirdeklerin tamamı çalışmaya başladı mı diyorsunuz ?

Miui optimizasyon kapatıldıktan sonra normal koşullarda cihazın rootlu olması gerekiyor. Herhangi bir kernel kontrol programı ile de çekirdeklerin aktif hale getirilip oluşturulan bu kernel sisteminin her açılışta otomatik olarak uygulanması yani uygulamaya komut verilmesi gerekiyor. Bunun için de açılışta hatırla gibi ufak bir seçenek mevcut.

Cihaz 2 gündür açık, sürekli kontrol ediyorum tüm çekirdekler aktif ve verimli çalışıyor.

• proct kullanıcısına yanıt
    Yanlış oldu sanırım

Performans artışı oldumu olduysa yüzde kac yaklaşık olarak?

• Yaklaşık olarak %15 bandında(tahmini) bir artış söz konusu. Yalnız KitKat’ın 4 çekirdeğinden aldığınız performansı 6.0’dan alamazsınız.

Hocam eu rom beta surumu yukledigimizde rootlayacagim. Haftalik guncelleme aliyor sanirim eurom. Her seferinde sifirdan kurup rootlamak mi gerekecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Son soru hocam peki root isleminden sonra otadan güncelleme olmazmi artik?

• arkadaşlar deneyimim olmadı ama önünüzde 2 seçenek var, ilk seçenek Ota dan güncelleme gelir kurarken root olduğu için hata verebilir. İkinci seçenek Ota yine gelir hatta kurarsın da ama root yok olur. Tekrar root atmak zorunda kalırsınız.Gibi gibi tahminen

• Şurayı sıkı markaj altına aldım Sailfish OS
    https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/orig-development/alpha-sailfishos-2-0-2-51-alpha-cancro-t3462419

Şurdaki rom'un hem oreo Hemde Nougat versiyonunu denedim.Oreo iş olsun diye çıkmış gibi beğenmedim.
    Nougat'ada gelince.Aslında stabil ve substratum temaları ile uğraşmasıda eğlenceli.Ama performans oalrak çok kötü.49.000 antutu alabildi.
    Cpuz -Z programıyla izledim çekirdekler aktif ama 1600 mhz civarında çalışıyor.Buda bariz performans düşüşü demek.Oyunlarda da hissedilir derecede kayıp vardı.

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★
    Yok abi, kernel modu yapılmış miui'nin bırak geçmeyi yanına yaklaşabileni yok.Sadece biraz boş hafıza bırakın(Testi az önce yaptım)

• quote:

Orijinalden alıntı: tlhGS

Postu görür görmez kurdum. Tam aradığım rom diyebilirim. Neden bilmiyorum ama emojileri değiştiremedim, tek sorun bu diyebilirim şimdilik.

Edit: Sorun çözüldü.

Mümkünse linki verebilir misiniz bana? Ben bakıyorum liste boş diyor sitesinde.

Birde cihazın çekirdek işleyişi, kaç çekirdek çalışıyor, Performans moduna alınca 2457 hız veriyor mu 4 çekirdek?

• Ugreen şart cihazı kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? Bir de Mi4 için Quick Charge 3.0 destekli şarj cihazı kullansam bir sorun olur mu?(3.0 kullansam bile 2.0'dan daha iyi şarj süresi alamayacağımı biliyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mavi Penguen -- 7 Mart 2018; 22:21:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Şurayı sıkı markaj altına aldım Sailfish OS
    https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/orig-development/alpha-sailfishos-2-0-2-51-alpha-cancro-t3462419

Şurdaki rom'un hem oreo Hemde Nougat versiyonunu denedim.Oreo iş olsun diye çıkmış gibi beğenmedim.
    Nougat'ada gelince.Aslında stabil ve substratum temaları ile uğraşmasıda eğlenceli.Ama performans oalrak çok kötü.49.000 antutu alabildi.
    Cpuz -Z programıyla izledim çekirdekler aktif ama 1600 mhz civarında çalışıyor.Buda bariz performans düşüşü demek.Oyunlarda da hissedilir derecede kayıp vardı.

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★
    Yok abi, kernel modu yapılmış miui'nin bırak geçmeyi yanına yaklaşabileni yok.Sadece biraz boş hafıza bırakın(Testi az önce yaptım)

Hocam bu hangi surum. 9.2.2.0 kararli da 68 bin almistim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 7.9.15 beta hocam .3rd parti hatası yüzünden guncellemiyorum sürüm .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MetinCinar kullanıcısına yanıt
    Aynen linkleri kaldırmışlar. Silmesem upload ederdim.

Evet, dört çekirdeğin de aynı anda 2457'yi gördüğü anlar oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tlhGS

Aynen linkleri kaldırmışlar. Silmesem upload ederdim.

Evet, dört çekirdeğin de aynı anda 2457'yi gördüğü anlar oluyor.

Tamam teşekkür ederim Sağolasın. Denk gelirsen haberim olsun.

Proct üstad Nasıl bulabiliriz var mıdır yolu?

Aoisp 6.3

• Root gömülü şekilde gelen cihazlar otadan güncelleme alır ancak sonradan root atılan cihazlar güncelleme almazlar hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Penguen

Ugreen şart cihazı kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? Bir de Mi4 için Quick Charge 3.0 destekli şarj cihazı kullansam bir sorun olur mu?(3.0 kullansam bile 2.0'dan daha iyi şarj süresi alamayacağımı biliyorum.)

Fazla voltajdan ya cihaz yanar ya da şarj aleti. 2.0 destekli Ugreen alabilirsiniz. Kesinlikle öneriyorum.

3.0 alırsınız ancak volt değerlerinin ve amper değerlerinin uyuşması lazım. Bu da zor bir ihtimal. Bir zarar vermese bile zamanla bataryayı öldürür. O yüzden 2.0 Ugreen alın. Ben 1.5 yıldır kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proct -- 8 Mart 2018; 14:23:19 >
  • MetinCinar kullanıcısına yanıt
    Maalesef ben de bulamadım. Linkleri niye kaldırdıklarını da anlamadım işin açığı. İnternet upload hızı iyi olan bir arkadaş varsa upload edebilir aslında. Romu daha önce indirenler için söylüyorum tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Hocam eu rom beta surumu yukledigimizde rootlayacagim. Haftalik guncelleme aliyor sanirim eurom. Her seferinde sifirdan kurup rootlamak mi gerekecek.

Gömülü gelmediği için güncelleme yaparsanız tekrar root atmanız gerekir ancak çok da zor bir şey değil root atmak. Supersu indirip Twrp ile flashlamak yeterli. Çok basit bir işlem.

• 
Sayfa: önceki 480481482483484
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.