Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.073
Cevap
63
Favori
285.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Evet aslında çokda önemli değildi ama 8.1 gapps indirdiğim halde ,play store hatası alınca geri döndüm .

Bu arada substratum'um sadece rom'lara gömülü yapı olduğunu sanıyordum ,yanılmışım .root yapıp Play'den uygulamasını indirmek yeterliymis.

Miui pabucu dama atılır ,neden yayginlasmamis anlayamadim

Genelde güzel olan temalar ücretli. Ben zamanında 2-3 adet tema satın almıştım. Gayet stabil Android 6 romları var aslında. Çok uzun süre kullandıklarım oldu aralarında ancak artık bıraktım. Zaten Mi4 de oldukça eskimiş bir cihaz. Uğraşmak istemiyor geliştiriciler Rom konusunda. Fazla baskıdan af edersiniz kıçı kırık birkaç rom yapıp bırakıyorlar. O kadar sıkıldım ki rom yükleyip denemekten bilgisayarımdaki tüm customları sildim desem yeridir. Birkaç tane var onlar da Oreo.

• proct kullanıcısına yanıt
    Yok oreo iş olsun diye çıkartılan rom olduğu belli.

Oreo Go yayınlanınca ugrassalar daha iyi olurdu .

Ama geçen sene kullandığım Nougat Nos baya iyiydi.

Yine onu kurarim muhtemelen .

Ezelden beri telefonlara fazla para vermeyi sevmiyorum .Ve gittiği yere kadar kullanıyorum.Buda öyle olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Yok oreo iş olsun diye çıkartılan rom olduğu belli.

Oreo Go yayınlanınca ugrassalar daha iyi olurdu .

Ama geçen sene kullandığım Nougat Nos baya iyiydi.

Yine onu kurarim muhtemelen .

Ezelden beri telefonlara fazla para vermeyi sevmiyorum .Ve gittiği yere kadar kullanıyorum.Buda öyle olacak

Mi4'ü Türkiye'de kullanan ilk 100 kişi arasındayımdır muhtemelen. Konuyu devraldığımda şuanki ana sayfa içeriğinin %25'i felan ya vardı ya yoktu.

O sıralar muhteşem bir cihazdı çünkü daha hızlısı yoktu gibi bir şey. Iphone ile kafa kafaya görüyordu cihazı bilen herkes.
    Sayfaya birçok içerik ekledim sonra kurulan bütün Xiaomi telefonların donanımhaber forum sayfaları benim oluşturduğum konu içeriğini baz aldılar. Hatta diğer marka telefonların forumları da aynı şekilde.
    O zamanlar uğraşmaya değerdi çünkü dediğim gibi cihaz bunu hak edecek kadar iyiydi. Üzerinden 3 yıl geçmiş 4. yıla doğru ilerliyoruz artık.

Eğer o dönemlerde Xiaomi markası şimdiki gibi bilinir, güvenilir olsaydı bu cihaz Mi6'dan fazla yükseliş yapardı ve ses getirirdi. O dönemde bu kadar sağlam ve bu kadar şık olan bir cihaz yoktu.
    4 çekirdek aktif, canavar gibi kasma donma yok, kamera desen çok iyi. Yağ gibi akıyordu cihaz. Batarya süresi muhteşemdi vs.

Son 2 yılda o kadar gelişti ki mobil cihaz sektörü artık bu tür cihazların yüzüne bakılmıyor. Dolayısı ile talep olmayınca ilgilenmek de istemiyor insan. Yazan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum yine de. Bu zamana kadar yüzlerce arkadaşa yardımcı oldum. Garantiden dönen cihazları yaptım. Zaman su gibi akıyor :)

Son olarak Mi4 hak ettiği değeri hiçbir zaman alamayan bir cihaz oldu en azından Türkiye'de böyle. Hiç unutmam ilk çıktığı zaman Çin'de 1 dakika içinde 100 bin adetten fazla satılmıştı internet üzerinden ön sipariş ile. Haberleri okuyorduk ''ulan Türkiye'ye gelse'' felan diyorduk.

Kafanızı ağrıttım kusura bakmayın :)

Estagfurullah Olur mu hocam öyle şey.Sizleirn emekleri sayesinde bişiler kaptık
    bu arada AospExtended oreo değilde 7.1 olan versiyonunu indirdim ve çok beğendim. magisk ile kolayca root yapabilmem ve en güzeli hiç magisk root falan uğaşmadan , pokemonGo netflix gibi custom romlarda root veya 3.parti kernel yüzünden güvenliğe takılan uygulamaları sıkıntısız çalıştırması.

Evet NOS'da güzeldi ancak root/kernel yüzünden kullandığım bu uygulamlar çalışmıyordu.

Batarya performansını test etme imkanım daha olmadı ancak oldukça akıcı olduğunu söyleyebilirim.Kamerasıda fena değil.
  • Bu cihazın çok kaliteli üzerinde çalışılsa inanılmaz işler yapabileceğini düşünüyordum artık denilen gibi zaman geçti ve artık kimse yüzüne bakmıyor. Bu cihazın bana sorarsanız bir dezavantajı'da mi3 ile aynı kod'a sahip olması bu cihazın eski bir konumda olmasını sağladı.

Xioami'nin de saçma sapan politikaları çift çekirdek vs..
    En azından TRee Kernel yayınlansaydı shahan_mik3 ve vasishath yine çok iyi işler başarabilir.(Henüz geç kalınmış değil)

Ama xioami'den böyle bişey beklemiyorum marshmallow kaynak kodu bile yayınlansa yine bir nebze yeter ama eminim ki böyle bişey yapmak xioami'nin bütün politikalarına çok aykırı old için olamayacak işler(Töbe Töbe )

Ben bu tür sebeplerden ötürü cihazımı raf'a kaldırdım.Farklı bir cihaza geçtim size tavsiyem sizde cihazınızı artık değiştirin .

• arkadaşlar merhaba telefonun sesi son seviye olmasına rağmen çok kısık çıkıyor telefonu sabahtan beri rootlayamadım twrp de yükleyemedim modeli mi4w olarak gözüküyor var mıdır bir çözümü ?
  • Ben bu telefonu kullanıyorum ve gerçekten memnunum 2-3 yıldır kullanıyorum herkese tavsiye ederim tam bir fiyat performans ürünü
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

quote:

Orijinalden alıntı: Harry Morgan

quote:

Mi4 OREO STABİL AospExtended

Rom harika ve stabil. Orjinal android one yi aratmiyor. Tek sorun ana ekrandaki google arama uygulamasini kaldiramadim. Kaldirmanin bir you var mi? Ana ekran seceneklerinde kaldirma tiki pasif goruluyor.

Hocam bu romu hala kullanıyor musunuz? Diğer arkadaşın da dediği gibi kamera ve ses performansı nasıl acaba?

Rom sabil. Camera cekimi orjinal rom kadar olmasada guzel. Miui camera programi yuklemeyi dusunuyorum.sesle alakali bir deneyimim olmadi. Muzik vs yuklu degil. Tek sorun bir ara animasyonlar kapanmis gibi menuye girisde ve bildirimleri acarken kayma olmuyordu ve fotograf cekip, cektigin resimlere baktigimda resimler titriyordu.yeniden baslattim 2 gundur sorun gorunmuyor.
    Miui son surumde 2 cekirdek calisirken antutu 60 bin alirken simdi antutu 52 bin aldi.

Hocam ben de bi kurup bakayım dedim ama performansını hiç beğenmedim miui globale geri döndüm.

@lazye

Cancro MM kernel kodları yayınlandı hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzun zamandır takip etmedim evet 3 ay olmuş sanırım çok özür dilerim ...

Burada;

https://github.com/MiCode/Xiaomi_Kernel_OpenSource/tree/cancro-m-oss

TRee Kernel için söylediklerimin arkasındayım inşallah ben yanılırım .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Mi4 OREO STABİL AospExtended

Rom harika ve stabil. Orjinal android one yi aratmiyor. Tek sorun ana ekrandaki google arama uygulamasini kaldiramadim. Kaldirmanin bir you var mi? Ana ekran seceneklerinde kaldirma tiki pasif goruluyor.

Hocam bu romu hala kullanıyor musunuz? Diğer arkadaşın da dediği gibi kamera ve ses performansı nasıl acaba?

Rom sabil. Camera cekimi orjinal rom kadar olmasada guzel. Miui camera programi yuklemeyi dusunuyorum.sesle alakali bir deneyimim olmadi. Muzik vs yuklu degil. Tek sorun bir ara animasyonlar kapanmis gibi menuye girisde ve bildirimleri acarken kayma olmuyordu ve fotograf cekip, cektigin resimlere baktigimda resimler titriyordu.yeniden baslattim 2 gundur sorun gorunmuyor.
    Miui son surumde 2 cekirdek calisirken antutu 60 bin alirken simdi antutu 52 bin aldi.

Hocam ben de bi kurup bakayım dedim ama performansını hiç beğenmedim miui globale geri döndüm.

@lazye

Cancro MM kernel kodları yayınlandı hocam.

Performans da dusme var. Pes 2018 oynuyorum arada takilmalar oluyor. 4 cekirdek calissa da orjinal romun 2 cekirdegini tutmuyor. Ama isinmada azalma var.bazi uygulamalar kararli calismiyor guven vermedi. Bende donececegim bir sure sonra global kararliya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar mi 4 cihazımin geri tuşu ana ekran tuşu gibi çalışıyor.hatta aynısı.geri tuşu işlemi yapmıyor.yardim edermisiniz?

• 4 çekirdek aktif ve asla kapanmıyor. Performans artışı da söz konusu.

İsteyenler deneyebilir.

Root lazım.

Ardından geliştirici seçeneklerinden Miui optimizasyon kapatılacak. Telefon yeniden başladıktan sonra Kernel Adiutor'u kurun. İşlemci ayarlarından 4 çekirdeği de açın. Telefonu yeniden başlatın. Bir de açılışta uygulansın işaretli olacak.

Uygulama sekmesinden root ve Kernel Adiutor programını kilitlerseniz daha stabil çalışır.

Mi4 icin eu rom mu kullaniyorsunuz? O da mi android 6 da?

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Hem daha fazla alan kalıyor. Mobilden yüklemiştim görüntüleri bilgisayarda görünmüyor. Eğer bilgisayarda iseniz bir kontrol eder misiniz sıkıntı var mı ?

• sergerdar kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız sürüm nedir ?
    Cihaz rootlu mu ?
    Cihaz darbe aldı mı, herhangi bir yere düşürdünüz mü son zamanlarda ?

pc de görnüyor sorun yok.

Bu romun kararli 9.2.2.0 den farki var mi? Extra bir ozellik yada stabilitesi var mi?

• quote:

Bu romun kararli 9.2.2.0 den farki var mi? Extra bir ozellik yada stabilitesi var mi?

Vallahi pek bir şey diyemem çünkü artık Mi4'ü ikinci planda kullanıyorum. Ancak stabilitede bir sıkıntı görmedim gayet akıcı, bir sorun yok gibi. Fotoğraf için felan lazım oluyor ya da Android telefon lazım oluyor hemen Mi4'ü devreye sokuyorum. Iphone kullanıyorum birinci telefon olarak ama mecburiyetten. İmkanım olsa beklemeden Mi6'ya geçeceğim ama zor :)

• Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    Eyvallah

Bende fiyat dusmusken mi note 3 dusunuyorum. Ama bu telefon hala cok iyi. Son bir sorum olacak. Eu romun fastboot olani 1 gb iken , recovery olani 760 mb civari. Bu fark nicin var.

• 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.