Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.073
Cevap
63
Favori
285.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten arkadaş 1080p görünümlü 240p dedi . Evet video olarak kalite düşük ama pc den izleyince farklı oluyor . Telefonda çekerken kalitesiz gibi bilgisayardan izlerken idare eder derecede. Bakalım yakın zamanda bu cihazı bende bırakıyorum . Mi 5x e geçiş yapmayı düşünüyorum
  • lazye kullanıcısına yanıt
    FPS ile ilgili bir şey yazmadım ki. 240p dedim piksel olan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 3 yaptım daha iyi gibi hocam. Bir de video da titreşimi kapattım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tlhGS

FPS ile ilgili bir şey yazmadım ki. 240p dedim piksel olan.

Özür dilerim ben yanlış anladım hocam ...
  • hangi custom romu önerirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 saat ekran süresi alıyorum çok az geliyor eskiden daha iyiydi. Oyun oynamıyorum sosyal medya uygulamaları kullanmıyorum, kullandığım sadece mobilveri operamini ile gezinmek. parlaklık çok düşükte wifi kapalı. Telefonu 14 ay aydır kullanıyorum. 8.5.1.0 son stable rom kullanmaktayım. Fabrika ayarlarına dön dersem eski yazılıma döner mi? (:

• nico1907 kullanıcısına yanıt
    Maalesef dönmez. Bilgisayardan yapmak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: soyken

Mümkün ben öyle kullanıyorum. Dillerde sadece türkçe aktif olsun, diğerlerini pasif yapın.

Niye yapamadığınızı anlamadım acaba bir yeri eksik mi söylüyorum.

Teşekkürler hocam.sorun google klavye sürümündeymiş.güncelleyince özellik eklendi.şu an istediğim gibi oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

quote:

Orijinalden alıntı: lazye

quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Miui 9 günlük pil performansı. Pil konusunda fikir edinmek isteyenler için.

Bu ekran süresini 1 yıldır kullanıyorum ama yinede alamadım aldığım en fazla ekran süresi 7 saat oda ilk aldığımda miui 7 ile geldiğinde miui 8 veya miui 9'da bu ekran süresinin yanından bile geçemedim ...

Siz şuann kabaca en az 9 saat alacaksınız gibi görünüyor.

4 çekirdek çalışmamasına en çok takanlardan biri benim şahsi fikrim bu saatten sonra alınmaz arkadaşlar alan arkadaşlar çok pişman edeceğini sanmıyorum ama en beğendiğim özelliği hardbrick yapma ihtimaliniz nerdeyse yok en fazla brick oluyor cihaz çok uğraştım valla :)

Çok sağlamdır,kamerası iyidir,ekran parlaklık ve renk konusunda çok başarılı ...

Lineageos 14.1 atarsanız performansı iliklerine kadar hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.
    Ekran süresi 4-5 saat arası ...

Oreo romu pek stabil değil bildiğim kadarıyla o yüzden nougat romlarında kalmanızı tavsiye ederim...

Son 1 saat YouTube izledim ve 8 saat ekran verdi. Bu ekran süresini direk kullanımda alamazsınız. Çoğu Google programı devre dışı kullanmadığım için. Wifi tarama kapali. WhatsApp ve mail hariç butun programlar uykuda. Geliştirici seceneklerindeki hafıza optimazyonu kadar kapattim. Wifi kullanımında 3g kapalı. Tıklama sesi titreşim vs kapalı. Ama telefon rotlu değil. Mi5 de bu süreyi veriyordu.

Hocam bu dediklerinizi nasıl yaptığınızı ayrıntılı anlatırmısınızd.hangi uygulamaları devre dışı bıraktınız.brick olacak endişesiyle hiç bir şeyi devre dışı bırakamıyorum.bu sıkıntıyla karşılaşanlar olmuş.devre dışı bırakmak için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz.zira 8.0 da tüm uygulamalarda devre dışı bırakma pasif konumda.uykuya nasıl alıyorsunuz

• Teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar ben de mi 4 almayı düşünüyorum.Ancak okuduğum yorumlarda telefonun iki çekirdeğe hatta bir çekirdeğe kadar düşerek performansının azaldığını ve candy crush gibi bir oyunda bile kastığını okudum.Ben öyle telefonla fazla uğraşmam.Rom falan yüklemem.Anlayacağınız geldiği gibi kullanırım.Acaba bu telefon beni uğraştırır mı?Bir de telefonun yazılımını güncellemezsem çekirdek azalması yine olur mu?Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
  • Daha önce yazdığım yazıyı sorularınzıa cevap adında paylaşayım;
    "çekirdek için nerdeyse her postta yazılmasına rağmen hala "çift çekirdek" muhabbeti dönmüş.
    1-Cihazda snapdragon 801 var bu çipset 4 çekirdektir.
    2-Xiaomi, Mi4 cihazında 2 çekirdeğini kapattı yada bugda kalıyor(Sdece mi4 için değil mi5'de de aynısı olmaya başlamış,hatta miui çıkan bazı telefonlarda da aynı sıkıntı mevcutmuş)
    3- bu durumdan kurtulmak için iki yolunuz var;

a)http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1304306 şurayı takip ederek çıkan patch'ı yüklemek("ROOT GEREKMEZ "tabi sadece 2 çekirdek açılmıyor bazı batarya ve performans iyileştirmeleri de yapıyor geliştiriciler

b) AOSP rom yüklemek(Android Nougat tabanlı LineageOS gibihttps://download.lineageos.org/cancro)

sorun varSa çözümü de vardır arkadaşlar.
    Not:Reset olayı nadir de olsa bende de var arkadaşlar.Şahsi kanaatim bu telefonda resete sebeb olan üretim hatası var.Yük altında veya kurcalarken yada konuşurken değil, şarjda veya kilit ekranı kapalıyken bu oluyor.Hani dert mi? bence değil.Yine de kıllanırsanız bu cihazı almayınız.

Birkez daha belirteyim ;laga lugaya gerek yok Snapdragon 801 ve 810 çipsetleri ısınma sorunu olan hatalı çipsetlerdir.(isteyenle sabaha kadar tartışırım) 801'i kullanan hangi cihaz var ise o telefon ısınacaktır.Bu yüzden bu iki çipset kullanan cihazlardan uzak durun.

Kime tavsiye ederim;
    - çok aşırı derecede oyun oynamayan , veya sıcaklıktan çok fazla rahatsız olmayan kesime
    -F/P ürünü arayanlara
    -Ben cihazın cılkını çıkartırım, her türlü rom denerim ne olursa olsun tuğlaya dönmeyecek makina arayanlara
    -Bu telefonu alırım android'den sıkılırsam Windows 10 mobile, Win10'dan sıkılırsam Android kullanırım diyenlere
    -Düşünce bile parçalanmayacak cihaz arayanlara(bizzat test edildi onaylandı.Hala piyasadaki en sağlam android telefonalrdan birisi olduğunu düşünüyorum)
    -Kamerası güzel olsun 4K video çeksin diyenlere..
    Saygılar.
    "

• Richard Parker kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, patchleri nasıl yapacağız?
  • Merhabalar, arkadaşlar bu telefondan babama almayı düşünüyorum. Telefon donuyor, çekirdek azalıyor gibi muhabbetler var. Birisi yardımcı olursa sevinirim. Herkes yazılım falan yüklemeye çalışıyor. Açıkçası hiç anlamıyorum bu işlerden telefonu alıp kullanmak isteyenler için gider mi bu telefon?

Sağlam olsun (BURASI ÖNEMLİ), internete, sahibindene çok girer ve batak candy crush falan oynar babam. Bu tür işler için uygun mudur?

Birde ısınma probleminden söz etmiş arkadaşlar onun hakkında bilgi verebilir misiniz?

Başka sıkıntıları daha sonra boy gösterecek mi? YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM. REDMİ NOTE 4 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA O KADAR ÖZELLİĞE GEREK YOK BOŞUNA 200 LİRA VERMEYELİM NEDE OLSA ÖĞRENCİYİZ. İYİ FORUMLAR..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi user321 -- 12 Ocak 2018; 16:43:50 >
  • user321 U kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz amaçlar için fazlasıyla yeterli olacaktır. Alıp kullanmaya başlayabilirsiniz tabii ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: user321

Merhabalar, arkadaşlar bu telefondan babama almayı düşünüyorum. Telefon donuyor, çekirdek azalıyor gibi muhabbetler var. Birisi yardımcı olursa sevinirim. Herkes yazılım falan yüklemeye çalışıyor. Açıkçası hiç anlamıyorum bu işlerden telefonu alıp kullanmak isteyenler için gider mi bu telefon?

Sağlam olsun (BURASI ÖNEMLİ), internete, sahibindene çok girer ve batak candy crush falan oynar babam. Bu tür işler için uygun mudur?

Birde ısınma probleminden söz etmiş arkadaşlar onun hakkında bilgi verebilir misiniz?

Başka sıkıntıları daha sonra boy gösterecek mi? YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM. REDMİ NOTE 4 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA O KADAR ÖZELLİĞE GEREK YOK BOŞUNA 200 LİRA VERMEYELİM NEDE OLSA ÖĞRENCİYİZ. İYİ FORUMLAR..

Telefon normalde donmuyor fakat depolama alanı azalınca arada donuyor.babaniz için ideal ve sağlam bir telefon

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Merhabalar, arkadaşlar bu telefondan babama almayı düşünüyorum. Telefon donuyor, çekirdek azalıyor gibi muhabbetler var. Birisi yardımcı olursa sevinirim. Herkes yazılım falan yüklemeye çalışıyor. Açıkçası hiç anlamıyorum bu işlerden telefonu alıp kullanmak isteyenler için gider mi bu telefon?

Rahatlıkla alabilirsiniz. Şarjı iyi, görüntü kalitesi süper , sağlamlığı en iyilerden. Çok uzun oynama sürelerinde ve parlaklık %100 iken yazın ısınıyor ancak bütün telefonlarda var bu tip şeyler.
    Şimdiden hayırlı olsun.

• HEPİNİZE AYRI AYRI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Son olarak yazılımsal bir sıkıntı yaşar mıyız? Room, root gibi şeyler bilmiyorum. Alıp sadece kullanılacak. Bunun için global modelini mi almalıyım?

Birde güncellemelerle yavaşlatıldığını söylüyorlar. Güncelleme yapacak mıyım?

• quote:

HEPİNİZE AYRI AYRI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Son olarak yazılımsal bir sıkıntı yaşar mıyız? Room, root gibi şeyler bilmiyorum. Alıp sadece kullanılacak. Bunun için global modelini mi almalıyım?

Birde güncellemelerle yavaşlatıldığını söylüyorlar. Güncelleme yapacak mıyım?

Global room lu geliyor aldığınız gibi kullanabilirsiniz en son miui 9 gelecek performans artacak güncelleme yapmanıza bir sakınca yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler telefonun power tuşu zamanla deforme oluyor gibi? Bazen kendi kendine basuyor. Aynı sorun olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.