Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (467. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.073
Cevap
63
Favori
285.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu kamera bir bende mi kötü. Nasıl yapacağız arkadaşlar var mı yolu? Kamera video berbat bende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazye

quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Miui 9 günlük pil performansı. Pil konusunda fikir edinmek isteyenler için.

Bu ekran süresini 1 yıldır kullanıyorum ama yinede alamadım aldığım en fazla ekran süresi 7 saat oda ilk aldığımda miui 7 ile geldiğinde miui 8 veya miui 9'da bu ekran süresinin yanından bile geçemedim ...

Siz şuann kabaca en az 9 saat alacaksınız gibi görünüyor.

4 çekirdek çalışmamasına en çok takanlardan biri benim şahsi fikrim bu saatten sonra alınmaz arkadaşlar alan arkadaşlar çok pişman edeceğini sanmıyorum ama en beğendiğim özelliği hardbrick yapma ihtimaliniz nerdeyse yok en fazla brick oluyor cihaz çok uğraştım valla :)

Çok sağlamdır,kamerası iyidir,ekran parlaklık ve renk konusunda çok başarılı ...

Lineageos 14.1 atarsanız performansı iliklerine kadar hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.
    Ekran süresi 4-5 saat arası ...

Oreo romu pek stabil değil bildiğim kadarıyla o yüzden nougat romlarında kalmanızı tavsiye ederim...

Son 1 saat YouTube izledim ve 8 saat ekran verdi. Bu ekran süresini direk kullanımda alamazsınız. Çoğu Google programı devre dışı kullanmadığım için. Wifi tarama kapali. WhatsApp ve mail hariç butun programlar uykuda. Geliştirici seceneklerindeki hafıza optimazyonu kadar kapattim. Wifi kullanımında 3g kapalı. Tıklama sesi titreşim vs kapalı. Ama telefon rotlu değil. Mi5 de bu süreyi veriyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cihazda 2 çekirdek kapalı görünüyor ama AnTuTu 59bin alıyor. Sanırım bug var. Bazı programlar 2 bazıları 4 gösteriyor çekirdek kullanımıni.

• quote:

Cihazda 2 çekirdek kapalı görünüyor ama AnTuTu 59bin alıyor. Sanırım bug var. Bazı programlar 2 bazıları 4 gösteriyor çekirdek kullanımıni.

Alakası bile yok kesinlikle 2 çekirdek çalışmıyor bunu oyunlarda çok rahat bir şekilde anlayabilirsin gözle görülür performans kaybı var.
    Antutu'da hile yapılıyor inanmayın ...
  • quote:

quote:

Cihazda 2 çekirdek kapalı görünüyor ama AnTuTu 59bin alıyor. Sanırım bug var. Bazı programlar 2 bazıları 4 gösteriyor çekirdek kullanımıni.

Alakası bile yok kesinlikle 2 çekirdek çalışmıyor bunu oyunlarda çok rahat bir şekilde anlayabilirsin gözle görülür performans kaybı var.

Selam Hocam, şuan MIUI 7 deyim sizce son sürüme geçeyim mi? Performans değişiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

quote:

quote:

Selam Hocam, şuan MIUI 7 deyim sizce son sürüme geçeyim mi? Performans değişiyor mu?

Bence kal miui 9 bir yenilik yok ikonlar sadece hız anlamında yenilik yok...

• Upgrade ederken partiton problemi yüzünden dondu telefonum yardım edecek kimse var mı?
  • quote:

Upgrade ederken partiton problemi yüzünden dondu telefonum yardım edecek kimse var mı?

mi flash ile flash all seçeneğini seçerek sıfırdan yazılım yükleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bigmagician

quote:

Upgrade ederken partiton problemi yüzünden dondu telefonum yardım edecek kimse var mı?

mi flash ile flash all seçeneğini seçerek sıfırdan yazılım yükleyin

Malesef olmadı sürekli fastbootta takılı. Proct hocam nerede biliyor musunuz?
  • Sorunu hallettim şükür. Miflash ile değil adb driver yükledikten sonra flash_all.bat dosyasını yönetici oalrak çalıştırıyorsunuz hepsi bu kadar.
  • BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Nasıl uyku ya alıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: nakatakanyilmaz

Nasıl uyku ya alıyorsunuz?

Güvenlik/pil kullanımı/uygulama pil tasarrufu/ istediğiniz uygulamayı secip -arkaplan etkinliklerini kisitla seçeneğini seçin. İlave olarak sağ üstte sistem uygulamalarını da seçebilirsiniz.
    birde ayarlar /izinler/ otomatik başlatmadan uygulamaların otomatik başlamasını engellemis olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuZ-MaViSi -- 8 Ocak 2018; 0:40:34 >
  • thinkfloyd T kullanıcısına yanıt
    Video herkeste öyle sanırım. Sadece 4K düzgün çekiyor ama 16 gb bir anda bitiveriyor. Video çekmek için ayrı uygulama kullanmanızı öneririm. Telefonu alalı 1.5 yıl oldu ve birçok farklı stabil, beta sürüm kullandım. Çözülmeyen tek sorun şu kamera sorunu oldu. Çamur gibi çekmesinin yanında anlamsız bir zoom yapıyor.

Resim için direkt link:https://i.hizliresim.com/QVXOog.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlhxyz -- 8 Ocak 2018; 0:59:16 >

• quote:

Sorunu hallettim şükür. Miflash ile değil adb driver yükledikten sonra flash_all.bat dosyasını yönetici oalrak çalıştırıyorsunuz hepsi bu kadar.

İlk sayfaya eklemiştim zamanında. Maalesef sürekli forumda olamıyorum. Başınız sıkışınca ilk iş olarak ilk sayfaya gidin, işin içinden çıkılmadığı durumlarda beni veya anladığını düşündüğünüz diğer arkadaşları konuda etiketleyerek ya da Pm atarak haberdar edin hocam.

Ayrıca bu tür işlemlerde (Android sürümünü manuel olarak düşürme veya yükseltme) mutlaka ilk sayfaya bakılması lazım.

Çözüldüğüne sevindim. İyi forumlar 👍🏼

• quote:

Orijinalden alıntı: tlhGS

Video herkeste öyle sanırım. Sadece 4K düzgün çekiyor ama 16 gb bir anda bitiveriyor. Video çekmek için ayrı uygulama kullanmanızı öneririm. Telefonu alalı 1.5 yıl oldu ve birçok farklı stabil, beta sürüm kullandım. Çözülmeyen tek sorun şu kamera sorunu oldu. Çamur gibi çekmesinin yanında anlamsız bir zoom yapıyor.

Resim için direkt link:https://i.hizliresim.com/QVXOog.jpg

kamera oranı 4/3 yapın düzelecektir

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Maalesef hayır.

Bizzat ölçüp ,patch'dan önce ve sonra AnTuTu testlerini paylasmistim geri sayfalarda ,40.000 kusurlerden , 61.000'e firlamisti.

Zaten oyunlarda da fark ediliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    4:3'teydi zaten ama Image Stabilization ayarını kapayınca zoom olayı düzeldi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: tlhGS

4:3'teydi zaten ama Image Stabilization ayarını kapayınca zoom olayı düzeldi gibi.

video da stabilizasyonu kapatınca dediğiniz gibi zoom olayı düzeliyor . Fotoğrafta 4\3 daha iyi
  • Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    Zoom sorununu çözüyor ama 1080p görünümlü 240p çekiyor yine.

Video için ayrı uygulama kullanmak lazım.

• 1080p 240 FPS mi çekiyor

Bu cihaz hiçbir çözünürlükte 60 FPS bile çekemiyor sadece 720p de 120 FPS çekiyor başka bir numarası yok ...

• 
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.