Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.073
Cevap
63
Favori
285.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni gelen arkadaşlara tavsiyem miui romları dışına pek çıkmayın, hiçbiri kullanışlı değil. Cihaz çift çekirdek ama performansa mani değil. Kasmayın yani çekirdek ya da android 7 muhabbetine.

Bende 15-16 ay önce 600 lira gibi bir paraya 4g modelini denk getirip aldım. Sürüyle şey denedim ama her zaman en son geri döndüm.

Kılıf için silikon almayın, aliexpresste epey var. Ben 3 aydır kılıfı çıkardım, kılıfsız kullanıyorum.

600-650 liraya alabileceğiniz en mükemmel cihazı aldınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soyken

quote:

Orijinalden alıntı: serkan1439

Arkadaşlar türkçe karakterlerin olduğu bir klavye yokmu telefonda.doğru yazabilmek için harflere uzun basmaktan gına geldi.başka klavyede yüklemek istemiyorum güvenlik nedeniyle.ayarlardada bulamadım açıkçası.türkçe pc klavye seçtim ondada yok.yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Bilmeyenler için alıntılıyorum.

Klavyeyi açınız arkadaşlar. Virgüle uzun basın, üzerinde ayarlar kısmı çıkacak. Ayarlara tıklayın diller kısmı mevcut. Oraya girdikten sonra klavye dilinizi türkçe q klavye olarak seçin. Bu telefonda türkçe klavye karakteri için ilave uygulamaya ihtiyaç yok.

hocam ayarlardan türkçe qwert klavyeyi seçiyorum ama ı,ç gibi harfler için yine uzun basmak gerekiyor.benim istediğim direk klavye ekranında çıksın.böyle birşey mümkünmü

• serkan1439 kullanıcısına yanıt
    Mümkün ben öyle kullanıyorum. Dillerde sadece türkçe aktif olsun, diğerlerini pasif yapın.

Niye yapamadığınızı anlamadım acaba bir yeri eksik mi söylüyorum.
  • Mi5 serisinin fiyatı artınca herkes bu telefona döndü sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda yer kalmadığından dün gece sıfırlayıp son global beta sürümünü kurdum. Tarayıcıdaki kısayolları kaldırma şansımız yok mu acaba? Basılı tutuyorum tepki yok.

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★
  • Kısayollara basılı tutunca sağ üstlerinde (-) işareti beliriyor.
  • mrsmrc kullanıcısına yanıt

• mrsmrc kullanıcısına yanıt
    Önceki sürümlerde dediğin şekilde kaldırabiliyordu ama bu sürümde kilitlemişler sanırım. Teşekkürler.
  • Bu tarayıcıyi tam ekran yapamadım bir türlü.

• arkadaşlar benim mi4 yüzde 4 te iken şarj hiçbir uyarı vermeden direk kapanıyor normalmi bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustaa42

merhaba arkadaslar nerdeyse bir aydan fazla oldu mi4 ü alalı. aldıgımda bısey yoktu yada ben farkedemedım telefon kendiliginden kapanıp acılıyor. donma yapıyor ve daha sonra uygulama kapatılsınmı sitem durduruldu gıbı uyarılar verıyor.bunun bı cozumu varmıdır formda bıraz goz attım ama bısı anlayamadım.yardımcı olursanız sevınırım tskrler

aynı sorun bende de var. kapanıyor telefon kendiliğinden açılıyor. reset atıcağım düzelmese servise veririm.
  • Aliexpress den Kaliteli & Güvenilir kılıf alan varsa paylasabilir mi?

Telefon MI 4 4G olmayan model

Ben bakıyorum mi 4 yazarak fakat hep başka modeller çıkıyor, bu telefon için 1 tane bile uygun kılıf yada cam bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akadirarik -- 4 Ocak 2018; 21:5:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ustauydu

arkadaşlar benim mi4 yüzde 4 te iken şarj hiçbir uyarı vermeden direk kapanıyor normalmi bu

Telefonu yeni almama rağmen %20 den sonra şarjı hızlı düşüyor. Hatta %3 er oranında düşüyor. Ama genel anlamda yetiyor batarya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu telefona. Snapdragon 625 koysalar yine alirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kralrep

quote:

Orijinalden alıntı: mustaa42

merhaba arkadaslar nerdeyse bir aydan fazla oldu mi4 ü alalı. aldıgımda bısey yoktu yada ben farkedemedım telefon kendiliginden kapanıp acılıyor. donma yapıyor ve daha sonra uygulama kapatılsınmı sitem durduruldu gıbı uyarılar verıyor.bunun bı cozumu varmıdır formda bıraz goz attım ama bısı anlayamadım.yardımcı olursanız sevınırım tskrler

aynı sorun bende de var. kapanıyor telefon kendiliğinden açılıyor. reset atıcağım düzelmese servise veririm.

Donma ve uygulama hatası değil ama birkaç defa denk geldim, kendi kendine açılıp kapanıyor. Resetten sonra haber edebilir misiniz, ben de atayım duruma göre.

• çekirdek için nerdeyse her postta yazılmasına rağmen hala "çift çekirdek" muhabbeti dönmüş.
    1-Cihazda snapdragon 801 var bu çipset 4 çekirdektir.
    2-Xiaomi, Mi4 cihazında 2 çekirdeğini kapattı yada bugda kalıyor(Sdece mi4 için değil mi5'de de aynısı olmaya başlamış,hatta miui çıkan bazı telefonlarda da aynı sıkıntı mevcutmuş)
    3- bu durumdan kurtulmak için iki yolunuz var;

a)http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1304306 şurayı takip ederek çıkan patch'ı yüklemek("ROOT GEREKMEZ "tabi sadece 2 çekirdek açılmıyor bazı batarya ve performans iyileştirmeleri de yapıyor geliştiriciler

b) AOSP rom yüklemek(Android Nougat tabanlı LineageOS gibihttps://download.lineageos.org/cancro)

sorun varSa çözümü de vardır arkadaşlar.
    Not:Reset olayı nadir de olsa bende de var arkadaşlar.Şahsi kanaatim bu telefonda resete sebeb olan üretim hatası var.Yük altında veya kurcalarken yada konuşurken değil, şarjda veya kilit ekranı kapalıyken bu oluyor.Hani dert mi? bence değil.Yine de kıllanırsanız bu cihazı almayınız.

Birkez daha belirteyim ;laga lugaya gerek yok Snapdragon 801 ve 810 çipsetleri ısınma sorunu olan hatalı çipsetlerdir.(isteyenle sabaha kadar tartışırım) 801'i kullanan hangi cihaz var ise o telefon ısınacaktır.Bu yüzden bu iki çipset kullanan cihazlardan uzak durun.

Kime tavsiye ederim;
    - çok aşırı derecede oyun oynamayan , veya sıcaklıktan çok fazla rahatsız olmayan kesime
    -F/P ürünü arayanlara
    -Ben cihazın cılkını çıkartırım, her türlü rom denerim ne olursa olsun tuğlaya dönmeyecek makina arayanlara
    -Bu telefonu alırım android'den sıkılırsam Windows 10 mobile, Win10'dan sıkılırsam Android kullanırım diyenlere
    -Düşünce bile parçalanmayacak cihaz arayanlara(bizzat test edildi onaylandı.Hala piyasadaki en sağlam android telefonalrdan birisi olduğunu düşünüyorum)
    -Kamerası güzel olsun 4K video çeksin diyenlere..
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 5 Ocak 2018; 15:23:56 >

• Bende Kitkat kullandığım döneminde 1-2 günde bir reset atma olayı oluyordu. Marshmallow'dan sonra çok nadiren de olsa atıyor.

• Miui 9 günlük pil performansı. Pil konusunda fikir edinmek isteyenler için.
    ★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Miui 9 günlük pil performansı. Pil konusunda fikir edinmek isteyenler için.
    ★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

Bu ekran süresini 1 yıldır kullanıyorum ama yinede alamadım aldığım en fazla ekran süresi 7 saat oda ilk aldığımda miui 7 ile geldiğinde miui 8 veya miui 9'da bu ekran süresinin yanından bile geçemedim ...

Siz şuann kabaca en az 9 saat alacaksınız gibi görünüyor.

4 çekirdek çalışmamasına en çok takanlardan biri benim şahsi fikrim bu saatten sonra alınmaz arkadaşlar alan arkadaşlar çok pişman edeceğini sanmıyorum ama en beğendiğim özelliği hardbrick yapma ihtimaliniz nerdeyse yok en fazla brick oluyor cihaz çok uğraştım valla :)

Çok sağlamdır,kamerası iyidir,ekran parlaklık ve renk konusunda çok başarılı ...

Lineageos 14.1 atarsanız performansı iliklerine kadar hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.
    Ekran süresi 4-5 saat arası ...

Oreo romu pek stabil değil bildiğim kadarıyla o yüzden nougat romlarında kalmanızı tavsiye ederim...

• 
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.