Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.072
Cevap
63
Favori
285.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkan1439

Arkadaşlar merhaba.telefondan almayı düşünüyorum.oyun pek oynamam 16 gb da yeter diye düşünüyorum.genelde sosyal medya internet banka uygulamaları ve fotoğraf için kullanıyorum teli.benim için donma takılma yapmaması şarj süresi ve ısınma olayı önemli.memnun kalırmıyım yoksa bu fiyat aralığında vestel venüs asus gibi telefonlaramı bakmalıyım.450 sayfa var okumak gerçekten zor.anladığım kadarıyla güncelleme alan ve alamayanlar var.alırken nasıl ayırt edicez nerden almalıyız.root ve romla uğraşmadan çalışmayan işlemci problemi çözülebiliyor mu.yardımcı olursanız sevinirim.

birde telefon root lumu geliyor
  • serkan1439 kullanıcısına yanıt
    Rootlu gelmez. Bootloader kilidi yok sadece.
  • bu telefonda çözemediğim tek şey oldu;

ne yaparsam yapayım, hangi klavye güç seçeneği vs, hızlı yazan birisiyim ama sürekli bir harf basmıyor, yanlış yazıyorum ve bu çok sinir bozucu. iki tuş arasında yarım saniye beklemez isen kesin bir harfi kaçırıyor. tahammül edemiyorum buna. sizde de oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

bu telefonda çözemediğim tek şey oldu;

ne yaparsam yapayım, hangi klavye güç seçeneği vs, hızlı yazan birisiyim ama sürekli bir harf basmıyor, yanlış yazıyorum ve bu çok sinir bozucu. iki tuş arasında yarım saniye beklemez isen kesin bir harfi kaçırıyor. tahammül edemiyorum buna. sizde de oluyor mu?

Klavyede aşırı hızlı yazan insanlardan biriyim bu konuda hiçbir sorun yaşamadım , şarja takılı olduğunda böyle şeyler başına gelmiş olabilir ama şarja takılı olmadığında olmaması lazım :)
  • hepsiburada.com dan geçen hafta mi4 aldım 4g lte olup olmadığını nasıl öğrenebilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bradenburg B kullanıcısına yanıt
    telefon hakkındaya girin orda yazıyor 3g modeliyse mi4w yazar.4g modeli ise mi4 lte yazar
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazye

quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

bu telefonda çözemediğim tek şey oldu;

Klavyede aşırı hızlı yazan insanlardan biriyim bu konuda hiçbir sorun yaşamadım , şarja takılı olduğunda böyle şeyler başına gelmiş olabilir ama şarja takılı olmadığında olmaması lazım :)

valla çok yanlış yazıyorum ne yapacağım bilmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Redmi Note 4 yerine bunu satın almış babam anneme halbuki bağıra bağıra söyledim git redmi al diye. Hala kargoya verilmeden iptal ettirsem mı diyorum zira az buz kullanmayacak telefonu 3 sene kullanır en kötü durumda. Ne diyorsunuz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Redmi Note 4 yerine bunu satın almış babam anneme halbuki bağıra bağıra söyledim git redmi al diye. Hala kargoya verilmeden iptal ettirsem mı diyorum zira az buz kullanmayacak telefonu 3 sene kullanır en kötü durumda. Ne diyorsunuz...

valla hocam anneniz kullanacaksa bu telefon daha iyi bile olabilir ben diyim.

tamam çok stabil değil, ama 16gb annenize yeter de artar, üstüne kamerası redmi note 4 den daha iyi, diyaframları hep f 1.9-1.8 ön ve arkada da. redmi note 4 kamerası cidden kötü.

kullanacağı belki de tek özellik kamera olacaktır zaten, misal 4k video var bu alette, redmi note 4 de 1080p.

aralarındaki 400 tl farkı da düşününce mantıksız seçim değil. şahsen ben bu aleti kardeşime verebilirim, miui romu çok sevdim kendime mi max2 bakınıyorum şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 6 Aralık 2017; 14:11:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tlhGS

Rootlu gelmez. Bootloader kilidi yok sadece.

teşekkür ederim.bugün gg den siparişi verdim hayırlısı bakalım.650 liraydı 75 world puanla 575 e gelecek.delta garantili.kuponda olsaydı harika olacaktı.inşallah sorun yaşamayız
  • bu telefonu anneme aldım rehberdeki isimleri büyütmenin imkanı varmı

• telefonu hb dan aldım. ilk bastım açmadı 10dk kadar şarjda durunca açtı telefon kullanılmamış jelatinleri üstündeydi. hız olarak çok iyi instagram bile donmuyor çok beğendim yalnız bazı sitelerde pil ömrü için işlemcilerin 2 çekirdek olarak çalıştırıldığı yazıyor uygulamalarla test ettim cidden 2 çekirdek . bilerek öyle yapmışlar batarya ömrünü beğendim ekranı falanda kaliteli şu çekirdek olayı da olmasa çok iyi olurdu baştan bilsem almazdım hızlı ama neden yarı hızda kullanalım ki cidden saçma şimdi bilmem ne yükleyin flashlayın demiş 2 tane banka uygulaması var riskte alamam neyse 670 tl ye çift çekirdekli bir telefon almış olduk
  • güzel bir kılıfla cam tavsiye edebilecek varmı.n11 de baktım epey uyum sorunu yaşayan çok güvenemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1439

güzel bir kılıfla cam tavsiye edebilecek varmı.n11 de baktım epey uyum sorunu yaşayan çok güvenemedim

Ben buradan aLdım hiç bir uyum sorunu yaşamadım kılıfta camda telefona tam oturdu
    https://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/xiaomi-mi4-mi5-max-2-mi4c-red-mi-4a-4x-note-4x-3-mi6-kilifcam-P117779958

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bradenburg -- 6 Aralık 2017; 22:13:26 >
  • benim de iki cekirdek calisiyordu.belki duzelir diye global stabil roma geçtim yine ayniniki cekirdek calisiyo bugun ne olduysa oldu 4 cekirdek calismaya basladi performansi moduna acinca 4 cekirdek 2.4 de çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Redtwister

telefonu hb dan aldım. ilk bastım açmadı 10dk kadar şarjda durunca açtı telefon kullanılmamış jelatinleri üstündeydi. hız olarak çok iyi instagram bile donmuyor çok beğendim yalnız bazı sitelerde pil ömrü için işlemcilerin 2 çekirdek olarak çalıştırıldığı yazıyor uygulamalarla test ettim cidden 2 çekirdek . bilerek öyle yapmışlar batarya ömrünü beğendim ekranı falanda kaliteli şu çekirdek olayı da olmasa çok iyi olurdu baştan bilsem almazdım hızlı ama neden yarı hızda kullanalım ki cidden saçma şimdi bilmem ne yükleyin flashlayın demiş 2 tane banka uygulaması var riskte alamam neyse 670 tl ye çift çekirdekli bir telefon almış olduk

Bu android 6 ile hayatımıza girdi maalesef.
    Aslında çokda dert değil,1-2 sayfa geride ve miui forumda lazye hocamızın paylaştığı fix var.Cidden iş görüyor.Arada bir geri 2 çekirdeğe düşüyor ancak yeniden başlatınca devam.
    Eğer miui rom kullanmak istemiyorsan AOSP tabanlı custom rom'larda 4 çekirdeği faal kullanabilirsin.Fiyatına göre çok güzel telefondur.2 yıla yakındır yoğun kullanıyorum tık demedi maşallah.Bataryasını bile değiştirmedim

• evet telefon ana yazılımla ilk açılışta 3 4 çekirdek çalışıyor ama 20 30 dk sonra kapanıyor ve bir daha aç kapat yapana kadar açılmıyor şimdilik iş görüyor forumlarda şarj ve ısınma sorunu için firma yaptı yazmışlar ilerde yazılımlar güçlenir performans sorunu çıkarsa telefonda bozulmamışsa fix falan deneriz artık. kendi romu çok güzel akıcı ama kullandığı ram fazla gibi boş ekranda 1,5 gb falan boş ram oluyor . gerçi instagram bankalar falan yüklü şarjı cidden iyi gidiyor ekranı da fena çok canlı s4 ten bu modele geçtim resmen ekran level atladı iphone ekranı gibi çok güzel canlı
  • Bende de iki cekirdek calisiyodu simdi 4 cekirdek calisiyo.betadan stabile geçtim sinra format attım recoveryden dort cekirdek calisiyo simdi 1 gunden beri böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: yakert

Bende de iki cekirdek calisiyodu simdi 4 cekirdek calisiyo.betadan stabile geçtim sinra format attım recoveryden dort cekirdek calisiyo simdi 1 gunden beri böyle

ben hb den aldım stabil 6 ile geldi sonra 500 küsür mb. güncelleme çekti android versiyon değişmedi. recovery den format atsam benim de 4 çekirdek olur mu ki . miui global 8,5 kararlı yazıyor.2017-06-01 tarihli.
  • bradenburg B kullanıcısına yanıt
    ya ben bakdım mi4 için modelleri yok bitmiş mi acaba. kendilerine nasıl ulaşabilirim sizde numaraları var mı veya yerleri nerdedir
  • 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.