Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (288. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.073
Cevap
63
Favori
285.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

quote:

Orijinalden alıntı: soyken

Konu sahibi(burada okumuş olabilir) ve anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Geçen haftalarda hepsiburada'dan aldığım mi4 telefonumu bu sabah şarja taktım. Birkaç sonra baktım ki şarj %3.

Şarjı tak çıkar, değişik şarj aleti vs nafile olmadı. Micro usb girişine baktım acaba temas etmesini engelleyen bir şey var mı o da yok.

Dur dedim pc de deneyim usb boardamı sıkıntı var diye. Garip bir şekilde okudu ve sadece şarj mı yoksa medya mı diye sordu.

Bir müddet pcde şarjdan sonra şarj aletine taktım ve 5 saat gibi bir sürede %94 şarja ulaştım :( Ayrıca pil 38 derece olmuştu.

Şarj cihazı kutu içersinden çıkan cihaz.

Yazılımsal bir sıkıntı sanırım. Miu forumda da birkaç kişi sormuş ama çözülmemiş.

Bunun sebebi şu:
    Google play services kenid içinde runtime error hatası veriyor ve sürekli yazma işlemi yapıyor. Zaten uygulamalardan bakarsan boyutunun epey şiştiğini göreceksiniz. Uygulama önbelleğini temizlemeniz yeterli. (hem google play,hem goog play services)

Çok şişili değildi az önce baktığımda. Belkide aç-kapa yapınca ön bellek silinmiştir. Ben yinede olanı sildim.

Yeni alan arkadaşlar ve benim kulağıma kulağıma küpe olsun.

Hiçbir yerde bu tarz bilgi yok. Teşekkür ederim.

Birde izinlerde depolamayı açmama rağmen her zaman olmasada google playda uzun takılınca google play durdu hatası alıyorum. İzin vermeden önce çok sıktı ama şuan uzun süre google playda uygulama aradığımda başıma geliyor.

• Senin anlattığın olay benimde başıma 4 5 kere geldi hiç bir şekilde şarj olmuyordu farklı şarj cihazı ve kablolarla. sonradan farkettim ne zaman ucuz usb otg aparatı ile tel i bağlasam sonra tel 1 gün boyunca sarj almıyordu yeni bir usb otg aldım bir daha sorun yaşamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsiburadada Mi 4 kalmadığı için Mi 4c yönelme durumum var. Acaba miu 8 ve global rom varmı?
  • ditrado kullanıcısına yanıt
    ben bunu bi ara arastirdim cin romu var global romu bulamamistim resmi sayfasinda

• quote:

Orijinalden alıntı: ditrado

Hepsiburadada Mi 4 kalmadığı için Mi 4c yönelme durumum var. Acaba miu 8 ve global rom varmı?

Global yokda eu rom var. O da global gibi yalnız. Her hafta güncelleme alıyor, türkçe vs.

• bi çince programları silmen yeterli sanırsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ditrado

Hepsiburadada Mi 4 kalmadığı için Mi 4c yönelme durumum var. Acaba miu 8 ve global rom varmı?

Çin romunda Türkçe yok. İngilizce, Çince ve 3-5 dil daha var sadece. Mi 4c alırsanız sürekli eu rom flashlamak zorunda kalırsınız. Ayrıca bazı haftalık güncellemeler stabil olmayabiliyor Eu romda. Uğraşırım derseniz alın iyi cihazdır. Bir de geçtiğimiz yaz Çin'de elemanın cebinde Mi 4c patlamıştı haberde görmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harry Morgan -- 10 Kasım 2016; 22:33:29 >
  • Bazen Instagram'ı açmadığım günlerde bile pil kullanımında başı çekiyor. Otomatik başlatmaya eklediğim için mi böyle oluyor bilgisi olan var mı? Otomatik başlatma açık olmadığında da bildirim gelmiyor. Sürüm 6.10.27

• Resmi forumda açılan bir başlıkta mi-globe.com diye bir site buldum. Sanırım yeni bir proje. Eu romu baz alarak bazı özelleştirmeler sunuyor size ve kendi romunuzu oluşturuyorsunuz çok güzel bir şey. Bilen, deneyimleyen varsa ve paylaşırsa çok iyi olur aslında. ★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

• quote:

Orijinalden alıntı: Harry Morgan

Resmi forumda açılan bir başlıkta mi-globe.com diye bir site buldum. Sanırım yeni bir proje. Eu romu baz alarak bazı özelleştirmeler sunuyor size ve kendi romunuzu oluşturuyorsunuz çok güzel bir şey. Bilen, deneyimleyen varsa ve paylaşırsa çok iyi olur aslında. ★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

Hocam buna benzer SMiui diye bir site daha var. Uzun yıllardır yapıyorlar. Ben birkaç kez denedim, güzel özellikleri var ancak durup durup hata vermesi pek hoş değil. Özellikle bazen hiçbir yere basamıyorsun, telefonu dahi menüden kapatamıyorsun saniye başına hata verdiği için. Mecburen uzun basarak kapatıyorsun. Hata vermeyen sürümler elbet vardır ama benim denediklerim genellikle irili ufaklı hatalara sahipti. Siz bilirsiniz, isterseniz deneyin.

Düzeltme: SMiui.net projelerinin bittiğini açıklamış ve Mi-globe ekibinin bu işe devam edeceğini belirtmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proct -- 11 Kasım 2016; 11:41:48 >

• Merhaba;

Mi 4 veya 4c alma arafesindeyim. Cihazların ahize sesleri nasıl acaba? Mevcut telefonumda az olduğu için sıkıntı çekiyorum. YArdımcı olursanız sevinirim.

Bir de malum ithalatçı garantisinden insanlar memnun değil. Bir arıza durumunda piyasada kendimiz yaptırsak parça fiyatları falan nasıl acaba?
  • zekai s kullanıcısına yanıt
    İki telefon da iyi. Mi4c daha yeni özellikler sunuyor. Kasa bakımından Mi4'ün yanından geçemez. Ahize sesi ortalama düzeyde. Neye göre çok neye göre az diyeceğimi bilemem, göreceli bir kavram.
    Garanti ise şansınıza kalmış. Kimi Cihazlar gidip yirmi gün içerisinde kullanıcıya temiz şekilde dönerken, kimisi iki ay kalıyor. Bazen de bir yeri yaparken diğer yeri bozuyorlar. Bunlar olağan şeyler.
    Parça fiyatları ise bilindik markalardan çok daha ucuz. Kaldı ki Mi4 yeni bir cihaz da değil.

• berkanil B kullanıcısına yanıt
    10 liranın altında satılan ne idüğü belirsiz usb-otg'leri almamak lazım, neden?
    Bu tür Cihazlar voltaj emerler. Telefona taktığınız vakit şarjın büyük bölümünü kullanmaya başlarlar, özellikle kalitesiz olanlar.
    Bu bağlamda bulabilirseniz sertifikalı alabilir, bulamazsınız en azından fiyatı yüksekse kalitesi iyidir mantığıyla hareket edebilirsiniz. (çok da doğru bir mantık değil açıkçası )
    Ben Çin'den aldım, gayet memnunum. Türkiye'den alacaklar mutlaka Media Markt, Vatan gibi yerlerden almaya gayret etsinler. Usb-Otg'lerin içerisinde bulunan ram diye tabir edilen parçalar ve anakartları çok önemli. Aksi taktirde başınıza böyle şeyler gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proct -- 11 Kasım 2016; 11:51:46 >
  • arkadaşlar iki sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim

1- eskiden ortadaki tuşa basılı tutunca google açılıyordu şimdi açılmıyor

2- mynet gibi haber uygulamalarından bildirim gelmiyor

ne yapmam gerekli ?
  • proct kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • İnşallah son sorum olacak :)

Telefonun GPS inden memnun musunuz?

Özellikle 4C kullananlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joney1sTR

arkadaşlar iki sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim

1- eskiden ortadaki tuşa basılı tutunca google açılıyordu şimdi açılmıyor

2- mynet gibi haber uygulamalarından bildirim gelmiyor

ne yapmam gerekli ?

1- Google Now diye bir şeydi o, bende açıktı bir ara kapatmıştım ama nasıl yaptım unuttum
    2- Ayarlar-bildirimler-uygulama bildirimleri kısmından düzenleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekai s

İnşallah son sorum olacak :)

Telefonun GPS inden memnun musunuz?

Özellikle 4C kullananlar.

Burası forum, birbirimizi bilgilendirmek için buradayız istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz:)

Ben mi4 kullanıcısı idim (şu an serviste) GPS ve Glonass olduğu için çok iyi sonuçlar alıyordum. Açık havada saniyeler içinde konumu buluyordu.
  • Arkadaşlar k.kardesim telefonu ilk haftadan sert yere düşürdü ve anakart kısa devre yapmış evobt telefonu onarmiyor aliexpress den 3 gb ram 16gb rom olan wcdma model var buna global stabil rom yuklesek 4g çalışır mı

• Bugün gelen 6.11.10 ile son uygulamalar menüsü ateş ediyor :D çok seri ve animasyon olarak göze çok hoş geliyor. Başka fark göremedim

• 
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.