Şimdi Ara

Xiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.166
Cevap
45
Favori
62.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben vodafone fiber kullandığım için 3g üzerinden port forward edemiyorum ve bu yüzden de ddns tarzı uzaktan erişim sağlayamıyorum. Siz bunu nasıl yaptınız? Eğer basit ise padavan’a geçebilirim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DivingDeep kullanıcısına yanıt
    Ben 3g derken router modeli olan 3g den bahsediliyor sandım :) eğer cgn arkasından nete giriyorsaniz uzaktan erişim problemi var herzaman, ben cgn arkasında olmadığım için hertürlü port yönlendirme yapabiliyorum, cgnde port yönlendirme işi biraz karışık ve dolambaçlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OzgrTM kullanıcısına yanıt
    Router 3g’yi kastetmiştim :) Benim kullandığım Vodafone fiber, superonline fiber altyapısını kullanıyor. Superonline kullanırken müşteri hizmetelrini arayıp port yonlendirebiliyordunuz ama vodafone saçma bir şekilde port yönlendirme yapamıyor. Neyse stock’a devam o zaman :)

• DivingDeep kullanıcısına yanıt
    imkanlar kısıtlı ise çalışan sisteme dokunma :)

• Arkadaşlar merhaba, Xiaomi Wifi Router 3G modelini aldım. Bu yaştan sonra Çinceyi sökmek üzereyim, tam sökemedim:) Arayüz vesaire çince olunca işin içinden çıkamadım. Yazışmalarınızdan anladığım USB desteğinden faydalanmak için yazılımı değiştiriyorsunuz. Bunu neden yapıyorsunuz? Bu ürüne dair adamların iddiası USB 3,0 desteği ile her türlü dosyaya ulaşabileceğimiz değil miydi?
    Ben router'a bağlıyken bir sorun yaşamıyorum, ilgili dosyalara ulaşıp açabiliyorum. Bu arada yazılım son stabil olan 2.28.10 versiyonu. Öncesinde olmadığı için bu yolları denemiş olabilirsiniz bilemiyorum. Ben yeni aldığım için buna güncelledi.
    Benim sorunum, uzaktan erişim. Yine ürünün özelliğine göre ev dışındayken yani başka bir internet kaynağında iken de app (uygulama) üzerinden bu dosyalara ulaşabilecektik. Ama "can not remotely" diyerek izin vermiyor. Bir yer de SAMBA özelliği aktif edilmeli diyor. Her ne kadar çince ise de onu da aktif ettim ama hala erişim yok.
    Bileniniz varsa neyi yanlış yapıyorum. Yoksa var dedikleri özellik aslında yok mu?

• Takip, 4 5 aydır stock şekilde kullanıyorum. Arayüzde ki tüm ayarları kurcaladım, appde de ayarlamaya izin verdiği her şeyi kendime göre düzenledim. Zorrent indirmek bunu yeri gelince uzaktanda yapabilmek istiyorum. Ayrıca app in sunduğu nimetleride bozmak istemiyorum. Bu kullanım senaryoları için yukarıda bahsedilen hangi firmware kurmalıyım.

(Buda yeter)Üstüne taktığım hdd yi bozmadan(sürekli takılı kalsın). Bilgisayardan attığım zorrentleri indirsin.Hdd yi sökmeden ben o dosyaları pc me kopyalayabileyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmlrzy

Arkadaşlar merhaba, Xiaomi Wifi Router 3G modelini aldım. Bu yaştan sonra Çinceyi sökmek üzereyim, tam sökemedim:) Arayüz vesaire çince olunca işin içinden çıkamadım. Yazışmalarınızdan anladığım USB desteğinden faydalanmak için yazılımı değiştiriyorsunuz. Bunu neden yapıyorsunuz? Bu ürüne dair adamların iddiası USB 3,0 desteği ile her türlü dosyaya ulaşabileceğimiz değil miydi?
    Ben router'a bağlıyken bir sorun yaşamıyorum, ilgili dosyalara ulaşıp açabiliyorum. Bu arada yazılım son stabil olan 2.28.10 versiyonu. Öncesinde olmadığı için bu yolları denemiş olabilirsiniz bilemiyorum. Ben yeni aldığım için buna güncelledi.
    Benim sorunum, uzaktan erişim. Yine ürünün özelliğine göre ev dışındayken yani başka bir internet kaynağında iken de app (uygulama) üzerinden bu dosyalara ulaşabilecektik. Ama "can not remotely" diyerek izin vermiyor. Bir yer de SAMBA özelliği aktif edilmeli diyor. Her ne kadar çince ise de onu da aktif ettim ama hala erişim yok.
    Bileniniz varsa neyi yanlış yapıyorum. Yoksa var dedikleri özellik aslında yok mu?
    Hocam aradığın çoğu şey Mi Wifi uygulamasında mevcut, arayüz ingilizce.

Ev dışından erişim mümkün olmayabilir, iss ler artık cgn ip verdiği için, mesela 16 abone aynı ip üzerinden internete bağlandığı için uygulamalar senin router'ına ulaşamıyor.

Dosya paylaşımı uygulamadan kontrol ediliyor,

Uygulamadan samba paylaşımı açılıyor ama varsayılan olarak diskteki klasörler paylaşıma kapalı halde geliyor, uygulamadan tek tek seçip paylaştırmak gerekiyor.

• xiaomi'nin orj yazılımında samba paylaşımı var, miwifi uygulamasından etkinleştirmek gerekiyor, diğer cihazlarda varsayılan olarak usb diskteki klasörler görünmüyor. ama uygulamadan ilgili klasörleri tek tek paylaşıma açabiliyorsun. ağdaki tüm cihazlar bu klasörlere erişebiliyor.
  • Router a yeni firmware yüklerken brick oldu. Artık ssh ile erişmek istediğimde
    ssh: connect to host 192.168.2.1 port 22: Connection refused
    yazıyor.
    Sürekli sarı yanıyor.
    Digitus 70156 USB den Seri port adaptörle bağlanmaya çalıştım ama beceremedim.
    Var mı önerisi olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysonmezer -- 18 Temmuz 2018; 18:28:2 >
  • Merhaba. Forumdaki mi router 3g yazınıza denk geldim. Ben de güzel bir nas ile medya paylaşımı işini çözmek istiyordum ama sonra bu routerı görünce şans vermek istedim. merak ettiğim hususu şu. tüm ayarlamaları yapınca tv doğrudan harddisk içeriğini okuyabiliyor mu yoksa mi box mı kullanıyorsunuz ? bir de router tv arası bağlantı kablolu mu yoksa kablosuz mu ? Son sorum full hd ya da 4k filmlerde takılma oluyor mu onu merak ettiğim içindi. Teşekkürler.

• Emre-X kullanıcısına yanıt
    Benim kullandığım Samsung Smart TV nin arayüzü ve işlemci hızı pek iyi olmadığı için mi box kullanıyorum. Ama eğer kullandığın TV de sağlam bir arayüz varsa ve samba(smb) veya upnp destekliyorsa direkt olarak harddiski okur. Sana önerim adım adım git. Önce nas sistemini kur. Evdeki bilgisayar telefon gibi aletlerden cihaza bağlanma işini çöz. Daha sonraki aşamada TV veya Box ile buna bağlanma olayına geçersin. Ben bağlantıyı kablolu yaptım ama kablosuz üzerinden de 1080p HD film izleniyor. 4K denemedim henüz. Kablo her zaman daha iyidir. Eğer şu anki routerından memnunsan alternatif olarak rasberry pi üzerine de samba server kurabilirsin. Benim eski serverım öyleydi. Şimdi routerı kurcalarken bozduğum için geçici olarak tekrar raspberry ye döndüm. O da gayet stabil ve başarılı. Karar verirsen yardımcı olurum.
    Kolay gelsin.
  • ysonmezer kullanıcısına yanıt
    Eğer TV harddiski görmüyorsa samba, dlna veya upnp gibi bir desteği olmayabilir. Ne marka/model router kullanıyorsun.
  • Emre-X kullanıcısına yanıt
    Mi Box ta wifi yerine ethernet kullanıyorum. Daha stabil çalışıyor. Bunun için de şu aleti aldım.https://www.aliexpress.com/item/High-spped-3-Port-USB-3-0-Hub-10-100-1000-Mbps-to-RJ45-Gigabit-Ethernet/32345531697.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d0gS8Ph
    Hatta Mi Box yanında Apple TV ve başka cihazları (salonda) kullanmak için bir de gigabit ethernet switch kullanıyorum.
    https://www.aliexpress.com/item/NEW-Tenda-SG105-Network-5-Port-Gigabit-Switch-10-100-1000Mbps-Fast-Ethernet-Switcher-LAN-Hub/32723690409.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d0gS8Ph
    24 saat çalışıyor. Çok memnunum
    Xiaomi router 3 ve lg 42la660s

• Arkadaşlar halen memnunmusunuz mi router 3g den ? Huwaei hg630 ile kombin yapmayı düşünüyorum

• MEMATİ kullanıcısına yanıt
    Ben çok memnundum ama yazılımları fazla kurcalayınca bozdum.😀 Yakında düzelteceğime inanıyorum.

2.4 ve 5 ghz olsun genel olarak evin odalarından çekim olsun memnun edermi?

Birde yazılım derken neleri kurcaladınız 😁

• Evde Vodafone Huawei modemi vardı. Ona bağladım. Tüm odalarda sinyal full oldu. Yeni yazılım yükledikten sonra ağ adresini 192.168.2.1 olarak değiştirmek için bir komut girdim. Bir daha SSH ile login olamıyorum. Yöntemini buldum ama biraz daha bilgi toplamam ve konuyu iyi anlamam lazım.

• Bu modem için ingilizce kendi firmware'si mevcut mu ? içinde gelen çince.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.