Şimdi Ara

Xiaomi Mi 11 [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
15
Favori
41.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mi 11'im dün geçti elime cihaz muhteşem ötesi hayran kaldım hiçbir sorunu yok,ama bu kamera konumunu nasıl tercih ettiler akıl alır gibi değil,bunca ARGE bunca mühendis,plan proje hiç mi düşünmediler ve ben hiç mi anlamadım kendime kızıyorum.Arkadaslar telefonla görüntülü görüşme yaparken karşınızda ki kişiye baktığınız da kamera konumundan dolayı ya şaşı ya da başka yöne bakıyorsunuz gibi görünüyor tamamen rezillik WhatsApp Google Duo Facebook Instagram hepsin de aynı ,düzelmesi için de kamera deliği yakınlarına bakmanız gerekiyor o zaman da karşınızdakini tam olarak görmüyorsunuz yani anlayacağınız rezillik başka bir şey değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 256gb modelini bir haftaya yakındır kullanıyorum ben de.

Oneplus 7T'den geçiş yaptım. İnce ve şık yapısı sebebiyle tercih etmiştim 7T'yi. Bu cihaz da aynı şekilde oldukça ince ve kibar, tercih etmemdeki en büyük sebep de buydu zaten. 1cm üzeri kalınlıktaki xiaominin diğer cihazları bir de kılıf ile birleşince çok kalın geliyor bana.

Ekran cidden muazzam cihazda ama 2K ve 120hz olarak kullanınca doğal olarak pil performansını bir tık etkiliyor.

Periscope kamerası olmadığı için optik zoom yok cihazda. Amiral gemisi bir cihaz için bunu eksi olarak yazabiliriz ama genel kamera performansı ve bir çok farklı çekim modu ile oldukça zengin geldi alet.

Son kullandığım 3 telefonda da stereo hoparlör mevcuttu ama hiçbirinde ses mi 11'deki kadar kaliteli ve canlı değildi. Harman Kardon sayesinde muhtemelen bu da.

55W hızlı şarj oldukça güzel ama telefon ısınıyor şarj sırasında. Kablosuz 50W şarj desteklemesi de oldukça güzel. Aliexpress'ten Xiaomi'nin 55w kablosuz şarj cihazını sipariş verdim geldiğinde görüşlerimi yazarım.

Beraberinde gelen şeffaf silikon kılıf şık ve zarif ancak çok elden kayıyor. Kaliteli dokusu güzel kaymayacak bir silikon kılıf gerekli. Aliexpresste Xiaomi'nin orijinal mi 11 kılıfları mevcut ama silikon olanların renkleri çok cırtlaktı o sebeple Nillkin'in bir kılıfını sipariş ettim geldiğinde beğenirsem yine tavsiye ederim burada..

Ön kamera tüm Xiaomi'lerde olduğu gibi bunda da pek tatmin etmiyor. Köşeye konulması ekran kullanımında olumlu olsa da selfie çekimlerde illa köşeye bakmak gerekiyor.

Yıllardır MIUI'lı bir telefon kullanmamıştım. Oneplus'ın OxygenOS'dan sonra biraz değişik geldi tam alışamadım henüz. Kararlı MIUI 12,5 geldiğinde ufak tefek iyileştirmeler ile muhtemelen daha iyi olacaktır cihaz.

Mate 40 Pro düşünüyordum aslında yurt dışı ama Huawei'lerde imei işini çözemedikleri için bir türlü bu cihaza yöneldim. Malum TR fiyatı oldukça tuzlu Mate 40 Pro'da.

Şimdilik izlenimlerim bunlar. Kılıf ve şarj cihazı geldikten sonra onlarla ilgili de paylaşım yaparım konuda yine.

• quote:

Orijinalden alıntı: bangez

256gb modelini bir haftaya yakındır kullanıyorum ben de.

Oneplus 7T'den geçiş yaptım. İnce ve şık yapısı sebebiyle tercih etmiştim 7T'yi. Bu cihaz da aynı şekilde oldukça ince ve kibar, tercih etmemdeki en büyük sebep de buydu zaten. 1cm üzeri kalınlıktaki xiaominin diğer cihazları bir de kılıf ile birleşince çok kalın geliyor bana.

Ekran cidden muazzam cihazda ama 2K ve 120hz olarak kullanınca doğal olarak pil performansını bir tık etkiliyor.

Periscope kamerası olmadığı için optik zoom yok cihazda. Amiral gemisi bir cihaz için bunu eksi olarak yazabiliriz ama genel kamera performansı ve bir çok farklı çekim modu ile oldukça zengin geldi alet.

Son kullandığım 3 telefonda da stereo hoparlör mevcuttu ama hiçbirinde ses mi 11'deki kadar kaliteli ve canlı değildi. Harman Kardon sayesinde muhtemelen bu da.

55W hızlı şarj oldukça güzel ama telefon ısınıyor şarj sırasında. Kablosuz 50W şarj desteklemesi de oldukça güzel. Aliexpress'ten Xiaomi'nin 55w kablosuz şarj cihazını sipariş verdim geldiğinde görüşlerimi yazarım.

Beraberinde gelen şeffaf silikon kılıf şık ve zarif ancak çok elden kayıyor. Kaliteli dokusu güzel kaymayacak bir silikon kılıf gerekli. Aliexpresste Xiaomi'nin orijinal mi 11 kılıfları mevcut ama silikon olanların renkleri çok cırtlaktı o sebeple Nillkin'in bir kılıfını sipariş ettim geldiğinde beğenirsem yine tavsiye ederim burada..

Ön kamera tüm Xiaomi'lerde olduğu gibi bunda da pek tatmin etmiyor. Köşeye konulması ekran kullanımında olumlu olsa da selfie çekimlerde illa köşeye bakmak gerekiyor.

Yıllardır MIUI'lı bir telefon kullanmamıştım. Oneplus'ın OxygenOS'dan sonra biraz değişik geldi tam alışamadım henüz. Kararlı MIUI 12,5 geldiğinde ufak tefek iyileştirmeler ile muhtemelen daha iyi olacaktır cihaz.

Mate 40 Pro düşünüyordum aslında yurt dışı ama Huawei'lerde imei işini çözemedikleri için bir türlü bu cihaza yöneldim. Malum TR fiyatı oldukça tuzlu Mate 40 Pro'da.

Şimdilik izlenimlerim bunlar. Kılıf ve şarj cihazı geldikten sonra onlarla ilgili de paylaşım yaparım konuda yine.

Hangi kılıf ve kablosuz şarjı aldınız bana da özelden gönderirseniz almak istiyorum

• 120 Hz ekran süresi nasıl arkadaşlar
  • satın alan arkadaşlar nereden aldılar?

Ben internette bulamadım

• @igokkaya20 120hz + 2k şeklinde 5 saat civarı ekran süresi veriyor günlük kullanımda.

@Musab resmi şekilde satılmıyor henüz TR'de. Facebook üzerindeki gruplarda çinden getirtip satanlar var. o Şekilde aldım ben 8-256'lık modeli 6300'e.

• bangez kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

hangi grup acaba? güvenilir bir adres varmı? 8-256'lık modeli 6300 e harika. ciddiyse bende almayı düşünüyorum şuan. şarj aletini veriyorlarmı? birde son soru: telefon türkçe mi?

• Çok fazla satıcı var facebook üzerinde ama 256lık modeli satan pek yok. Ben Ahmet Mardin'den almıştım. Birsürü grup ve satıcı var böyle bir kaç tanesine üyeyim. Kalabalık olan satış gruplarında referanslı satıcılara bakabilirsiniz. Global sürüm alırsanız full kutu içeriği ile geliyor. Direkt TR uyumlu 55watt şarj cihazı kılıf falan çıkıyor kutudan. Benim aldığım satıcıda stoğu bitmişti hemen cihazın ama başka satanlar da vardır mutlaka siz gruplara girip ilanlara bakın tek tek illa ki denk gelir

Hocam imei kayıt işi nasıl oluyor?

• Xiaomi'lerde sıkıntı olmuyor kayıt işinde. İşlemci çok yeni olduğu için henüz kayıt programlarında uygun sürüm mevcut değil 11 için ama bir iki aya çıkar en geç diyor herkes. Ama muhtemelen tek sim kayıt olur.

• Teşekkürler, tek sim olması sorun değil telefon kapanmasın da :) nisan ayında da gelmezse türkiyeye artık almayı düşünüyorum çinden gelen ürünlerden

• Dayanamadım aldım bende arkadaşlar 8/256 mavi hayırlsı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hayırlı uğurlu olsun :) nereden kaça aldınız isterseniz ö.m. yazabilirsiniz

• onaralemdar kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.Bir günlük cihaz. Özel sebeplerinden dolayı kullanamayan birinden aldım. şansa denk geldi. Global şarj cihazı içinde mavi renk. 6300t. Denizli'den. Şahıs İstanbul'dan getirtmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igokkaya20 -- 20 Mart 2021; 9:52:3 >
  • 6bin tl civarında sarı sitede bir sürü ilanlar var, nasıl bu kadar uygun oluyor acaba? Garantisi yok zaten, imei klonlama mı yapıyorlar? Global versiyon olduğunu nasıl anlıyorsunuz? İlk hattı yapıp, ikinci hat çalışmazsa çok kötü olur. Hepsiburada da bile note 9 pro 128gb 3500tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pusat1249 -- 21 Mart 2021; 12:15:24 >
  • Cihazların resmi fiyatları arası çok fark oluyor Çin ve Global sürüm arasında. Çin için açıklanan resmi fiyat 4800 Liraya falan tekabül ediyor ama global sürüm için belirlenen fiyat 750 euroydu. Facebook ve sarı sitedeki satıcılar aracılar vasıtasıyla Çin'deki fabrikalardan sürekli telefon tedarik ettiği için arada nakliye, komisyon ücreti şu bu olmasına rağmen resmi fiyatın altında mal ediyorlar. Üstüne de kendi kârlarını koyup satıyorlar.

Global sürüm direkt kutu içerisinden TR uyumlu 55watt şarj cihazı ve global Türkçe destekli ROM ile geliyor. Global sürümün kutusu Çin sürümüne göre kalın ve cihazın arkasında CE logosu bulunuyor. İki model arasında band farklılıkları oluyor şu band 20 muhabbetleri falan. Çinde kullanılan ile Avrupada kullanılan bandlar birebir aynı olmuyor.

İmei mevzusu yazılımsal müdahale ile orjinal imeinin değiştirilmesi şeklinde. Ama son çıkan Xiaomi modellerinde tek sime müdahale edebiliyordu yazılımcılar. Sim2 ile oynanıp imeisini değiştiriyorlar ama sim1'e müdahale edemiyorlardı o yüzden çift hatlı kullanmak isteyen için sıkıntı yaratır.

Çift hat sıkıntısız kullanmak istiyorsanız Oneplus modellerine bakın onlarda çift sime de kolayca müdahale edilebiliyor. Herhangi bir kilit falan da olmadığı için cihazlarda direkt satıcılar kayıtlı imei atılmış şekilde yolluyor cihazları.

• Yurtdışı cihazlar senelerdir satılıyor zaten , çift hat kullanamazsınız IMEI atıldıktan sonra güncellemeler otomatik gelmez twrp üzerinden yapmanız lazım.

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    IMEI atılmış note 8 var güncelleme otomatik geliyor.

• 6300 tl ye 8/256 modelini sıfır olarak almayı düşünüyorum. yardımcı olabilecek varmı?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.