Şimdi Ara

Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.103
Cevap
135
Favori
573.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bayraktar42

https://www.evofone.com/ telefonu buradanda aliniyormus arkadaşlar resmi distribütör siteymis

Mi10t sipariş verilmiyor :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tersmantik kullanıcısına yanıt
    Aynen onun linkinde koycaktimda yoktu stok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tersmantik kullanıcısına yanıt

Ön sipariş var diye biliyorum şimdilik. Türkiye’ye gelmesi 2-3 haftayı bulur sanırım. Belkide geldi talep olayın bakıyorlar yeniden fiyatlandırmak için

• çok büyük yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertccc

Ön sipariş var diye biliyorum şimdilik. Türkiye’ye gelmesi 2-3 haftayı bulur sanırım. Belkide geldi talep olayın bakıyorlar yeniden fiyatlandırmak için

mi shoptr sitesinde satışı yapıldı. hemen gönderimle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cupra_R

Ben de mi 10t pro aldım muhtemelen en geç cuma elimde olacak inşallah.

İPS ekran olmasını avantaj bilerek aldım evet siyahlar çok çok iyi olmayacak ama seneler sonra ekranda yanma olmayacak. Ekran kırıldığı zaman onarım maliyetleri amoledlere göre çok daha makul.

Evet amoledlerinde kendilerine göre avantajları var ama bence ips çöp demek büyük hakaret olur öncelikleriniz doğrultusunda karar vermelisiniz.

İPS için mi10t serisi gerçekten F/p olacak gibi gözüküyor. hong kong da telefonun fiyatı 470 dolar seviyesinde çoğu satıcı bu telefonu yurt dışından 4600-4900 civarı satıyor. Türkiye garantili gelirse 8-9 dan aşağıya olmaz ülkemizde.

Ekran neden yanmayacak anlamadım, Sony x Compact IPS ekran telefonumun ekranı yanık örneğin.

• Vallaha ben de lansmanı bekledim belki fiyatı epey iyi seviyelerde olur diye.Ki gayet de iyi fiyat politikası yapmışlar ama 6k verip 8/256 alana kadar 4.7k ya yurtdışı almakta karar kıldım ve siparişi verdim.5 yıldır kullandığım Huawei mate8 e de artık veda etme zamanı geldi. Bakalım bir kaç güne gelir.Bu fiyatlara alınabilecek en iyi telefon şu an da.Amoled takıntısı olmayanlar için.Bir çok yerli yabancı youtube karşılaştırma videoları incelemelerine bakarak zaten anlayabilirsiniz.

• 16,5cm uzunluk çok fazla değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: xf

mi shoptr sitesinde satışı yapıldı. hemen gönderimle.

Alıntıları Göster

Siz aldınız mı hocam? Veya mishoptr.com dan alan var mı? Ben üyelik onayı gelmediği için alamadım. Üye olmadan almakta riskli geldi. Mishoptr nin garantisi sadece ouno diye bir serviste mi geçiyor yoksa GENPA falan bakıyor mu

• Mertccc M kullanıcısına yanıt

Samsung S7 Edge, Note 9, S10 Plus kullandım. Şu anda da 8 aydır Note 10 Plus kullanıyorum. Amoled yanığı ile karşılaşmadım. Çok memnun kaldım hepsinden. Kavisli amoled ekranların tadı başka. Özellikle resim ve video izlerken çok güzel görünüyor. Görüntü kalitesi ise muazzam. Kırıldığındaki masraf kısmı ise gülü seven dikenine katlanır misali. Şu ana kadar hiç ekran kırmadım. Anneme alacağım Xiaomi'yi veya bir başka marka. Arayış içerisindeyim ancak, sanırım en mantıklısı Mi 10T Pro. 15 yıldır kullandığı tuşlu telefonlardan sonra nasıl kullanacak bakalım. :D Evet bu arada Xiaomi düz ekran .

• quote:

Ben de mi 10t pro aldım muhtemelen en geç cuma elimde olacak inşallah.

İPS ekran olmasını avantaj bilerek aldım evet siyahlar çok çok iyi olmayacak ama seneler sonra ekranda yanma olmayacak. Ekran kırıldığı zaman onarım maliyetleri amoledlere göre çok daha makul.

Evet amoledlerinde kendilerine göre avantajları var ama bence ips çöp demek büyük hakaret olur öncelikleriniz doğrultusunda karar vermelisiniz.

İPS için mi10t serisi gerçekten F/p olacak gibi gözüküyor. hong kong da telefonun fiyatı 470 dolar seviyesinde çoğu satıcı bu telefonu yurt dışından 4600-4900 civarı satıyor. Türkiye garantili gelirse 8-9 dan aşağıya olmaz ülkemizde.

Yanma olmayacak derken? Amoled yanmasi olmayinca sorunsuz olacagi garanti mi saniyorsunuz? 6-7 senedir cikmis telefonlarin istatistigi olsa ekrani cortlayanlarin %90i eminim ips ekrandir. Her ips olan kotudur demiyorum ama amoledden daha sorunsuz argumaniniz kesinlikle yanlis.

• silversmith S kullanıcısına yanıt

Hocam kullanıma uygun bir cihaz alsanız daha uygun olur kanımca. Normal kullanımlar için bu cihazlar alınmayacak kadar iyi. Palm marka cihazları yada validenizin kullanımına uygun marka ve boyutta bir cihaz alırsanız hem kullanım noktasında hem de fiyat noktasında daha iyi olacaktır.

• Hocam tabi ki amoled ile kıyasladığında ips ekranlar yanma konusunda daha iyi konumdalar.

Kesinlikle yanma olmaz demek doğru olmaz tabi ki.

Bir de işin maliyet kısmı var amoled ekran ile ips ekranların kırıldığı veya bozulduğunda değişim ücretlerin de epey fark söz konusu.

Ben tercihlerimi bu doğrultuda yaptım. Telefon ilk tanıtıldığında İps ekran yüzünden xiaominin yemediği hakaret kalmadı. Adam zaten 2 tane Mi10 ve Mi 10 Pro yu amoled çıkardı tercih edenler onları alır. Ama ips tü kaka demeye gerek yok. Muhtemelen mi11 de ips Prosu da Amoled olacak gibi gözüküyor ama bunlar net bilgiler değil.

• mi 10 t ile mi10t pro arasınds sadece arka ana kamera farkı mı var ? Biri 108 diğeri 64 ve diyafram açıklıkları farklı. Geri kalan herşey kağıt üzerinde bire bir aynı mı ? Eğer öyle ise bi yandan 600 tl vermek boşuna mı diye düşünmeye başladım çünkü kamera ile çok fazla işim olmuyor

• İlkerA. İ kullanıcısına yanıt

hocam tabi ki olabilir yalnız her ips ekran aynı değil.Orta segment telefonlarda kullanılan ekranlar ile amiral gemisi dediğimiz bu tarz telefonlarda kullanılanlar farklıdır.

Yineliyorum amiral gemisinde kullanılması sorun yapmayacağı anlamına gelmez ama kalite ve performans olarak aralarında farklar vardır.

Amoled almak isteyenler sevenler ciddi meblağ fark verip onu tercih edebilirler.

Mi 10 şuan 7bin civarlarında Tr garantili

Mi 10T çok daha uygun ikisinin de kendilerine göre artıları vardır.

• Hyponsoinage kullanıcısına yanıt

Kamera ve ram farkı var ama Mi10T'de ram olarak 8/128 i tercih ederseniz sadece kamera farkı olacaktır.

Kamera da xiaomi 108mpx Samsung Bright S5KHMX ile gayet güzel iş çıkarmış.

Arkadaşımdaki Mi9T ile kıyaslayınca kameralar arasında uçurum var desem yalan olmaz sanırım.

Kamera sizin için önemsizse Mi10T'nin kamerası size gayet yeterli gelecektir.

• Cupra_R kullanıcısına yanıt
    Esasında kamera önemsiz benim için. Ama 3 sene falan kullanacağım için 600 lira fark verip 108mp olanı almak da bir yandan aklıma yatıyor. Bu arada kablosuz kulaklık hediyesi var önsipRişe. Baya avantajlı oluyor ama mishop tr aktivasyon maili atmıyor abonelik için. Bakalım yarın ne olacak

• quote:

Hocam tabi ki amoled ile kıyasladığında ips ekranlar yanma konusunda daha iyi konumdalar.

Kesinlikle yanma olmaz demek doğru olmaz tabi ki.

Bir de işin maliyet kısmı var amoled ekran ile ips ekranların kırıldığı veya bozulduğunda değişim ücretlerin de epey fark söz konusu.

Ben tercihlerimi bu doğrultuda yaptım. Telefon ilk tanıtıldığında İps ekran yüzünden xiaominin yemediği hakaret kalmadı. Adam zaten 2 tane Mi10 ve Mi 10 Pro yu amoled çıkardı tercih edenler onları alır. Ama ips tü kaka demeye gerek yok. Muhtemelen mi11 de ips Prosu da Amoled olacak gibi gözüküyor ama bunlar net bilgiler değil.

Ateşe tutmadığın sürece 2020 yılında amolede bir şey olmaz kolay kolay. Bazı samsung modelleri harici amoled yanığı olayı çok yaygın değil.

Öte yandan redmi note 7, note 8 pro, note 8 gibi telefonlarda bir süre sonra ekranla ilgili hep bir sorun çıktı. Bunda da ghost screen vs çıkmayacağının garantisi yok. Bana göre ips bir xiaomide sorun yaşamanız amoled bir xiaomide sorun yaşamanızdan daha olası.

• BeyazZenci01 kullanıcısına yanıt

Yakını pek iyi göremiyor gözlüksüz. O yüzden büyük ekran istiyor. Ben de almışken, pili iyi olsun, kamerası iyi olsun, uzun yıllar kullansın istiyorum. Yoksa İphone 8 Plus felan onları da değerlendiriyorum bakalım. Görüşleriniz için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.