Şimdi Ara

Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU] (354. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.103
Cevap
135
Favori
572.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu telefondan almayi dusunuyorumda , bir kac sorum olucakti?

Bu global diye satilanlardan alsam kendim evde eski bir telefonun imeisini atabilirmiyim?

Rootla ,boatloaderla falan ugrasmadan atilabiliyormu?

Bankacilik islemlerinde veya statik ip kullaniyorum , bunlarda bir problem oluyormu?

Telefonun herhangi bir kronik sorunu varmi?

Tesekkurler simdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güvenilir bir yerden alabilirsiniz, son 2 cihazımı bu şekilde aldım hiçbir sorun yaşamadım.

Biraz teknoloji bilginiz varsa internette adım adım nasıl yapıldığı anlatılıyor tabiiki imei atabilirsiniz ancak bootloader ve root işlemlerini yapmanız şart.

bankacılık işlemlerinde vs hiçbir sorun yaşamazsınız imei nedeniyle.

yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum kendi şahsi açımdan bir sorunla karşılaşmadım ancak telefon görüşmesi yaparken yakınlık sensöründen dolayı sorun yaşadığını söyleyen çok fazla kullanıcı var

• Tr olup da 12.5.4 gelen oldu mu

• erhanercan kullanıcısına yanıt

Bana geldi hocam

• frantic035 F kullanıcısına yanıt

o zaman ha geldi gelecek bana da

• Arkadaşlar iyi akşamlar bir sorum olacak telefona imei attıracam fakat şuan global olan sürümde diğer kısımda batarya tüketimi%15-20 lerden aşağı inmiyor, imei yapacak arkadaş Hindistan yazılımı atalım diyor acaba düzelirmi bu yaşadığım sıkıntı, çünkü diğer kısımlardaki tüketim canımı sıkıyor telefonu alalı 6 ay oldu telefonun şarjı normal kullanımda 1 gün falan gidiyor 5 6 saat ekran süresi alıyom ortalama

• Wifi kısmı sizde de açılmıyor mu acaba (konum ayarlarında)

Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU]

bir de şurası açılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanercan -- 8 Ekim 2021; 4:13:41 >

• erhanercan kullanıcısına yanıt

12.5.5 geldi

• ViperStrikes23 kullanıcısına yanıt

düzelebilir ama Androidin olayı bu. ADB kullanma şansınız varsa bazı işlemler bunu uzatıyor, herkesin bildiği gereksiz uygulamalardan arındırma yapılabilir, telefonun derin uykuya geçmesi için gereken koşulları ayarlayabilirsiniz ve sistemin bazı koşullar sağlanmadan yapmadığı optimizasyonu zorla (yani kod ile) yapabilirsiniz. Ben açıkçası şu an deney yapıyorum telefonda, rootlu cihazda Google Play Servisleri gibi uygulamaların çeşitli özelliklerini tamamen kapatarak cihazı uyandırmalarını engelliyorum. 13 saatte yüzde 2 şarj harcadı telefon uçak modu kapalı, Wi-Fİ açık şekilde.

3310'a da dönmedi telefon, engellediğim şeyler genelde uygulamaların takip etme yetkileri. Google Play servisleri tek başına 25 tane izleyici içeriyor, sistem geneli 55-60 civarı izleyici var galiba (Xiaomi'nin saat ve takvim uygulamasında bile toplamda 15 tane izleyici var). Bunlar Xiaomi'nin koydukları, diğer uygulamalarla artacak bu sayı her uygulama izleyici içeriyor. Herkesin severek kullandığı GSam batarya uygulamasında mesela 6 tane izleyici var, bunlar sürekli belirli yerlere kullanım istatistikleri gibi bilgileri gönderiyorlar, hem internet hem şarj harcıyorlar. Rootlu cihazınız varsa açık kaynak kodlu AFWall uygulaması ile bu uygulamaların internet erişimlerini kısıtlayabilirsiniz.

Kısaca, Xiaomi'nin kendi uygulamaları zaten başlı başına bir olay ama yüklediğiniz uygulamalara da dikkat etmeniz şarj sürenizi uzatacaktır. Chrome yerine Bromite kullanın veya uBlock Origin eklentisi ile Firefox kullanın. ADB ile dediğim şeyleri ayarlayarak pilden aldığınız verimi arttırabilirsiniz. Tek bir şarjda daha uzun kullanarak cihazın batarya sağlığına da katkıda bulunursunuz.

Tabi kullandığınız yazılım da önemli. Genelde endonezya öneriliyor batarya için. Kendim Xiaomi.eu kullanıyorum. 12.0.12 sürümü Android 10 ile gayet stabil bir sürüm. Xiaomi Android 11'i düzeltemedi, kaç kere denedim Avrupa, Global, Endonezya, Xiaomi.eu...hepsi yavaş geliyor.

• ilginiz için teşekkür ederim hocam deneyecem bakalım dediklerinizi eu romda :)

• hamza_kadir kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam bilgilendirme icin. Istanbulda guvenilir biryer tavsiye edebilirmisiniz peki?

• hala düşmedi bana yahu

• mboyaci kullanıcısına yanıt

kusura bakmayın hocam yeni gördüm de facebookda çin pazarı diye aratın bir çok satıcı var referansları inceleyerek ve iletişime geçerek istanbulda olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

• elinde güncel debloat listesi olan var mı? gözümden kaçan bir şey var mı diye bakmak istedim.

Bendeki liste şöyle :

# Preset was created in ADB AppControl 1.7.1

# Total applications: 31

# 12.10.2021 14:06

# Xiaomi M2007J3SG Deleted applications

com.miui.analytics

com.android.egg

com.android.wallpaper.livepicker

com.android.providers.partnerbookmarks

com.google.android.apps.wellbeing

com.facebook.system

com.facebook.appmanager

com.facebook.services

com.xiaomi.glgm

com.google.android.inputmethod.latin

com.xiaomi.mipicks

com.google.android.partnersetup

com.bsp.catchlog

com.miui.weather2

com.miui.hybrid

com.miui.miservice

com.xiaomi.joyose

com.google.android.feedback

com.xiaomi.payment

com.mipay.wallet.in

com.mi.globalbrowser

com.miui.daemon

com.miui.msa.global

com.miui.notes

com.netflix.partner.activation

com.miui.yellowpage

com.miui.hybrid.accessory

com.tencent.soter.soterserver

com.mi.android.globalminusscreen

com.miui.wmsvc

com.xiaomi.simactivate.service

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanercan -- 12 Ekim 2021; 15:7:5 >

• Arkadaşlar mi'nin orjinal mail uygulamasını nasıl kurabilirim.

Endonezya stock rom dayım. Bu uygulama yok.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ultrAslan-BH kullanıcısına yanıt

apkmirror.com sitesinde miui mail diye aratıp apk dosyasını telefonunuza yükleyerek kullanabilirsiniz.

Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU]apkmirror
    Xiaomi Mail V12_20210826_b7_phone APK Download by Xiaomi Inc. - APKMirror
    https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-mail/miui-mail-v12_20210826_b7_phone-release/
  • arama yapınca aşağı yukarı kaydırınca kafasına göre yönlendirme yapıyor bir fikri olan var mı? daha yeni sıfırladım. adguard premium ile kullanırım cihazı hep. Bazı aramalarda yapıyor. Pop up ın engellediği siteler zararlı site fln da değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanercan -- 12 Ekim 2021; 21:36:24 >

• GÖKHAN SOYLU G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

• 12.5.4 güncellemesi yeni geldi içeriğini okudum da bayağı bir dolu geldi yapıp memnun olan var mı 12.5.1deyim

• PeTeRPaNN kullanıcısına yanıt

12.5.6 güncellemesi bugün geldi.

• 
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.