Şimdi Ara

Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU] (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.086
Cevap
135
Favori
572.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kaliteli ips var, kalitesiz ips var hocam. Xiaomi daha düşük serilerde kullandığı ips paneli kullanmıyor bu cihazda, zaten 144hz tazeleme hızına sahip ips kullanmak istiyorsa kötü panel kullanma gibi bir şansı yok.

Kameranın etrafı ve çerçeveler genelde ips telefonda biraz karanlık olur. Bunun sebebi de LCD panellerin katmanlı bir yapıya sahip olması. Laminasyon dediğimiz şey, bu katmanı ön cama yaklaştrmaya verilen isim bir nevi. Amoled ekranda zaten neredeyse cama yapışık olduğu için ekran, çok daha canlı geliyor göze, amoled yanmasının sebebi de bu aslında, cama çok yakın olması.

Apple güzel laminasyon kullanarak bu kararma olayını minimuma indirdi mesela. Göremezsiniz kenarlarda koyuluk apple cihazlarda. Bu cihaz için de şunu söyleyebilirim o seviyeye yaklaşmış baya. Hatta amoled olduğuna bile ikna eder adamı o derece güzel. Ekranın en en altında, çerçeveye yakın minicik kararma başlıyor görmeniz bile zor, onu da zaten cihazın boyutuna bağlıyorum biraz, en çok o kadar olurdu zaten, hele karanlık tema kullanıyorsanız anlama ihtimaliniz bile yok. Renkleri biraz soğuk tarafa çekiyorum yani kırmızısını azaltıyorum ekranın, AMOLED panelden farkı yok şu an.

IPS paneller renk ayarları konusunda daha esnek olduğu ve uzun ömürlü olduğu için bana daha güzel geliyor. Tamir masrafı da işin içinde tabi. Bu cihazlar çerçevesiz olduğu için çok hassaslar, Mi 10T ne kadar aşırı sağlam bir cihaz olsa da düşürme tamamen şans işi. Amoled ekran değişimi daha masraflı bir şey neticede. Uzun süre kullanmak istiyorsanız cihazı IPS öneririm. Siyahlarda piksel kapatmadığını da sadece geceleri film izlerken anlayabilirsiniz karanlık odada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt
    f3 çindeki k40 modelinin aynısı. k40 modelinin de prosu var şuan.

aynı mantıkla yine isim değişikliği yapıp sürerlerse piyasaya kamera 64 mp oluyor yine ois yok :) 10t deki sensörle aynı muhtemelen. batarya aynı kalıyor :)

en önemli değişim sd 888 var k40 proda. biraz çipin eskimesini bekleyip aynen bu şekilde aynı cihazı f3 pro diye sürerler tahminim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dirtylive -- 11 Mayıs 2021; 11:53:38 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cdemir kullanıcısına yanıt

ben de çok fotoğraf çeken biri değilim hocam sadece kapanma bittikten sonra minik bir tura çıkacaktık arkadaşlarla fotoğraf çekerken odakladı odaklamadı durumu olsun istemedim :) teşekkür ederim cevabınız için, globale de dağıtım başladıktan sonra doğru düzgün twrp olursa direkt 12.5 eu'ya geçeceğim...

• dirtylive D kullanıcısına yanıt

hocam 888 aslında iyi bir işlemci olsa da 865 kadar kararlı değil, sürdürülebilirlik olarak gücünü çok fazla veren bir işlemci değil. Throttle konusunda pek başarılı olamadı diye biliyorum. 300 400 Mhz düşük kullanırım ama daha uzun süre gücüm olur. Tabi işlemci mimarisi değişti en büyük yenilik oydu aslında, onun nasıl etkilediğini ilerleyen dönemlerde göreceğiz diye düşünüyorum.

ois konusunda da önceki mesajlarımda da yazdım, ois çok güzel bir özellik olsa da şu an eksikliğini hissettiğimi söyleyemem. Eisin de avantajları var, eis yazılımsal olduğu için ilerleyen süreçlerde iyileştirilebilir ama ois için böyle bir seçenek yok. Google da zaten yaptığı bir açıklamada eisin oisten daha iyi olduğunu söylemişti video konusunda. Fotoğraf konusunda ois eksikliği geceleri özellike çok hissedilir, yani mi10t için konuşursam geceleri hiç hareket etmemesi lazım, özelikle şehir ışıklarını vs çekiyorsanız çok dağılıyor ışık huzmeleri ilginç bir fotoğraf çıkıyor ortaya... Ois koysalardı ama düz t modeline, pro model satılmazdı, sony sensör neticede renk konusunda bir tık daha iyi. 64MP ve 108MP sadece sayısal değerler. Hem çok yer kaplıyorlar hem de çok iyi ışık gerekiyor tamamen yararlanmak için. Umuyorum ki ilerleyen günlerde 60fps video kaydında eisi çalıştıran gcam modları görürüz, tek eksiğini orda hissettiğimi söyleyebilirim...

888 in durumu nedir pek araştırmadım aslında. kaldı ki kararlı bi 865 beni her türlü uçurur zaten :) kamera işi de ois in aniden foto cekmek istedigimiz anlarda cok ise yaradigini dusunuyorum. pat telefonu cikarip anı yakalamak istedigimizde. bir de 256 gb versiyon 10t de yok. olsa 10t daha fazla aklimi çelebilirdi :)

bir de s7 edge 128 gb kullaniyorum ve hazifam fulle yakin dolu. haliyle kart desteksiz cihazda 128 i pek gözüm kesmiyor kameranın yanında :)

• Mi 10t pro ve iphone 11 arasında kaldım şuanki telefonum mi9 t

araştırma videolarına da baktım kafam iyice karıştı...

• mi telefon ilk defa kullanıyorum.windows 10 pc yi usb den mi10t pro ya bağladım.ama pc telefonu görmüyor telefon şarz oluyor.

• efebora06 kullanıcısına yanıt

hocam IMEI olmadan kullanacağım uzun süre. IMEI attıktan sonra da tekrar rom vs. yüklersem o IMEI gider mi? cihaza ROOT atıp kullanmayı planlıyorum.

• Noix~ kullanıcısına yanıt

hocam merhaba, bende bu şekilde almayı planlıyorum. pek bilgim yok. sizin varsa bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? nelere dikkat etmeliyim? rom yüklesem sıkıntı olur mu imei kaydında vs.?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonklavyebükücü

kaliteli ips var, kalitesiz ips var hocam. Xiaomi daha düşük serilerde kullandığı ips paneli kullanmıyor bu cihazda, zaten 144hz tazeleme hızına sahip ips kullanmak istiyorsa kötü panel kullanma gibi bir şansı yok.

Kameranın etrafı ve çerçeveler genelde ips telefonda biraz karanlık olur. Bunun sebebi de LCD panellerin katmanlı bir yapıya sahip olması. Laminasyon dediğimiz şey, bu katmanı ön cama yaklaştrmaya verilen isim bir nevi. Amoled ekranda zaten neredeyse cama yapışık olduğu için ekran, çok daha canlı geliyor göze, amoled yanmasının sebebi de bu aslında, cama çok yakın olması.

Apple güzel laminasyon kullanarak bu kararma olayını minimuma indirdi mesela. Göremezsiniz kenarlarda koyuluk apple cihazlarda. Bu cihaz için de şunu söyleyebilirim o seviyeye yaklaşmış baya. Hatta amoled olduğuna bile ikna eder adamı o derece güzel. Ekranın en en altında, çerçeveye yakın minicik kararma başlıyor görmeniz bile zor, onu da zaten cihazın boyutuna bağlıyorum biraz, en çok o kadar olurdu zaten, hele karanlık tema kullanıyorsanız anlama ihtimaliniz bile yok. Renkleri biraz soğuk tarafa çekiyorum yani kırmızısını azaltıyorum ekranın, AMOLED panelden farkı yok şu an.

IPS paneller renk ayarları konusunda daha esnek olduğu ve uzun ömürlü olduğu için bana daha güzel geliyor. Tamir masrafı da işin içinde tabi. Bu cihazlar çerçevesiz olduğu için çok hassaslar, Mi 10T ne kadar aşırı sağlam bir cihaz olsa da düşürme tamamen şans işi. Amoled ekran değişimi daha masraflı bir şey neticede. Uzun süre kullanmak istiyorsanız cihazı IPS öneririm. Siyahlarda piksel kapatmadığını da sadece geceleri film izlerken anlayabilirsiniz karanlık odada.

Hocam ne kadar detaylı yazmışsınız teşekkür ederim.

Biraz boşluktayım aslında, bir telefona ihtiyacım var mı bilmiyorum... Mi 8 SE kullanıcısı olarak 2.5 seneyi devirdim, keyifli sürüyor halen biraz şarjı üzüyor. Kamera kullanmıyor, sosyal medya kullanıyorum. Evlenecektik, oda kaldı pandemi sebebi ile, her şey hazır.

Önümüz sıkıntılı, dolar daha da şahlanacak gibi duruyor, telefonlarda bir çip krizi diyorlar, yaz sonuna kadar mutlaka evleneceğim sonra belki yeterli bütçe ayıramayabilirim diye düşünüyorum. Bu sebeplerden aslında bir cihaz arayışına girdim, Mi 11 Lite'ye baktım fakat onunda kayıt işi olumsuz. Geçtiğimiz sene Mi Note 10'a yükselmiş, hatta almak üzereyken vazgeçmiştim sonra araştırınca iyi ki vazgeçtim dedim. Biraz daha düşüneyim ama yükseliyorum ara ara, insan bazen kendini de şımartmalı sanırım.

Yorumlarınız için teşekkürler,

• prevoir kullanıcısına yanıt

Gitmez,IMEI atıldıktan sonra twrpden efs (IMEI) yedeği alırsınız hiç sorun olmaz...

https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-10t-pro-apollo-pro-rehber-konu--148371284

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 11 Mayıs 2021; 13:31:8 >
  • hocam konunuz çok iyiymiş takibe aldım. maddiyatı düzeltip cihazı alırsam direkt sizin rehbere geçeceğim. elinize sağlık.

Rica ederim hocam. ;)

• blackmilk35 kullanıcısına yanıt

bende mi9t den geçiş yaptım, 10tpro kamera, pil, işlemci hızı ve ekran yenileme hızıyla olumlu yönde çok fark yaratıyor, mi9t daha kompakt ele oturan bi cihaz, bu cihaz ilk başta çok büyük geldi, alışmak lazım, amoled ekran da bence göze daha güzel görünüyor, , iphone 11 de üzmez ama farklı bir cihaz, mi9t den ikisinide geçilebilir diye düşünüyorum.

• Teşekkür ederim yorumun için.

• viydihol V kullanıcısına yanıt

Kabloyu takdığınızda bildirim geliyor mu ? Yanlış hatırlamıyorsam ordaki seçeneklerden dosyaları görüntüle vb gibi bir seçenek olması lazım. Onu bir defa seçtiğinizde siz tekrar değiştirene kadar her açılışınızda dosya aktarımı olarak açılması lazım.

• Arkadaşlar mi 10t pro tr garantili kullanıyorum. Cihazdan çok memnunum sadece telefon ile görüşürken hoparlöre geçtiğim zaman sesim karşı tarafa çok az gidiyor. Bunu hem normal görüşmelerde hem de WhatsApp üzerinden görüşme yaparken yaşıyorum. Buna benzer bir sorun yaşayan biri var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: prevoir

hocam IMEI olmadan kullanacağım uzun süre. IMEI attıktan sonra da tekrar rom vs. yüklersem o IMEI gider mi? cihaza ROOT atıp kullanmayı planlıyorum.

İmei atılmış cihazlarda fabrika ayarlarına dönüldüğünde imei de gidiyor diye okumuştum diye hatırlıyorum.

Diğer türlü rom vb yüklerken yapacağınız işlemlerde sorun olmaz.

Ayrıca sanki bir forumda 10T'lerde fabrika ayarlarına dönüldüğü zaman da imei gitmiyor diye okudum sanki.

Tabi doğrumudur bu durum bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

Kabloyu takdığınızda bildirim geliyor mu ? Yanlış hatırlamıyorsam ordaki seçeneklerden dosyaları görüntüle vb gibi bir seçenek olması lazım. Onu bir defa seçtiğinizde siz tekrar değiştirene kadar her açılışınızda dosya aktarımı olarak açılması lazım.

malesef oyle bir bildirim gelmiyor

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.