Şimdi Ara

Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU] (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.086
Cevap
135
Favori
572.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

çin sürümünde google servisleri vs kaldırıldı hocam, aslında bambaşka sürüm globale dağıtılan ve Çinde dağıtılan. Milyon tane modeli olduğu için de uzun sürüyor. Üstüne bir de kotası var xiaominin bildiğim kadarıyla, ilk gören güncellemeyi alır gibi bir politika var, gece mesela gördünüz güncellemeyi sabah yaparım dediniz, sabah kalktığınızda güncelleme hop uçuyor. İlk yapanlar yapıyor ardından 1 2 hafta geçiyor bazen daha da çok, öyle dağıtılıyor güncelleme.

Bize haziranı bulur doğru düzgün gelmesi diye düşünüyorum. Çok yeni bir sürümün ilk hali olacağı için yine birkaç sorunla gelir o da, temmuz gibi ancak stabil deriz. Bu benim şahsi görüşüm tabi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt

Kamera pek kullanmıyorum.

Test etmemi istediğiniz bir şey varsa bakabilirim .

Twrp 3.5.0-10 Beta 1.

Bu da çok düzgün değil gibi. Ama rom yüklüyor.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 10 Mayıs 2021; 22:9:15 >
  • efebora06 kullanıcısına yanıt

Bilgi için teşekkürler. :)

• dirtylive D kullanıcısına yanıt

Bendeki Custom 12.5

Bildiğim kadarı ile extra bazı ayar ve temizlemeler yapıyor geliştiricileri. O yüzden stok romlara göre daha stabil oluyor.

12.5 Stok olarak yakında gelir diye düşünüyorum.

anladim hocam. o zaman buyuk ihtimal dediginiz gibi 2 ay icinde fln iyice oturur cihaz. s20 fe nin sd islemcili versiyonu ülkeye gelmezse dönüp dolaşıp bu cihazda buluyorum kendimi. bu fiyat bandinda daha mantikli bir secenek bulamiyorum şahsen.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cdemir kullanıcısına yanıt
    telefonu alma konusunda ufaktan tekrar iştahlaniyorum ama bakalim hayirlisi :)

İnşallah en hayırlısı olur. :)

• merhaba herkese, yurt dışı kayıtlı almayı düşünüyorum, bunun bana artısı eksisi ne olur? herhangi bir sorun yaşar mıyım? bu konu hakkında bilgisi olan birileri aydınlatabilir mi? teşekkür ederim.

• Emektar 6s plustan geçtim. Sanki çağ atlamış gibiyim. Çok acayip olmuş Android telefonlar. Şaşkınım. Cidden bu kadar iyi olacağını düşünmüyordum. Alırken ulan Android'e geçiyoruz, gene gol yiyeceğiz diye hayiflaniyordum, hiç alakası yokmuş. Apple ekosisteminden kurtuldugum için de aşırı mutluyum. Karşılaştırma yapamayacağım, çünkü her haliyle antik kalmış 6s plus. Arayacağım tek şey sanırım safarideki gesturelar olabilir. O da kısa sürede alışılabilecek bir durum. Oh be özgürce modifiye edebileceğim, sagini solunu desebilecegim bir cihazı ne kadar çok özlemişim :) mi 10t pro her şeyi ile olmuş bir cihaz. Aklında soru işareti olan benim gibi dinazorlara selam olsun :)

• prevoir kullanıcısına yanıt

• Arkadaşlar yıllarca samsung note serisi kullandım, 9dan sonra fiyatların uçuk bir hale gelmesinden dolayı ve telefonun artık pil kapasitesi beni tatmin etmediği için 10T pro aldım, ocak ayından beri kullanıyorum. Günlük ortalama 100 kişi ile telefonda görüşüyorum, sürekli video ve fotoğraflar gönderiyorum. Dağ bayır her yerde çalışıyorum. Benzer sorunlar bende de oluyor fakat bu kadar problem yaratmıyor, sensör olayında kulağa dik konumlandırdığınızda olmuyor mesela,takılma kasma vs. Hiç yaşamadım. Bazı arkadaşlar çok düşük ekran saatleri almışlar ama kurduğunuz uygulamalarla alakalı olabilir. Tabiki bir bedel ödüyorsunuz alıyorsunuz ama hayatı çok fazla etkileyecek problem olduğunu düşünmüyorum. Samsung note serisi yada apple ürünleri kullandığım oldu, ciddi fiyat farklarına daha büyük hatalar aldığımız oluyor, zaten cihazların %75 lik kısmı yazılım ve emin olun onarılıyor abartmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Hocam F3 Pro bakabilirsiniz 8 256, 5800 civarlarındaydı sanki, kamerası da gcam ile günlük kullanımda pek üzmez gibi ama T serisi kadar değil...

• cdemir kullanıcısına yanıt

Hocam genel olarak global kamerasından çok çok geride demişler, odaklama sorunu var denmişti sanki. Ben düz t kullanıyorum siz de öyle galiba, odaklama durumunu merak ediyorum açıkçası sadece...

f3 gördüm n11 de 128 gb.
    f3 pro nerede satılıyor ki hocam denk gelmedim hic

• Merhaba arkadaşlar,

Mi 8 SE kullanıyorum 2.5 seneden beri, halende keyifle kullanıyorum aslında ama bazen değiştireyim diyorum... Geçecek telefon bulamıyorum, malum yollarla kayıtlı Mi10T veya PRO'yu düşünüyorum tek korkum amoled ekrandan geçişimden dolayı olur. Sizce pişman eder mi, fikir ve düşüncelerinizi merak ediyorum. İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noix~

Merhaba arkadaşlar,

Mi 8 SE kullanıyorum 2.5 seneden beri, halende keyifle kullanıyorum aslında ama bazen değiştireyim diyorum... Geçecek telefon bulamıyorum, malum yollarla kayıtlı Mi10T veya PRO'yu düşünüyorum tek korkum amoled ekrandan geçişimden dolayı olur. Sizce pişman eder mi, fikir ve düşüncelerinizi merak ediyorum. İyi forumlar.

amoled ekran diye herkes diyor ama sadece tek fark var. sadece geceleri karanlık sahne izlerken karanlık yerler çok koyu gri çıkıyor tam siyahı veremiyor ekran. yani yine siyah gibi çıkıyor ama yıkana yıkana rengi solmuş tişört gibi düşün. yanına yeni siyah tişört koyunca anlarsın ya renginin solduğunu, sende geceleri siyah akran geldimi anlıyorsun tam siyah rengi veremediğini. gündüz bildiğin siyah duruyor. yani tv de oled ile normal panel farkı gibi düşün. ancak gündüz siyah farkı yok. sadece geceleri mi 10t de siyah yerler koyu gri gibi. gündüz herşey normal bi fark yok. hatta samsung note 9dan (1440x2500 piksel olmasına rağmen) daha canlı daha güzel göründü mi 10t ekranı benim gözüme. samsung benzer telefonu ilk çıkış fiyatı 15b liralara satarken, xiaomi ilk çıkış fiyatı 5-6b liraya satıyorsa ekranı sensörü vs tartışmaya bile gerek duymuyorum aslında. samsung iphone bizi nasıl soyuyor xiaomi bunu ortaya çıkardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

amoled ekran diye herkes diyor ama sadece tek fark var. sadece geceleri karanlık sahne izlerken karanlık yerler çok koyu gri çıkıyor tam siyahı veremiyor ekran. yani yine siyah gibi çıkıyor ama yıkana yıkana rengi solmuş tişört gibi düşün. yanına yeni siyah tişört koyunca anlarsın ya renginin solduğunu, sende geceleri siyah akran geldimi anlıyorsun tam siyah rengi veremediğini. gündüz bildiğin siyah duruyor. yani tv de oled ile normal panel farkı gibi düşün. ancak gündüz siyah farkı yok. sadece geceleri mi 10t de siyah yerler koyu gri gibi. gündüz herşey normal bi fark yok. hatta samsung note 9dan (1440x2500 piksel olmasına rağmen) daha canlı daha güzel göründü mi 10t ekranı benim gözüme. samsung benzer telefonu ilk çıkış fiyatı 15b liralara satarken, xiaomi ilk çıkış fiyatı 5-6b liraya satıyorsa ekranı sensörü vs tartışmaya bile gerek duymuyorum aslında. samsung iphone bizi nasıl soyuyor xiaomi bunu ortaya çıkardı.

Alıntıları Göster

Bende ips lcd panelleri daha kaliteli insan gözüne hitap eden olarak buluyorum ve daha uzun ömürlü oluyorlar. S20 den mi 10 t pro ya geçtiğimde Samsung ekranı daha hoş geliyordu ama şöyle bir iki gün mi 10 t pro kullandım sonra s20 elime alınca amoled ekranın cidden bana hitap etmediğini anlamış oldum hele ki beyaz renklerde :) zaten Samsung amoledi gözü baya yoruyor Buda tartışıldı Samsung konusunda . Ama film dizi izlemek daha zevkli geliyor vıcık vıcık Samsung ta . Ama genel tercihim ips ekranlardan yana

• Arkadaslar mi 10T ve pro icin ne zaman bu cok ovdukleri yeni arayuzlu daha hizli dedikleri 12.5 versiyonu gelecek? Marttan beri bekliyoruz.TR stok rom kullaniyorum suanda garantili oldugu icin custom felan yuklemeyi dusunmuyorum bize ne zaman gelir 12.5?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi American Psycho -- 11 Mayıs 2021; 11:25:18 >

f3 pro var sandım hocam... geçen arkadaşla f2 pro konuşuyorduk takıldı aklıma... umarım gelir ama f3 pro, daha güzel kamera ile ile gelirse batarya da azıcık büyürse tadından yenmez aslında  

Fotoğraf işlerinden pek anlamam.

Ama öyle aşırı derece bir sorunu yok gibi.

Mesela kameranın önüne elimi yaklastırıyorum.

Hemen elime odaklanıp, uzak bölgeyi flu yapıyor.

Elimi çektikten sonra, fazla uzun sürmeden, uzak bölgeyi netleştiriyor. Kamerayı sağa sola çevirdigimde de odaklanamama sorunu olmuyor. Makro seçip baktım. Yakın bölgeyi net odaklıyor.

Çekim yaptığımda ise; ne görüyorsam onu çekiyor. Yani çektiği fotoğraf flu görünmüyor.

Dediğim gibi, foto işlerinden anlamam. Bu işin profesyonelleri, daha hassas gözlemleyebildikleri için arkadaki farkı görebiliyorlardır.

Test için bir yöntem varsa o şekilde de bakabilirim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 11 Mayıs 2021; 11:44:21 >
  • 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.