Şimdi Ara

Xiaomi Mi 10, Şubat 2020'de 100W hızlı şarj ile gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2020 yılı yaklaşırken, akıllı telefon üreticilerinin yeni amiral gemisi modelleriyle ilgili bilgiler de su yüzüne çıkmaya başladı. Bunlardan en merak edileni ise hiç kuşku yok ki Xaiomi Mi 10.

Ayrıca Bkz.Huawei Mate X, katlanabilir telefonu gerçekten alan kişilerden yüzde 99 olumlu yorum aldı

Samsung Galaxy S11'le yarışacak

Yeni sızan bilgilere göre şirketin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı Xiaomi Mi 10, önümüzdeki Şubat ayında resmen tanıtılacak. Xiaomi'nin en büyük rakiplerinden Samsung'un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S11'in de aynı tarihlerde tanıtılması beklenirken, Xaiomi Mi 10'un Snapdragon 865 yonga seti ile gelen piyasaya çıkacak olan ilk akıllı telefon olması bekleniyor.

Buna ek olarak 100W hızlı şarj teknolojisinin kullanılacağı ilk Xiaomi modelinin de Mi 10'un olacağı söyleniyor. Zira şirket daha önce 100W şarj desteği olan cihazlarını 2020 yılında piyasaya süreceğini onaylamıştı. Önceki haberlerimizde de duyurduğumuz üzere 100W hızlı şarj teknolojisi, 4.000 mAh kapasiteli tamamen boş bir pili, 17 dakikada doldurabiliyor. Ayrıca Xiaomi Mi 10 modelinde, Galaxy S11 ile yarışacak bir kamera teknolojisinin yer alacağı da sızan diğer bilgiler arasında.

• Beklediğim cihaz, emektar Mi 5S'imi bununla değişmeyi düşünüyorum :) Bir de hem stereo hoparlör, hem IR (kızılötesi), hem de suya dayanıklılık barındırırsa tadından yenmez, şu an Huawei hariç bu üçünü bir arada sunabilen amiral gemisi üreten firma yok, pek dikkat edilen özellikler değil, bazısına gereksizdir bile ama üçü de benim için önemli...
  • 3300 mah bataryayla gelmesin de

• Beklediğim cihaz, emektar Mi 5S'imi bununla değişmeyi düşünüyorum :) Bir de hem stereo hoparlör, hem IR (kızılötesi), hem de suya dayanıklılık barındırırsa tadından yenmez, şu an Huawei hariç bu üçünü bir arada sunabilen amiral gemisi üreten firma yok, pek dikkat edilen özellikler değil, bazısına gereksizdir bile ama üçü de benim için önemli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 30 Kasım 2019; 18:46:11 >
  • Xiomi mi 10 eğer edge ekran ve damla çentik ile gelirse; yılın en iyi telefonu olur.

• 5.000 mah ve üzeri batarya ve 100 W şarj ile devrim olur

• Samsungtan aldığınız kamerayla samsungtan iyi kameramı yapacaksınız aslanlar

• quote:

Orijinalden alıntı: barabarabarbara

Samsungtan aldığınız kamerayla samsungtan iyi kameramı yapacaksınız aslanlar
    Dostum bu yanlış bir mantık. Çoğu üretici de kamerayı Sony'den alıyor, Apple da dahil (şu an öyle mi emin değilim gerçi). Fakat kimsenin "Xperia kameraları en iyisi" dediğini görmedim, hep altta kalıyorlardı Apple, Samsung ve Huawei karşısında... Keza MSI ve Asus gibi markaların ekran kartlarını düşünürsek, bu mantıkla, referans tasarım ekran kartlarından daha iyi iş çıkaramaması gerekli. Lakin gerçekte bu şekilde değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grupima

Dostum bu yanlış bir mantık. Çoğu üretici de kamerayı Sony'den alıyor, Apple da dahil (şu an öyle mi emin değilim gerçi). Fakat kimsenin "Xperia kameraları en iyisi" dediğini görmedim, hep altta kalıyorlardı Apple, Samsung ve Huawei karşısında... Keza MSI ve Asus gibi markaların ekran kartlarını düşünürsek, bu mantıkla, referans tasarım ekran kartlarından daha iyi iş çıkaramaması gerekli. Lakin gerçekte bu şekilde değil.

Alıntıları Göster
    evet böyle düşününce dediğin doğru ama sadece samsung için konuşursak apple'a bildiğim kadarıyla ekran tedarik ediyorlar ve xiaomiyede kamera tedarik ediyorlar iki markada en iyi telefonlarında bu ürünleri kullanıyor ama samsung ekranda appledan, kamerada da xiaomiden üstün

• Çentiksiz olur umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

evet böyle düşününce dediğin doğru ama sadece samsung için konuşursak apple'a bildiğim kadarıyla ekran tedarik ediyorlar ve xiaomiyede kamera tedarik ediyorlar iki markada en iyi telefonlarında bu ürünleri kullanıyor ama samsung ekranda appledan, kamerada da xiaomiden üstün

Alıntıları Göster
    iphone 11 pro max; ekran tedarikçisi samsung ve ekranın note 10+'dan iyi olduğu söylenebilir.

yani arkadaşın ifade ettiği gibi mantığınız yanlış; tek yönlü donanım ile en iyi olunmuyor. firmalar adım adım kendilerini geliştirirken aynı zamanda rakiplerini de geliştiriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 100W hızlı şarjı sadece kendi kablosu ile yapacaktır. Belki birde pd3.0/4.0 destekli kablolarla.

• Bu firmaların hızlı şarj savaşı birisinin elinde batlayacak sonunda, bakalım bu hangi firma olacak. Mevcut pil teknolojisinin sınırlarını epey zorluyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: akmac

iphone 11 pro max; ekran tedarikçisi samsung ve ekranın note 10+'dan iyi olduğu söylenebilir.

yani arkadaşın ifade ettiği gibi mantığınız yanlış; tek yönlü donanım ile en iyi olunmuyor. firmalar adım adım kendilerini geliştirirken aynı zamanda rakiplerini de geliştiriyor.

Alıntıları Göster
    Kamerası daha iyi diyebilirsiniz işlemcisi daha iyi diyebilirsiniz şarjı zaten daha iyi ama ekranının daha iyi olduğunu söyleyemezsiniz ben türkçe ve inglizcede youtube karşılaştırma incelemeleri izledim 2 telefonu elimlede inceledim yanlış anlanışılmasın Samsungta hiç kullanmadım fanboy sanmayın ama iki telefonda Samsungun en iyi olduğu nokta ekranı olduğunu söylediler bencede öyle ekran konusunu tartışmaya kapalı bence muhalefet olucam diye bilmediğiniz konularda konuşmayın derim

• quote:

Kamerası daha iyi diyebilirsiniz işlemcisi daha iyi diyebilirsiniz şarjı zaten daha iyi ama ekranının daha iyi olduğunu söyleyemezsiniz ben türkçe ve inglizcede youtube karşılaştırma incelemeleri izledim 2 telefonu elimlede inceledim yanlış anlanışılmasın Samsungta hiç kullanmadım fanboy sanmayın ama iki telefonda Samsungun en iyi olduğu nokta ekranı olduğunu söylediler bencede öyle ekran konusunu tartışmaya kapalı bence muhalefet olucam diye bilmediğiniz konularda konuşmayın derim

Alıntıları Göster
    hem samsung kullandım şu an iphone 11 pro max kullanıyorum. bence siz konuşmayın.

• akmac A kullanıcısına yanıt
    Hocam displaymate verilerine göre 11 Pro max in ekranı daha iyi gözüküyor fakat gerçek kullanımda Note 10 un ekranına su dökemez.
    Niye böyle derseniz note 10 un ekranı 500 ppi ı aşarken Pro max in ekranı 400 ppi civarında istese de iyi olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: JackWondo

Hocam displaymate verilerine göre 11 Pro max in ekranı daha iyi gözüküyor fakat gerçek kullanımda Note 10 un ekranına su dökemez.
    Niye böyle derseniz note 10 un ekranı 500 ppi ı aşarken Pro max in ekranı 400 ppi civarında istese de iyi olamaz.
    mesele ppi değeri değil, gerçeğe en yakın renkleri gösterebilmek. displaymate bu yüzden ön plana çıkarıyor; s11 ortaya çıkıncaya kadar durum böyle.

• Mi 6'yı bununla değiştiririz artık.
  • akmac A kullanıcısına yanıt
    Hiçbir amoled ekran doğallık konusunda iddialı değil ki hocam.
    Amoled renkleri abartmak, parlaklığı max. seviyeye getirmek demek.
    Doğal renk için ips doğru tercih olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: JackWondo

Hiçbir amoled ekran doğallık konusunda iddialı değil ki hocam.
    Amoled renkleri abartmak, parlaklığı max. seviyeye getirmek demek.
    Doğal renk için ips doğru tercih olacaktır.
    tabi ki oled içerisinde en doğalı iphone şu an, s11 ile değişebilir bu.
    ips ayrı bir dünya.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.