Şimdi Ara

Xiaomi-Meizu Mediatek chipsetli telefonlarda Volte (HD Ses) kullanımı.(Vodafone ve Turkcell) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
5
Favori
9.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dun samsung a8 ve gm 5 plus da denendi calismadi.. Sanirim mediatek de var bu durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türbülans Havayolları A.Ş -- 18 Şubat 2017; 10:10:41 >
  • VOLTE için operatörler genelde cihaz bazlı dalga dalga aktif ediyorlar hatta bazı cihazlarda VOLTE güncelleme ile aktif oluyor ...

Turk Telekom için Online işlemler uygulamasında 4.5G yanı sıra Hattın VOLTE servisine de açılması gerekli ''VOLTE'' yazıp 5555 e gönderim yapın olumlu gelirse simkart cihazda VOLTE desteğini görmüştür olumsuz gelirse görmemiştir yada klon IMEI kullanılıyor olabilir

ayrıca VOLTE teknolojisi ülkemizde yeni uygulandığından atlanan bir durum var şuan için VOLTE destekli cihazlar şart ama görüşme için kişinin aynı operatörde olması şart Turk Telekomdan Vodafone yada Turkcell den Turk Telekom şuan için VOLTE üzerinden aranmıyor şuanlık Turkcell den Turkcell e Turk Telekomdan Turk Telekom a ve Vodafone dan Vodafone a arama yapılabilir.

Operatörler aralarında benim bildiğim protokol imzalamadı.
  • slm,

Dogrudur operatorler arası çağrı uçtan uca Volte olmuyor ama operatorler arası baglantılarda gerekli donusumler yapılıyor. Yani siz Volte de iken heryeri arayabilirsiniz 3G ye düşmeden. Ancak operatorler arası Video arama çalışmaz şu aşamada.

Bu ayarlar şu anda sadece Mediatek cihazlarda ve Vodafone da çalıştığından dolayı konu başlığını değiştireceğm.
  • Redmi 4 prime g4 imei si attım turktelekom a volte servisi açmak için mesaj attım ve buradaki ayarları yaptım oldu. işlemci snapdragon.

Xiaomi-Meizu Mediatek chipsetli telefonlarda Volte (HD Ses) kullanımı.(Vodafone ve Turkcell)

• tebrikler
    orjinal IMEI si ile çalışmamışmıydı üstad?
  • hako7445 H kullanıcısına yanıt
    Saat widget adı nedir hocam?

• @cevran aldığımda üzerinde çakma imei vardı o yüzden volte desdekli görünmüyordu cihaz.

@serihan yüklediğim temaların birinin hava durumu hangisi olduğunu hatırlamıyorum daha sonradan telefonu formatladım hepsi silindi.
  • Türk telekoma volte servisini açmak için mesaj attığımda sadece faturalı hatlara açmakta olduğunu belirten mesaj geldi.

• Turkcell icin ayarlar su sekilde : Meizu MX6 da denendi basarili..
    Not : Öncesinde hattın Volte özelliği açılmalı. Bunun için se Iphone6 , GalaxyS6 gibi Volte destekli bir cihazdan HDSES yazarak 2222 ye mesaj atmalisiniz. SOnrasında aşağıdaki adımları izleyiniz.

1) Ayarlar>simkartlar ve mobil ağlar > volte etkin on yapın
    2) Ayarlar>simkartlar ve mobil ağlar >sim kart ayarları>erişim noktası adları na girip yeni APN seçin
    Yeni APN bilgilerini şu şekilde girin
    Ad : ims
    APN : ims
    APN türü : ims
    APN protokol : ipv4 / ipv6
    Diğer ayarlara dokunmadan kaydedince yeni bir apn gelmesini bekleyeceksiniz ama henüz erken. O işlemlerin sonunda görünecek.
    3) *#*#3646633#*#* ile engineering moda girin.
    4) IMS başlığını seçin.
    5) En altta Volte Setting CMW500 setting seçip SET tuşuna basın.
    6) Yukarıda common içinde operator_code seçin ve burada VoLTE_Operator_CMW500 seçin
    7) Geri dönüp mnnmcc check seçin ve burada off seçip set deyin.
    8) IMS ana menüde USSD içinde USSD support seçin ve on diyerek set edin.

Volte yada HD simgesi gözükecektir.
    not : Turkcell ayarlari baska bir forumdan alinmistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevran -- 3 Nisan 2017; 23:49:35 >

• upp?,,,
  • Volte yi bırakın 3g üzerinden bile hd kalitede görüşme yapılamıyor turkcell ile. Sorun turkcell de değil xiaomi nin bu özelliği vermiyor oluşundan.

• Selam.

Xiaomi Redmi note 4x mtk işlemcili telefonumda volte etkin gözüküyor. hattım türktelekom.

herhangi ekstra bir şey yapmama gerek var mı?

Teşekkürler.

• cevran C kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de mx6 var ama olmuyor m658h helio x20 dediklerini yaptım olmadı hat vodafone
  • Xiaomiler için

*#*#86583#*#* tuşlayın ve cihazınızı yeniden başlatın, sonrasında sim menusune girerek Volte yi etkinleştirin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aviatorcarfactory

Xiaomiler için

*#*#86583#*#* tuşlayın ve cihazınızı yeniden başlatın, sonrasında sim menusune girerek Volte yi etkinleştirin...

Xiaomi mi5 te denendi Volte seçeneği geldi sağol
  • Menüden açıldı ancak Türk telekomun açması mı gerekiyor?
  • baysafran kullanıcısına yanıt
    Türk telekom faturasız abonelere volte hizmetini sunmuyor.
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Ben faturalı kullanıyorum ama sanırım bu cihaz için destekleri yok belli cihazlar için volte yazıyor
  • olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.