Şimdi Ara

Xiaomi IP Kamera Genel Konu ve Kullanıcıları (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
806
Cevap
47
Favori
142.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brl65

Öncelikle Mixenon a birşeyler söyleyim bildiğim kadarıyla . Benim araştırmalarımda öğrendiğim evet modeme yani ev-iş ağına bağlı bellek varsa onu görüp kayıt yapması gerekir. Az önce denedim PC mi gördü direk ama " couldn't get storage location " verdi ve bağlanmadı. Bununla beraber malum çin serverdan gelecek kaydı birde ev-iş deki pc ye bağlayıp herşeyi çinlilerin eline vermekde çok mantıklı gelmiyor bunu seçeceğimi sanmıyorum .SD kartı henüz bugün alıp taktım şimdilik kayda başladı 1'er dk lık dosyalar halınde kaydedıyor. App ın içinde karıştırırsanız zaten gerekli kapasiteyi veriyor benim modelde , sizde de vermesi lazım .
    Kısaca ; 16gb 36 saat - 32gb 3 gün - 64 gb ise 6 gün full hd çeker demiş . Eğer 720p ye düşürürseniz 2 katına çıkıyor. Ben 32 gb alıp 3 günlük kayıt tutmayı planlıyorum. Bildiğim kadarıyla doldukça başa dönüp silecek ve yeni kaydı çekecek yani her daim son 3 gün elimizde olacak.
    Teşekkür ederim, benim cihaz daha gelmedi, gearbest ten aldım geçen gün bir 15 günü bulur sanırım gelmesi.
    Geldiğinde bende denerim ağdan kayıt yapmayı, becerebilirsem sd kart yerine hdd ye kayıt yaptırmak istiyorum, birde cloud a kayıt varmış, onu da araştırıcam bilginiz var mı sizin?

Birde çin versiyonu olayı var, bakalım benim cihaz nasıl gelecek?
  • brl65 kullanıcısına yanıt
    Benimde şu günlerde kamera çok akıcı olmasada güzel çalışıyor. İhtiyacım olunca yukarıdaki kamera yazan yerden açıyorum görüntü bir kaç saniye sonra geliyor. İdare ediyorum diyelim. Nazar değmesin :)
  • ekrc E kullanıcısına yanıt
    Saat ayarı konusunda bir kaç mesaj üstte ben bilgi verdim. İsterseniz o şekilde deneyip düzeltebilirsiniz.
  • Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ama cihaz stabil bir cihaz değilmiş. Ben 300 tl ye almıştım. Bu cihaz yerine 400 tl ye aldığım Dahua c15 modeli alınırsa daha stabil akıcı sıkıntısız bir şekilde iş görür bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Son gelişmeler ;
    Mobil ağda artık bağlanabiliyorum fakat hem mobil hemde wifi ile dışardayken evdeki kalitede görüntü alamıyorum.%5 de %10 kalıyor diyen arkadaşlar evet ilk açtığınızda şak diye bağlanmıyor sabırla bekleyin uzun zaman sonra yüklenme tamamlanıp bağlanıyor genelde , eğer hata verirse tekrar deneyin derim. Duyduğum kadarıyla bu bizim bağlandığımız ağın hızı kalitesi ile ilgili ama yaptığı kayıt net HD demişler.
    SD kartı aldım 32gb Samsung EvoPlus U1 , okuma 95 mb/s yazma 20 mb/s ve 3 gündür kayıt yapıyorum . Az önce kartı pc ye takıp izlemek istedim. Burda da ciddi sorunlar var gibi. Öncelikle görüntüler asla HD değil sanki VGA kalitesinde ? Düşük ışıkta ( gündüz ) çok kötü , oda lambası açılınca biraz düzeliyor ve ses yok cızırtı var sadece ? Pc ye aktarıp incelemeye alıcam . Eğer kayıt kalitesi buysa çok kötü demektir. Kameranın HD olduğundan şüphe etmeye başladım. Kartı tekrar takıp yeniden deniycam ama değişeceğini sanmıyorum , özellikle neden ses yok bunu bulmak lazım .
    Tecrübe edenler paylaşırsa sevinirim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brl65 -- 28 Kasım 2018; 12:39:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brl65

Acarbulut dostum , hemen söylememek için bir kaç gün bekledim 2 gündür 3G veya LTE ile çok hızlı ve akıcı bağlanmaya başladım. Aynı daha önce yazan bir arkadaşın ki gibi oldu banada . Kendi kendine çalışmaya başladı , tabi nazar değmesin diyelim :)
    Bugün SD kartıda ( 32gb ) taktım . Önemli gelişme olursa yazarım , şimdilik stabil çalışıyor ve kayıt tutmaya başladı , geçmişe dönüp izleyebiliyorum.
    Yeni gelecek modelle farklı deneyimleri de paylaşırım .

Ekrc aynen dediğin gibi sanırım 3G veya LTE nin kuvvetli çektiği yerlerde gayet iyi çalışıyor, sorun bizim mobil ağların kalitesindendi sanırım .Saat bende normal gösteriyor ama kurarken ilk sorduğu yerde Türkiye demiştim şimdi bulamıyorum, ama Region hala mainland china bende de . Sadece ızlerken gercek saati gösterirken gelen kayıtta 1 saat geriden geliyor buna da alışıyorsun. Bulut almayıda verdiği linkden denedim ama bu salak çinliler açılış sayfasını ingilizce yapıp girdikten sonraki herşeyi çince bırakmış. Anlamadığım şeye de asla basmam ve alamadım bende .
    Merhaba,

Arkadaşın da bahsetmiş olduğu bir sorun var üründe; kayıt yapılan videolara 1 saat geriden yazarak kayıt yapması !
    Örn: Şuanda saat 11:00 ve cihaz içinde sd karti le kayıtta. Ben kayıtları izlemek için programı açtığımda 10:30 u görmek istiyorum diyelim. 10:30 a geliyorum ve kayıtları izlerken sağ alttaki tarih ve saat bilgilerinin yazıldığı köşede saat 10:30 değil 09:30 olarak görünüyor.Yani aslında gerçekte 10:30 olan kayıt zamanını 09:30 olarak gösteriyor. İşin ilginç yanı ise canlı video izlemeye geldiğimizde saat düzeliyor ve o anki saat gerçekte neyse onu gösteriyor sağ altta. Yani aslında cihazın saat ayarları doğru.Ama kayıt işinde neden böyle 1 saat geriden işliyor bilmiyorum. Bu sorunu nasıl çözebiliriz, bir fikri olan var mı ?
    Ben resetleyip baştan kurdum, time zone da baya bir deneme yaptım ama olmadı.
  • Saat ayarı konusunda haklısınız sanırım sorun yaz saati uygulaması. Daha önce otomatik olarak değieşen saat farkı şimdi değişmiyor o yüzden sanki biz kış saatindeymişiz gibi algılıyor olabilir cihaz. Bu sadece kamerada değil benim kullandığım diğer xioami ürünündede var. Örneğin ben saat 10da çalış diye ayarlıyorum cihaz 11de çalışıyor. Yada bildirim gelince 1 saat önceyi gösteriyor. Ben ona çok takılmıyorum. Ama ekranda yazan saat farklı ise o başka tabi onun çözümü eski bir sürümü yükleyip yeniden kurmak ozaman düzeliyor ben yaptım oldu.
  • acarbulut kullanıcısına yanıt
    Eski sürümü nereden indiririz , bir link var mı ?
    Birde eski sürümü yüklemeyi gösteren bir video yada tarif var mı ?
  • arkadaşlar securıty 360 aldım her şeyi kurdum sorunsuz çalışıyor sd kart ta taktım, tek sorunum evde hareket olduğu zaman bana bildirim gelmesini yapamadım nasıl ayarlıyoruz acaba yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: KpttpK

Eski sürümü nereden indiririz , bir link var mı ?
    Birde eski sürümü yüklemeyi gösteren bir video yada tarif var mı ?
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135929312
  • cemceminay34 C kullanıcısına yanıt
    Xiaomi IP Kamera Genel Konu ve Kullanıcıları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar. acil ihtiyacım olduğu için linkteki ürünü hiç kimseye sormadan pat diye almış bulundum. tanesi 250 tlye geldi.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-yi-wifi-smart-ip-kamera-720p-beyaz-global-versiyon-p-HBV00000C7A75?magaza=Hepsiburada

4 adet kamerayı kurdum. ios tabanlı tele programı kurarak bağlanıp izleyebiliyorum. evdende dışarıdaki bir ağdanda bağlantıda problem yok. fakat eşimin telefonuna yada şirket bilgisayarına programı kurup aynı kullanıcı adıyla girdiğimde 0 kamera diyor. izleyemiyorum. birşeyleri eksik yaptığım kesin. acaba yalnızca bir telefondan mı izleniyor. başka biryerden izleyemez miyim?

bu arada bu linkteki 1080p daha iyi ve daha ucuz. buradan alan oldu mu. kaç günde gelir? hatalı ürün gelirse iade sürecim nasıl olur? hepsiburadadan aldıklarımı iade edip burdan mı alsam diye düşünüyorum yarı yarıya fark var neredeyse.

https://tr.gearbest.com/ip-cameras/pp_009981882806.html?wid=1433363
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkan1985

merhabalar. acil ihtiyacım olduğu için linkteki ürünü hiç kimseye sormadan pat diye almış bulundum. tanesi 250 tlye geldi.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-yi-wifi-smart-ip-kamera-720p-beyaz-global-versiyon-p-HBV00000C7A75?magaza=Hepsiburada

4 adet kamerayı kurdum. ios tabanlı tele programı kurarak bağlanıp izleyebiliyorum. evdende dışarıdaki bir ağdanda bağlantıda problem yok. fakat eşimin telefonuna yada şirket bilgisayarına programı kurup aynı kullanıcı adıyla girdiğimde 0 kamera diyor. izleyemiyorum. birşeyleri eksik yaptığım kesin. acaba yalnızca bir telefondan mı izleniyor. başka biryerden izleyemez miyim?

bu arada bu linkteki 1080p daha iyi ve daha ucuz. buradan alan oldu mu. kaç günde gelir? hatalı ürün gelirse iade sürecim nasıl olur? hepsiburadadan aldıklarımı iade edip burdan mı alsam diye düşünüyorum yarı yarıya fark var neredeyse.

Dostum önce şunu söyliyim bu kamera Yi model yani Xiaomi mijia modeli değil. Kullandığın programda mihome değildir diye düşünüyorum. Bendeki kamerada farklı uygulamada farklı ama aynı mantıkla çalıştığını varsayarsak; öyle kullanıcı adıyla izleyemez. Kamerayı kuran kişi diğer kişiye share(paylaşım) yapması lazım. Ben o şekilde eşimle paylaşıyorum o izliyor. Tekrar söylüyorum senin kameran farklı ve ben tamamen varsayımsal olarak yardımcı olmaya çalıştım. Yoksa ürünler nerdeyse aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkan1985

merhabalar. acil ihtiyacım olduğu için linkteki ürünü hiç kimseye sormadan pat diye almış bulundum. tanesi 250 tlye geldi.

Diğer ürün ile ilgili yazdıklarına gelince evet bu ürün bendeki ile aynı. ..ve aldığın fiyata 15-20 güne Türkiyeye gelir çünkü 20 dolardan ucuz olunca vergi çıkmıyor. Hatalı bir ürün çıkmaz çıksa da site sana yardımcı olur hiç sorun yaşamazsın. Karar senin yani. Bir kaç sayfa geri yazdıklarımıza bakarsan bizde de aynı üründen olduğunu görürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acarbulut

Dostum önce şunu söyliyim bu kamera Yi model yani Xiaomi mijia modeli değil. Kullandığın programda mihome değildir diye düşünüyorum. Bendeki kamerada farklı uygulamada farklı ama aynı mantıkla çalıştığını varsayarsak; öyle kullanıcı adıyla izleyemez. Kamerayı kuran kişi diğer kişiye share(paylaşım) yapması lazım. Ben o şekilde eşimle paylaşıyorum o izliyor. Tekrar söylüyorum senin kameran farklı ve ben tamamen varsayımsal olarak yardımcı olmaya çalıştım. Yoksa ürünler nerdeyse aynı.

Alıntıları Göster
    cevapların için çok teşekkür ederim. mihome değil yihome program. share yöntemi ile yaptım oldu. 2 telefondanda izleyebiliyorum. yarın işyerinde pcye kurmayıda deneyeceğim. bu arada 7. sayfa da @GokhanTR yine aynı yöntemden bahsetmiş. ona da teşekkürler.
    Cevabiniz icin tesekkurler eve gectigimde deneyecegim sagolun

bende o şekilde bir menu çıkmıyor diger ayarlar kısmınada baktım sızdekı gıbı bır menu yok ? Xiaomi IP Kamera Genel Konu ve Kullanıcıları
  • Uygulama da ( Mİ Home ) İOS ve Android de farklı menüler çıkıyor sanırım. Benimde menüm android kullanan arkadaşımdan biraz farklı bunlar sizi yanıltmasın ...
    Şu an ki sorunum ; SD kartı takıp kayıt yapmaya başladığımdan beri , telden de izlesem PC ye atıp ordan da izlesem görüntü epey kötü HD ile uzaktan yakından alakası yok ve daha beteri ses kaydı yok denecek kıvamda sadece yüksek bir hışırtı oda kesik kesik. Bunun sebebi ne bakalım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemceminay34

bende o şekilde bir menu çıkmıyor diger ayarlar kısmınada baktım sızdekı gıbı bır menu yok ?
    Sanırım sizin kameranın modeli farklı. Nedir model? yada resmi varsa paylaşırmısınız.
    Mi Home Security Camera 360° 1080P modeli

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.