Şimdi Ara

Xiaomi Huami Amazfit Bip - 45 Gün Bekleme - Gps - Kalp Atış Sensörü - Full Açık Ekran (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
10
Favori
6.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kefelon

Az önce Amazfit Bip'imi satın aldım. Gearbest'den SingPost registered kargo seçerek aldım. Kargosu şusu busu toplam 200 TL'ye geldi. Gearbest'in internet sitesine girip aratınca çok pahalı çıkıyor fiyatı.

https://m.gearbest.com/smart-watches/pp_1126414.html?wid=4&lkid=11004390

Forumda Gearbest yetkilisi bu linki paylaştı. Bu linkle tıklayınca fiyatı 60 dolar olarak gözükecek size. Sonrasında ise sepette GBCE kuponunu ekledim ve ek %14 indirim elde ettim. 52 dolar civarına geldi. 200 TL'ye getirmiş oldum her şeyiyle. Almak isteyenler için güzel yöntem.

Kafamda max ederi 150 TL'idi aslında ama Mi Band 2'yi satınca eksikliğini hissettim çok hemen alayım dedim yoksa beklerdim.

Hocam indirim ne zamana.kadar devam ediyor? Ve bu saat almaya değer mi? Pebble alacaktim server lari çökmüş.benim icin always on , uzun sarj ve bir sürü tema lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam always on, uzun şarj'ı başka veren marka olmadığı için bunlar temel kriterlerinizse seçeneğiz yok gibi zaten. Tema konusu ise dışarıdan yapılan temalar eklenebildiği için hayal gücünüze kalmış diyebiliriz sanırsam. Kendi temanızı yükleyin isterseniz. Bu siteye göz atın binlerce tema var, ben size en çok kullanılan 100 taneyi atayım:https://amazfitwatchfaces.com/bip/top/

Saatin işlevselligi çok az. Always on olmasa bile fit 2 daha iyi duruyor

• başka bir konuya yaptığım yorum:

umarım yardımcı olur

quote:

her ikisini de kullandım

halihazırda bip kullanıyorum

tercihi tamamen kullanma amacı belirleyecektir

şarj süreleri: fit2 sürekli bağlı iken bildirimler vs açık max 2 gün

sürekli bağlantı yok günde 2-3 defa bilgiler senkronize etmek için bağlantı yapılırsa max 4 gün

bağlı değilken bazı özellikler açık oluyor mesela egzersiz algılama,uzun süre hareketsizlik uyarısı vs

bip sürekli bağlı iken bildirimler açık(çağrı whatsap sms instragram facebook) ekran ışığı max. en az 15 20 gün olacak gibi henüz bitmedi

sürekli bağlantı yok günde 2-3 defa senkronize için bağlantı kuruluyor ekran ışığı sonda en az 30 gün gidecek gibi 5 gün oldu şarj %90 şu anda

kullanıma gelince fit2 oldukça güzel bir bileklik/saat fonksiyonel

gelen çağrıyı cevaplama-meşgule atma var(konuşma teleon üzerinden).
    tüm bildirimleri okuyabilme
    bt kulaklık üzerinden müzik dinleme(şarj düşmanı)

ben değişik zamanlarda 3-4 tane fit2 kullandım iphone kullanıcısı olduğum için cihazın %90 özelliklerini kullanabildim hele son seferde ios11 in azizliğinden fit2 yi neredeyse hiç kullanamadım ve 2-3 gün içerisinde sattım sonradan yazılım düzeltilmiş sanırım

bende telefonda müzik dinlerim ama saatin müzikleri değiştirememesinin eksikliğini hiç duymadım

genelde bt kulaklık ile dinlediğim için kulaklık ile o iş halloluyor

benim için şarj süresi ön planda olduğu ve saate daha çok benzediği için bip diyorum

ama illa akıllı saat alınacaksa gear s2 veya s3 tercih edilmeli

• fit 2 yi bende çok düşündüm hocam ama ilk başta kurcalasanız bile belli bir süre sonra sadece temel şeyleri kullanacaksınız aldığınız saatte. O zamanda batarya süresi sizin için büyük önem taşımaya başlayacak. Hem fiyat segmentleride farklı gibi. Amazfit Bip Gearbest'den 200 TL'ye alınabiliyor. Fit 2 330 TL. Yüzdeye vurunca baya fark var.

Bütçeniz yüksek ise Amazfit Pace 2 düşünebilirsiniz. Bir hafta gidiyor şarzı ve sizin istediğiniz gibi uygulama yüklenebilen bir akıllı saat.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

fit 2 yi bende çok düşündüm hocam ama ilk başta kurcalasanız bile belli bir süre sonra sadece temel şeyleri kullanacaksınız aldığınız saatte. O zamanda batarya süresi sizin için büyük önem taşımaya başlayacak. Hem fiyat segmentleride farklı gibi. Amazfit Bip Gearbest'den 200 TL'ye alınabiliyor. Fit 2 330 TL. Yüzdeye vurunca baya fark var.

Bütçeniz yüksek ise Amazfit Pace 2 düşünebilirsiniz. Bir hafta gidiyor şarzı ve sizin istediğiniz gibi uygulama yüklenebilen bir akıllı saat.

Hocam biraz daha araştırdım ve asus zenwatch 2 buldum 500 tl ye. Bence bu fiyata alınabilecek en iyi saat. Bunu sipariş etmeyi düşünüyorum 2015 üretimi fakat geçerli bir saat

• yurtdışından geliyorsa gümrükte takılma ihtimalini gözardı etmeyin birde satıcının güvenirliğine dikkat edin

klon cihaz gelmesin
  • Yaklaşık 10 gün kadar önce gearbestten 207 liraya aldım. Daha yolda bakalım. Saatin fiyatını göz önüne aldığımızda özelliklerinin iyi olduğunu düşünüyorum. Tabi daha geliştirilebilecek noktaları var. Diğer bir model olan pace i alıp almamak konusunda kararsız kaldım. Fiyatı neredeyse 2 katı ama özellik bakımından çok daha gelişmişi tabi watchface ekleme (IOS kullanıcısıyım), bildirimler gibi. Merak ettiğim 1-2 konu var kullananlar aydınlatırsa çok memnun olurum. Pace modelinde bildirimlerde türkçe karakter göstermeme sorunu çözülmüş sanırım bunda hala devam ediyor mu? Birde hangi uygulamaların notificationları ekranda görünüyor? Tam olarak görünüyor mu? Mesela Skype'tan bir bildirim geldiğinde tamamen açık olarak ne geldiği ekranda görünüyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

quote:

Satın almaya karar verdim gibi ancak alacak yere karar veremedim.

Gearbest'te ara ara 200 TL'ye düşüyormuş galiba. Hem eğer gümrük vergisi çıkarsa size vergi miktarınıda ödüyorlarmış herkalde. Ama forumda herkes kargolanma süresi ve sorunlarından şikayetçi. AliExpress üzerinden mi alsam acaba. Açıkcası gümrük vergisi çıkar bir de %20 vergi ödersem çok pahalıya gelir saat. Şöyle Türkiye'den 250 TL'ye alabilsem direk alıcam.

İnternational, Çin versiyonu farkı var mı? Mi Fit:e bağlanınca dil kendisi İngilizce oluyormuş diye duydum ama?

İnternational versiyonu ile çin versiyonu birebir aynı kullanma klavuzu vs dışında fark yok. Çin versiyonu almak daha ucuz olduğu için daha mantıklı. Mi fit ile bağlanınca İngilizce oluyor saat normalde ama son yayınlanan firmware ve mi fit sürümü ile saat ilk çıktığındaki gibi Çince oluyormuş arayüz, size cihaz gelene kadar çoktan düzeltmiş olurlar herhalde. Gearbest den aldım 58 dolara gümrük vergisi filan çıkmadı.

Hocam merhaba bende gearbestten aldım Singapore post ile. Bu firma ile büyük ihtimalle gümrüğe girdiği söyleniyor. Siz hangi posta ile almıştınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: new_yorker

quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

quote:

Satın almaya karar verdim gibi ancak alacak yere karar veremedim.

Gearbest'te ara ara 200 TL'ye düşüyormuş galiba. Hem eğer gümrük vergisi çıkarsa size vergi miktarınıda ödüyorlarmış herkalde. Ama forumda herkes kargolanma süresi ve sorunlarından şikayetçi. AliExpress üzerinden mi alsam acaba. Açıkcası gümrük vergisi çıkar bir de %20 vergi ödersem çok pahalıya gelir saat. Şöyle Türkiye'den 250 TL'ye alabilsem direk alıcam.

İnternational, Çin versiyonu farkı var mı? Mi Fit:e bağlanınca dil kendisi İngilizce oluyormuş diye duydum ama?

İnternational versiyonu ile çin versiyonu birebir aynı kullanma klavuzu vs dışında fark yok. Çin versiyonu almak daha ucuz olduğu için daha mantıklı. Mi fit ile bağlanınca İngilizce oluyor saat normalde ama son yayınlanan firmware ve mi fit sürümü ile saat ilk çıktığındaki gibi Çince oluyormuş arayüz, size cihaz gelene kadar çoktan düzeltmiş olurlar herhalde. Gearbest den aldım 58 dolara gümrük vergisi filan çıkmadı.

Hocam merhaba bende gearbestten aldım Singapore post ile. Bu firma ile büyük ihtimalle gümrüğe girdiği söyleniyor. Siz hangi posta ile almıştınız?

Hatırlamıyorum malesef baya oldu alalı ücretsiz ve takipli olanı seçmişimdir herhalde

• quote:

Yaklaşık 10 gün kadar önce gearbestten 207 liraya aldım. Daha yolda bakalım. Saatin fiyatını göz önüne aldığımızda özelliklerinin iyi olduğunu düşünüyorum. Tabi daha geliştirilebilecek noktaları var. Diğer bir model olan pace i alıp almamak konusunda kararsız kaldım. Fiyatı neredeyse 2 katı ama özellik bakımından çok daha gelişmişi tabi watchface ekleme (IOS kullanıcısıyım), bildirimler gibi. Merak ettiğim 1-2 konu var kullananlar aydınlatırsa çok memnun olurum. Pace modelinde bildirimlerde türkçe karakter göstermeme sorunu çözülmüş sanırım bunda hala devam ediyor mu? Birde hangi uygulamaların notificationları ekranda görünüyor? Tam olarak görünüyor mu? Mesela Skype'tan bir bildirim geldiğinde tamamen açık olarak ne geldiği ekranda görünüyor mu?

Türkçe karakter sorunu ios için devam ediyor android kullanıcıları ek program ile çözebilir bu sorunu. Hangi uygulamaların bildirimlerinin geleceğini siz seçiyorsunuz kendi mi fit uygulamasında whatsapp hariç diğer tüm programlarla sorunsuz çalışıyor sanırım. Whatsapp da ise 1 tane mesaj geldiğinde mesajı okutuyor 2 tane geldiğinde mesajın içeriğini göstermek yerine 2 mesaj var diyordu en son, yine android de notify & fitness programı çözüyor bunu.

• android telefonla bir defaligina saate font dosyasi atarak o karakter sorununuda cozebiliyorsun. sonrasinda ek programa ihtiyac duymadan androidte saati sorunsuz kullandim ben. muhtemelen font olayini halledince iostada sorun yasanmayacaktir. font olayini bir kez yapmaniz sonrasinda guncellemelerinde bunu etkilememeside ayri guzel olmuş.

buda ek bir not olsun 😉

• ilgincix İ kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler saat elime ulaştığında kardeşimin telefonu ile dediğiniz şekilde deneyeceğim. Sonucu buraya da yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdum

quote:

Orijinalden alıntı: yogun54

dün öğleden sonra saat elime ulaştı

sorunsuz şekilde telefonuma bağlandı(ip8 plus)

eşitleme yapıldıktan sonra birkaç güncelleme (yazılım ve agps) yüklendi

geldiğinde %45 civarı şarjı vardı ancak ne kadar gittiğini görmek için tamamen doldurdum

tam şarjdan sonra şu ana kadar hala %100 görünüyor

saati sürekli telefon ile bağlı tutmuyorum zira çok fazla bildirim geliyor whatsapp-mail-arama

zaten telefon hep elimin altında olduğu için ihtiyaç durumunda bağlıyacağım

ekran hem aydınlıkta hemde karanlıkta çok rahat okunuyor

kolda gayet şık duruyor

kalın bilekli ve kilolu kişilere yakışmayabilir belki(yani benim eski halime-tüp mide ameliyatı olduktan sonra 40 küsür kilo verdim de)

ekranında aynı anda birçok bilgiyi görmek mümkün

adım-nabız-tarih-yakılan kalori-hava durumu(en yüksek en alçak sıcaklık)-batarya durumu

aktivite takibini gayet başarılı yapıyor

eşim günlük düzenli yürüyüş yapıyor

hem saatten hemde telefondan aktivite takibini(runtastic) açtığında tüm verilerin-mesafe ve haritanın örtüştüğünü gördüm

dahili gps in olmasının faydaları sanırım

saat her km de titreşim ile haber veriyor

günlük belirlenilen adım hedefine ulaşınca ödül veriyor

son olarak ios un sağlık uygulaması ile senkron çalışıyor ve verileri bu uygulamaya aktarıyor

sormak istediğiniz şeyler olursa cevap vermeye çalışırım

Güle güle kullanın. bende gear s3 var ama şarjı 3 gün anca gidiyor. whatsaupp nasıl tüm mesajları görebiliyormusunuz yani eski mesajlara bakabiliyormusunuz yoksa sadece son gelen mesah görünüp kayboluyormu? yada normal mesajları. alarm nasıl sesli alarm varmı?birde nereden ne kadara aldınız link varmı? s3 gear satılıp bunu almaya değermi? teşekkürler.

şaka değilse takaslıyalım.. hatta 2 tane amazfit bip vereyim..biri tamamen sıfır..

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

quote:

geldiğinde %45 civarı şarjı vardı ancak ne kadar gittiğini görmek için tamamen doldurdum

saati sürekli telefon ile bağlı tutmuyorum zira çok fazla bildirim geliyor whatsapp-mail-arama

kolda gayet şık duruyor

kalın bilekli ve kilolu kişilere yakışmayabilir belki(yani benim eski halime-tüp mide ameliyatı olduktan sonra 40 küsür kilo verdim de)

adım-nabız-tarih-yakılan kalori-hava durumu(en yüksek en alçak sıcaklık)-batarya durumu

hem saatten hemde telefondan aktivite takibini(runtastic) açtığında tüm verilerin-mesafe ve haritanın örtüştüğünü gördüm

son olarak ios un sağlık uygulaması ile senkron çalışıyor ve verileri bu uygulamaya aktarıyor

Güle güle kullanın. bende gear s3 var ama şarjı 3 gün anca gidiyor. whatsaupp nasıl tüm mesajları görebiliyormusunuz yani eski mesajlara bakabiliyormusunuz yoksa sadece son gelen mesah görünüp kayboluyormu? yada normal mesajları. alarm nasıl sesli alarm varmı?birde nereden ne kadara aldınız link varmı? s3 gear satılıp bunu almaya değermi? teşekkürler.

şaka değilse takaslıyalım.. hatta 2 tane amazfit bip vereyim..biri tamamen sıfır..

gear s3 güzel cihaz ancak şarj olayı 3 gün . buda sıkıyor. yoksa kıyaslamak için değil tabiki. bu arada dün bip siparişi de verdim. yoksa takas yapardık :). bu şakaydı .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

quote:

kolda gayet şık duruyor

gear s3 güzel cihaz ancak şarj olayı 3 gün . buda sıkıyor. yoksa kıyaslamak için değil tabiki. bu arada dün bip siparişi de verdim. yoksa takas yapardık :). bu şakaydı .

hayırlı olsun... Güle güle kullanın

• yeni bir saat arayuzu tasarlama programi buldum. benim deneme firsatim olmadi.

virus taramasin geçirerek eğer temiz ise kullanabilirsiniz.

http://www.ilgincix.biz/amazfit/Bip/Tools/Amazfit_Bip_WF_Editor_ilgruppotester_v082.zip

• quote:

Orijinalden alıntı: ilgincix

android telefonla bir defaligina saate font dosyasi atarak o karakter sorununuda cozebiliyorsun. sonrasinda ek programa ihtiyac duymadan androidte saati sorunsuz kullandim ben. muhtemelen font olayini halledince iostada sorun yasanmayacaktir. font olayini bir kez yapmaniz sonrasinda guncellemelerinde bunu etkilememeside ayri guzel olmuş.

buda ek bir not olsun 😉

Hocam bu font dosyası atma olayı tam olarak nasıl oluyor? Font dosyasını nereden bulabilirim? Bir yerlerde videolu ya da metin olarak anlatımı var mı acaba?
  • Saate gadgetbridge yardımı ile watchface ve türkçe font yükledim başarılı ile gerçekleşti yüklemeler. iOS kullanıcısıyım. Saatin mi fit ile olan bağını tamamen koparmadan sadece telefonun bluetooth bağlantısını kesince android de gadgetbridge ile bağlandı. Daha sonra bluetoothu açıp iOSta senkronizasyon yapınca herhangi bir sıkıntı olmadan bağlantı sağlandı ve şu anda notificationlarda türkçe karakter sorunu çözüldü. iOS kullananların işine yarayabilir.
  • quote:

Saate gadgetbridge yardımı ile watchface ve türkçe font yükledim başarılı ile gerçekleşti yüklemeler. iOS kullanıcısıyım. Saatin mi fit ile olan bağını tamamen koparmadan sadece telefonun bluetooth bağlantısını kesince android de gadgetbridge ile bağlandı. Daha sonra bluetoothu açıp iOSta senkronizasyon yapınca herhangi bir sıkıntı olmadan bağlantı sağlandı ve şu anda notificationlarda türkçe karakter sorunu çözüldü. iOS kullananların işine yarayabilir.

eline saglik guzel anlatmissin

• quote:

Saate gadgetbridge yardımı ile watchface ve türkçe font yükledim başarılı ile gerçekleşti yüklemeler. iOS kullanıcısıyım. Saatin mi fit ile olan bağını tamamen koparmadan sadece telefonun bluetooth bağlantısını kesince android de gadgetbridge ile bağlandı. Daha sonra bluetoothu açıp iOSta senkronizasyon yapınca herhangi bir sıkıntı olmadan bağlantı sağlandı ve şu anda notificationlarda türkçe karakter sorunu çözüldü. iOS kullananların işine yarayabilir.

kullanman gereken uyumlu gadgetbridge :

http://www.ilgincix.biz/amazfit/Bip/Tools/app-debug.apk

font dosyasi ( zipli ) :

http://www.ilgincix.biz/amazfit/Bip/Tools/Mili_chaohu_de_it_tr.zip

uygulanışı :

gadgetbridge ile saate baglanin. sonrasinda font dosyasini zipten cikartip telefona atin. telefonun dosya yoneticisi ile font dosyasini bulun ve paylaş seceneginde gadgetbridge i secim. yaklaşık 30 40sn surecektir. hepsi bu kadar. hayirli olsun

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.