Şimdi Ara

Xiaomi Güvenlik / Bebek IP Kamera 1080P (24 $ indirimde) Bitebilir Kaçmaz (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
10
Favori
4.594
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Küre-i Arz

quote:

Orijinalden alıntı: Broon

Sonuç ne hocam?

Sonuç : 23 dolara almıştım 1,5 doları puan 21,5 doları nakit... Nakit in tamamını aldım puanımı Geri vermedi... Çok uzatmak istemedim Yoksa onuda alırdım...

Ürün gelmedi... Benim asıl merak ettiğim koca kamera... Kim aldıysa ve hiç ettiyse ona söylenecek çok lafım var...

Ben Gearbest in göndermediğine inanmıyorum koca kurumsal bir firma buna tenezzül etmez.

Bizim nefs düşkünü yaratıklar yüzünden uluslararası itibarımız da düşüyor.

Ama bundan sonra kesinlikle takipli kargo...

*Ya takipli kargo demişken, A119 almıştım yine Gearbest den takipli... Ptt posta kutusunun üstüne bırakıp gitmiş... Buda ayrı bir muamma...

Ben 1.5 $ a aldığım cam koruma filmi için bile bir o kadar daha öder, Takipli posta seçerim. Free şansı varken asla ama asla diyim...

Yoksa Türkiye ye girdikten sonra kaybolur / çalar çırparlar aman diyim

Xiaomi Güvenlik / Bebek IP Kamera 1080P (24 $ indirimde) Bitebilir Kaçmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 8 martta aldığım kamera bugün ulaştı. Akşam evde bakayim

• therebel kullanıcısına yanıt
    bekliyoruz hocam,
    nerden aldınız ve ne için aldınız?

şu ses olayı , mikrofonu açınca aslında ses geliyordur diye düşünüyorum bebek ağlaması için.
  • mustafada M kullanıcısına yanıt
    Micro sd kart takılıyor ve kayıt buna yapılıyor. Harddiske kayıt yapmaz.
  • sbr S kullanıcısına yanıt
    Aynı kameradan faklı açıyla üzerinde koyulup 180 derecelik görüş sağlama özelliği var. USB çıkışıyla ikinci kameraya enerji sağlanabilir, bunun için yapılmış.
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Hocam mi home programında ekranda hoparlör işareti var, ona basınca kameradan gelen sesleri duyuyorsunuz.Programı ilk açtığınızda her seferinde sessiz açılıyor, ses duymayı bu şekilde aktif ediyorsunuz. Sürekli olarak mi home programında kalıp telefonun ekranını açık tutarsanız sesleri de sürekli duyarsınız. Gece bebek ağladığında uyarı vermiyor, bebek hareket ederse (kameranın hareket algılayıcı modu açıksa) telefona bildirim geliyor 15-20 sn sonra. Siz de telefondan programı açıp kameradan izleyebiliyorsunuz bebeği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geoste

Hocam mi home programında ekranda hoparlör işareti var, ona basınca kameradan gelen sesleri duyuyorsunuz.Programı ilk açtığınızda her seferinde sessiz açılıyor, ses duymayı bu şekilde aktif ediyorsunuz. Sürekli olarak mi home programında kalıp telefonun ekranını açık tutarsanız sesleri de sürekli duyarsınız. Gece bebek ağladığında uyarı vermiyor, bebek hareket ederse (kameranın hareket algılayıcı modu açıksa) telefona bildirim geliyor 15-20 sn sonra. Siz de telefondan programı açıp kameradan izleyebiliyorsunuz bebeği.

anladım hocam,
    telin sesini de max yaparsam duyarım herhalde, mutfakta filan.

USB girişi KAmeranın kendini beslemek için değil mi? yani kamera kendi enerjisini nerden alıyor ki?

bu arada mi home filan artık ingilizce desteği var değil mi?

• gearbestten aldim, isteyken bebegi ve evi gorebilmek icin. Ben begendim ürünü gb. den takipli aldim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Telefon sesini max yaparsanız duyarsınız evet. Kamera USB kablosuyla geliyor ve enerjiyi micro USB'den alıyor. Kamerada bir de USB çıkışı var, bu da 180 derecelik görüş istenirse ikili kamera kombinasyonu yapıldığında diğer kameraya enerji sağlamak için.
    Fakat bebek kamerası olarak kullanmak için bir kez daha düşünün derim. Ben daha önce farklı marka ip kamerayı bebek kamerası olarak kullandım, hiç memnun kalmadım, sürekli donmalar oldu. Bu yüzden monitörlü bir bebek kamerası aldım ve onu kullanıyorum.
    Mi Home genel olarak ingilizce, bazı bölümler çince ama anlaşılır bir program artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geoste -- 22 Mart 2017; 13:57:33 >
  • geoste G kullanıcısına yanıt
    hocam monitorlu bebek kamerası ne aldınız?
    özelliklerie göre fiyatları çok yüksek hiç optimum görünmüyor onlar bu ipcamle karşılaştırınca da

bakıcı olmayacak aslında sadece mutfaktayken eşim filan..
    ve ben işdeyken açarım bakarım arada bir diye. benim uzaktan baktıgımda donma sorunu onemli değil de, evin içinde aynı wifi ile herhalde donma olmuyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 22 Mart 2017; 16:3:25 >
    Ben size detayı anlatayım, kararı siz verin. ip cameralar wireless üzerinden görüntü aktardığı için sadece wireless modemle çalışır, internet yoksa çalışmaz. Ben memlekete gittiğimde orada internet olmadığı için kullanamamıştım (daha önce motorola ip cam vardı), bu benim için bir eksiydi.
    Bu kamerayı (xiaomi) uzaktan izleme için aldım, evde kurulu ve wireless üzerinden bağlanıldığında görüntü gayet akıcı. Ama 1-2 dakika boyunca denedim, sürekli olarak açık bırakmadım. 30 dakika boyunca açık kalsa donma olur mu onun için bişey diyemem. 3G üzerinden donmalar olsa da işimi görüyor. Bir de görüş açısı çok iyi, odanın köşesine koyduğunuzda bütün odayı görebiliyorsunuz. Ekranda zoom da yapılıyor. Olumsuz tarafı telefonda programı sürekli açık tutmalısınız. Çocuğu izlerken telefon çalarsa ve konuşursanız izleme yapamayacaksınız. Aynı anda birkaç telefona program kurup izlenebilir, görüntüyü paylaşabilirsiniz.
    Monitörlü kamerada ise çekim açısı daha dardır, direk çocuğa bakması gerekir. Kendi monitörü olduğundan sürekli izleme yapılabilir. Bir de VOX diye bir özellikleri var. Kamera bebeğe bakarken VOX'u aktif ettiğinizde monitör kapanıyor, bebek ağladığında monitör otomatik açılıyor, ağlama sesini de duyuyorsunuz. Örneğin gece bebekle ayrı odalarda kaldığınızda monitörün pili bitmeden kullanabilirsiniz, sadece bebek ağladığında açılacaktır. İstediğiniz yere götürüp kullanabilirsiniz, ben bunu memlekete gittiğimde yanıma aldım ve kullandım, çok işime yaradı.
    Ben hem ip hem de monitörlü kamera kullandım, monitörlü olanı tercih ettim, seçim sizin.

• quote:

Ben size detayı anlatayım, kararı siz verin. ip cameralar wireless üzerinden görüntü aktardığı için sadece wireless modemle çalışır, internet yoksa çalışmaz. Ben memlekete gittiğimde orada internet olmadığı için kullanamamıştım (daha önce motorola ip cam vardı), bu benim için bir eksiydi.
    Bu kamerayı (xiaomi) uzaktan izleme için aldım, evde kurulu ve wireless üzerinden bağlanıldığında görüntü gayet akıcı. Ama 1-2 dakika boyunca denedim, sürekli olarak açık bırakmadım. 30 dakika boyunca açık kalsa donma olur mu onun için bişey diyemem. 3G üzerinden donmalar olsa da işimi görüyor. Bir de görüş açısı çok iyi, odanın köşesine koyduğunuzda bütün odayı görebiliyorsunuz. Ekranda zoom da yapılıyor. Olumsuz tarafı telefonda programı sürekli açık tutmalısınız. Çocuğu izlerken telefon çalarsa ve konuşursanız izleme yapamayacaksınız. Aynı anda birkaç telefona program kurup izlenebilir, görüntüyü paylaşabilirsiniz.
    Monitörlü kamerada ise çekim açısı daha dardır, direk çocuğa bakması gerekir. Kendi monitörü olduğundan sürekli izleme yapılabilir. Bir de VOX diye bir özellikleri var. Kamera bebeğe bakarken VOX'u aktif ettiğinizde monitör kapanıyor, bebek ağladığında monitör otomatik açılıyor, ağlama sesini de duyuyorsunuz. Örneğin gece bebekle ayrı odalarda kaldığınızda monitörün pili bitmeden kullanabilirsiniz, sadece bebek ağladığında açılacaktır. İstediğiniz yere götürüp kullanabilirsiniz, ben bunu memlekete gittiğimde yanıma aldım ve kullandım, çok işime yaradı.
    Ben hem ip hem de monitörlü kamera kullandım, monitörlü olanı tercih ettim, seçim sizin.

hocam çok teşekkürler , bu arada link paylaşabilirsiniz forumun amacı bu zaten.

ilk aşamada ipcam ve baby monıtor arasındaki farkı anlamış oldum.

aslında 2 parçadan oluşan baby monitolerin pahalı olmasının nedeni ek monitor sunması maliyet getiriyor anladığım kadarıyla.
    ama izleme cihazı olarak telefon tablet kullanılan modeller ondan daha ucuz, syoksa daha kalitesiz olduklarından değil.

Şu aşamada baby için ses çok önemli ve ses bildirimi yok xiaomide, anladığım kadarıyla.

yani asslında görüntü çok da önemli değil, hareket veya ses-ağlama durumunda bangır bangır uyarı versin - en önemlisi bu. Aslında çok da heves etmiştim xiaomiye bu fiyata..

şu modeli buldum sanırım bu 3üde aynı model!! farklı farklı isimlerle satıyorlar.
    Aliexpress best seller hatta hepsi burada best seller.
    Her ikisinde de türk yorumları bol.

hareket ve özellikle seste bangır bangır haber veriyor mu inceliyorum şu an.

3ü de aynı heryerde best seller:
    https://goo.gl/9gWUHg ( ali express)
    http://www.gearbest.com/baby-monitor/pp_330731.html
    http://www.hepsiburada.com/bebevo-vm901-video-bebek-monitoru-p-AILEEVOVM901

sizin baby monitorün de de cok iyi yorumları var. onun da dengini gearbest vb gibi bir sitede bulmaya çalışıyorum görüntüsünden.
    hareket ve özellikle seste bangır bangır haber veriyor mu ?

O zaman benim kullandığım kameranın linkini vereyim;https://tr.aliexpress.com/item/2-4G-Wireless-3-2-inch-Electronica-Video-Baba-Camera-2-Way-Audio-5M-Night-Vision/32732390984.html?spm=2114.13010608.0.0.pjouLj
    ben bunu gearbestte veya başka sitede bulamadım, yorumları çok iyi olduğu için aldım ve gayet memnunum, türkçe menüsü de var.
    Sizin verdiğiniz linkteki modelin benzerini bir arkadaşım kullanıyor, amazon.de den almıştı. Aslında ben onun performansını gördükten sonra monitörlü kamera almaya karar verdim.
    Benim kamera VOX modunda ses algıladığında monitör otomatik açılıyor. Zaten VOX ses ile aktif oluyor diye biliyorum, hareket ile değil. Fakat VOX kullanmayıp monitörü de sürekli açık tutarsanız zaten görüntüyle birlikte sesi de sürekli duyuyor olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geoste -- 24 Mart 2017; 9:20:20 >

• geoste G kullanıcısına yanıt
    hocam bişiy daha aklıma geldi,
    sizin modelde vox açıkkken ses olunca monitör açılıyor ok de, aynı zamanda alarm filan çalıyor mu, yani uyuyan anneyi uyandırmak için yüksek sesli bişiy?
    Cihaz uyarı veya alarm vermiyor. Monitör açılıyor ve bebeğin ağlamasını duyuyorsunuz, alarmın kralı bu zaten :)
  • Hocam kuponun kullanim limiti dolmus elinde baska kupon varmi?
  • quote:

Cihaz uyarı veya alarm vermiyor. Monitör açılıyor ve bebeğin ağlamasını duyuyorsunuz, alarmın kralı bu zaten :)

hocam voxu anladım.
    sizin modelde,
    hareket olduğunda da monitör açılıyor bir uyarı veriyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serta2

Hocam kuponun kullanim limiti dolmus elinde baska kupon varmi?

Mlsf :(

• Selam Arkadaşlar,
    Xiaomı xiaofang almayı düşünenlerdenim.Fakat hareket algılama ve bildirim hakkında bilgi almak istiyorum.ip olması kameranın iş yerinden izlemek için gayet güzel.Fakat hareket algılayıp bildirim güzel çalışmıyorsa yine bu ip kamerayı alıp birde vox özellikli bir bebek telsizi alıyım diyorum.Düşüncesi olanlar bu ürünleri kullanıp tavsiye edenler yazabilirse sevinirim.Yada başka marka ürün tavsiye edebilecek olanlar.Şimdiden tesşekkürler
  • Merhaba, ürünü almak istedim ama nedense Türkiye'ye gönderemiyoruz diye hata veriyor. Xiaomi ip başka kamera seçiyorum sıkıntı yok ama sadece bu kamerada uyarı veriyor. Çözüm varmı yada bu fiyata önere biliceğiniz başka kamera varmı?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.