Şimdi Ara

Xiaomi Evofone ÇOK ÖNEMLİ KONU KESİN BAKIN Xiaomi Türkiye :) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
6
Favori
45.219
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
294 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AYLAVYU

telefonun kullanılmış olup olmadığını nasıl anlarız ?

*sim kart takamıyoruz

*jelatini çıkarmıyoruz

*en basitinden çizik vs var mı diye bakıyoruz

*dosya klasörlerine girip ekran görüntüsü vs fotograf çekilmiş mi buna bakıyoruz ?

peki telefonun imei nosunu alıp, daha önce kullanılıp kullanılmadığını , servise gidip geldiğini anlayabilir miyiz ?
    +1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hauntedd kullanıcısına yanıt
    satıcı hepsiburadaydı ancak kutunun üzerinde evofone etiketi vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

Allah Türkiye'de hiçbir garanti firmasının eline düşürmesin. Maalesef yasalarımız başı boş bırakıyor her şeyi, denetim olmadığı için istediğini yapıyor firmalar. Usulsüzlüğü bireysel olarak çözmek için siz peşinde koşuyorsunuz sürekli yaptırım ve denetim olmadığı için 100 kişiye yaptıkları adilik için kaç kişi illallah eder uğraşmaz ya da anlamazsa o kısmı kar sayıyorlar. Hakkında yüzlerce thh kararı olan firma aynı şeyi yapmaya devam ediyor ve koca memlekette kardeşim sen yasaya aykırı iş yapıyorsun bu da cezası diyen bir kurum yok.
    Bu dediğinizin daniskasını bankalar yıllardır yapıyor hatta bir dönem Bir düzine banka aralarında anlaşıp 33 milyon kredi ve kredi kartı kullanicısını dolandırdı ne mahkemeler nede resmi kurumlar bu konuda bankalara bedel ödetti. Bunu kimse bilmez. bireysel anlamda hakkınızı arayın bizi ilgilendirmez diye bütün kapılardan kovuluyorsunuz. devlet rant peşinde koşmaktan vatandaşın başına ne geldi ile ilgilenmiyor esasında vatandaşın kendisi de hırsız başka hırsızlardan şikayet ediyor kısaca herkes tuttuğunu kerkiyor.

• Niye arkadaş bu xiaomi adam gibi piyasaya girmiyor.aynı şey samsungda da var.ithalatçı bilmem nesi.
    girin apple gibi piyasaya açın orjinal storelarını getirin çinli destek ekibini garanti tamirat için.
    en kötü huawi gibi turkcell gibi ortak bulun.yeminle adamlar büyümek istemiyor.mi mix 3 şu an piyasanın en iyi
    telefonu bence.ama düzgün pazarlama reklam vs yok.Türkiye gibi yüksek kur olan ülkelerde satış rekoru kırar bunlar.
    apple almaya kimsenin gücü yetmez.alamayan xiaomi alır.
  • Hauntedd kullanıcısına yanıt
    sana birşey sorucaktım hocam telefon açılışında unlocked diye bir yazı var mı?
  • xiaomi aliyorsan ithalatci yerine garantisiz almak daha mantikli bence ithalatci firma servisleri bes para etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 18 Aralık 2018; 18:42:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kumdanşato

sana birşey sorucaktım hocam telefon açılışında unlocked diye bir yazı var mı?
    Tabi ki var china versiyonu global yapmak için bilmem ne yurt dışı anakarta imei bile atmış olabilirler herşeyi beklerim 😅😂

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vaayy evophone garantili telefon aldın demek ha? :D
    Milletin ilanlarına girip fiyat çok yüksek diye yorumlar atıp milletin satışını baltalayan sen, "evofon'a da resmi garanti mi diyorsun, görende xiaomi kendisi garanti veriyor" diyip kötülediğin ilanlardan sonra bu firmadan nasıl oldu da gidip sıfır telefon aldın? :D

Atalarımızın bu durumlar için söylediği çok güzel sözler var bildin mi? ( keser döner sap döner, gün gelir devran döner :D
    ya da şöyle mi deseydim : büyük lokma ye büyük söz konuşma :D )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paşamen -- 18 Aralık 2018; 4:8:36 >
  • Bende hafta sonu trendyoldan 2 tane a2 lite aldım. Xiaomi tr garantili aldım. İthalatci garantililerle aynı fiyata geldi.

Dediğiniz gibi evafone böyle sorunlu ise xiaomi bunlarla çalışmaya devam etmez diye düşünüyorum. Sonuçta taşören bir firma değiştirir.
  • Türkiye'de garanti diye birşey mi var sanki? Samsung bile saçma sapan nedenlerle garanti dışı bırakıyor telefonu. Bu ülkede telefonu alıp sağlam çıkmasını umacaksın. Tek şans o.

• Evo eskidende böyleydi.En azından benim için. Demek değişmemiş. Benim şahsi kanaatim: Evo pişmanlıktır.

Ben de araştırıyorum Xiaomi modellerini nişanlım için ama özellikle evo garantili olmayan modellerden yana tercih kullanmayı düşünüyorum. Sözde garanti diye herhangi bir sorun karşısında o kadar uğraşıp rezalet göreceğime, biraz daha ucuza garantisiz alır kullanırım, bir sorun çıkarsa da, ne de olsa bu göze aldığım bir risk diye adam gibi bir telefoncuda tamirini yaptırır kullanırım, ya da kullanmam şans der gider başka irşey alırım. Her türlü evoya bulaşıp adamların peşlerinde koşuşturma ve tamir oldu olmadı rezaletini çekme ihtimalinden daha iyidir. Ya hep ya hiç bu noktada daha mantıklı bir seçenek gibi geliyor bana.
  • Evo, cepport, delta farketmez hepsi aynı Xiaomi için en iyisi garantisiz forumdan almak. Hiç olmazsa ucuza alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bluecns

Bende hafta sonu trendyoldan 2 tane a2 lite aldım. Xiaomi tr garantili aldım. İthalatci garantililerle aynı fiyata geldi.

Dediğiniz gibi evafone böyle sorunlu ise xiaomi bunlarla çalışmaya devam etmez diye düşünüyorum. Sonuçta taşören bir firma değiştirir.
    Xiaomi TR iddiaya göre Evofone. Ama diğer iddialara göre Evofone bir importer ve reseller.

Ortalık halen toz duman diye biliyorum. Kısacası şu anda XiaomiTR=Evofone.
  • Xiaomi Türkiye evo garantili mi oluyor şimdi. Ben paralel ithalat evo garantili almıştım hepsiburadadan redmi note 4 800 liraya. Benim telefon distribütör garantili olmuş

Şaka bir yana bunların garantisi batsın. Ben o zaman forumda 750 liraya satılırken 800 liraya kayıtlı cihaz diye almıştım. Yoksa garantisi yok kabul ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.