Şimdi Ara

Xiaomi’den bu kez giriş seviyesi telefon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mobil telefon sektöründe artık ibre büyük oranda akıllı telefonlara kaydı ve düşen maliyetlerle birlikte insanlar standart bir giriş seviyesi telefon yerine akıllı telefon tercih etmeye başladı. Bununla birlikte üreticiler giriş seviyesi telefonları yeniden cazip hale getirmeye çalışıyor.

Xiaomi Qin1 özellikleri ve fiyatı

Akıllı telefon pazarının önemli ismi Xiaomi bu kez gelişmiş bir giriş seviyesi telefon ile karşımızda. Qin1 adı verilen ve firmanın kitle fonlama platformunda destek arayan telefon önemli özelliklere sahip.

2.8 inçlik IPS ekranında 240x320 piksel çözünürlük barındıran telefon Gorilla Glass ile güçlendirilmiş. İki adet Cortex-A53 çekirdekli yonga setinin güç verdiği telefonda 256MB RAM ve 512MB depolama kapasitesi bulunuyor.

Ayrıca Bkz.BlackBerry Evolve ve Evolve X tanıtıldı

Telefonda metal tasarım ile 8.5mm civarında gövde kalınlığı sunuluyor. 1480mAh kapasiteli bataryası ise 15 güne kadar bekleme ve 420 dakikaya kadar konuşma süresi sunuyor. Ayrıca USB Tip-C bağlantısı da önemli bir unsur.

Önemli özelliklerine değinecek olursak 4G ve WiFi bağlantıları sayesinde her zaman hızlı bir internet erişimi mevcut. Bu sayede hava durumu gibi çevrim içi bilgiler alınabiliyor. Cihazda GPS yongası da mevcut.

Dikkat çekici en önemli özellik ise gerçek zamanlı bir çeviri uygulamasının olması. Sesle de kontrol edilebilen çevirmen özelliği yapay zekâ destekli ve 17 dilde tercüme yapabiliyor.

Yukarıda saydığımız özellikler Qin1s modeli için ve fiyatı da 45$ civarında. Cortex-A7 işlemci, WiFi, 2G desteği, çeviri ve GPS özellikleri olan Qin1 modeli ise 30$ civarında satılacak.

• Şu tarz haberlerin altında dolar cinsinden fiyatlar yazılıyor ve ben ister istemez kafamda TL'ye çeviriyorum ya; çıldırmamak elde değil. 45 liraya tel almak var hadi 60 olsun 70 olsun, sen gel şu telefonu bile almaya kalksan en az 200 tl vereceğin gerçeği ile yüzleş...

• 49€ olan Nokia 3310 piyasaya 599 TL ile girmişti yanlış hatırlamıyorsam.

Edit: 699'muş. Uyaranlara teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 3 Ağustos 2018; 12:19:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaatılRhymer

Şu tarz haberlerin altında dolar cinsinden fiyatlar yazılıyor ve ben ister istemez kafamda TL'ye çeviriyorum ya; çıldırmamak elde değil. 45 liraya tel almak var hadi 60 olsun 70 olsun, sen gel şu telefonu bile almaya kalksan en az 200 tl vereceğin gerçeği ile yüzleş...
    Herkes bunu düşünüyor ama sesli düşünen bir tek sen varsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 3 Ağustos 2018; 11:32:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: United States

Herkes bunu düşünüyor ama sesli düşünen bir tek sen varsın

Ne diyebilirim ki önünde klavyesi olan yazıyor. Ben gibi siz gibi. Saygılar efendim...

Edit: Mesajınızı düzenlemeden önceki haline yazılmıştır. Boş yorum attığımı belirttiğiniz. Neyse ki farkında olabilme yetiniz gelişmiş ve fark edip gerekli düzenleme de bulunmuşsunuz. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaatılRhymer -- 3 Ağustos 2018; 11:40:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

49€ olan Nokia 3310 piyasaya 599 TL ile girmişti yanlış hatırlamıyorsam.

Edit: 699'muş. Uyaranlara teşekkür ederim.
    699 TL ile giriş yaptı yeni 3310
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Doğru, çünkü bizde minimum vergi denen bir şey de var

• ithalbir telefon 1$ dan satılsa trdeki satış fiyatı 1 dolar karla satıldığında 263.8TL olabilir.

not: kapalı kutu bütün cihaz olarak gelmesi durumunda.

• bence hos. olurda 150 tl ve altına almak mümkün olursa yedek telefon niyetine alıp evdeki eski telefonları elden çıkarabilirim.

• hatırlıyorum da samsungun da dünyayı ele geçirmeden önce bu tipte telefonları vardı

• Tam yolculuk telefonu olmuş, bağlanabilirlik çok iyi duruyor, özellikle GPS şaşırttı. Zaten GPS ve anında çeviri özellikleri de bence yolculuklar için tasarlanmış bir cihaza benziyor. Pahalı cihazını çalıdırabileceğini düşünen gezginler için iyi bir tercih olur.

• Piyasada gerçekten bu segment telefonlarda ciddi bir açık var. Dokunmatik kullanamayan yaşlılarımız için özellikleri güzel telefonlar bulamıyoruz.

• 150tl ve altı :D

• Ula bu bize gelene otomatik 500 tl oluyor. O parayi Buna verene kadar gider gene babama ellemeli kaan1 alirim Daha İyi anasini satayim.

• Minimum Ötv vergisi sebebiyle 30$ = 150 tl desek. 160 minimum ötv dersen.trt +kdv ile kar payı harici 400den aşşa gelmez beyler. Hayırlı forumlar.

• Whatsapp kullanabilsek kesin alırdım kendime. Başka bir şeye ihtiyacım yok telefonda.

• hem tasarruf diyoruz hem de iletişim ihtiyacını en uygun fiyatla kapatmak isteyen insanları "buna bu kadar parayı verene kadar az daha kat" diye akıllı telefon harcamasına itiyoruz. tam türk işi...

• Xiaominin kendisi gelemedi daha.Bu telefonu hayatta gelmez.

• bu 4g li tuslu telefonlarda hotspot ozelligi var midir

• Aynen keşke WhatsApp olsa

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.