Şimdi Ara

Xiaomi artık güncelleme almayacak cihazların listesini yayınladı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
3
Favori
8.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen öyle ama xiaomi öyle modelde cihazı olduğunu dahi unutmuştur samsung gibi model basıyorlar yılda 10 tane.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mi 8 Explorer Edition denen cihaz harika bir cihaz. SD 845 var içinde. 8 GB ram ile desteklenmiş üstelik.

Mantık kuramıyorum. Bu cihaz neden güncelleme alamasın?

Tek cevap uğraşmak istememeleri sanırım. Ne gerek var?

Boşuna demiyoruz, amiral gemi alacaksanız Iphone dışında almayacaksınız. Ha 3 5 bin liram var diyorsan gidip 5 yıllık Iphone 7 8 alma elbette. O zaman Android alınır. Ama bir telefona güncel Iphone ücreti verecekseniz Iphone alacaksınız.

• Sanki adam gibi destek veriyorlar da. 3 seri Xiaomi kullandım. Türkiye'de adı telaffuz edilemezken iPhone kullanırken şirket hattı için Xiaomi aldım 2. Telefon olarak, taş gibi telefondu. Sonra o kadar hızlı ve çok telefon üretmeye başladılar takip edilmez oldu. İlk telefonlarındaki akıcılık kalmadı.
    MIUI arayüzü geliştikçe bozuldu. Son serilerde bile abuk sabuk hatalar var güncelleme geliyor daha beter oluyor.
    Üstelik yukarıda yazan bazı telefonlar 3 sene öncesinin en çok satan serileri. Bunlara destek vermiyorum demek firmanın nasıl bir satış stratejisi olduğunu net gösteriyor.
    Xiaomi telefonlar sadece ucuz olduğu, uzun şarj suresi ve daha düşük paraya yüksek donanım özellikleri için alınır. Yazılım desteği, sevisi vb berbat zaten. Hâlen ülkemizde adam gibi bir servis ağı ve kurumsal muhatabı bulunmayan bir firmadan bahsediyoruz.

• Uzun lafın kısası, "sorun yaşıyorsan artık yeni telefon al" demek istiyor.
  • _köle_ _ kullanıcısına yanıt

ılıman tutumuma rağmen sizinkinden çok daha ağırını yazacaktım ama, neyse... Xiaomi artık güncelleme almayacak cihazların listesini yayınladı 

2018 ocak'ta redmi note 4 aldım, hepi topu 5 kez güncelleme ya geldi ya gelmedi 4 senede(son 2 senedir yok zaten)...

niye öksüz muamelesi yaparlar kendi ürettikleri telefona, anlayamıyorum açıkçası...

en azından sütün kıymetlisi(su katılmamış...) şeklinde yazayım da bunlara, içim rahatlasın... Xiaomi artık güncelleme almayacak cihazların listesini yayınladı 

• UranosOrc kullanıcısına yanıt
    Xiaomi artık güncelleme almayacak cihazların listesini yayınladı

bu güzeldi... Xiaomi artık güncelleme almayacak cihazların listesini yayınladı 

• Note 7 ile mi9t listede yok acaba ne zaman güncelleme verecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Redmi Note 5 kullanıyorum hala.

Kendi güncellemelerimi kendim yapıyorum

Şu an Android 12 ve Mart ayı güncellemeleri var hamdolsun. Güzel telefon, götürüyor beni. Kamerası efsane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V4LKyR -- 5 Nisan 2022; 23:57:12 >
  • Evde Redmi Note 7 ve benim kullandığım Mi 9 lite var. İşin ucu bu 2 modele dokunmak üzereyken teğet geçmiş :)

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt

Hocam hangi romu kullanıyorsunuz? Bende de kenarda bir 5 plus var değerlendirmek için soruyorum

• Neden android telefonlara 5 yıl destek verilmiyor ki ? 2 Yıl çok çok az bir süre. Android one içinde 3 yıl dediler o da az. Gerçekten apple fanı değilim ama adamlar hakkını veriyor. Bu arada huawei p40 lite kullanıyorum güvenlik güncelleştirmelerini aşırı hızlı alıyor sanki android one kullanıyor gibiyim.

• Mi A2 gelen güncellemeler ile tanınmaz hale geldi zaten. Düzeltmeye bile tenezzül etmediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 6 Nisan 2022; 1:43:36 >
  • IceRulez kullanıcısına yanıt
    Telefonu satmayı düşünüyordum ama emu 12 gelince vazgeçtim daha çok hızlandı sanki bir tek kamera ayarını tutturamadı ya çok iyi çekiyor yada çok kötü odaklama falan problem

• Gordi34 G kullanıcısına yanıt

Awaken var onu kullanıyorum, gayet iyi.

• 2018 hatta 2019 telefonları var bu listede. 3 yıllık bir telefonda güvenlik dahil tüm güncellemelerinin kesilmesi için çok ciddi bir sebep ya da bir bilgilendirme hatası olması gerek.

• 1881-1938 kullanıcısına yanıt

Satılacak bir telefon değil bence p40 lite hele aldığımız fiyata bakılınca. Bende odaklamada sorun yokta resim çektikten sonra donuyor yav. Onu çözemedim.

• _köle_ _ kullanıcısına yanıt
    Telefon üreticileri önceden 2ana 2ara model üretip güncelleme desteği garantisi veriyordu şuan bi modelin s ,lite ,pro , normal sürümünü çıkartıyor bu ara sürümlere birkaç güncelleme yeterli diyip yeni cihaz aldırmaya çalışıyor

• Şayomi'de bankacılık uygulaması kullananlara çok üzülüyorum. Her an nereden tokatlanacakları belli değil. Haberlere çıkan hesabım boşaltıldı haberlerinin hepsi android tayfa. Güvenlik güncellemesi kesilince yeni çıkan dolandırıcılık yöntemleri bayram yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 6 Nisan 2022; 9:50:32 >
  • Donanım satın almanın bir anlam ifade etmediğini anlamış olduk, iPhone ateş pahası olsa da yazılımsal desteği gerçekten eşsiz.

• Redmi note 8 neden yok lan listede😳
    Hic guncelleme yapmadim ki😒
    Guncelleme yapam da telefon çöp olsun di mi😒

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.