Şimdi Ara

Xiaomi Amazfit Verge [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.070
Cevap
34
Favori
149.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba. Samsung Gear sport kullanıcısı olarak yazınızı merakla okudum, gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş. Tecrübeleriniz arttıkça yazınızı genişletirseniz alacak arkadaşlara da çok faydalı olur sanıyorum.

Spotify ya da şarkı desteği hakkında ne söylersiniz?
    Kaç tane ön tanımlı fitness aktivitesi var?

Teşekküler.
  • Selamlar
    Bu saatte sürekli kalp ritmi ölçme yokmu?
    Miband de bile uygulamadan ölçme vardı bunda yok. Amazfit uygulama zayıf geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcora -- 5 Şubat 2019; 20:16:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba ürün iphone ile kullanılığında çağrılara ve mesajlara cevap verme imkanı sağlıyor mu
  • letsq L kullanıcısına yanıt
    Iphone kullanan apple watch almalı. Başka hiçbir şeye bakmayın
  • Kullananlar memnun musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya xiaomi amazfit bip de bile barometre var buna niye koymazsın ya. Tam sporcu saati yapıyorsun, doğa yürüyüşü yapan insan da alacak bunu yükseklik ölçmek isteyecek

Benim de aklımda bu saat var ekranı çok hoşuma gidiyor ama görünüş zayıflığı ( her kıyafetle uymaz ) ve barometre olmayışı düşündürüyor. En az 2 haftada bir trekking'e giden biriyim. Bana güzel istatistik sunabilecek bir alet lazım ama uçuk fiyatlar olmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

ya xiaomi amazfit bip de bile barometre var buna niye koymazsın ya. Tam sporcu saati yapıyorsun, doğa yürüyüşü yapan insan da alacak bunu yükseklik ölçmek isteyecek

Benim de aklımda bu saat var ekranı çok hoşuma gidiyor ama görünüş zayıflığı ( her kıyafetle uymaz ) ve barometre olmayışı düşündürüyor. En az 2 haftada bir trekking'e giden biriyim. Bana güzel istatistik sunabilecek bir alet lazım ama uçuk fiyatlar olmayacak
    Kiyafeti yine uydurursun da o saati bir yere carptin mi direkt izi kalir ya da vurulan kisim hafif göçer. YouTube da bir kac kez denk geldim cunku

• quote:

Orijinalden alıntı: efeoktay

selamlar. birkaç gün önce verge aldım ve çok çok memnunum. saat üzerinden gelen mesajlara klavye ve quick reply ile cevap verebiliyorsunuz. nasıl olduğunu anlatacağım.

ama ondan önce Samsung ile kıyas yapılmış, biraz ondan bahsedeyim. 1.5 yıl Samsung Gear s3 Frontier kullandım. beni hayatımda bu kadar yoran ve üzen bir elektronik cihazım olmadı. elektronik şans işi derler doğru. cihazı aldım 6 ay sonra şarjı hiçbir sebep olmaksızın 1 günde bitmeye başladı. servise verdim, değişim yapıldı. gelen sıfır cihazda da 3 ay sonra aynı problem oldu. yine servise verdim, batarya değişti. hiçbir fark yok. saati masanın üzerine koyuyorsun 1, bilemedin 1.5 gün sonra şarjı tamamen bitmiş oluyor. buraya yazabileceğiniz her şeyi denedim. hatta Tizen versiyonu bile downgrade yaptım, nafile. en son home butonu da bozuldu. duruyor şimdi kenarda.

verge'den önce bir de amazfit stratos aldım. transflective ekran güzel, saatin görünüşü çok hoş. fakat ekranı kullanmak için tuşa bastığınızda görüntü çok kötü. o arka plan ışığı yanında demode ve zayıf duruyor. ayrıca telefonla görüşme yapılamaması da bir handikap benim için. telefonu evin içinde bir yere koyup tüm işinizi saatten görmek müthiş bir rahatlık.

gelelim verge'e. birkaç gün önce uygun fiyat ile hb'dan sipariş ettim. etmeden önce çok ama çok araştırdım. markalar özellikleri azar azar ekleyip satıyorlar. böylece kar arttırıyorlar. verge bu noktada istisna. nasıl derseniz,

1. şarjı yoğun kullanım ile dahi 4 günü çıkarabilen,
    2. telefon görüşmesine imkanı sağlayan
    3. bildirimleri gösteren
    4. amoled ekranı olan

başka bir akıllı saat YOK.

ticwatch'tan garmin'e, honor'dan huawei'ye kadar, hatta adı sanı duyulmamış markaları bile araştırdım. çoğunun şarjı 1 günde bitiyor. şarjı uzun gidenlerde can sıkıcı eksiklikler var. huawei GT size sadece bildirim gösteriyor. uyku kalp ritmi vs bunlar standard zaten. saat ile etkileşime geçemiyorsunuz. telefonla konuşma vs yok. Ticwatch pro gayet dolu fakat 1-2 günde şarjı bitiyor. Galaxy watch'ta ise Gear s3'te olduğu gibi birkaç aylık kullanım sonunda şarjın 1-1,5 günde bitme şikayeti başladı. ingilizce olarak galaxy watch battery drain şeklinde aratırsanız göreceksiniz.

verg'ün handikaplarına gelince,
    1. tasarım zayıf
    2. ekranı (yani dokunmatik kısmı) stratos, gear s3, ticwatch pro vs gibi saatler ile aynı olmasına rağmen kasası küçük. bu da saati kolda küçük ve zayıf gösteriyor.
    3. malzeme kalitesi zayıf. bildiğin plastik.
    4. kayış ince ve kalitesiz duruyor. değiştirilmesi avantaj gibi görünebilir fakat bağlantı noktalarına bakarsanız bunun o kadar da kolay olmayacağını görürsünüz.

bu 4 madde dışında tüh denilebilecek bir özelliği yok. bu 3'üncü akıllı saatim ve ne istediğimi çok iyi bildiğim için bunu aldım. benim için batarya ömrü en önemli etmen. ama bunun yanı sıra bir çok kişinin olmasa da olur dediği saatten konuşma özelliği de benim için çok iyi. evin içinde özgürce dolaşmak benim çok hoşuma gidiyor kişisel tercih tabii..

gelelim verg'ü nasıl daha akıllı yapabiliriz'e. benim için yukarıdaki 2 maddenin dışında üçüncü büyük ihtiyaç da saat üzerinden whatsapp mesajlarına hızlı cevap verebilmek. verge bunu fabrika çıkışı desteklemiyor. ama bu sadece bir yazılım olayı aslında. yazılımın ismi watch droid. amazfit pace, stratos ve verge'e yüklenebiliyor. herhangi birinde bunu kullanabilirsiniz. isterseniz önce play store'dan inceleyin. saate bir servis ve telefona bir app yüklemeniz gerekiyor.

yapmanız gerekenler:
    1. saati bilgisayarınıza bağlayın
    2. şu linkten saat için olan apk'yı indirin:https://drive.google.com/open?id=1IGNfscedUA_rZOHb2K7jbJjzkW97ChRx (bu link uygulamanın play store üzerindeki linki. güvenli)
    3. bir apk installer ile watch-10.1.21.10.apk dosyasını saatinize yükleyin
    4. telefona play store üzerinden watch droid'i indirin. (assistant değil).
    5. saati ve telefonu baştan başlatın. bluetooth'ları açın
    6. saatin uygulama menüsünden watch droid'i bulup çalıştırın. bu ekrandayken, telefondaki ugulamayı açın ve saat ile eşleştirin.
    7. premium paketi mutlaka alın. her şeyi kendinize göre ayarlayın. tadını çıkarın..

mesaj gelince ekranı aç/açma, font büyüklüğü ayarlama, hızlı cevap verme vs gibi harika özellikler var. bu özellikleri de ekleyince, saat şu an kasa hariç piyasadaki en iyi saat bence.

Alıntıları Göster
    Merhabalar Efe kardeşim. Güzel bilgiler için çok teşekkürler. Dediğin gibi Watchdroid uygulamasını indirdim saat+telefon birbirine bağladım problem yok. Fakat saatin ekranı söndükten sonra saatin kaç olduunu görebiliyordum ama şimdi ekran komple karanlık. Bu ayar bir yerden yapılıyor mu ? Yoksa ben mi bulamadım ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

ya xiaomi amazfit bip de bile barometre var buna niye koymazsın ya. Tam sporcu saati yapıyorsun, doğa yürüyüşü yapan insan da alacak bunu yükseklik ölçmek isteyecek

sporcu saati olupta bu fiyatta başka model marka yok hocam. garmin - suunto gibi daha pro cihazlar var ama bu fiyata bulunmuyor bu cihazlar. arada amazonda indirim denk getirebilirseniz belki uyguna fırsat yakalayabilirsiniz.
  • quak kullanıcısına yanıt
    Aklımda iki saat var zaten bir bip iki bu. Stratos muydu ne onu da düşünüyorum havuzda kullanabilmek için ama ekranın lcd oluşu ve arka aydınlatmanın kendini hissetirmesi canını sıkıyor. Bir de bileğim ufak benim acaba nasıl durur o kocaman saat. Honor magic mi ne var sanırım bir de. Onda da 3 yönlü gps sabitleme falan varmış ama donanım olarak düşük herhalde tam anlamadım. İlerde kasmalar yavaşlamalar yapar diye vazgeçtim honordan.

S3 için de bir süre sonra pil performansının ciddi derecede düştüğünden bahsediyorlar. Ya uyguna bip alıp geçicem ya da biraz daha bekliyeceğim 😁

• O ne be ya

• Bugün geldi saatim, stratostan geçtim, stratos kasa ve görünüş olarak çok daha üstün bir cihaz ama bu daki ekran için bile o plastik basit görünümlü kasaya rağmen geçilir buna.
    Telefon görüşmesi yapılıyor ama ses çok kötü ve az çıkıyor. Saati ağza doğru iyice yakınlaştırmazsan ses de kötü gidiyor karşıya.

Verge de baromete yok, menüde konum ikonu yok, direk olarak konum bulamıyor. Vo2 max değeri ölçemiyor, her ne işe yarıyor tam bilmesem de.

Her şeye rağmen stratos un o aptal ekranı gelince aklıma iyi ki geçtim diyorum. Mavi renk almıştım herşeyim siyah bu değişik olsun diye ama yine yanlış ata oynamışım siyah daha güzel duruyor.

• quak kullanıcısına yanıt
    s.a arkadaşlar rehberi nasıl görünüyor

• Arkadaslar merhaba 4 gundur verge kullaniyorum saati aldigimda iphone 7 cihazim vardi onunla eslestirdim arama cevaplama disinda ki butun bildirimleri alabiliyordum rahatlikla suan mi8 e gectim arama konusunda sikinti yok fakat bu seferde bildirimleri alma konusunda problem yasiyorum bu sorunu nasil cozebilirim bilgiai olan var mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba saate watch droid yukleyemedim Türkçe yükleme videoda bulamadım yardımcı olurmusunuz

• saate gelen sms lerde saçma sapan bir ses geliyor bildirim olarak, daha doğrusu ses değil cızırtı. sanki hoparlör patlamış gibi. whatsapp da normal ton geliyor ama gmail twitter ve sms de patlak cızırtı geliyor, acaba saat sorunlu mu bendeki?
  • WhatsApp veya Instagram bildirimleri gelirken kişinin profil fotoğrafı gözüküyor mu küçük olarak

• Kararsız kaldım stratos almaktı benim amacım. Çok mu kötü verge baya iyi herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CBE59604

WhatsApp veya Instagram bildirimleri gelirken kişinin profil fotoğrafı gözüküyor mu küçük olarak
    Benimkinde görünmüyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.