Şimdi Ara

Xiaomi Amazfit GTR [ANA KONU] (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.123
Cevap
43
Favori
87.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burakay27

Hocam çok çetrefilli bir şey istemiyorum zaten... sade olsun, şarjı 1 haftayı bulsun, bildirimleri eksiksiz versin, spor kayıtlarını tutsun da ayrıntıları telefondan da görebilirim. saat arayüzleri şık ve gerçekçi olsun. İos’la stabil çalışsın bir de türkçe dil desteği olsun. Bunları karşılıyorsa yeterli benim için.Özellikle titanium modeli premium duruyor.

IOS performansını bilmiyorum ama arayüzler güzel. 3. parti arayüzler de yüklenebiliyor. Türkçe desteği var, kolda duruşu fotoğraftakilerden daha güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Hayır silinmiyor. Ben de eski bir Pebble ve sonrasında Gear S2 Classic kullanıcısıyım, Pebble'ı hatırlamıyorum ama Gear S2'de bildirimle birlikte çıkan bazı seçenekler olurdu; örneğin maç sonuçlarını veren "SofaScore" uygulamasından bildirim geldiğinde saat üzerinden "Bu maç için bildirimi sessize al" diyerek, ilgili maçla ilgili tekrar bildirim gönderilmesi engellenebilirdi. GTR'da böyle seçenekler yok, oldukça basit ve ilkel bir bildirim sistemi var.

Saatten memnun kalma durumu tamamen beklentiyle ilgili. Gear S2'deki harika arayüzler, kullanışlı özellikler yok. Örneğin adım sayar menüsünde, Samsung'da o haftanın tüm günleri için kaç adım attığınızı, bir önceki haftaya göre ortalama adım sayınızın karşılaştırmasını görebilirsiniz. GTR'da her gün için adım sayısını gösteren bir bar grafik var ancak adım sayılarını rakam olarak göremiyorsunuz. (bunu akıl edememişler) Samsung'da tüm uygulama ara yüzleri oldukça güzel, detaylı grafiklere sahipti. GTR'da ise arayüzler "256 renk" tadında, basit ve görsel olarak etkileyici değil. Bunun dışındaki bazı eksikler benim için tamamen önemsiz; örneğin "uygulama yükleme". GTR'da beğenmediğim bir başka husus ise BT bağlantısı oldu, telefon yakında olsa bile sık sık kopma oluyor ancak neyse ki hızlı bir şekilde otomatik olarak yeniden bağlanıyor. Ayrıca menzil olarak da Gear S2'den kısa.

Bunun gibi ufak tefek pek çok eksiği var ancak eksiklerine rağmen temel fonksiyonlarını yerine getiriyor olması, şık görünümü ve batarya ömrü ile beni memnun etti. Gear S2'de batarya ömrü o kadar kısaydı ki, pek çok özelliği batarya çabuk bitmesin diye kullanamıyordum. Hatta saat ara yüzünü bile sırf batarya ömrü azalmasın diye siyah arka zeminli seçiyordum. GTR ise sadece 30 dakikada bir nabız ölçümü ve bildirim takibi ile yaklaşık 200-225 saat batarya ömrüne sahip, bu sayede oldukça rahat bir şekilde tüm fonksiyonlarını kullanabiliyorsunuz. Ben klasik saat alışkanlığı ile gece saati çıkarır ve kapatırım, bu kullanımda aldıktan tam 2 hafta/14 gün sonra (14 gün * 16 saat) şarj ettim. Yine de firma tarafından verilen batarya ömrünün "yalan" denebilecek kadar abartılı olması (24 gün, 576 saat) canımı sıkmadı değil.

@burakay27 @hayatibebek

Alıntıları Göster

Hocam ben dediklerinizi yaşamadım ve anlamadım. 256 renk tadında dediğiniz hiç garmin kullanmamışsınız muhtemelen, tam 256 renktir. Ne uygulama yüklemeniz gerekecekki flappy bird oynamayacağımıza göre öyle bir ihtiyaçta olmuyor. Saat üzerinde ciddi istatistik bilgileri görmeye zaten gerek yok, telefondan bakılıyor. Adım sayısı ve kalori zaten saatte görünüyor. Bluetooth kopma olayı bende hiç olmadı. Önceki saatim samsung s3 dü. Yazılım olarak samsug tabiki daha iyidi ama bu saatte hiç eksik yan görmedim. Telefonu reddet dediğinizde telefon çalmaya devam ediyor demişsiniz onuda yaşamadım, tüm bildirimlerde eksiksiz geliyor. Bir arkadaş sormuştu watsapp yazışmaları geriye dönük okunuyor mu diye onu kontrol ettim oda okunuyor ki samsung da okunmuyordu. Bence sizin telefonunuzda sorun olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: oblako

Hocam ben dediklerinizi yaşamadım ve anlamadım. 256 renk tadında dediğiniz hiç garmin kullanmamışsınız muhtemelen, tam 256 renktir. Ne uygulama yüklemeniz gerekecekki flappy bird oynamayacağımıza göre öyle bir ihtiyaçta olmuyor. Saat üzerinde ciddi istatistik bilgileri görmeye zaten gerek yok, telefondan bakılıyor. Adım sayısı ve kalori zaten saatte görünüyor. Bluetooth kopma olayı bende hiç olmadı. Önceki saatim samsung s3 dü. Yazılım olarak samsug tabiki daha iyidi ama bu saatte hiç eksik yan görmedim. Telefonu reddet dediğinizde telefon çalmaya devam ediyor demişsiniz onuda yaşamadım, tüm bildirimlerde eksiksiz geliyor. Bir arkadaş sormuştu watsapp yazışmaları geriye dönük okunuyor mu diye onu kontrol ettim oda okunuyor ki samsung da okunmuyordu. Bence sizin telefonunuzda sorun olabilir.

Alıntıları Göster

Benim yazdıklarımı doğru düzgün okumadan, saati savunmak için verilmiş cevap olmuş. Öncelikle konumuz Garmin değil, Garmin beni hiç ilgilendirmiyor. İsterse 16 renk ekran kullansın... Samsung kullanan bir arkadaş GTR'ı sorduğu ve benim de önceki saatim olduğu, sektörde de Apple Watch ile birlikte yaygın marka olduğu için Samsung ile kıyasladım.

Uygulama yükleme zaten gereksiz demişim, tutmuş bana "flappy bird oynamayacağınıza göre ...." diye bir yorum yazılmış... Ben de onu diyorum zaten : "Bunun dışındaki bazı eksikler benim için tamamen önemsiz; örneğin 'uygulama yükleme' ".

Gelelim ara yüz konusuna; Samsung'un ara yüzleri bu saatte yok, var mı? Ben 40 yaşında adamım, benim çok umurumda değil ama almayı düşünen arkadaşlara bu bilgiyi veririm, bazıları için, özellikle de Samsung'dan geçecek arkadaşlar için önemli olabilir. Tizen görsel olarak çok daha çalışılmış, son derece güzel ara yüzlere sahip bir işletim sistemi. GTR ise daha çok "bileklik" kıvamında ara yüzlere sahip.

Saat üzerinde ciddi istatistik bilgileri görmeye gerek olup olmaması tamamen subjektif bir karar, herkes kendi adına karar versin. Şahsen ben bazılarını görmek isterdim. Kimisi temel bilgileri de görmek istemeyebilir, nasılsa o da telefonda var. Hem her gün için atılan adımları bar grafik olarak verip, rakam olarak vermemek bir ara yüz tasarımı eksikliği/hatasıdır. İlave olarak, Samsung'da bildirimlerde gelen ek seçenekler de yok, bazıları kullanışlı olabilir. Ben almayı düşünenlere bu bilgileri de vermekte fayda görüyorum.

Telefonu reddettiğimde çalmaya devam etmesi konusunda da zaten benim telefonuma özel bir sorun olabileceğini düşünerek, bunu çözmenin bir yolu var mı diye sormuştum. Bir ara Notify for Amazfit gibi 3. parti bir yazılım yükledim, ondan sonra bazı sorunlar oldu. Bu da onunla alakalı olabilir. Bildirimleri okundu olarak işaretleme özelliği de yok, saatten silinen bildirim telefonda duruyor. Bunlara rağmen saatten memnun olduğumu da söylemişim; ne kadar ekmek, o kadar köfte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 30 Kasım 2020; 10:17:9 >

• quote:

Benim yazdıklarımı doğru düzgün okumadan, saati savunmak için verilmiş cevap olmuş. Öncelikle konumuz Garmin değil, Garmin beni hiç ilgilendirmiyor. İsterse 16 renk ekran kullansın... Samsung kullanan bir arkadaş GTR'ı sorduğu ve benim de önceki saatim olduğu, sektörde de Apple Watch ile birlikte yaygın marka olduğu için Samsung ile kıyasladım.

Uygulama yükleme zaten gereksiz demişim, tutmuş bana "flappy bird oynamayacağınıza göre ...." diye bir yorum yazılmış... Ben de onu diyorum zaten : "Bunun dışındaki bazı eksikler benim için tamamen önemsiz; örneğin 'uygulama yükleme' ".

Gelelim ara yüz konusuna; Samsung'un ara yüzleri bu saatte yok, var mı? Ben 40 yaşında adamım, benim çok umurumda değil ama almayı düşünen arkadaşlara bu bilgiyi veririm, bazıları için, özellikle de Samsung'dan geçecek arkadaşlar için önemli olabilir. Tizen görsel olarak çok daha çalışılmış, son derece güzel ara yüzlere sahip bir işletim sistemi. GTR ise daha çok "bileklik" kıvamında ara yüzlere sahip.

Saat üzerinde ciddi istatistik bilgileri görmeye gerek olup olmaması tamamen subjektif bir karar, herkes kendi adına karar versin. Şahsen ben bazılarını görmek isterdim. Kimisi temel bilgileri de görmek istemeyebilir, nasılsa o da telefonda var. Hem her gün için atılan adımları bar grafik olarak verip, rakam olarak vermemek bir ara yüz tasarımı eksikliği/hatasıdır. İlave olarak, Samsung'da bildirimlerde gelen ek seçenekler de yok, bazıları kullanışlı olabilir. Ben almayı düşünenlere bu bilgileri de vermekte fayda görüyorum.

Telefonu reddettiğimde çalmaya devam etmesi konusunda da zaten benim telefonuma özel bir sorun olabileceğini düşünerek, bunu çözmenin bir yolu var mı diye sormuştum. Bir ara Notify for Amazfit gibi 3. parti bir yazılım yükledim, ondan sonra bazı sorunlar oldu. Bu da onunla alakalı olabilir. Bildirimleri okundu olarak işaretleme özelliği de yok, saatten silinen bildirim telefonda duruyor. Bunlara rağmen saatten memnun olduğumu da söylemişim; ne kadar ekmek, o kadar köfte.

Alıntıları Göster

Tamam hocam sakin, saat çok kötü arkadaşlar kimse almasın :)

• Saatle ilgili bir tane "kötü/alınmaz" vb yorumumu gösterir misin?

• Arkadaslar merhaba

Siyah deri saat kordonu ariyorum fakat orjinal kordonunda oldugu gibi kolay cikarilabilir pimli kordon bulamadim, bilgisi olan varmidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: haki02

Arkadaslar merhaba

Siyah deri saat kordonu ariyorum fakat orjinal kordonunda oldugu gibi kolay cikarilabilir pimli kordon bulamadim, bilgisi olan varmidir?

Ben aliexpress ile almıştım geçen sene

• quote:

Bildirimlerdeki en büyük sıkıntıyı atlamışım:

Diyelim ki telefon çaldı ve siz saat üzerinden red ya da sessiz yaptınız. Saat bildirimi kesiyor ama telefon çalmaya devam ediyor.

Bu gerçekten sıkıntılı ve aptalca bir durum. Ben de bu vesileyle sormuş olayım: Bunu aşmanın bir yolu var mı? Zepp yerine 3. parti uygulamalardan yükleyerek çözebilir miyiz?

Ben iphone 7 ile kullanıyorum saati

red edince kesiliyor telde de çağrı. Sessize almayı denememiştim, sizin sorunuza istinaden denedim. Gerçekten saaten gidiyor ama telefon çalmaya devam ediyor :)

@burakay27

ios ta türkçe desteği full. Sıkıntısız kullanılıyor.

1 hafta şarjı gidiyor. Şık saat arayüzleri mevcut.

Bende kendi kullanım tecrübelerime dayanarak saat hakkında yorum yapayım.

mi band 3 kullandım 2 sene ondan gtr a geçtim. Benim kendimce yorumum mşband 3 ün gsp eklenmişi ve saat görünümü verilmşi cihaz. Ekranın büyük olması falan avantaj tabi. Ama genede beklentiyi çok büyük tutmamakta fayda var bence.

• adamdaki hırsa bak arkadaş, soru sormuş engellemiş alıntı yapamıyorum :)

• Arkadaşlar %99 da şarj takılı kaldı ne ile şarj ediyorsunuz ben 2A adaptör ile ediyorum şarj sıkıntı olur mu ? Şuan merakla beklemekteyim ne zaman %100 olucak bu arada çok hızlı şarj oldu 48 den 99 kadar

• quote:

Bildirimlerdeki en büyük sıkıntıyı atlamışım:

Diyelim ki telefon çaldı ve siz saat üzerinden red ya da sessiz yaptınız. Saat bildirimi kesiyor ama telefon çalmaya devam ediyor.

Bu gerçekten sıkıntılı ve aptalca bir durum. Ben de bu vesileyle sormuş olayım: Bunu aşmanın bir yolu var mı? Zepp yerine 3. parti uygulamalardan yükleyerek çözebilir miyiz?

Android kullaniyorum xiaomi mi a1 modeli bu sorun bende yok saatten kapandığında telefonda kapanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Rdmytm

Merhaba, saati yeni aldım, aldığımda %50 olan şarjı 9 günün sonunda %15 seviyelerine indi. Şarj kablosunu bilgisayara takıp şarj etmeye başladım, çok çabuk doldu ama şarj %99'da kaldı. Son 1 saattir %99 şarj ile hala şarj oluyor. Bu durumu yaşayan var mı aranızda ? İnternette konu hakkında arama yapınca sadece telefonlarla ilgili bu sorundan bahsedilmiş.
    Neyse ki foruma yazmamı bekliyormuş, şarj oldu :)

Aynı sorun bende de var hocam hep böyle olmaya devam ediyor mu yoksa saatin yapısı mi bu acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Aynı sorun bende de var hocam hep böyle olmaya devam ediyor mu yoksa saatin yapısı mi bu acaba

Alıntıları Göster

Hocam nasıl yapıldığını hatırlamıyorum ama tuş kombinasyonu ile bir reset atıp tüm ayarlarını baştan yaptığı bir metot var. Araştırıp yap istersen belki bataryada kalibre oluyordur

• quote:

Orijinalden alıntı: oblako

Hocam nasıl yapıldığını hatırlamıyorum ama tuş kombinasyonu ile bir reset atıp tüm ayarlarını baştan yaptığı bir metot var. Araştırıp yap istersen belki bataryada kalibre oluyordur

Alıntıları Göster

Düzeldi hocam biraz geç oluyor %100 1 saate yakın durdu . En iyisi gece takip sabah almak :)

• quote:

Android kullaniyorum xiaomi mi a1 modeli bu sorun bende yok saatten kapandığında telefonda kapanıyor

Alıntıları Göster

Evet bende de kapatma çalışıyor yanlış yazmışım ama sessize alma çalışmıyor, telefon sessiz moda geçiyor ve titremeye devam ediyor.

Bugün AOD'yi açtım, batarya ömrü pek fark etmedi sanki. Uzun dönem kullanımda AOD'nin bataryaya etkisini gözlemleyen var mı, ciddi fark yaratıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 4 Aralık 2020; 18:47:56 >

• quote:

Evet bende de kapatma çalışıyor yanlış yazmışım ama sessize alma çalışmıyor, telefon sessiz moda geçiyor ve titremeye devam ediyor.

Bugün AOD'yi açtım, batarya ömrü pek fark etmedi sanki. Uzun dönem kullanımda AOD'nin bataryaya etkisini gözlemleyen var mı, ciddi fark yaratıyor mu?

Alıntıları Göster

Telefon çalarken titret modunu kapatırsanız titreme de durur hocam saatlik bir durum değil bu android ise telefon aşağıdaki gibi hocam.

" Çagrilarda ayrıca titret"

Xiaomi Amazfit GTR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrankGallagherx -- 4 Aralık 2020; 19:52:31 >

• Hocam bilen birisi cevaplarsa sevinirim.
    Media markta amazfit GTR lite diye siyah kardonlu akıllı saat var.
    Bu saatle aynı saatmidir. Özellikleri benzer ama youtubedeki icerikleri falan aynimidir.
    Degerlendirirseniz sevinirim.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_amazf%C4%B1t-a1922-gtr-lite-47mm-al%C3%BCminyum-alloy-ak%C4%B1ll%C4%B1-saat-1209688.html?&rbtc=gel%7coaf%7c21%7c%7c%7c%7c

• quote:

Telefon çalarken titret modunu kapatırsanız titreme de durur hocam saatlik bir durum değil bu android ise telefon aşağıdaki gibi hocam.

" Çagrilarda ayrıca titret"

Alıntıları Göster

Anladım ama çalarken titret'i kapatmayı da istemiyorum, telefon cepteyken işe yarayabilir. Bu maalesef saatlik bir durum çünkü önceki saatim Gear S2'de sessize alınca, telefon çalmayı kesiyordu. Anladığım kadarıyla ikisinden birinden vazgeçmek dışında bir çözüm yok. Teşekkürler.

• @oblako selam resmini koydugun siyah metal kordonun linki varsa iletebilir misin
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.