Şimdi Ara

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü) (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
71
Favori
80.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar. Ben henüz tableti monte etmedim zira elimdeki tablet Android 4.4.2 versiyon ve kullandığım wall panel uygulaması tablette çalışmadı. O yüzden şimdilik eski telefonu konumlandırdım. İki farklı noktaya koymak istiyorum biri evin tüm kontrolü diğeri daha bölgesel olarak kontrolü olacak şekilde. Gönderdiğiniz video gibi pek çok örnek var bir yada birkaç örneği birleştirip güzel bir dashboard hazırlayabilirsiniz. Mdf olabilir ya da bir programda çizimini yapıp gönderirseniz pleksiden lazer kesim de yaptırabilirsiniz.

Telefondan dashboard :

Raspberry PI:

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• FaTBoYtr F kullanıcısına yanıt
    Anladim. Ben duvara monte ettiniz sandim. Ben bolgesel degil, sadece evin girisine koymak istiyorum. Özellikle cikarken tum isiklari vs kapatmak icin. Pleksi de mantikli. Aslinda 3d yazici bunun icin ideal.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Tabii en ideali o. Evin girişine olan bende daha büyük ekran olacak ve belirttiğiniz gibi tüm ışıkları, panjurları ve vanaları falan alarmın kurulmasıyla otomatik kapatacak. Alarm devre dışı bırakılınca da vanaları ve otomatize edilmiş senaryoları aktif edecek. Evde değilken diğer otomasyonların çalışmaması için alarm onları da devde dışı bırakacak. Şimdilik niyetim bu yönde. Bölgesel dediğim de salonda örneğini gönderdiğim gibi olacak.

Evin girisindeki dashboard icin ayni fikirdeyim. Odalarda ihtiyacimiz olmadigi icin kullanmayacagim.

İpad mini boyutu bana ideal. Normalde cervevesi kalin oldugu icin yapacagim cerceve cok kalin oluyor istw. Ona da yapacak birsey yok. Bakim su cerveve isine bir cozum bulayim.

• Gateway 3 bende var

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-gateway-3-merkezi-kontrol-unitesi-pm-HB00000XAE62?wt_gl=cpc.6802.dsa.elk.it-ag-modem&isFashion=true&gclid=Cj0KCQjwna2FBhDPARIsACAEc_XDsMK2XigEo8xwM80mmlRptqunIlkrHK2SjG35P9E1rA3YktH01UQaAjCbEALw_wcB#reviews

Bu ürüne aqara su sızıntı aqara kapı sensörü aqara titreşim sensörü ve yangın alarmını ekledim.yangın alarmı çin serverde çalıştığından tüm ürünleri çin servere ekledim.cihaz akıllı asistan değil ama misal su sızıntısı algıladı ana gateway de uyarı veriyor tlf da notification geliyor.
    Ayrıca bu gatewaye bluetooth ile sıcaklık nem sensörü de ekleniyor.ev dışında da ulaşabiliyorsunız verilere.

Merhaba. Virtual a kurdugum ha yi bugun raspberry ye aktardim. Sorunsuz sekilde kuruldu, kurulum sonrasi ve ardindan da anlik goruntuyu aktardiktan sonraki raspberry sicakligi 39-40 derecelerde geziyor. Dolabin icinde. Dolabin icinde ayrica modem ve hue hub var. Sizdeki fanli kutuyu aldim. Sicaklik gayet iyi duzeyde degil mi?

Appdeamon kurmustum. İpad mini, homeassistant in uygulamasini desteklemiyor. Home dashboard diye bir uygulama var onu yukledim ama appdeamon cok daha supermis. Safari uzerinde calisiyor.

• sorumsuzadam kullanıcısına yanıt
    Süper gözüküyor. Sıcaklık da normal. Elinize sağlık. Saat tarih kısmı için ne kullandınız? Hangi card?

Tesekkurler.

Appdeamon bu hocam. Tamamen kodlarla.

Ayrica keenetic modem varsa domain adi tanimlayarak hic ugrasmadan uzaktan direk erisim saglaniyor. Duckdns gibi bir suru adımi yok.

Yeni modem ve routerların hepsi güzel destekleniyor. Bende de xiaomi ax3600 var onu her detayıyla görüyorum.

Valla hocam bende oncesinde asus vardi, telekomun verdigi zyxel i bir ara kullandim. Birakin homeassistant i desteklemeyi mobil arayuzleri bile yoktu xiaomi yi kullanmadim hic. Asusdan sonra cag atladim resmen :)

Ben de Zyxelin bir modemini almıştım haricen ama sadece 32 WiFi cihaz destekliyordu ve cihaz sayısı 10 un üzerine çıkınca saçmalamaya başlamıştı. Sürekli kopma, gecikmeli bağlantı vs. ondan sonra bende bu routera geçince daha önce nasıl süründüğümü gördüm. İnanılmaz memnunum. Bu vesileyle tavsiye edeyim WiFi 6 ve mimo destekli bir cihaz arıyorsanız bu desteğe sahip en makul fiyatlı en performanslı ürünlerden biri xiaomi ax3600.

Tavsiyeniz icin tesekkurler. Keenetice gecme nedenim mesh sistemi idi. Evimde tek bir modemin kapsama alani yeterli gelmiyor. 1 modem, 2 tane routeri var. Ancak bu sekilde evi kapsayabildim. O zamanlar toplamda 900 tlye almistim sanirim hepsini. Simdilik isimi fazlasiya goruyor.

Cerceve cok buyuk oldu. Sarj soketi yuzunden bu kadar enli oldu. L seklinde sarj soketleri var ama ne olcude bilmiyorum. Bakacagim bakalim. Eger sarj soketini L seklinde ince bir sekilde bulabilirsem çerçeveyi yari yariya inceltirim. O zaman daha hos gozukur.

Aqarayi dahil edemedim. Gateway 3 alacagim bir ara baska caresi kalmadi. Ne yaparsam yapayim ekleyemedim. Homekit controller ile de eklenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorumsuzadam -- 6 Haziran 2021; 23:45:23 >

• Merhabalar

Ben yaklaşık 5 senedir çin versiyon dahilinde, gateway, akıllı anahtar, akıllı priz, aydınlatma ürünleri, Duman sensörü vs kullanıyorum. Çin versiyon olduğu için bu vakte kadar hiç sıkıntı çekmedim sanırım. Geçenlerde yürüyüş bandı aldım o da güzel çalışıyor.

Lakin Yenice aldığım mi vacuum mop pro 2 model robot süpürge, global model olduğu için sanırım uygulama tanımıyor.

Bölge değiştirdiğimde ise diğer cihazların bağlantısı kopup, sadece süpürgeye kullanabilir hale geliyorum.

Bu cihazları tek uygulamadan kullanma şansım var mıdır?

Bilgisi olup yardımcı olacak olan olursa çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maakman kullanıcısına yanıt
    Android bir telefona sahipseniz cloneapp isimli program kullanabilirsiniz. Ben de aynı sorunu yaşadığım için böyle çözebilirim. İkinci mi home uygulaması onun içinde çalışıyor böylelikle iki ayrı sunucudaki sistemleri kontrol edebiliyorum.

İlk elin günahı olmaz demişler. Ben de küçük bir hesap hatası ile çerçeveyi bir tık büyük yaptım ama fena durmadı yinede. Elinize sağlık.

Bu da bendeki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTBoYtr -- 30 Haziran 2021; 6:48:10 >
  • maakman kullanıcısına yanıt

Merhaba mi home mod yazılımı kurun hocam kurtulun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, Çocuk odasında akıllı prize bağlı bir gece lambam var. Elektrik gittiğinde malum oda karanlık oluyor. Çocuk gece uyanırsa korkabilir. Bu yüzden elektrik kesildiğinde devreye girebilecek bir gece lambası çözümü aramaktayım.

• PreDLoNa kullanıcısına yanıt
    Bir ışıldak gibi bir şey mi? Küçük bir kesintisiz güç kaynağı da kullanabilirsiniz.

Işıldaktan ziyade yine akıllı prizden beslenecek, temelde şarjlı çalışan enerji kesildiğinde ise şarjlı kısımdan çalışmaya devam edebilecek bir ürün aramaktayım.

Edit: Araştırırken söyle bir ürün buldum. Şu an kullandığım gece lambası 1W. Bu ise 2.5W görünüyor. 1600mah Pil kapasitesi varmış. 8 saat sarj ile çalışma vaat ediliyor. Bana 4 saat çalışsa yine razıyım. Şarj edilebilir pil ile tasarlandigini düşünüyorum. Belki pil kapasitesi modifiye bile edilebilir.

Tek sorun enerjiden beslenip, enerji kesilince otomatik bataryadan çalışmaya devam edip etmediği. Satıcı ile görüşeceğim bu konuyu.

https://m.trendyol.com/polhammobile/polham-mini-sarjli-dekoratif-masa-lambasi-gece-lambasi-abajur-sari-beyaz-isikli-mod-sik-tasarim-p-89449991?boutiqueId=61&merchantId=109822

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PreDLoNa -- 4 Temmuz 2021; 23:5:1 >

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.