Şimdi Ara

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (5 Mobil) - 2 Masaüstü5 Mobil
5 sn
955
Cevap
68
Favori
55.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 174
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 26
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 6 saat 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 13
  • Favoriye Eklediklerim 68
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • JUNE8O (146 mesaj) FaTBoYtr (132 mesaj) kullanici123456 (36 mesaj) mtonan (26 mesaj) PreDLoNa (25 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (630 mesaj) Mobil (186 mesaj) Mini (29 mesaj) Uygulama (142 mesaj) (4 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Akıllı Ev Sistemleri >> Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    9342 Mesaj

Xaiomi Mi Bulb aldım 2 li.Bunda müzik modunu çalıştırmakl istiyorum fkat yapamadım nasıl yapabilirim müzik ritmine göre ışık dğeişsin

bu ampulde lan kontrolu nasıl açacağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 21 Şubat 2021; 0:51:32 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1349 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Morning Glory

Hocam bu videoyu onceden seyretmisim, global cin ayriminin kaldirilmasi degil de , bireysel girisimle yazilim ile bu isi cozme yontemine gitmisler. Kurumsal bir yontem olmadigi icin Emniyetli olmayacagini dusunup bu ise girmedim ki, evde 3 tane kamera var, sistem acigi kameranin yetkisiz kisilerin kontrolune gecmesine sebep verebilir. Diger urunler icin birsey diyemem ama gateway, ampul , supurge var bende, onlari da cin serverden cok da gecikme olmadan kullanabiliyorum acikcasi.
    Ampul olarak hem xiaomi bulb hem de philips-xiaomi zhirui e27 var, bence homekit destegi olan yeelight uzerinden kontrol xiaomi bulb icin daha cok secenek sunuyor.

Hocam merhaba, Gateway3 global versiyon aldım. Bir çok sensör ampül vs ekledim gayet memnunum. Ancak son olarak Çinden duman ve gaz dedektörü aldım. İkiside Çin versiyon bu yüzden global Hub tanımadı. Satıcı bölgeni Çin yap diyor. Bu durumda global Hub çalışır mı? Çalışırsa Bölge Çin olduğu için sorun yaşarmıyım sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
    25 Mesaj

Merhaba,

Yanlış bilmiyorsam child cihazların bazlarında kısıtlama oluyor bazlarında olmuyor. Mesela elimdeki sıcaklık sensoru global ama cin gateway ile sisteme ekleyebiliyorum. Duman ve gaz dedektörünün durumunu açıkçası bilmiyorum.

Ben cin gatewayi bölge olarak Turkiye seçtiğimde sisteme ekleyemedim. Ayni durumun tam tersi sizin icin gecerli olabilir. Ama yine de denemeden bilemeyiz.

Bu arada gateway cin bölgesinde calisirsa butun cihazlarınızı tekrar eklemek zorunda kalırsınız, hatta ampulleri eklemenize de müsaade etmeyebilir. Ekleme konusu da biraz is yükü getirir.

Maalesef herkesin şikayeti ayni, bölge kisitlamasi insanlara gereksi can sıkıntısı yaşatıyor. Cin yerine Rusyayı da deneyin.
    Sonucu yazarsanız guzel paylaşım olur.
    |
    |
    AdminAS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1349 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Morning Glory

Merhaba,

Yanlış bilmiyorsam child cihazların bazlarında kısıtlama oluyor bazlarında olmuyor. Mesela elimdeki sıcaklık sensoru global ama cin gateway ile sisteme ekleyebiliyorum. Duman ve gaz dedektörünün durumunu açıkçası bilmiyorum.

Ben cin gatewayi bölge olarak Turkiye seçtiğimde sisteme ekleyemedim. Ayni durumun tam tersi sizin icin gecerli olabilir. Ama yine de denemeden bilemeyiz.

Bu arada gateway cin bölgesinde calisirsa butun cihazlarınızı tekrar eklemek zorunda kalırsınız, hatta ampulleri eklemenize de müsaade etmeyebilir. Ekleme konusu da biraz is yükü getirir.

Maalesef herkesin şikayeti ayni, bölge kisitlamasi insanlara gereksi can sıkıntısı yaşatıyor. Cin yerine Rusyayı da deneyin.
    Sonucu yazarsanız guzel paylaşım olur.

Çok teşekkür ederim. Evofone ile görüştüm, konuştuğum arkadaş kendi evinde Çin bölgesi olarak kurulum yaptığını hiç sorun yaşamadığını iletti. Bende haftasonu komple Çin olarak yeniden kurulum yapıcam. En zoruda robot süpürge olacak sanırım. Bitince yazarım 👍

|
    |

• Yüzbaşı
    519 Mesaj

Lambayi tekrardan restleyip tekrar kurulum yapin olmuyorsa modem kaynakli bir sorun olup olmadigini anlamak icin bir baska telefon bulup onun wifisi ile baglamaya calisin
    |
    |
    Marrusia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9342 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bu_rock01

Lambayi tekrardan restleyip tekrar kurulum yapin olmuyorsa modem kaynakli bir sorun olup olmadigini anlamak icin bir baska telefon bulup onun wifisi ile baglamaya calisin
    Olmuyordu hocam o cihazda bir sorun vardi bende 1.nesil ampul aldim 2 li bunda sorun yok.2 tanesinide 2 li avize vardi ona taktim memnunum tek yetmezdi rgb de herseyde bir hayir vardir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1349 Mesaj

Hocam denedim olmuyor, Evofone da uyduruyor. Global gateway i Bölge Çin olunca görmüyor. Yani benim iş yattı.

İhtiyacı olan varsa elimde ki ürünler satılıktır. Sıfır kutusuz

- Xiaomi Duman Dedektör (bataryalı)

- Xiaomi Gaz dedektör (elektrik)

Ürünler sadece Çin Gateway ile uyumludur. Bende global gw olduğu için kullanamıyorum bu nedenle satılık.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/5d/52/56/5d52567aa64265df494ba196672f0358.jpeg&t=0&width=480&text=1

|
    |
    Morning Glory kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    197 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: AdminAS

Hocam denedim olmuyor, Evofone da uyduruyor. Global gateway i Bölge Çin olunca görmüyor. Yani benim iş yattı.

İhtiyacı olan varsa elimde ki ürünler satılıktır. Sıfır kutusuz

- Xiaomi Duman Dedektör (bataryalı)

- Xiaomi Gaz dedektör (elektrik)

Ürünler sadece Çin Gateway ile uyumludur. Bende global gw olduğu için kullanamıyorum bu nedenle satılık.

Yangın detektörü çin serverde çalışır.satarken çin versiyon başka türlü çalışmaz diye yazan yerler de var.gaz detektörüne talibim ne istiyorsun.

• Onbaşı
    25 Mesaj

Bolge kisitindan dolayi problem cikariyor demek ki.

Hem gaz hem de duman dedektorunun kullanim klavuzuna baktim, oncelikle gaz dedektoru gateway ile baglanmadan da , kendi basina ses ve isik ikazi uretiyormus.Ancak kablo ile elektromanyetik selenoid valf (dogalgaz vanasi) veya fana baglanti saglanabiliyormus.

Duman dedektoru de gatewaye baglanmadan lokal olarak kullanilabiliyormus, ozetle duman oldugunda ses ve isikli ikaz uretecek ama uygulama uzerinden size bildirim gelmeyecek.

İki cihazi da bu sekilde kullanabilirsiniz gibi bir yorum yapabilirim.

Alternatif olarak cin bolgesi gateway 3 alirsaniz , turkiye direk posta yolunu kullanan sitede gonderim gumruk dahil 300 tl civari bir miktar tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morning Glory -- 27 Şubat 2021; 0:52:51 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1349 Mesaj

Evet aynen öyle Çin gw 300 tl tutuyor. Ancak şimdilik duman ve gaz dan vazgeçtim. Amacım akıllı priz ile aspiratör ile senaryo oluşturmaktı ancak bu versiyon işleri karıştırıyor.

|
    |
    Morning Glory kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1349 Mesaj

Ayrı ayrı satmıyorum ikisi 450 TL

|
    |
    dracarys41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    455 Mesaj

Xiaomi güvenlik sistemi alsak ayarları yaptıktan sonra, İnternet olmayan bir yerde kullanabilir miyim acaba, izinsiz kapı açıldığında çalsın vs

• Binbaşı
    1349 Mesaj

Kullanamazsınız

|
    |
    VEBAL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    455 Mesaj

Tşk ederim hocam

|
    |
  • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 47 dakika kadarı kaldı.
    Aqara hub almak istiyorum mi sensörler ve kapı güvenlikleri uyumlu araştırdığıma göre ama aqara home kit destekli diğer sensörlerde homekit e destek sağlarmı bilgisi olan varmı
  • Yüzbaşı
    519 Mesaj

Gatewayinin surumu global yada çin ise ona gore urunler alman gerekiyor yoksa uyum saglamaz çin ise çin icin uretilmis globalse global icin uretilmis sensorleri alman lazim
    |
    |
    R-Kartal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    3 Mesaj
    Merhaba senaryo oluşturmuştum. Hareket algıladığı anda lambayı yakması için. Daha sonra senaryoyu kaldırmama rağmen lambayı yakmasa da telefona bildirim gelmeye devam ediyor. Sensörün önünden her hareket halinde “Biri geçti gece lambası aydınlatıldı.Action completed”şeklinde sürekli bildirim geliyor ve çok sinir bozucu. Telefondan bildirime tıklıyorum “Geçerli otomasyon mevcut değil” diyor:) Nasıl silebilirim yardımcı olabilecek var mı.
    |
    |
  • Binbaşı
    1349 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: R-Kartal

Aqara hub almak istiyorum mi sensörler ve kapı güvenlikleri uyumlu araştırdığıma göre ama aqara home kit destekli diğer sensörlerde homekit e destek sağlarmı bilgisi olan varmı

Sensörler de duman ve gaz harici sorun yaşamazsın. Bende global gateway var ve Çin versiyon buton, nem sıcaklık, ışık sensörleri ile ampüller çalışıyor ancak duman ve gaz sensörü için kesinlikle Çin gateway gerekli.

|
    |
  • Er
    3 Mesaj

önceki sorumu bilen yok sanırım. peki sisteme yazdığımız senaryo ya da otomasyonlar nereye kayıt ediliyor. gateway'de mi? gateway'ı silip resetleyip tekrar kurduğum zaman eski yazığım senaryolar da tekrar yükleniyor. nasıl resetleyebilirim sistemi. var mı bilen? senaryo ayarlarında çalışma modu bulut olarak geçiyor. bulut nasıl resetlenir. teşekkürler şimdiden (sorma nedenim daha önce yazdığım bir senaryoyu sildiğim halde uyarıların telefona gelmeye devam etmesi)

• Onbaşı
    25 Mesaj

Sizin problem telefon kaynakli olabilir. İos mu android mj kullaniyorsunuz. İos ise sag ust tarafta zil logosu, sonra sag ust altigen logosu, device not. Management, ilgili cihazi listeden pasif hale getirin.
    |
    |
    geralt07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.