Şimdi Ara

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü) (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
71
Favori
80.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Smartthings ile deneyimim olmadı malesef o konu hakkında bilgim yok ama Türkiye ile çalışıyorsa global versiyonu almız lazım xiaominin
  • Arkadaslar elimde sifir ve cok az kullanilmis urunler var satiliktir isteyen ozelden ulasabilir iki defa gateway siparisi verdim ve iki defada urun gelmediginden sistemi kurmaktan vazgectim

2 adet sifir sensor var
    1adet cok az kullanilmis sensor var
    1 adet isi nem sensoru var cok az kullanildi
    1 adet kablosu kontrol cihazi var sifir
    1 adet kapi pencere sensoru var
    1 adet buton var tasinabilir sifir

İsteyene ftograflarinida atabilirim urunleri cok uyguna vericem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bu_rock01 -- 19 Eylül 2020; 22:55:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu_rock01 kullanıcısına yanıt
    global desteği var mı?
  • Tuncer Yildiz T kullanıcısına yanıt
    Global yada cin gatewayle alakali bunlar her iki surum gatewaylede calisir

• bu_rock01 kullanıcısına yanıt
    Fiyat nedir öm atamıyorum onaykodu filan istiyor oda gelmiyor telefona

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben süpürgesini almayı planlıyorum. Süpürgesini kullanan var mı? Memnun musunuz
  • selambenosilator S kullanıcısına yanıt
    Şuradan robot süpürgeler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz, bütçe ve ihtiyacınıza göre model önerisi isteyebilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=20388867

• kknd2kknd2 K kullanıcısına yanıt
    Bende aynı durumdayım.
    Uygulama Mop pro’yu görüyor ve tanıtıyorum, ama ekrana gelmiyor.
    Siz çözüm bulabildiniz mi?

• Xiaomi_smarthome_uzman kullanıcısına yanıt
    Web’den yeni üyelikle 200’lü id aldım.
    Mop pro’yu yine eklemedi.
    Görüp, ekliyor gibi yapıp eklememesi enteresan.

• Uzun süre Samsung Smartthings almaya çalıştım ancak 3 hafta stok kovalamama rağmen ürünleri bir türlü denkleştiremediğim için dün Xiaomi Mi Store dan global versiyon Smart Home Kit satın aldım.

Şansıma mağaza yeni açılmıştı ve sanırım Evofone dan gelmiş olan bir müdür vardı. Kendisiyle Global ve Çin versiyon arası farklılıklar ve sorunlarla alakalı baya bir sohbet ettik. Yakın zamanda ülkeye giriş yapan versiyonlarda problem yok. Mi Home'da bölgeyi TR seçtikten sonra çıkan cihazların tamamı CE sertifikalı ve kullanmada sorun yaşamazsınız dedi. Bölgeyi Çin seçerseniz çıkacak olan CE sertifikalı olmayan ürünlerde sorun yaşarsınız dedi. Ürün alırken buna dikkat edin dedi.

Bölgemi TR olarak seçtim ve ürünlerin kurulumunu gerçekleştirdim. Açıkcası gateway'in ethernet kablosu ile değil de wi-fi üzerinden bağlanıyor olması hız problemi/gecikme yaratır diye düşünüyordum. Ancak tepkiler muazzam ölçüde şu anda. Zamanla performans düşüşü olur mu bilemiyorum. Otomasyonlar başarılı ancak SmartThings kadar yetenekli değil. Konum bazlı çalışan otomasyon en büyük eksiklik bence şu anda varsa da ben göremedim. Örneğin ev konumundan ayrılırsam 5 dakika sonra tüm cihazların kapanmasını sağlayabileceğim bir yapı oluşturamadım.

Tr seçili Mi Home uygulamasında Aqara Wall Swtich gördüm. Tr de sanırım satışı yok. Muhtelif sitelerden almam halinde acaba sorun yaşar mıyım? Bir de nötr lü yada nötrsüz arasında hangisini almam daha uygun olur?

• PreDLoNa kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun. Ben yine de çin almanızı önerirdim ürün yelpaze genişliğinden dolayı. Eğerki bunlar benim işimi görür derseniz tabikide uygun olur. Aqara wall swtich'e gelince hocam muhtemelen zigbee versiyonudur o. Yani gatewayiniz ile birlikte çalışır. Fakat duvara sizin eski anahtar yerine montajlaması olmaz bunu şey diye düşünün hocam akıllı anahtar varya sizin kitten çıkan onun duvara yapıştırılan modeli. Yani sizin ışığınıza sadece oraya akıllı ampul xiaominin -takarsanız işinizi görecektir. Umarım anlatabilmişimdir. (tabi oraya giden enerjininde hiç kesilmemesi lazım ki işinize yarasın yani saçma oluyor aslında. ilk önce sizz normal duvardakini açacaksınızki sonra aqara işie yarasın.)
    hocam şimdi hesabı tr olarak seçtim ve bahsettiğiniz ürünlere baktım. Bu zigbeesiz versiyonlarıda eklenmiş fakat onlarda da şu sıkıntılar var. Öncelikle bizim kullnadığımız anahtarların arkası oval ve bunların sanırım kare şeklinde oluyor. Yer konusunda sıkıntı çıkabilir duvarı kırmak zorunda kalabilirsiniz. Onun dışında notr ihtiyacı olmayanı tercih edin derim aksi takdirde notr hat çekmeniz lazım olacak. Bizim duvar anahtarlarında sadece faz gelir notr gelmiyor çünkü.
  • Tüm ürünlerim şu an sorunsuz bir şekilde çalışmakta. Tüm odalarıda Mi Bulb Lite 950 Lumen taktım. Gerçekten güzel bir rahatlık.

Ev'i mi home üzerinden eşimle paylaştım. Cihazları kontrol edebiliyor ancak Otomasyonlar ev üyelerinde görünmüyor baya aradım ancak bir ayar bulamadım.
    Ev üyelerine otomasyon izni verilmiyor hocam. Sadece ana kullanıcı otomasyon yapabiliyor
  • Bu arada çin gateway'ine ihtiyacı olan yazabilir arkadaşımda 1 adet var
  • kullanici123456 kullanıcısına yanıt
    bende roborock s5 var ama çin versiyonu olduğu için bir sorun yok. 200lü id ampul ve air pro globalde işime yaramıştı benim.
  • Bölge Türkiye seçili tablet uygulamasına süpürgeyi kurdum, Sensörler ve cihazlar bölge Çin seçili telefon uygulamasında.

Saçmalık bu Çin ve Global işi.

• ürünlerin bir kısmı global büyük kısmı çin.çin sürümü şeklinde mijia appı kullanıyorum ama global ürünler kesinlikle çin sürüme eklenmiyor.çözümü varmıdır.yoksa ikide bir bölge mi değiştireceğiz
  • Bende ekosistemi büyütmeyi düşünüyorum. Ancak global gateway ile mümkün değil gibi görünüyor.

• Yardım ve geri bildirim kısmına mesaj ile talep göndermekten başka çare yok.
    23. Xiaomi cihazı olmuş evde, son aldığım hava temizleyici de global ve katiyen bölge Çin seçili tarafa eklenmiyor.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.