Şimdi Ara

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü) (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
71
Favori
80.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mi home uygulamasında mi bulb V2 global versiyonda neler yapabilirim. Ampulü başka uygulamada çalıştırabilir miyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snopy28

Merhaba bende xiaominin bir cok akıllı ürünlerini kullnıyorum kamerasından duvar pirizlerine kadar hepsini cinden aldım ama xiaominin akıllı süpürgesini tr den aldım ve bunu cin serverina ekleyemiyorum ıd adresimde 181 ile başlıyor bunu ekleme şansım varmı sizin dediğiniz yontem ile
    Hayda bende aynı duruma düşeceğim sanırım, Bende cin ana kara olarak hesap açmıştım eski hesabım çok fazla cihaz var, bu hafta Global Mop Pro alacağım bende mi ekleme de sorun yaşayacağım? bunu yaşayan ve çözen var mı?
  • yasincalis kullanıcısına yanıt
    Yeelight uygulamasını deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Yeelight uygulamasını deneyin.
    tamamdır hocam akşam deneyeceğim. harici mi home uygulamasıyla ampulu bağlıyorum fakat ingilizce. birde ampulde çok fazla bişeyler bulamadım.
    Çince olmadığına şükredin. :)
    https://www.youtube.com/watch?v=UI3ZGlemkMo
    https://www.youtube.com/watch?v=IYXpT7CM8Kk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 14 Eylül 2020; 14:16:4 >
  • Kombi için direk bu işi yapan termometreler var. Her marka kombiye de bağlantısı yapılıyor. Neden bu tarz işlere giriliyorki. Amerikayı yeniden keşfetmeye ne gerek. Üstelik arkadaşların dediği gibi kombiyi o şekilde kapatıp açmak da sıkıntı

• JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Bende mi bulb V2. Yeelight olsa en azindan herkesde var o bulurduk biseyler:)

Mi home uygulamasıyla ampulu bağlayabildiğinizi belirtmişsiniz. Sorun nedir, çalışmıyor mu, fonksiyomlar mı yetersiz? Ekran görüntüsü yükleyebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Mi home uygulamasıyla ampulu bağlayabildiğinizi belirtmişsiniz. Sorun nedir, çalışmıyor mu, fonksiyomlar mı yetersiz? Ekran görüntüsü yükleyebilir misiniz?
    mi home ile müzik ritmine göre yanma olayını bulamadım. çalışıyor bir sorun yok. fonksiyonlar yetersiz geldi.
    Faydası olabilir:https://www.youtube.com/watch?v=ZqJHkMLUfRQ
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Yeelight uygulaması ile denemedim global ampul inşallah çalışır

Mi home da yok sanirim. Yeelight uygulamasinda var

• @JUNE8O
    @FaTBoYtr
    @Xiaomi_smarthome_uzman

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Konunun tamamını okudum.

Vardığım sonuç Xiaomi gateway seçerek ömrümü tüketmek istemediğim.

Aydınlatmada Philips Hue ile devam edeceğim. V2 Hue Bridge ve 3 metrelik hue lightstrip led’im vardı. İlave hue go V2 aldım. Hue ürünlerini apple home kit yada google asistan ile sorunsuz olarak kullanabiliyorum. Siri de sorunsuz çalıştırıyor.

Roborock S5 Max’tan acayip memnunum. Onu kendi roborock uygulamasında kullanıyorum, diğer cihazlar ile iletişim kurmasına ve senaryolar ile çalışmasına ihtiyacım yok. Diğer tüm sistemlerden bağımsız kullanmaya devam edebilirim.

Bebek kamerası olarak kullandığım kameramı da gateway olmadan bağımsız kullanmaya devam edebilirim. Böyle gayet sorunsuz.

Sonoff ürünleri fena görünmedi. Güvenlik amacıyla sensör vb. İhtiyacım yok o yüzden biraz daha araştıracağım.

@FaTBoYtr hocam, birkaç sayfa geride linkini paylaştığınız dokunmatik anahtarlar sadece kendi üzerlerinden geçen enerjiyi mi kontrol ediyor yoksa birbirleri ile iletişim halinde birbirlerini ve diğer cihazları yönetebiliyorlar mı? Yani bir tanesine dokundunuz ve açtınız buna bağlı olarak başka birtanenin üzerinden geçen elektriği kesip/açması mümkün oluyor mu? Bu konuda da bilgi verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliboduroglu -- 15 Eylül 2020; 0:15:46 >

• marcelor kullanıcısına yanıt
    Evet, haklısınız. Videoyu tekrar izlediğimde farkettim, Yeelight uygulamasını açıyor.
  • akşam denedim. ampulleri yeelight ile bağlayamadım. mi home ile sorunsuz bağlanıyor.

• snopy28 S kullanıcısına yanıt
    Malesef hocam bende onu bende çok denedim ilk başta indirimden globalini almıştım eklerim diye ama yapamadım. O yüzden onu aileme verip kendim çin sürümünü aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: PreDLoNa

Çocuk odası için düşündüğüm birkaç şey var hocam. Hareket sensörü ile gece uyandığında lambanın tetiklenecegi birkaç senaryo oluşturmak istiyorum.
    Hocam öncelikle mi home uygulamasında aldığınız ampuller çin seçili iken mi ekleniyor yoksa Türkiye seçtiğiniz demi bunu sonuncunda xioami kit alıp yapabilirsiniz
  • kullanici123456 kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı olmuyor hocam hatta xiaomiye ilk bulaştığımda global kitini almıştım. Sonradan öğrendikten sonra bu kitteki hareket sensörlerini kapı manyetiklerini ve akıllı kumandayı çin gatewayine ekledim böylelikle global gatewayide sadece gece lambası olarak kullanıyorum.
  • Xiaomi_smarthome_uzman kullanıcısına yanıt
    Bölge olarak direk uygulama Singapur önerdi. Ben Türkiye seçtim. Mi home ile kullanıyorum şu anda. 1-2 gündür Samsung müşteri hizmetleri ile görüşüyorum. Şayet olumlu cevap alırsam. Samsung Smartthings set alıp onunla kullanmayi planlıyorum.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.