Şimdi Ara

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
964
Cevap
68
Favori
55.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 174
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 26
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 6 saat 17 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 13
  • Favoriye Eklediklerim 68
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • JUNE8O (146 mesaj) FaTBoYtr (132 mesaj) kullanici123456 (36 mesaj) mtonan (26 mesaj) PreDLoNa (25 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (635 mesaj) Mobil (186 mesaj) Mini (29 mesaj) Uygulama (142 mesaj) (8 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Akıllı Ev Sistemleri >> Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    914 Mesaj

E mail adresimle giriş yaptığımda bağlandı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    FaTBoYtr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    415 Mesaj

Switch CR1632, body sensor CR2032 pil kullanılıyor.
    |
    |
    ganeja kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8304 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FaTBoYtr

Switch CR1632, body sensor CR2032 pil kullanılıyor.
    Hocam switch in altında CR 2302 yazıyor ama o kadar küçük ki.. evde gözlüğümde yoktu. Emin olamadım..
    switch i nasıl açıyoruz...? kırılacak diye korkuyorum. Body sensör çevirmeli.. alttaki kapağı çevirince kolayca açılıyor. ben yanıma gözlüğümü alayımda... akşam bir bakayım..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    415 Mesaj

Hocam pardon switch diyince manyetik kontak ile karıştırdım. Evet switch de CR2032 pil kullanıyor. Switch'in bir tarafında bir tırnak var. O tırnağı kaldırarak çevirmeniz gerekiyor. O şekilde açabilirsiniz.
    |
    |
  • Yarbay
    8304 Mesaj
    quote:

Hocam pardon switch diyince manyetik kontak ile karıştırdım. Evet switch de CR2032 pil kullanıyor. Switch'in bir tarafında bir tırnak var. O tırnağı kaldırarak çevirmeniz gerekiyor. O şekilde açabilirsiniz.
    tesekkürler üstadım..

|
    |
  • Yarbay
    8304 Mesaj
    bazı cihazlar hem gateway de aygıtlar sekmesinde gözüküyor.. hemde altta add Child device de gözüküyor... 2 Side aynı cihaz.. aygıtlar sekmesinde eklememiz ile add Child deviceye tıklayıp eklememiz arasında ne fark var acaba..?
    Birde switchi kapı zili olarak ayarladım ama.. sadece zil tonu vs mi ayarlanıyor.. yani kapı ziline başka senaryolar eklenmiyor mu..? zil çalınca Color Bulb lamba yansın vs gibi..

• Yüzbaşı
    922 Mesaj

Birden fazla gateway olabilir, bazı cihazlar birine bazıları diğerine bağlanabilir. Child device altında sadece o gatewaye bağlı olanlar görünür, aygıtlarda tümü görünür. Aygıtlar sekmesinde eklemeye çalıştığınızda birden fazla gateway varsa birini seçmeniz istenir. Child device altında eklerseniz zaten o gatewaye eklenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 4 Aralık 2019; 22:30:41 >
    |
    |
  • Yarbay
    8304 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Birden fazla gateway olabilir, bazı cihazlar birine bazıları diğerine bağlanabilir. Child device altında sadece o gatewaye bağlı olanlar görünür, aygıtlarda tümü görünür. Aygıtlar sekmesinde eklemeye çalıştığınızda birden fazla gateway varsa birini seçmeniz istenir. Child device altında eklerseniz zaten o gatewaye eklenecektir.

|
    |
  • Yüzbaşı
    415 Mesaj

Kapı zili olarak ayarlamanın yanısıra başka senaryolar da ekleyebilirsiniz. Dediğiniz işlemi de yaptırabilirsiniz.
    |
    |
  • Yarbay
    8304 Mesaj
    quote:

Kapı zili olarak ayarlamanın yanısıra başka senaryolar da ekleyebilirsiniz. Dediğiniz işlemi de yaptırabilirsiniz.
    tesekkürler.. aslında şöyle istiyorum...
    kapı zili çaldığında mija desk Lamp yansın... gibi.. Bir bakacağım.. mümkün sanırım..

• Yüzbaşı
    922 Mesaj

Bir otomasyon ile yapabilirsiniz. Tek basış veya çift basış veya uzun basışta lamba bir süre yanıp sonra sönsün gibi. Her türlü basışı tanımlayın çünkü zili çalanın nasıl basacağı belli olmaz :)
    |
    |
  • Yarbay
    8304 Mesaj
    quote:

Bir otomasyon ile yapabilirsiniz. Tek basış veya çift basış veya uzun basışta lamba bir süre yanıp sonra sönsün gibi. Her türlü basışı tanımlayın çünkü zili çalanın nasıl basacağı belli olmaz :)
    Teşekkürler. ..haklısınız. .

|
    |
  • Yarbay
    8304 Mesaj
    arkadaşlar kapı. pencere sensörü hangi pili kullanıyor. bu cr 2032 den daha küçük. herşey pilsiz geliyor. masraf arttı..

• Yüzbaşı
    922 Mesaj

CR1632.

Nerden satın aldıklarınız pilsiz geldi? Benimkiler hep piliyle gelmişti.
    |
    |
  • Yarbay
    8304 Mesaj
    quote:

CR1632.

Nerden satın aldıklarınız pilsiz geldi? Benimkiler hep piliyle gelmişti.
    Ewet 1632 imiş. Sipariş verdim...
    11.11 de aliexpress den aldım. 5 in 1 komple set. .ama hepsi pilsiz. ..
    şimdi merak ettiğim. .TR den bir wireless anahtar alacağım. .muhtemelen global sürüm olacak...Çin gatewaye tanitabilirmiyim....?.

• Yüzbaşı
    922 Mesaj

Ben Türkiye'den aldığım Xiaomi global sürüm kamerayı Aqara Çin gatewaye (G2) tanımlamıştım. Bir problem çıkacağını sanmıyorum, çıkarsa 14 gün içinde iade edersiniz.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    415 Mesaj

Pilsiz olması kötü olmuş. Ben set olarak değil de ayrı ayrı almıştım. Pilsiz çıkan hiçbir ürün olmamıştı. (Aldıklarım ya Banggood ya da Türkiye içerisinden idi.)
    |
    |
  • Yarbay
    8304 Mesaj
    quote:

Pilsiz olması kötü olmuş. Ben set olarak değil de ayrı ayrı almıştım. Pilsiz çıkan hiçbir ürün olmamıştı. (Aldıklarım ya Banggood ya da Türkiye içerisinden idi.)
    neyse bu son pil..
    akıllı priz var.. zaten takınca çalışacak... Body sensör... wireless switch ile aynısını kullanıyor.. (2 tane almıştım..)..
    tamamdır...

• Yüzbaşı
    922 Mesaj

Body sensor ile wireless switch farklı pil kullanırlar gibi kalmış aklımda.
    |
    |
  • Yarbay
    8304 Mesaj
    Aynı sanırım. .bakacağım. .

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.