Şimdi Ara

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.174
Cevap
70
Favori
80.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizin aldığınız ürün Bluetooth bu nedenle BLE destekleyen bir cihaz gerekiyor. Sürekli izleme için BLE destekli bir gateway anlık izleme için sadece telefon yeterli.. Xiaomi ürünlerinde 3 bağlantı tipi var. WiFi, ZigBee, Bluetooth. ZigBee cihazların sadece kendi aralarındaki iletişim için kullandıkları bağlantı tipi. Aşina olmayanlar için biraz karışık bir yapısı var.
  • Sunucunuzu Çin olarak ayarlayıp tüm cihazlarınızı yeniden kaydederseniz hepsini görebilir, kontrol edebilirsiniz. (Ürüne özel herhangi bir bölgesel kısıtlama yoksa)
  • FaTBoYtr F kullanıcısına yanıt
    Malesef olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangisini tanımıyor/görmüyor?
  • Xiaomi vacuum1 i görüyor ama bağlanmıyor Çin de

• Türkiye sunucusunda iken sunucudan silip Çin sunucusunda cleaner'ı da resetleyerek deneyebilirseniz sanırım olacaktır. Yalnız varsa haritalama bilgileri vs kaybedebilirsiniz.
    Komple sıfırladım yükledim ama cihaza bağlanmadı.

• Robotla kamerayı Türkiye den aldım gerisi Çin ondan sanırım.

• Benim Türkiye'den almış olduğum kamera Çin sunucunda çalışıyor. Başka bir sorun var sanırım.
  • hsnylmz8484 H kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

N11'den çin versiyon gateway alarak problemi çözdüm.

Global versiyon internet ağına daha rahat bağlanıyor.

Çin versiyon da ise, gateway modemin yanında olmasına rağmen "poor connection" hatası veriyor. Ve uygulamayı açtığımda biraz daha geç bağlanıyor. ?? Bunu da ayrıca araştırmam gerekiyor sanırım. Bütün ekipmanlarımı ekleyebildim. Çin versiyonun da daha fazla ekipman eklenebiliyor.

Saygılar sevgiler herkese
  • hsnylmz8484 H kullanıcısına yanıt
    Çin versiyon gateway'de bende aynı durumu yaşıyorum. Ping testlerinde gateway'in aldığı IP'yi pinglediğimde paket kayıpları görüyorum. Bu da gatewayin wifi bağlantısında (muhtemelen) bir farklılıktan kaynaklanıyor. Modemde kanal değişikliği yaptığımda bir süre çok rahat bağlantı kuruyorum ama sonrasında paket kayıpları başlıyor. Nedenini henüz detaylı araştıramadım.
    Bendeki iki Yeelight lamba da son günlerde poor internet connection uyarısı veriyor. Paket kaybı %5.30 görünüyor. Uyarıda, %5 in üzerinde olmaması gerektiği yazıyor. Çin sunucusuyla ilgili bir problem olabilir sanıyorum.
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Lambanın DHCP'den aldığı IP adresini pingleyin örneğin cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan. Paket kaybı varsa sunucudan bağımsızdır problem. Benim yaşadığım sorun ortamda çok fazla wifi sinyali olması pek çoğunun aynı kanalları kullanması..
    Her iki lambayı da pingledim:

10 packets transmitted, 10 packets received, 0.0% packet loss
    round-trip min/avg/max/stddev = 2.914/20.350/168.353/49.343 ms

10 packets transmitted, 10 packets received, 0.0% packet loss
    round-trip min/avg/max/stddev = 2.661/11.757/84.840/24.382 ms
    Bu durumda sorun lokal değil. Siz pinglerken paket kaybı hatası veriyor muydu uygulama?
    Evet, veriyordu. Pinglemeden hemen önce baktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 11 Kasım 2019; 17:16:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    İlginç olan ise, ayrıca iki adet (Biri G2 diğeri Mi) kamera da var, onlarda böyle bir problem yok. Yeelight lambalar farklı sunucuya bağlı olabilirler mi?

Bir de şunu farkettim: Bağlantı şekli olarak, kameralarda Remote connection, lambalarda ise: Network connection görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 11 Kasım 2019; 18:32:23 >
  • Cossie C kullanıcısına yanıt
    Hayır.

Ekteki örnekte de görülebileceği gibi, Çin sunucundan Avrupa sunucusuna geçildiğinde sadece kameralar arasındaki fark.

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 11 Kasım 2019; 23:39:11 >
    Bunu bende fark ettim. Sorun yaşadığım zamanlarda aynı cihaz Remote Connection yazıyor, diğer zamanlar Network Connection. Halbuki her şey aynı ağda. Hepsi wifi bağlı.. Henüz çözemedim nedenini.
  • Cossie C kullanıcısına yanıt
    Kamera görüntüsü örnekti. Diğerlerinde de farklar olacaktır. Yalnız bildiğim kadarı ile, zigbee aksesuarlar direk gatewaye bağlandığı için onlarda sorun olmaz sanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.