Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (421. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.427
Cevap
285
Favori
754.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son güncellemeyi, epey direndikten sonra kurdum. Sorun yok gibi şimdilik. Harici diske yazma hakkı sanırım yine kaldırılmış. Kodi'nin -Dosya yöneticisiyle- harici diske tam erişebiliyordum. Dosya silme-kayıt, klasör oluşturma, kopyala-yapıştır falan yapılabiliyordu. Bu sorunu çözebilen var mı?

Android 6 zamanında sınırılı erişim vardı. Her uygulama harici diskteki kendi klasörüne yazabiliyordu. Örneğin, torrent uygulaması kendi klasörüne indirebiliyordu. 8'de bunu da kaldırdılar. Sonraki güncellemeyle tam erişim mümkün oldu. Gördüğüm kadarıyla son güncellemeyle yine kaldırmışlar.

• Merhaba Arkadaşlar
    Open browser ile sitelerden film izlerken donuyor. Donma yapmayan tarayıcı ya da başka bir çözüm var mı?

Netflix gibi uygulamalarda donma olmuyor

İnternet 1000mbps - mibox 100mbps kullanıyor internet kaynaklı değil sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • netmaster1903 N kullanıcısına yanıt
    Browser lerden film izlemek işkencedir. Her cihazda böyle. Seyirturk kurun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Turbetfurzey T kullanıcısına yanıt

Play Storeda mı hocam

• Arkadaşlar, mibox un arkasındaki kırmızı ışık yanıp sönüyor. Fakat cihaz açılmıyor. Seb8n3dir bilen var mı?

• Merhaba Hdmi cec i aktifleştirdiğimde mi box ı açtığımda tv açılıyor kapattığımda ise tv kapanmıyor.

Bunun bir çözümü var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dbsdeniz -- 1 Ocak 2023; 16:55:7 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    mozilla firefox beta kurun donma sıfır

• alicanyalman kullanıcısına yanıt

Apk ile mi hocam

evet apk kurun ama nebula manager ile açabilrsiniz normal ana sayfada görünmüyor. Filmlerde falan donma kasma olmuyor hiç. Bütün tarayıcıları denedim en iyisi bu. Kullanınca anlarsınız zaten

• Via Browser deneyebilirsiniz.

• jpeg formatında resimleri miboxda açamıyorum arkadaşlar..öneriniz varmı...klasör boş gösteriyor

• Merhaba,

Şöyle bir kumanda aldım. Beğendim ama cihaz kapalıyken kumada ile açılmıyor. Bu kumanda ile açmak için bir çözüm var mı?

Veya tv yi açtığımda mibox ın kendiliğinden açılması için bir şey yapabilir miyiz?

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dbsdeniz -- 8 Mayıs 2023; 19:35:13 >
  • dbsdeniz D kullanıcısına yanıt

bu kumandadan bende kullanıyorum dediğiniz gibi mi box bununla açılmıyor. mi boxın kumandası buna tanıtılabilir belki ama uğraşmadım. ama güzel kumanda iş görüyor.

• dbsdeniz D kullanıcısına yanıt
    Tv de cec ayarlarını yaparsan tv kumandası ile acabiliyorsun galiba cihazi

• pegasus_2 kullanıcısına yanıt
    Fare gibi de kullanılabiliyor mu peki, kullanılıyorsa rahat mı bazıları hiçbir işe yaramıyor çok kötü de.

• hyksl H kullanıcısına yanıt

evet mouse özelliğide var benimkinde ama pek lazım olmuyor. genelde klavyesi için kullanıyorum.

• pegasus_2 kullanıcısına yanıt
    Hocam birçok uygulamada fare olmadan tıklama yapmak imkansız ya benim için çok önemli. Alıp deneyip iade süreçleriyle uğramamak için bir kumanda arıyorum ama hem klavye hem faresi olan kibar bir alet. Aliexpresste baya güzel modeller var ama yerli firmalarda hiç aratmamıştım güzel kımandalar varsa uğraşmayayım buradan alayım diyorum...

• hyksl H kullanıcısına yanıt

bu modelin birde klavyesi ışıklı olanı var. eğer onu alırsan daha çok işine yarar. ben 4-5 senedir kullanıyorum sıkıntı çıkarmadı.

• Alıp kullanmak isteyen atkadaşlara ön fikir olması için;

Cihazda tek USB portu olduğu için Dark'ın 4'lü USB 3.0 çoğaltıcısını aldım.

Dark DK AC KAM-04 kumanda aldım. Klavyeli ve şarjlı. USB dongle taktığınız anda çalışmaya başlıyor. Ben gece TV kapattığımda kumandayı da kapatıyorum. Şarjı 1 ay gidiyor. Piyasada çok zor bulunuyor. Muadili Everest KB-05'dir.

USB çoğaltıcısının bir portuna 256GB SSD, diğer portuna da 1TB HDD bağladım. İki cihazda exFAT formatlı olduğu için rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. 256 GB olan diski depolama için cihazda biçimlendirdim ve Mi Box'ın depolama alanı 250GB oldu. Uygulamaları bu diske kuruyor. Aslında kutuyu sıfırlasaydım işletim sistemini de buraya kurardı ama gerek görmedim. Performansında değişiklik olmadı.Zaten yeterince hızlı bir cihaz.

Kutu her marka TV ile senkron çalışmıyor. Benim TV Samsung olduğu için senkron da oldu. TV'nin kendi hareketli kumandası var. Onunla da Mi Box'ı kontrol edebiliyorum.

TV'yi kapattığımda kutu kendi kapanıyor ama TV'yi açtığımda kumandadan açma tuşuna basmam lazım.

Ayrıca android cihazlar için hem evimde hem de arabamda kullandığım uygulamalar var;
    Send Files to TV, File Explorer, Youtube Premium ve Vlc kurmanızı tavsiye ederim.

Yayınları izleyebilmek için IPTV Smarters Pro,Turkcell TV ve İnat TV kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Çok fazla cihaz araştırdım ve Mi kadar stabil çalışanını görmedim. RAM düşük diye 4, 6gb ram olan cihaz almış arkadaşım var. Mi kadar kullanılışlı olmadığını kendi söyledi. Donma vs hiç bir sorun yaşamadım. Güncellemeleri kolay, kendi size zaten zamanı gelince öneriyor.

Tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi btct -- 31 Mayıs 2023; 13:48:11 >
  • Arkadaşlar mi box'ta Hangi IPTV Player kullanıyorsunuz..? şimdiye kadar Gse kullanıyordum ama artık marketten kalktı.. güncellemeside. yok.. Bir sürü şey denedim şu anda OTT Navigator en iyisi.. sizin önereceğiniz bir IPTV player var MI..?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.