Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.427
Cevap
285
Favori
755.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaşlar merhaba, arkadaşıma mi box alıcaz. Ama internetten dizi, film seyretmek amaçlı. İnternet tarayıcısından izlenebiliyor mu sorunsuz olarak? Birde logitech k400 klavye takmayı düşünüyoruz, onunla birlikte kullanılıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar merhaba,

Kullanan arkadaşlardan birşey rica edebilirmiyim.

Şirkette ofise tv alacağız. Tv de şirket kameralarını döndürelim diyoruz.

hdmi çekme şansımız da yok.

Android tv'ler çok pahalı.

Onun yerine düz smart tv alıp, mi box s satın alıp.

bizim programı kurup çalıştırabilir miyiz.

mi box'tan play store'da şu program var mı bakabilir misiniz?

VGuard programın adı.

Play store linki:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vguardmobil.eye

• VideSupra kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Markette mevcut değil. Aptoide baktım orada mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: first9

Arkadaşlar merhaba, arkadaşıma mi box alıcaz. Ama internetten dizi, film seyretmek amaçlı. İnternet tarayıcısından izlenebiliyor mu sorunsuz olarak? Birde logitech k400 klavye takmayı düşünüyoruz, onunla birlikte kullanılıyor mu?

Madem İnternet tarayıcısı ile izleyeceksiniz box niçin alıyorsunuz, bir sürü apk var bununla ilgili

• quote:

Orijinalden alıntı: Turbetfurzey

Madem İnternet tarayıcısı ile izleyeceksiniz box niçin alıyorsunuz, bir sürü apk var bununla ilgili

Alıntıları Göster

Hocam tvsi düz tv, smart tv falan değil. Apkyı kurabileceğim bir cihaz yok ki elinde. Bilgisayarı arızalı, yeni bilgisayar alacağına bunu önerdim.

• first9 kullanıcısına yanıt

İzlenebiliyor. Her türlü usb klavye, kablolu-kablosuz kullanılır. Türkçe harfler biraz sıkıntılı. Uygulamayla çözüm olanaklı. PC'nin hdmi çıkışı bozulunca almıştım ben de. 2.5 yıldır kullanıyoruz. Evin en gözde cihazlarından biri oldu ufaklık. Bir şeyler izlemek için tarayıcıdan daha kullanışlı çözümler de var bu arada.

• Herseyi halletim 2 şeyi halledemedim, 1. si download hızım diğer cihazlarda wifi ile 47mb iken bu cihazda 30mb yi geçemiyorum (ethernet kablo kullanmak istemiyorum) ikincisi ise tek tık ile arka plandaki programları kapatmanın yolunu bulamadım

• Toplu kapatma yok maalesef, programları tek tek durdurmanız gerekiyor...

• Ben aşağıdaki ayarı aktif ettim.

Ayarlar > Cihaz Tercihleri > Geliştirici seçenekleri > Uygulamalar (başlığı altında)

Etkinlikleri saklama seçeneğini (Kullanıcı ayrıldığında her etkinliği hemen yok et)

İstenirse aynı ayarın altında ki

Arka plan işlem sınırı (Standart yerine Arka planda işlem yok yada 1,2,3,4 işlem diye şeçilebilir) Bende bu ayar standart

** Geliştirici seçeneklerini aktif etmek için hakkında kısmına girerek, yapı sekmesinin üzerine kumanda ile 5 kez ard arda tıklıyoruz. "Artık siz bir geliştiricisiniz" yazdıktan sonra ayarlarda geliştirici seçenekleri ekranı açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 10 Ekim 2020; 13:3:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

Ben aşağıdaki ayarı aktif ettim.

Ayarlar > Cihaz Tercihleri > Geliştirici seçenekleri > Uygulamalar (başlığı altında)

Etkinlikleri saklama seçeneğini (Kullanıcı ayrıldığında her etkinliği hemen yok et)

İstenirse aynı ayarın altında ki

Arka plan işlem sınırı (Standart yerine Arka planda işlem yok yada 1,2,3,4 işlem diye şeçilebilir) Bende bu ayar standart

** Geliştirici seçeneklerini aktif etmek için hakkında kısmına girerek, yapı sekmesinin üzerine kumanda ile 5 kez ard arda tıklıyoruz. "Artık siz bir geliştiricisiniz" yazdıktan sonra ayarlarda geliştirici seçenekleri ekranı açılıyor.

Bak bu çok güzel oldu hocam. Sizin dediğiniz gibi ayarlayınca özellikle "Etkinlikleri saklama seçeneğini (Kullanıcı ayrıldığında her etkinliği hemen yok et)" seçeneği mükemmel. Tekrar teşekkürler

• Wifi hızında problem yaşayanlar için (bende dahil) şöyle bir program buldum fakat şu anda köyde olduğum için deneyemiyorum. WakeLock Revamp Adlı uygulamayı cihaza kurun programı açtıktan sonra orda wifi ile ilgili seçenekler var "wifi normal" ve wifi high performance" diye. Ikisinide ayrı ayrı deneyin bakalım download hızınız fark edecek mi? Yabancı forumlarda wifiye büyük etki ettiği söyleniyor. Önce programı kurmadan bir hız testi yapın sonra yukarıdaki seçenekleri uyguladiktan sonra test edin bakalım fark var mı? 1080 pixel videolarda donma takılma da ortadan kalkıyormuş Köyde olduğum için deneme şansım şu an yok yarına kadar da sabredemiyorum sizden haber bekliyorum :) yabancı forum linki de şöylehttps://www.reddit.com/r/MiBox/comments/dgcjrk/fixed_mi_box_lagging_or_wifi_issues/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turbetfurzey -- 10 Ekim 2020; 20:23:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Android tavsiye konusunda bu tarz yorumlar vardı da

Bu cihazda ısınma sorunu oluyor mu ?

• webmaster6181 W kullanıcısına yanıt
    Ustad ben çalışıp da ısınmayan elektronik alet görmedim. Isınma oluyor tabi ama cihazın performansına etkisini görmedim

• Fan tavsiyesi felan yapmışlar da alıp bir de fan taktırmak gerekiyor mu diye merak ettim, sorun olmadıktan sonra ısınsın sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: webmaster6181

Android tavsiye konusunda bu tarz yorumlar vardı da

Bu cihazda ısınma sorunu oluyor mu ?

Gayet serin çalışıyor.

• Diğer mesajları okuduğumda bir Air mouse olmadan bazı uygulamaların kullanılmadığından bahsediliyordu. Okuyunca aklıma ne olacak laptop'un kablosuz mouse bağlarım diye gelmişti ama air mouse diye aratınca Tv kumandası gibi farklı ürünler çıktı.

Gerçekten kullanım kolaylığı açısından gerekli bir alet mi, mesela Bein connect olmadan çalışmıyor yazmışlardı. Baktığımda onlarda ucuz değil başka bir alternatifi var mı telefondan vs.

• Mouse yeterli. Daha konforlu kullanım için air mouse kumanda.

• Sonunda mi box 3 için güncelleme yayınlayabilmişler. Vallahi üvey evlat gibi hissediyordum kendimi. Bakalım güncelleme sonrası nasıl olmuş cihaz, inceleyip yorumlarımı yazarım.

• Ayarlarda otomatik sistem güncellemesini kapatacak bir şık bulamadım, bu seçenek var mı arkadaşlar?

• 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.