Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (329. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.427
Cevap
285
Favori
755.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim modem de kanal 11 seçili bir de ek kanal diye bir şey var o da 7 bir de kanal değiştirerek deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AED07 kullanıcısına yanıt
    Kanal seçimi vs. denmişti de hepsini denedim dün daha beter oldu. Tekrar default otomatik yaptım.

Yok modemi satmayacağım da, cidden cahilim bu konularda. Şimdi benim modem 2.4ghz bu router 5ghz. Ana konum yine benim modem olmuyor mu, yönlendirici onu nasıl 5ghz'e dönüştürüyor? Merak ettim. :)
  • nicosia kullanıcısına yanıt
    bu cihazı telefonunuz gibi düşünün. bu sizin modeminizden sinyal alacak ve dağıtacak. bu bahsettiklerimiz frekanslar. 2.4 5. etrafımızda dünyanın sinyali var. taa sokağın başındaki modem sizin evden çekiyorsa bilin ki 2.4 ghzdir. frekans arttıkça taşınan enerji artıyor, çok uzağa gidemiyorlar. 5ghz evinizin içinde çeker hatta odada çeker. uzağa gitmez. daha yüksek hızlar aktarılabilir 5ghz.le. mesela 2.4le 300mbpsye kadar yayabiliyor. 5ghzle 750mbps belki daha fazlası.

wifi analyzer programı indirin telefonunuza çevrenizdeki sinyallere bakın bi. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AED07 -- 12 Aralık 2019; 15:9:40 >
    Dün onu da indirip denemiştim, ona göre kanal seçmiştim. Pek verimli olmadı. :)

Peki hocam benim modem farklı odada, bu router'ı yan odaya koyarsam verimli olur mu? Odadaki cihazlara çeker, peki kendisi diğer odadan aldığı sinyali verimli şekilde dağıtabilir mi?
    dağıtır hocam bunun için var. belli bi miktar kayıp olur, ama bu kadar antenle kesinlikle yüksek performans sunar ki yorumdakiler beğenmiş. evinizin içinde ikinci sinyal dağıtıcı olacak. hatta bunun üzerinden kontroller yapıp misafir ağıda yapabilirsiniz. yani ne kadar internet çekeceğini ayarlayabilirsiniz. misafir gelince routera bağlanıp asıl ağı meşgul etmelerini engellersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: nicosia

İyi de hocam modemi 2.4 olup hızının tamamını kullanan da var. Ben de farklı aletlerle daha yüksek hız alırken, Mi Box niye bunun 5'de birini alıyor onu anlayamadım. Açıkçası kablolardan kurtulmak için almıştım Mi Box'ı, yine ethernet falan çekeceksem uğraşmadan iade ederim.
    Mesela bende fark etmiyor. TP-Link Archer VR600 modemle 2.4ghz / 5ghz bağlantılarında aynı hızı alıyorum.

Cihaz sanırım bazı modemlerle uyumlu çalışamıyor ya da bir seri cihazda donanımsal anten problemi var. Çevremde 2.4ghz bağlantıda hız sorunu yaşadığını beyan eden arkadaş olsa ve kendi modemimle bağlantıyı denesek olay netleşecek ama yok.
    Tamamdır hocam, çok sağolun yardımlarınız için.
  • tunc@y kullanıcısına yanıt
    Ben de çözemedim bu olayı tam olarak, bir de her hız testinde farklı sonuç çıkıyor. Her neyse 5ghz router alıp kurtulacağımı umuyorum.
    rica ederim, umarım çözüm olur. linkteki ürünü alacaksanız o üründe xiaomi, ikisi arasında uyum sorunu olacağını düşünmüyorum.

• Ürün sonunda dün ulaştı. Bir iki sıkıntım oldu. Öncelikle Gboard klavyede Danca seçili değişmek için girdim sistem dili danca görünüyor. Klavye dilinde bu var ama normalde Android dili Türkçe kurdum zaten ilk kurulumda. Dili türkçe yapayım dedim klavyeyi. bayağı bir dil var ama türkçe yok. Eklemenin bir yolu var mı yoksa iyi bir uygulama var mı. Swift key yükledim uyumsuz çıktı. çoğu uygulamada aktif olmuyor.

Bir de aptoide tv beni deli etti kumandayla beraber inanılmaz uyumsuz.yükle butonuna geçemedim bir türlü. mecburen mouse bağladım.

Google drive ısrarla yüklemedi. tavsiye ettiğiniz bir bulut uygulaması var mı?

Netflix e bayıldım yalnız. Sırf onun için bile alınır cihaz.
  • merhabalar,

Ben de mi box alıp, android tv elde etmek istiyorum ancak bunu arada başka hiç bir sistem vs olmadan direkt olarak monitöre takarsam çalışır mı acaba? Deneyenler oldu mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    play storedan x plore uygulamasını indiri, web depolama bulut kısmından drivea ulaşabilirsiniz.

klavye için,
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/141146149

• merhaba mi box almayı düşünüyorum mi box da miracast özelliği var mı yani cep telefonumdaki görüntü cihazla televizyona aktarabiliyor muyum ?
  • xjavax X kullanıcısına yanıt
    Çalışır hocam, tv zaten sadece görüntü alıyor, monitör de aynı olacak.

• emilll kullanıcısına yanıt
    Aktarılıyor

Boşuna harcama paranı. Bende 5 ghz den bağlanıyordum ama kablolunun yanında inan solda sıfır. Linktekinden almıştım ama kopuyordu. Sonra tt netten superonline a geçince sorun kalmadı. Bir de 100 mbit olursa bağlantın 4k bile seyrediyorsun.

https://www.hepsiburada.com/dark-connect-master-u23l-ethernet-girisli-3-port-usb-2-0-hub-dk-ac-usb23l-pm-bs42567

• Bugün mi box 4s aldım ve puhutv çalışmıyor ,diğer tüm Netflix,youtube vb uygulamalarda sorun yok sadece puhutv açılmıyor.2 kere fabrika ayarlarına döndüm ama nafile,yükleme ikonu dönüp duruyor,ne önerirsiniz?

• theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ettim, kafamda şüphe kalıp almak istemiyordum :)

• xjavax X kullanıcısına yanıt
    Monitörde hdmi giriş var kabul ediyorum yalnız.

• S-link SL-U602 Usb 2.0 * 3 Port Hub + RJ45 Ethernet Çevirici
    ürününü veya benzer ürünü kullanan arkadaşlar aynı anda hem eterneti hemde usb leri kullanabiliyor musunuz?
  • 
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.