Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: [email protected] Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
7.024
Cevap
306
Favori
492.928
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Medya Oynatıcılar >> Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi
Giriş
    4448 Mesaj
    Arkadaşlar cihaz bugün elime geçti. Gayet beğendim. MX Player PRO, StopAD, Es Dosya yöneticisi, Set orientation, Kodi TV Turkish vood eklentisi, Stremio, Tea TV, GSE IP TV kurdum. Başka uygulama öneriniz var mıdır?

İki sorum var;

arka planda çalışan uygulamaları nasıl kapatıyoruz?

ve cihazı kapatmalı mıyım yoksa hep açık mı kalsın? Kapatıp açınca donuyor diyenler gördüm o yüzden soruyorum.

Teşekkürler.

Edit: Youtube premium üyeliğim var bu cihazda youtube music var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 19 Eylül 2019; 19:39:39 >
  • Yarbay
    2381 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Arkadaşlar cihaz bugün elime geçti. Gayet beğendim. MX Player PRO, StopAD, Es Dosya yöneticisi, Set orientation, Kodi TV Turkish vood eklentisi, Stremio, Tea TV, GSE IP TV kurdum. Başka uygulama öneriniz var mıdır?

İki sorum var;

arka planda çalışan uygulamaları nasıl kapatıyoruz?

ve cihazı kapatmalı mıyım yoksa hep açık mı kalsın? Kapatıp açınca donuyor diyenler gördüm o yüzden soruyorum.

Teşekkürler.

Edit: Youtube premium üyeliğim var bu cihazda youtube music var mı?
    Sanırım uygulamadan çıkış yapınca direk kapatıyor olmalı. Çünkü O tuşuyla çıkıp tekrar uygulamaya geri döndüğünüzde kaldığı yerden devam ediyor. Bu durumda O ile ana sayfaya dönüş yaparsak uygulama arka planda kalıyor olabilir.

Ben de yeni aldım sayılır ama donma kasma gibi şeyler yaşamadım. Muhtemelen pek ihtiyaç olacağını zannetmiyorum. En kötü yeniden başlat yapabilirsiniz.

Yine de bir uygulama bakıyorsanız şöyle bir video var. Ancak mouse olmadan kullanması epey işkence. RocketClean uygulamasını deneyeyim dedim fazla izin istedi, SD Maid de biraz karışık gibi. Clean li bir ismi olan uygulama daha vardı onun da kullanılışı zordu. Yani mouse olmadan biraz zor gibi. Ama dediğim gibi şu ana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Çok ihtiyaç olsaydı bir şekilde uygulamalar arasına eklenirdi diye düşünüyorum.

Kapatmak için ben hdmi cec ile ayarladım kumandadan kapatınca tv de kapanıyor. Ekstra fişini çekmeye gerek olmaz herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 20 Eylül 2019; 3:35:32 >

• Yarbay
    4448 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Sanırım uygulamadan çıkış yapınca direk kapatıyor olmalı. Çünkü O tuşuyla çıkıp tekrar uygulamaya geri döndüğünüzde kaldığı yerden devam ediyor. Bu durumda O ile ana sayfaya dönüş yaparsak uygulama arka planda kalıyor olabilir.

Ben de yeni aldım sayılır ama donma kasma gibi şeyler yaşamadım. Muhtemelen pek ihtiyaç olacağını zannetmiyorum. En kötü yeniden başlat yapabilirsiniz.

Yine de bir uygulama bakıyorsanız şöyle bir video var. Ancak mouse olmadan kullanması epey işkence. RocketClean uygulamasını deneyeyim dedim fazla izin istedi, SD Maid de biraz karışık gibi. Clean li bir ismi olan uygulama daha vardı onun da kullanılışı zordu. Yani mouse olmadan biraz zor gibi. Ama dediğim gibi şu ana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Çok ihtiyaç olsaydı bir şekilde uygulamalar arasına eklenirdi diye düşünüyorum.

Kapatmak için ben hdmi cec ile ayarladım kumandadan kapatınca tv de kapanıyor. Ekstra fişini çekmeye gerek olmaz herhalde.

Alıntıları Göster
    Mouse Toggle uygulaması bende çalışmıyor. Sizde durum nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
    34 Mesaj
    Burasını canlı gördüm allah aşkına şu cahil cuheda kardeşinizin üstüne bilgi atın ,
    Sayfalarca bilgi deryasında boguldum .

Yıldardır süren Dji türk ile bağlarımı kopardım canımı sıktılar ,
    TV im 1080 yazıyor Smart TV değil,

TV de ortamala günde 1,5 saat den fazla takılmam,
    Hafta sonu iki maç seyredecegiz ben ne alayım , arada film de seyrederim tabi ..

Kafam abele oldu:(

TV box olarak ucuz bol donanımlı kutular stabil değil. Mi box ile ücretli ip TV alıp dediğiniz gibi maç izleyebilirsiniz ama neticede bunlar legal olmadığı için her an patlayabilir.

Film dizi içinse Netflix kullanmaya birebir.Netflix kardeşliği ile ayda 10 liraya kullanabilirsiniz. Zaten az süre kullandığınız tv yi kaliteli zaman geçirirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cartaci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Mİ box nedir linki var mı ?
    |
    cartaci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    kumandadaki "live tuşu" ile iptv kullanabileceğimiz en stabil program hangisi?
    TVirl kurdum progam sade ama takılıyor.

Orijinalden alıntı: Mar00N

Mouse Toggle uygulaması bende çalışmıyor. Sizde durum nasıl?

Alıntıları Göster
    Yazmayı unutmuşum hocam. Bende de çalışmıyor maalesef. Farklı versiyonları çalışır mı acaba ? Şu an için pek ihtiyaç görmediğim için pek uğraşmadım.

Kumandasındaki en büyük eksik air mouse olayı olsa gerek.

Orijinalden alıntı: portative

Bunu bende merak ediyorum.

|
    |

Orijinalden alıntı: mersinaki

Yazmayı unutmuşum hocam. Bende de çalışmıyor maalesef. Farklı versiyonları çalışır mı acaba ? Şu an için pek ihtiyaç görmediğim için pek uğraşmadım.

Kumandasındaki en büyük eksik air mouse olayı olsa gerek.

Alıntıları Göster
    Banada çok lazım olmayacak hocam da 2-3 uygulama için lazım ama olmasada çok dert değil açıkçası.

|
    |
    Archos video player ile ağa girebilen var mı ? Ağı görüyor ama düzenlemeye imkan vermiyor. Direk de ağa giriş yapılamıyor. Düzenlemeye fırsat verse ipnin sonuna klasör eklenerek giriş yapılabiliyor. Es dosya yöneticisi ile ağı düzenleyip girebiliyorum. 4k H265 ler hariç 4k X265 filmleri bile ağdan açabiliyor. Gerçi bizdeki tv 1080p olduğundan çok mühim değil.

Vlc uygulamasından direk ağı görüyor ve giriyor ama o da takılıyor maalesef. Ama altyazıları direk ağdan görebiliyor.

Çok ilginçtir Es dosya yöneticisi ile girince filmi seçip vlc ile aç dediğimde süper takılmasız oynatabiliyor. Ama altyazıları görmesi için ağdan altyazıyı mi box'un klasörlerinden birine atmak gerekiyor bu da pek pratik olmuyor.

Vlc ile filmi oynatınca aynı zamanda mi box'un ana sayfasına sıradakine geç diye sütun açılıp orada filmi yerleştiriyor.

Bilgisayardaki videoları en pratik şekilde mi box'da oynatmanın en iyi yolu nedir bilgisi olan yazarsa sevinirim. Tabi hariciye filmi atıp izlemekte mümkün ama film listesi için flash disk pratik olmuyor birde bazı filmlerin boyutları çok büyük oluyor.

• Yüzbaşı
    741 Mesaj
    Arkadaşlar mi'yi spdif ile ses sistemime bağladım ama netflix 5.1 ses alamıyorum. Netflix seçeneklerinde 5.1 ses seçeneği çıkmıyor. Nasıl netflix ten 5.1 ses alabilirim?

|
    |

Netflix dolby digital plus olarak yayın yaptığı için sesi hdmi olarak ses sistemine aktarmanız gerekiyor.spdif çıkışı sadece normal dolby digital ses aktarabiliyor. Ses sisteminiz sounbar veya harici recever amfi ise hdmi den bağlayarak deneyin.
    |
    |
    portative kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

TVirl. IPTV for Android TV
    |
    |

Arkadaşlar mi'yi spdif ile ses sistemime bağladım ama netflix 5.1 ses alamıyorum. Netflix seçeneklerinde 5.1 ses seçeneği çıkmıyor. Nasıl netflix ten 5.1 ses alabilirim?
    Optik ile artik 5.1 desteklemiyor, 2 kanal ses alirsiniz. DD+ icin hdmi girisli ve DD+ destekli ses sistemi lazim.

DENON AVRX1400H - MAGNAT MONITOR SUPREME 802 FRONT - MAGNAT SHADOWS 213 CENTER - TANNOY MX1 REAR - MAGNAT MONITOR SUPREME 302A SUBWOOFER - AUDIOQUEST KABLO - ZIDOO X9S - AMAZON FIRETV 4K - BEELINK GT1 MİNİ A - SAMSUNG BD-J7500 ULTRAHD BLURAY - SAMSUNG 51F5570 PLAZMA - LG PH670S PLAZMA - LG PF1500G LED PROJEKTOR
  • Yüzbaşı
    741 Mesaj

Ses sistemimde sadece optik giriş ve hdmi çıkış var.

Sanırım ses sistemimi hdmi girişi olan ses sistemi ile değiştirmeli ya da hdmi converter (hdmi ve optik sesi ayıran) almalıyım değil mi?

https://m.n11.com/extractor-hdmi-ses-ayirici-hdmi-ses-hdmiaudio-cevirici-P372379491

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portative -- 21 Eylül 2019; 11:25:14 >
    |
    |
    bitsede gitsek mi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Settings -> wireless and network -> More -> Wireless Display

Ayarlar-> ağ -> daha fazla -> kablosuz ekran

|
    |
    SSgn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bey Azura
son dakika
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.