Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.427
Cevap
285
Favori
755.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gomendor

Öncelikle belirteyim forumun kurallarına hakim değilim bi yanlışım olursa forum yetkilileri tarafından bi cezayla karşı karşıya kalırsam şimdiden buna razıyım bunu belirtmek istedim.

Arkadaşlar bildiğiniz üzere 2303 sürümü benim üzerinde en çok dikkatimi çeken özelliği wifi performansını neredeyse bitirdi buna nazaran bende internette biraz araştırma yaptım ve 2179 sürümüne güncellenebileceğini öğrendim ve bu işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirdim akabinde bi kaç arkadaş benimle iletişime geçti ve onlarada elimden geldiğince yardımcı oldum ve onlarda 2179 sürümüne geçtiler ve forumda baktığım kadarıyla bu işlemi yapmak isteyen çok kişi var anlatıma geçiyorum bi kusurum olursa affola.

1- Konu Reddit Buradan alıntıdır.

2- İlk olara 2167 sürümünü indirmemiz gerekiyor İNDİR

indirdikten sonra once-8.0-2167 isim rar dosyasını boş FAT 32 ile bçimlendirilmiş USB içine çıkartıyoruz.

3- Cihazı güç kablosundan çıkartın daha sonra usb cihaza takın dikkat burası önemli arkadaşlar cihazın güç kablosunu taktığınız anda kumandada ortadaki ok tuşuna ve geri tusuşuna basılı tutun

4- Otomatikman güncelleme işlemi başlayacaktır. Eğer renkli noktalı halkalar çıkarsa tekrar aynı işlemi uygulayın.

5- Bu İşlem Tamamlandıktan sonra 2179 sürümünü indirelim İNDİR

indirdiğimiz dosyanın adını update olarak yeniden adlandırın.

6- Buraya dikkat çoğu arkadaş burada hata yapıyor arkadaşlar indirdiğiniz dosyayı yeniden adlandırdıktan sonra resimde gösterilen dosya ile birlikte USB ye atın eğer tek olarak update dosyasını atarsanız factory reset ekranında kalırsınız resimdeki dosya ile birlikte USB ye atın

7- Tekrar Cihazı güç kablosundan çıkartın daha sonra usb cihaza takın dikkat burası önemli arkadaşlar cihazın güç kablosunu taktığınız anda kumandada ortadaki ok tuşuna ve geri tusuşuna basılı tutun

8- Otamatik güncelleme işlemi tekrar başlayacaktır ve bittikten sonra artık sürümünğz 2179 olacak güncelleme uyarısı çıkar onu kapatmayı henüz bulamadım ve ben dahil herkeze önerim güncelleme geldiğinde bence direk onay vermeyelim.

9- Son olarak saat 02:12 sırf bu saatte sizlere yardımcı olabilmek için bu dökümanı hazırladım başka yerlerde paylaşıcak arkadaşlar ilk burada paylaşıldığını belirtirse çok memnun olurum herkeze iyi seyirler.
    1. işlemi yaptım şimdi cihaz hiç açılmıyor.

• Benim internet hızım 25mbps, bu cihazı alsam (Xiaomi mi box ) beinconnet üzerinden maç yayını izleyebilir miyim?
    Teşekkürler.
  • Bu cihazı yeni aldım tivibu ,D-Smart aboneliklerim var haliyle bunları Google play yolu ile indirip seyretmek istiyordum ,Lakin böyle bir uygulama yokmuş.Bende APK buldum dosya transfer aplicasyon kurdum USB yolu ile yüklemek istedim fat32 formatlı .Cihaza USB bagladigimda format at deyince haliyle APK falan siliniyor.Bunun çaresi nedir bu APK nasil yüklerim.
    Birde USB eternet ile kablolu kullanma imkanivarmi
  • y-ak1907 Y kullanıcısına yanıt
    - Konunun başında yüksek beğeni almış yorumlarda sorularınızın cevabı var hocam.
    Örneğin şu mesaj işinize yarayacaktır.https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135475414

- Dsmart için google playde Dsmart GO uygulaması olması lazım.

- USB ethernet ile kablolu kullanım imkanı varmış. (ben denemedim) Bunun için ugreen usb ethernet adapter tavsiye edilmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

- Konunun başında yüksek beğeni almış yorumlarda sorularınızın cevabı var hocam.
    Örneğin şu mesaj işinize yarayacaktır.https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135475414

- Dsmart için google playde Dsmart GO uygulaması olması lazım.

- USB ethernet ile kablolu kullanım imkanı varmış. (ben denemedim) Bunun için ugreen usb ethernet adapter tavsiye edilmişti.
    D- smart go cihaz üzerinden Google Play'de yukleyemedim çünkü yok ancak APK .ile
  • help21 kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı problem var ürün çöp şu haliyle,
    Önerilen ugreen adaptörü alcam öyle de sıkıntı olursa servise gönderip thh ye başvururum leş gibi cihaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

Bende de aynı problem var ürün çöp şu haliyle,
    Önerilen ugreen adaptörü alcam öyle de sıkıntı olursa servise gönderip thh ye başvururum leş gibi cihaz.
    adaptör sorunu çözüyor mu? gerçekten ilk fabrika hali ile çok iyi cihazdı bir android yükselmesi geldi çöp oldu cihaz bu kadar wifi kopması saçmalık resmen
  • Aldığım günden beri Wifi problemi yaşıyorum.. Nerdeyse 1-2 yıl oldu..

Artık bezdim ethernet usb aldım. Onla çözdüm sorunu ama hızı düşüktü..

Şimdi ugreen aldım heralde , yarın teslim alıcam. 75 gün sonunda çinden geldi.

Hızlanma varsa bildiririm arkadaşlar.
  • help21 kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum ki hocam ben de bugün aldım cihazı araştırdım o adaptörü söylediler de, uğraşmıycam ya iade etmeye çalışcam yarın. Apple tv de hiç problem yaşamıyolar ben cihazı bugün aldı bi ton problem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ugreen ile olay çözülmüştür.. Gerçekten bu cihaz için üretilmiş..

18.65 usd olan , gigabit ve usb 3.0 lık ürünü almanızı tavsiye ederim.

Test sonuçları aşağıdaki gibidir.
    https://tr.aliexpress.com/item/32401431234.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4a474c4dLBrWRg

• Senceru kullanıcısına yanıt
    Merhaba iyi günler. Mi box s cihazını almayı düşünüyorum ama ethernet girişinin olmaması kafamı karıştırıyor. Bu adaptörden siz verim almışsınız anladığım kadarıyla. Benim internet hızım 24. Bu adaptörle tam olarak bu hızı alabilir miyim? Hız kaybı olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatolia71

Merhaba iyi günler. Mi box s cihazını almayı düşünüyorum ama ethernet girişinin olmaması kafamı karıştırıyor. Bu adaptörden siz verim almışsınız anladığım kadarıyla. Benim internet hızım 24. Bu adaptörle tam olarak bu hızı alabilir miyim? Hız kaybı olur mu
    Alırsınız sorun olmaz. Ara ara test ediyorum adaptörü sorun çıakrsa yazarım mutlaka.
  • anatolia71 A kullanıcısına yanıt
    Benim internet hızım 16 ölçümlerde ise 13-14 çıkıyor. Modemle cihaz arasında tek duvar ve yaklaşık 5 mt. mesafe var. Şimdiye kadar kablosuz bağlantı ile ilgili bir problem yaşamadım. Cihazın takılı olduğu tv 4k değil. 4K yayınlarda sorun olur mu sadece o konuda fikrim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

Benim internet hızım 16 ölçümlerde ise 13-14 çıkıyor. Modemle cihaz arasında tek duvar ve yaklaşık 5 mt. mesafe var. Şimdiye kadar kablosuz bağlantı ile ilgili bir problem yaşamadım. Cihazın takılı olduğu tv 4k değil. 4K yayınlarda sorun olur mu sadece o konuda fikrim yok.
    Merhaba hızım16bana gelen net 12-13mb modem ile tv arası ve cihaz arası 10 15cm tv 4k herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama kaliteyi bir nebze arttırması açısından ugreen ethernet usb hub aldım 3.0 4k izliyorum modemi olabildiğince yaklaştırın..ya da ugreen alın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Ugreen ile olay çözülmüştür.. Gerçekten bu cihaz için üretilmiş..

18.65 usd olan , gigabit ve usb 3.0 lık ürünü almanızı tavsiye ederim.

Test sonuçları aşağıdaki gibidir.
    https://tr.aliexpress.com/item/32401431234.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4a474c4dLBrWRg

Eğer sadece mi box larda kullanılıcaksa 2.0 da yeterli olur çünkü mi box 3 ve s model çıkısı 2.0 farketmiyor pc de kullanılıcaksa 3.0alınabilir..arada fiyat farkı var

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

Eğer sadece mi box larda kullanılıcaksa 2.0 da yeterli olur çünkü mi box 3 ve s model çıkısı 2.0 farketmiyor pc de kullanılıcaksa 3.0alınabilir..arada fiyat farkı var

Alıntıları Göster
    ben sadece mibox için kullanacam türkiyede satışı var mı.. Gerçi kablo ile bağlanmalı değil mi ben wifi kullanıyorum ve oraya kablo çekersem anam beni evdne atar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi help21 -- 18 Ağustos 2019; 12:57:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

Alıntıları Göster
    Bunu araştırmıştım. 3.0 olmadığı doğru ama ethernet bağlantısı farkettiriyor. Nasıl olduğunu anlayamasamda bu kadar yüksek hız görülmüyor 2.0larda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Bunu araştırmıştım. 3.0 olmadığı doğru ama ethernet bağlantısı farkettiriyor. Nasıl olduğunu anlayamasamda bu kadar yüksek hız görülmüyor 2.0larda..

Alıntıları Göster
    Usb 2.0 zaten 480mbps teorik hıza sahiptir, Gigabit ethernet adaptörü 250-300mbps civarında ağ performansı verecektir.

• Arkadaşlar usb ile yukledigim kimi uygulamalar ana ekranda görünmüyor, örneğin chrome vs..
    ayarlar uygulamalar kısmına girince oradan açabiliyorum.
    Launcher mi yüklemek gerekir. Veya nasıl çözebiliriz..

• ocean92 O kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben şunu kurmuştum.
    App tray for tv launcher v0.5
  • 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.