Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (251. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.427
Cevap
285
Favori
755.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce soran olduysa ve cevap verildiyse kusura bakmayın. Lakin mi box s cihazım modemin yanında bile 4 mbit bağlantıyı geçmiyor. Upload miktarı download miktarı ile aynı. Bilemediğim bir problem mi var yoksa cihazda mı bir sorun var kafayı yiycem. bu konuda aydınlatabilir misiniz?
  • Arkadaşlar Xiaomi 4K Mi Box cihazımıza kurulan Archos adında bir video player uygulaması mevcut. Bilenleriniz vardır. Bu uygulama, ev ağınızdaki router a takılarak paylaşılan harici disk üzerindeki film veya dizileri taradığında müthiş bir medya oynatıcı haline geliyor. Ağdaki dizi ve filmleri bulduğunda hepsini kendiliğinden katalogluyor, internetten afişlerini ve altyazılarını buluyor. Ev paylaşımı için aldığım Xiaomi Mi Wifi 3G Router ile çok düşük maliyetli bir NAS sistemi kurdum. İlgi duyanlar bunun için açtığım konu ve anlatıma bakabilirler.https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-wifi-3g-router-openwrt-kurulumu-samba-paylasimi-nas-kurulumu-torrent-client-kurulumu--133286265

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysonmezer -- 15 Şubat 2019; 22:35:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• koca_el K kullanıcısına yanıt
    Wifi kanalini degistirmeyi dene. Eger asus modem kullaniyorsan modemin son guncellemeyi yukle duzeliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ecü kullanıcısına yanıt
    Denedim lakin olmadi. Modem 2.4 acaba ondan mi diye sorguluyorum lakin çok aklıma yatmadı

Benim modemim de 2.4ghz sorunum yok su an. Telefon 35 mbps hiz aliyor mi box 31 mbps. Eskiden sorunum vardi. Asus modem kullaniyorum. Modeme guncelleme geldi, duzeldi.

• ecü kullanıcısına yanıt
    Bende de zyxel var telekom modemi güncellemesi de yok yani en güncel sürüm. Telefon 25 alıyor mi box en fazla 4 alıyor. Modemi deigstirsem değişir mi durum acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: ysonmezer

Arkadaşlar Xiaomi 4K Mi Box cihazımıza kurulan Archos adında bir video player uygulaması mevcut. Bilenleriniz vardır. Bu uygulama, ev ağınızdaki router a takılarak paylaşılan harici disk üzerindeki film veya dizileri taradığında müthiş bir medya oynatıcı haline geliyor. Ağdaki dizi ve filmleri bulduğunda hepsini kendiliğinden katalogluyor, internetten afişlerini ve altyazılarını buluyor. Ev paylaşımı için aldığım Xiaomi Mi Wifi 3G Router ile çok düşük maliyetli bir NAS sistemi kurdum. İlgi duyanlar bunun için açtığım konu ve anlatıma bakabilirler.https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-wifi-3g-router-openwrt-kurulumu-samba-paylasimi-nas-kurulumu-torrent-client-kurulumu--133286265
    archos candır... all codec yükleyince dahada süper.. Şu An benim için mxplayer ve kodiden iyi.. Para verip tam sürümünü bile almayı düşünüyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• S uzantısı olmayan önceki model android 8.1 e yükseltilebiliyor mu?

• ganeja kullanıcısına yanıt
    Archos tam sürümünü ben de alacaktım fakat herhangi bir fark yok sanırım. Tam sürümünde reklamlar yok yazıyor ama zaten ücretsiz sürümünde de reklam çıkmıyor ki. Bir de sanırım artık geliştirilmesi durduruldu ve güncelleme gelmiyor. Aynı programın çakması nova launcher diye bir uygulama daha var ama biraz inceleyince içinde Archos yazılımının izleri var. Sanırım Archostan klonlamışlar.

• Aptoide den indirdiğim terrarium tv yüklemesini yapıyorum. Yükleniyor fakat program açılmıyor. İzin ver ekranı açılıyor hiç bir işlem yapmadan anında kapanıyor. Sıkıntı neyden kaynaklanıyor acaba?

• Arkadaşlar evde tivibu var cok izlemiyoruz. Her ay 40 tl odemek istemiyorum buna. Kizim da eşimden bol bol Netflix izliyorlar. Netflixi evdeki eski lg sinema sisteminin webos işletim sisteminden cok yavas ilkel arayuzden girerek izlemeye çalışıyoruz.
    Şimdi tivibuyu iptal edip iptv den tv yayinlarini ve netflixi izlemek icin aklimda mi box s var. Sizcede bu cihaz tv de tek cihaz icin uygun olur mu.
    İptv yi kullanmak bir uydu receiver kullanmak kadar pratik olur mu acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mrat_ylmaz

Arkadaşlar evde tivibu var cok izlemiyoruz. Her ay 40 tl odemek istemiyorum buna. Kizim da eşimden bol bol Netflix izliyorlar. Netflixi evdeki eski lg sinema sisteminin webos işletim sisteminden cok yavas ilkel arayuzden girerek izlemeye çalışıyoruz.
    Şimdi tivibuyu iptal edip iptv den tv yayinlarini ve netflixi izlemek icin aklimda mi box s var. Sizcede bu cihaz tv de tek cihaz icin uygun olur mu.
    İptv yi kullanmak bir uydu receiver kullanmak kadar pratik olur mu acaba ?
    4K/1080p netflix ve iptv için en uygun seçenek.. Fakat iyi bir server bulmanız gerek..

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmutadin

Aptoide den indirdiğim terrarium tv yüklemesini yapıyorum. Yükleniyor fakat program açılmıyor. İzin ver ekranı açılıyor hiç bir işlem yapmadan anında kapanıyor. Sıkıntı neyden kaynaklanıyor acaba?
    CyberFlex tv yükleyin, aynı yapıda ve sorunsuz
    https://archive.org/download/DreamTVv3.2.9AF/CyberFlix%20TV%20%5Bv3.1.4%5D.apk

• quote:

Orijinalden alıntı: ysonmezer

Archos tam sürümünü ben de alacaktım fakat herhangi bir fark yok sanırım. Tam sürümünde reklamlar yok yazıyor ama zaten ücretsiz sürümünde de reklam çıkmıyor ki. Bir de sanırım artık geliştirilmesi durduruldu ve güncelleme gelmiyor. Aynı programın çakması nova launcher diye bir uygulama daha var ama biraz inceleyince içinde Archos yazılımının izleri var. Sanırım Archostan klonlamışlar.
    yok paralı sürümle... dediğiniz gibi fazla fark yok.. Ben kıyak olsun adamlara diye alacaktım.. motivasyon için.. ama geliştirilmesi durdu..
    birtek 5 ay önce küçük bir bug oluştu.. dts filmleri açamamaya başladı.. Ama hellettiler.. stabil çalışsın yeter.. çünkü bundan sonra kodiyi mediaplayer olarak kullanmak ıstırap..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 17 Şubat 2019; 21:25:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: baryil

S uzantısı olmayan önceki model android 8.1 e yükseltilebiliyor mu?
    amman ha...
    bu arada ewet yükseltiliyor.. Siz 7 demisiniz..?
    öyle bile olsa maalesef cihaz kendini güncelliyecek.. 8 olacak

• ysonmezer kullanıcısına yanıt
    Openwrt zidoo medya playere gömülü olarak geliyor. Yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. Gerçekten openwrt nas konusunda çok başarılı bir sistem.

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

yok paralı sürümle... dediğiniz gibi fazla fark yok.. Ben kıyak olsun adamlara diye alacaktım.. motivasyon için.. ama geliştirilmesi durdu..
    birtek 5 ay önce küçük bir bug oluştu.. dts filmleri açamamaya başladı.. Ama hellettiler.. stabil çalışsın yeter.. çünkü bundan sonra kodiyi mediaplayer olarak kullanmak ıstırap..

Alıntıları Göster
    Eğer geliştirme devam edecekse ben de sadece firmaya ve ürünlerine minnettarlığımdan dolayı seve seve ücretini veririm.

• Üst edit: Apptoide'dan farklı bir bluetooth uygulaması indirdim ve zorla da olsa alıcıyı gösterip eşleştirdim. Fakat şimdi farklı bir sorun var. Bluetooth ile bi speaker bağladığımda wifi hızım 1mbs'e düşüyor. Buna bi çare bulan oldu mu konuda satın almadan önce birkaç kişide daha bu sorunun oldugunu görmüştüm okurken.

Eski Mesaj:

Arkadaşlar evdeki kablolu ses sistemimi Mi box s ile kullanmak için arabamda kullandıgım bluetooth alıcısını eve çıkardım. Ses sisteminin aux kablosunu bluetooth alıcıya taktım ve telefondan bağlandım. Telefonun sesini net bi şekilde kablosuz olarak bluetooth yardımıyla ses sisteminden alabiliyorum fakat Mi Box S ile bluetooth aksesuar ekle bölümünden arama yaptığımda eşleştirmem için cihazı bulamıyor. Sürekli arıyor neden yapıyor sizce bunu? Telefonda sorunsuz bulup bırakabiliyorken Mi Box'ın görmemesi canımı sıktı.

Kullandıgım bluetooth alıcısı bu:https://www.hepsiburada.com/case-4u-cyber-samsung-lg-iphone-bluetooth-aux-arac-kiti-an-6991-p-TELSARF856069914?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=CjwKCAiAqaTjBRAdEiwAOdx9xvvHm6f4-Hoy6hCyXiW4fCLmNCtdMdWYcv2NbCBwYtPFFgBGOsgBKBoCGz4QAvD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iCankat -- 18 Şubat 2019; 0:21:27 >

• bugun aliexpresten bir mi box s siparisi verdim gelince izlenimlerimi yazarim arkadaslar
    Zyxel turktelekom modemle sorunsuz kullandim bir ara. Wifi kanallarini tek tek deneyin olmazsa maalesef benim baska bir bilgim yok konuyla ilgili.

• 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.