Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.427
Cevap
285
Favori
755.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • netflix uygulamasinin android tablet yada telefon uygulamasinda indir seçenegi varken neden android tv de yok

bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

netflix uygulamasinin android tablet yada telefon uygulamasinda indir seçenegi varken neden android tv de yok

bilgisi olan varmı?
    Indirip izleme özelliği Wifi yoksa 4g paketi bitmeden izlemek için var. Evde Wifi hep var, indirmeye gerek yok.
  • emre1393 kullanıcısına yanıt

bende evde stoklayıp yazlığa götürürüm diye düsunmustum ama nafile
  • Arkadaşlar gearbestten satın aldım. Mi Box 3 international. Açılırken mi x telebee yazıyor. 16 AB versiyon kontrol ettim aida64ten falan işlemci cortex53 2 gb ramli versiyon. Bir farkı yoktur değil mi? Bir de önerdiğiniz uygulama var mıdır?
  • Bir de cihaz android 8 ile geldi fakat neden bu kadar yavaş ve uygulamalarında sorun yaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thumt

Arkadaşlar gearbestten satın aldım. Mi Box 3 international. Açılırken mi x telebee yazıyor. 16 AB versiyon kontrol ettim aida64ten falan işlemci cortex53 2 gb ramli versiyon. Bir farkı yoktur değil mi? Bir de önerdiğiniz uygulama var mıdır?
    Sana koredeki tv platformu Telebee için üretilen cihazı göndermişler, değişim/iade işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thumt

Arkadaşlar gearbestten satın aldım. Mi Box 3 international. Açılırken mi x telebee yazıyor. 16 AB versiyon kontrol ettim aida64ten falan işlemci cortex53 2 gb ramli versiyon. Bir farkı yoktur değil mi? Bir de önerdiğiniz uygulama var mıdır?
    Ben de bu ay başında sipariş vermiştim. Dün eve teslim edilmiş. Bu akşam eve geçince bakacağım. Kullanıma engel bir durum var mı?
  • Ben bu cihazı Zyxel 2.4ghz modemle kullanıyordum. Örneğin, Netflix ve Yotube izkerken bir süre sonra wireless in kopmasına neden oluyordu. Bi çakışma vardı veya kutunun, istediği veri yoğunluğu modem kaldıramadığı için ölü raklidi yapıyor gibiydi. Modemi aç kapa yapmak, kendine gelmesini beklemek falan derken işkenc gibi geliyor ve işin zevki kalmıyordu. Xiaomi mi wifi router 3 İsimli cihazı aldım. 2.4 ve 5 ghz dual çalışabiliyor. Her neyse kutu ve router şu an çok iyi çalışıyorlar. Ayrıca 5ghz Netflix izlerken kendini direkt hissettirdi ve olayın rengi değişti.

Belki aynı sorunla boğuşan arkadaşlar varsa, onlara da bir bilgi olarak bulunsun istedim.

İyi günler.
  • Merhabalar. Xiaomi tv box 3 cihazını yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. Birkaç sıkıntı dışında cihaz gerçekten güzel. 2012 model samsung es7000 tv de kullanıyorum. Tv akıllı aslında ama youtube dahil olmak üzere bir çok uygulamayı desteklemiyor artık. Screen mirroring zaten hiç yoktu. Velhasıl böyle bir cihaza ihtiyacım vardı tv yi değiştiremeyeceğim için. Yalniz cihazla ilgili bazı problemlerim var;

1. Kumandadan sesli arama olayı çok güzel ama ben bir türlü yapamadım. Ne söylesem yanlış algılıyor cihaz. Acaba sorun ben de mi dedim eşim de denedi yine yanlış algılıyor söylenenleri. Herkes çok iyi performans aldığını söylüyor halbuki.

2. Kodide eklediğim (turkvod v.s.) uygulamalar da açtığım dizi ve film içeriklerinde sürekli donmalar yaşıyorum 720 p de bile. YouTube da donma olmuyor. 4k filmleri hiç açamıyorum. Bağlantı hızım 35 mbit 32-33 mbit ölçüyorum genelde.

Acaba bu sorunların bir çözümü mevcut mu? Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Ayrıca cihazın performansını ve deneyimlerimi kullandıkça yazmaya devam ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yohan_kroyf -- 18 Ağustos 2018; 19:47:40 >

• yohan_kroyf Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle iyi günlerde kullanın.

1- Cihazınızın ayarlar menüsünden arama dilini isteğinize göre Türkçe veya İngilizce yapın. Örneğin Türkçe'ye ayarlıysa "Sean Paul" dediğiniz zaman "Şampuan" anlıyor :) ama Türkçe yerine İngilizce'ye ayarlıysa bu durumda %95 doğru algılıyor.

2- Kodi'de yaşadığınız donmalar ise cihazınızdan veya internet hızınızdan değil, dizi ve film sitelerinin video kaynaklarının yavaşlığından kaynaklanıyor :)

Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi günler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7B91582C3 -- 18 Ağustos 2018; 22:56:1 >
  • Gearbestten aldığım cihaz elime geçti. Yukarıda arkadaşın belirttiği gibi Telebee ambalajında geldi. Cihaz normal mibox global versiyon. Android 8 ile yüklü geldi. Arayüzde falan bir farkı yok. Farkı fiyatı Gümrük vergisi de çıkmadı bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanuque -- 18 Ağustos 2018; 23:11:16 >
  • akndgn A kullanıcısına yanıt
    hocam o chromecast. Veri aktarımı konusunda çok başarısız buluyorum onu.Mirecast daha stabil.Telefonumda kullanabiliyorum ama bilgisayar hiçbir şekilde bağlanmıyor
  • Çok teşekkür ederim. Bir kaç sorum daha vardı aslında ama tatilden sonra inşallah. Tekrar teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar airmouse veya Bluetooth mause klavye kullanan varsa mibox ile, kullandığı marka model ve memnuniyet derecesini yazabilir mi?
  • Selamlar. Xiaomi 4K Mi Box ile birlikte Logitech kablosuz klavye kullanıyorum. Xiaomi 4K Mi Box'ın ayarlar bölümünde Dil Türkçe olarak işaretli. Ancak klavyeyi kullanırken i yerine ' işareti, ı yerine i falan çıkıyor. Harflerin bir kısmı normal çıkıyor. Klavye ayarlarını da biraz değiştirdim ama sonuç aynı. Ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler...
  • kobraercan K kullanıcısına yanıt
    Boşuna uğraşma, sadece İngilizce klavye dizilimi mevcut, türkçe ayarlanmıyor.
  • kobraercan K kullanıcısına yanıt
    External Keyboard Helper aplikasyonunu deneyebilirsin bende işe yaradı
  • External keyboard helper, Türkçe karakter sorununu çözer ama kumandadan klavyeyi yönetemezsiniz bilginiz olsun. Ben bu yüzden kullanmaktan vazveçmiştim. Klavye setini İngilizce tercih etmek daha pratik olacaktır.
  • Benim klavye zaten Q Klavye aslında. Ama harfler dediğim gibi çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

wifi kanallarını deneyip en iyi çalışanı bulman lazım.

hepsini tek tek denedim olmadı. bir anlık düzeldi sonra yine aynı. modemi sıfırladım olmadı. kanalları tek tek denedim olmadı. cihazı sıfırladım olmadı. android surumu yukselttim olmadı.
  • 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.