Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.427
Cevap
285
Favori
755.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GGGA

Televizyonumu kontrol ettim malasef Hdcp özelliği yok ama kendi Smart tv bölümünden Netflix uygulamasına bağlanıp sorunsuzca izleyebiliyorum. Çok nadir hata verir. Hdcp özelliğinin olmaması başka programlar da sorun yaratmaz değil mi ?

Alıntıları Göster
    hocam hdcp olup olmadığını nasıl kontrol ettiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: first9

hocam hdcp olup olmadığını nasıl kontrol ettiniz?

Alıntıları Göster
    İnternetten baktım hocam.Tv arkasındaki girişlere de baktım sadece hdmi yazıyordu. Arçelik A48 LB 6536 kullanıyorum.
    https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/30637-31624/arcelik-a48-lb-6536_arcelik-a48-lw-6536/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GGGA -- 1 Mayıs 2018; 9:23:12 >

• bu cihaz'da NAS üzerinde usb-gigabit ethernet dongle bağlantısıyla 60-80gb'lık 4k hevc film izleyen oldu mu?
  • Netflix'i destekledigini biliyorum ama 4K çıkış olarak izleyebilecek miyim? (NOT: SUNY 4K tv'imde HDCI yazıyor ve HDMI 2.0 girişi var)

• first9 kullanıcısına yanıt
    Hayır sorun yaratmaz. Hepsiburada.com da yazıyor zaten.

• Arkadaslar Ben daha dun sunvell t95z plus aldim. Fakat vavoo nun ucretli oldugundan haberim yoktu. Ustelik paypal odemesi aliyor ve paypal turkiyeden cekildi. Yani istesende abone olamazsin. Ben bu cihazi sirf iptv için aldim. Ucretli iptvlerde baya pahali sanki kodi dende hicbirs y anlamadim. Birdie bu cihazla film nasil izleniyor

• usb'den chrome, qbittorrent gibi bir kaç program yükledim ama kısa yollarını ana ekrana gelmiyor malasef :/

bunun bir yolu var mı arkadaşlar? her seferinde ayarlar, uygulamalarıma girmek zorunda kalıyorum.
  • zortak Z kullanıcısına yanıt
    55-60 gb tan sonra bitrate e bağlı olarak takılmalar teklemeler başlıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cronos10 kullanıcısına yanıt
    Tvapp Repo yada Sideload Launcher ı kullanabilirsiniz.

• muroz M kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim, akşam hemen deneyeceğim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybursa

Arkadaslar Ben daha dun sunvell t95z plus aldim. Fakat vavoo nun ucretli oldugundan haberim yoktu. Ustelik paypal odemesi aliyor ve paypal turkiyeden cekildi. Yani istesende abone olamazsin. Ben bu cihazi sirf iptv için aldim. Ucretli iptvlerde baya pahali sanki kodi dende hicbirs y anlamadim. Birdie bu cihazla film nasil izleniyor
    Vavoo ile Kodi aynı. Arayüzleri farklı. Aynı eklentileri kulllanıyorlar. Kodi'ye Turkvod eklentisi yükleyerek TV izleyebilirsin. Yalnız, ücretsiz iptv biraz sıkıntılı. Kanallar bazen açılır bazen açılmaz falan. IPTV önemliyse ücretli bir çözüm bulacaksın. Film izlemek için Kodi'yi kullanabilirsin. Bence oynatıcısı çok iyi. Kodi ve Turkvod yüklemek için Youtube ve diğer kaynaklarda bolca anlatım var. Sabırla ve dikkatle anlatımları izleyip uygulayacaksın.

• Arkadaşlar cihaza bluetooth üzerinden hoparlörler bağlayan var mı? Kulaklık sıkıntısız bağlanıyor ama hoparlörü görmüyor. Gerçi hoparlör biraz dandik. Mi box a bağlayabileceğim bir model önerebilir misiniz?

• n11'in mutluet11 kampanyasi ile az once cepport saticisinda aldim, 292tl'ye geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agulec -- 1 Mayıs 2018; 21:12:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agulec

n11'in mutluet11 kampanyasi ile az once cepport saticisinda aldim, 292tl'ye geldi.
    Öncelikle güle güle kullanın ..
    n11 de g.gidiyorda ürünü 14 gün içinde nedensiz iade edebiliyorsunuz?
    Sıkıntı çıkarsa başınız ağrımıyor. Malum bazı mi box cihazlarda netflix 15-16 sn sonra kapanıyor..Bunuda DRM info(android) uygulamasını cihaza kurunca anlıyoruz. "Google Widevine Modular DRM" bölümünde HDCP1.x supported yazıyorsa problem yok , UNSUPPORTED yazıyorsa cihaz çöp oluyor..Denemek çok zor olmasa gerek. Forumda bu konuda mağdur olan arkadaş az değil...ysonmazer arkadaşın bu konuda iki cihaz üzerinde incelemesi var..Teşekkür ediyoruz..
    Taksitli mi aldınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalege2000 -- 2 Mayıs 2018; 0:14:59 >
  • Oreo geliyor:

https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-box-android-oreo-update

• quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Oreo geliyor:

https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-box-android-oreo-update
    Oreo dan çok, yeni bir cihaz da çıkarması lazım mibox 4 diye çıkan cihaz tatmin etmedi kimseyi.
    32 gb alanı olan, 3-4 gb ram li, 2 adet usb 3 çıkışlı, işlemcisi ve gpu su geliştirilmiş 4k 60-120fps 10bit yüksek bitrate teki dosyaları sıkıntısız oynatabilecek bir cihaz beklentileri doğdu.
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Öyle bir ihtiyaç yok demekki, olsa çıkartırlardı zaten. Onun için en az 1 sene daha beklemek lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Oreo dan çok, yeni bir cihaz da çıkarması lazım mibox 4 diye çıkan cihaz tatmin etmedi kimseyi.
    32 gb alanı olan, 3-4 gb ram li, 2 adet usb 3 çıkışlı, işlemcisi ve gpu su geliştirilmiş 4k 60-120fps 10bit yüksek bitrate teki dosyaları sıkıntısız oynatabilecek bir cihaz beklentileri doğdu.

Alıntıları Göster
    yeni cihazları çıkıyor zaten hocam
    ama sizin dediğiniz gibi yüksek ram ve kapasite ile değil
    aynı kapasite ve bir de daha düşük ram ve kapasite ile birlikte

https://shiftdelete.net/xiaomi-mi-box-4-ve-mi-box-4c-duyuruldu

• Abi bu cihaza update mi ne geliyosa gelsin artık..

Wireless sorunundan çıldırıcam çünkü.. 1 Duvar arkada modem , wireless çekim gücü çok düşük.. ip tv'yi izleyemiyorum resmen..
  • Odroid C2 ile aslında gayet güzel zaman geçirdik ama son zamanlarda ısınıp kapanmaya başladığından alternatif aradım ve Mi Box aldım. Kumanda ile rahatça kullanılabilmesi falan gayet güzel ama önceki cihazdan aradığım kolaylıklar var.

1 Netflix 4 kişi ortak aldık, her girdiğimde profil seçtiriyor. Otomatik seçilebilmesi yolu var mı? Android ile çalışan Odroid C2'de seçim yapmam gerekmiyordu.

2 Netflix ayrı satırda, diğer uygulamalar ayrı satırda, bunları birleştiremez miyim?

3 Youtube çok ufak tıkanma yapıyor ve bazen video sardığımda oynatmayıp siyah ekranda kalıyor. Açıkçası sadece youtube sorunu yaşadım, Netflix harika.

4 En üstte önerilenler kısmını işlevsel hale getiremedim. Youtube hesabım için önerilen videolar çıksa, yarıda kalanlar vs. çıksa iyi olurdu ama saçma sapan videolar gözüktüğü için mecbur kapattım.

5 Ana ekranda arama olayına tüm uygulamaları ekleyemiyorum.

6 Bazı android tv destekli uygulamalar (ES File gibi) kumanda ile kullanılamıyor, ilerledikçe seçili menü gözükmüyor vs. Bunları air mouse ile çözdüm gerçi.

7 Cihazın bazen şiştiğini hissediyorum, önceki medya oynatıcımda böyle bir durum da yoktu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.