Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.427
Cevap
285
Favori
755.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cagdasgun

Kodi sıkıntısız çalışır. Ben maçları dediğim gibi kotam çabuk bittiği için 5mbit le izliyorum çok az donma yapıyor, filmlerde yüksek çözünürlük, hiç donmuyor.

Farklı odada ise özellikle modem uzaksa evet kötü çekim gücü alırsınız o yüzden kötü demiş sanırım. İnternet kötü olunca tabi kodi side netflix ide kötü olur. Yani alet kesinlikle çok iyi internetiniz de iyiyse rahat edersiniz.

Tabi ki tercih sizin. Renkler ve zevkler tartışılır :)
    çoğu teknolojik ürünlerim xiaomi. memnun olacağımı düşünüyorum, umarım olurum. modemle cihazı yan yana koyacağım hatta :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metehan028

Acaba ekran çözünürlüğü ayarları ile ilgili olabilir mi youtube nin randımansız çalışması ya da hiç çalışmaması.

Bende ekran çözünürlülğü 720p 60 hz... bu ayar nasıl olmalı
    Çözünürlükle ilgisi olduğunu sanmıyorum. Güncellemeden önce bende de, "Bu içerik oynatılamıyor" hatası veriyordu seyrekte olsa. Reboot yapınca düzeliyor. Reboot deneyin. En son yayınlanan sistem güncellemesini yüklediniz mi? (Ayarlar - Hakkında - Sistem güncellemesi)

Son çare, fabrika ayarları.
  • Neden alırız bu tv box ları, smart tv özelliği olmayan tv leri, akıllı hale getirmek için.

Eski bir philips televizyonum var ancak mi boxla sorunlar yaşıyorum, aynı sorunu eski sony ve samsunglarda da yapıyormuş. Ekran birden yemyeşil olup gidip geliyor ardından renkler bozarıyor sonra kendi kendine ekran mavi oluyor eski haline geri dönüyor. Düzelmezse kumandadan çözünürlük ayarını değiştirmek, hdmi ı değiştirip geri dönmek, hdmi kablosunu çıkarıp geri takmakta işe yarıyor.

Bazen 40 dk yapmadığı oluyor ama genelde bir film boyunca 8-10 kere yapıyor bunu.

Sorunun yuv ve rgb çıkış uyumsuzluğu ya da hdmi 1.1 , 2.0 uyumsuzluğu olduğunu söyleyenler var.Mi forumlarında sayfalarca şikayetler var ama hala bir güncelleme yok.( başka firmaların menülerine bu eski lcd tv ler için force to rgb gibi bir satır eklediğini öğrendim)

hdmi to vga ile hdmi splitter la çözüm bulanlar var. Var mı başka bir çözümü olan?

• first9 kullanıcısına yanıt
    Bence yanıtlar bireysel tecrübelerden oluşuyor. Bende de 16 mbit hız var ancak youtube sorunlu hemen hemen hiç bir videoyu oynatmıyor... kodi türkvod eklentisiyle henüz bir filmi tamamlayabilmiş değilim kesinlikle donuyor ve takılıyor. Maç izlemeyi aklımdan bile geçiremiyorum o sebeple

• Şu videoya göre cihaz, HVEC-10bit, 4K-60fps video dosyalarında sıkıntı çıkarıyor. Deneyen var mı? HVEC-10bit muhtemelen kısa dönemde standart haline gelecek.
    https://www.youtube.com/watch?v=bCdOfhQTsWY&t=1s
  • akndgn A kullanıcısına yanıt
    Son güncellemeyi yükledim.. çözünürlük ayarlarını falan da kurcaladım, reboot yaptım ama yok.. mantığını çözemedim youtube daki sıkıntının. Kafasına göre arada bir video açıyor sonra açmıyor. Neye göre video açıyor neye göre açmıyor anlayamadım.

• someoneme kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz videolarda bitrate 40-50 arası çalışıyor. Daha yukarısında takılma yapmaya başlayabiliyor. Bunu cihazın 5ghz bağlantısıyla nas üzerinden yapmıştım. Usb kısmı zaten usb2 olduğundan ordada bu videolardan verim alınamıyor. Kısacası 4K 10bit Hdr 50mb bitrate üstü seyredecek arkadaşlar bu ürünü almasınlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşşekürler.
    1080p için durum nasıldır? Örneğin HVEC-10bit ve yüksek bit rateli video dosyaları için. 1080p de sıkıntısız diyebilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someoneme -- 28 Nisan 2018; 10:35:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Bahsettiğiniz videolarda bitrate 40-50 arası çalışıyor. Daha yukarısında takılma yapmaya başlayabiliyor. Bunu cihazın 5ghz bağlantısıyla nas üzerinden yapmıştım. Usb kısmı zaten usb2 olduğundan ordada bu videolardan verim alınamıyor. Kısacası 4K 10bit Hdr 50mb bitrate üstü seyredecek arkadaşlar bu ürünü almasınlar.

allah askina 10bit 4k 60fps HDR!!!boyle kactane film var?1080p full hd bile yeni yeni cogalmaya baslamisken..ayrintilara takilmayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Videoaudiophile_ -- 28 Nisan 2018; 11:06:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Videoaudiophile_ V kullanıcısına yanıt
    4K için doğru olabilir ama 1080p HVEC videolar boyut olarak çok düşükler. 4-5gb olan 1080p bir dizi bölümü HVEC olarak 500-600mb olabiliyor. Bu nedenle cihazın HVEC dosyalarını sorunsuz oynatması önemli. Google dan "psa x265" olarak aratıp kendiniz görün bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someoneme -- 28 Nisan 2018; 11:49:41 >
  • cihaza usb hub Ethernet dönüştürücü taksam çalışır mı? ve verimli olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: someoneme

4K için doğru olabilir ama 1080p HVEC videolar boyut olarak çok düşükler. 4-5gb olan 1080p bir dizi bölümü HVEC olarak 500-600mb olabiliyor. Bu nedenle cihazın HVEC dosyalarını sorunsuz oynatması önemli. Google dan "psa x265" olarak aratıp kendiniz görün bence
    1080p, h265 oda bir çok film indirdim izledim psarips sitesinden bu tür filmlerde bir sorun yaşamadım boyutu düşük olduğu İçin tercih ediyorum. 1080p 5-6 GB lık film 1.5-2 gb oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: first9

cihaza usb hub Ethernet dönüştürücü taksam çalışır mı? ve verimli olur mu
    ben aldim cok verimli oldu hocam 30 tllik bisey

• quote:

Orijinalden alıntı: nizzzzzy

ben aldim cok verimli oldu hocam 30 tllik bisey

Alıntıları Göster
    usb çoklaması da var mı hocam? ben tplink düşünüyorum, hem Ethernet, hem 3 tane usb 3. 0

• first9 kullanıcısına yanıt
    Boşuna usb 3.0 için para vermeyin xiaomi kendisi usb 2.0

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • beb usb coklayici almadim sadece eternetli olani aldim

• Usb2 olan çıkışı çoklayıcıyla usb3 yapamazsınız. Hız olarak.

• Videoaudiophile_ V kullanıcısına yanıt
    Bitrate’ ten bahsediyoruz 60fps olayını nerden çıkardınız?

• someoneme kullanıcısına yanıt
    1080p de sorun yaşamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: cave_mann

Boşuna usb 3.0 için para vermeyin xiaomi kendisi usb 2.0
    hocam o zaman usb 2.0 ethernetli alsam wifiye kıyasla İnternet hızında artış olur mu?

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.