Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.427
Cevap
285
Favori
755.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8 GB. alan yetmeyenler için Android TV konusuna yazdığımı buraya da yazayım, belki birilerinin işine yarar:

Mi Box 3 depolama alanı yükseltme:

Normal şartlarda Mi Box 3 boş iken "Settings/Storage & Reset" altında "Internal Storage" 5.1 GB. olarak görünür. Bunun da boş kullanılabilir alanı 3.4 GB. kadardır. 64 GB. bir USB drive taktığınızı düşünün ilk etapta size "Browse" ve "Set up as internal storage" seçeneklerini sunar. "Browse" derseniz diskin içindeki verileri görebilirsiniz, başka cihazlardan veri paylaşmak için kullanılır, diğer seçenek "Set up as internal storage" derseniz yeni taktığınız diske format atar, bu disk artık sadece bu Mi Box ile birlikte kullanılabilir ve onun bir parçası olur, "Device storage" altına eklenir ve 57 GB. kadar bir alan daha sunar size. Bundan sonra bu cihazdan indirilecek verileri artık bu alan üzerinde kullanır, mevcut programlardan uygun olanları bu alana aktarabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeus4u

HB dan alıp büyük bir hevesle kurulumu yaptım ve voila, alma amacım olan netflix çalışmadı, bugün iade işlemi başlattım malesef. Forumlarda chipsete bağlı genel bir sorun olduğu yazıyordu yenisini sipariş veresim de gelmiyor malesef, yeni versiyonu bekleyeceğim globali.
    Netflix olayı HDMI portunuz ile alakalı olabiliyor. Örnek benim Projeksiyon cihazında 2 giriş var bir tanesinde hata veriyor diğerinde sıkıntısız. Bazen cihazı fabrika ayarlarına resetleyince düzelebilir.

Cihazınızı komşunun televizyonunda fln test edin netflix sorun çıkartmayacaktır büyük ihtimal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

8 GB. alan yetmeyenler için Android TV konusuna yazdığımı buraya da yazayım, belki birilerinin işine yarar:

Normal şartlarda Mi Box 3 boş iken "Settings/Storage & Reset" altında "Internal Storage" 5.1 GB. olarak görünür. Bunun da boş kullanılabilir alanı 3.4 GB. kadardır. 64 GB. bir USB drive taktığınızı düşünün ilk etapta size "Browse" ve "Set up as internal storage" seçeneklerini sunar. "Browse" derseniz diskin içindeki verileri görebilirsiniz, başka cihazlardan veri paylaşmak için kullanılır, diğer seçenek "Set up as internal storage" derseniz yeni taktığınız diske format atar, bu disk artık sadece bu Mi Box ile birlikte kullanılabilir ve onun bir parçası olur, "Device storage" altına eklenir ve 57 GB. kadar bir alan daha sunar size. Bundan sonra bu cihazdan indirilecek verileri artık bu alan üzerinde kullanır, mevcut programlardan uygun olanları bu alana aktarabilirsiniz.
    Teşekkürler faydalı bilgi için 1. msj'a ekliyorum

• Android te yeniyim mi box 3 e uygulama marketlerden hertürlü programı indirdim lakin bikaç programı paket yükleyicinin istediği erişebilirlik izni yüzünden yükleyemiyorum. izinleri de veremiyorum.

uygulamalar>uygulama izinleri kısmında vermediğim izin kalmadı

güvenlik ve kısıtlamalar kısmında bilinmeyen kaynaklar açık

uyduruk yatay ekran düzeltme programını yükleyemedim. yardımcı olur musunuz?

Forumu baştan sona okudum böyle bir problem ile karşılaşan yok. ihtimalle ben bir yerde yanlış yapıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gurcanucar

Android te yeniyim mi box 3 e uygulama marketlerden hertürlü programı indirdim lakin bikaç programı paket yükleyicinin istediği erişebilirlik izni yüzünden yükleyemiyorum. izinleri de veremiyorum.

uygulamalar>uygulama izinleri kısmında vermediğim izin kalmadı

güvenlik ve kısıtlamalar kısmında bilinmeyen kaynaklar açık

uyduruk yatay ekran düzeltme programını yükleyemedim. yardımcı olur musunuz?

Forumu baştan sona okudum böyle bir problem ile karşılaşan yok. ihtimalle ben bir yerde yanlış yapıyorum.

yeni güncellemeden sonra oldu diye biliyorum hocam bu durum
    kapatma tuşuyla uykuya geçirip tekrar açtığınızda yükle butonunn aktif olması gerekiyor diye hatırlıyorum.

• quote:

8 GB. alan yetmeyenler için Android TV konusuna yazdığımı buraya da yazayım, belki birilerinin işine yarar:

Peki bu 64 gb usb belleği ilerde çıkarıp televizyonda, bilgisayarda, telefonda kullanabilirmiyiz. Yoksa bir sefer formatlayınca sadece mi içinmi kullanılıyor. Yani geri dönüşü oluyormu.

Birde bunu ana hafıza yaptık filmleri, apk ları buna indirdik çıkarıp başka yere aktarabiliyormuyuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun denemediğim yol kalmamıştı harbiden de açıp kapayınca oldu. teşekkürler

• quote:

Elimdeki bir kaç flash diski bu şekilde denedim, kingston, sandisk falan ama hepsine formattan sonra SLOW (Yavaş) uyarısı verdi.
    Bunun için bir flashdisk almayı düşünüyorum ama mibox ın yavaş uyarısı vermeyeceği bir flashdisk konusunda öneriniz olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

quote:

Peki bu 64 gb usb belleği ilerde çıkarıp televizyonda, bilgisayarda, telefonda kullanabilirmiyiz. Yoksa bir sefer formatlayınca sadece mi içinmi kullanılıyor. Yani geri dönüşü oluyormu.

Birde bunu ana hafıza yaptık filmleri, apk ları buna indirdik çıkarıp başka yere aktarabiliyormuyuz.

Alıntıları Göster
    Takılan diski hafıza yaptıktan sonra vazgeçerseniz elbette tekrar formatlayarak istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Tasarım olarak Mi Box'a hafıza olarak konfigüre ettiğiniz diski çıkartmamalısınız, o artık cihazın bir parçası gibi çalışmalı. Taşıma amaçlı kullanımı denemedim ama Mi Box kendi kullanacağı biçimde formatladığı için taşıma amaçlı kullanılamayabilir, dosya sistemine dikkat etmedim ama diğer cihazların tanıdığı bir dosya sistemi ise verileri okumada bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Mi Box'ın USB portunu çoğaltmak ve gerekir ise Ethernet bağlantısı sağlamak için aşağıdaki gibi bir ürün kullanılabilir:

https://tr.aliexpress.com/item/Ugreen-USB-Ethernet-10-100-1000-Mbps-Rj45-Gigabit-Network-Card-Lan-Adapter-3-Port-USB/32401431234.html

• Mixenon kullanıcısına yanıt
    -SLOW- uyarısı standart. Dahili depolamanın okuma hızı yaklaşık, 90 mb/s. usb 2.0 bağlantıyla bu hıza ulaşmak olanaklı değil. En yüksek 25-30 mb/s hız alabilirsiniz 2.0'la. Bu da yeterli oluyor merak etmayin.
  • mavi ekran hatası alan varmı arkadaşlar?
    windows gibi düşünmeyin, görüntü masmavi oluyor
    hdmi girişini değiştirdim, ayarlardan 1080p 50herz ayarladım
    herzaman yapmıyor ama can sıkıcı bir durum
  • gurcanucar kullanıcısına yanıt
    Farklı bi launcher mı yüklediniz acaba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Samsung Evo ilk tercihimdir ssd olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: akndgn

-SLOW- uyarısı standart. Dahili depolamanın okuma hızı yaklaşık, 90 mb/s. usb 2.0 bağlantıyla bu hıza ulaşmak olanaklı değil. En yüksek 25-30 mb/s hız alabilirsiniz 2.0'la. Bu da yeterli oluyor merak etmayin.
    Teşekkürler, bende o uyarıyı alınca benim flashdisk yavaş, uygun değil değil diye hata veriyor anlamıştım.
  • quote:

Takılan diski hafıza yaptıktan sonra vazgeçerseniz elbette tekrar formatlayarak istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Tasarım olarak Mi Box'a hafıza olarak konfigüre ettiğiniz diski çıkartmamalısınız, o artık cihazın bir parçası gibi çalışmalı. Taşıma amaçlı kullanımı denemedim ama Mi Box kendi kullanacağı biçimde formatladığı için taşıma amaçlı kullanılamayabilir, dosya sistemine dikkat etmedim ama diğer cihazların tanıdığı bir dosya sistemi ise verileri okumada bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Mi Box'ın USB portunu çoğaltmak ve gerekir ise Ethernet bağlantısı sağlamak için aşağıdaki gibi bir ürün kullanılabilir:

https://tr.aliexpress.com/item/Ugreen-USB-Ethernet-10-100-1000-Mbps-Rj45-Gigabit-Network-Card-Lan-Adapter-3-Port-USB/32401431234.html

Sağolun bu bilgiyi'de kayıt ettim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Yanlış anlaşılmasın; flashdiskin hızları en az, okuma: 25mb/s, yazma: 16mb/sn falan olmalı bence. Standart usb bellekler yavaş kalıyor bu değerlere göre.
  • akndgn A kullanıcısına yanıt
    Marka model önerebilirmisin? Fiyat performans olarak..,

• quote:

Orijinalden alıntı: juniperi

arkadaşlar kodi turvod ve fp olarak air mause incelemem

Merhaba hocam,

İncelemesini yaptığınız MX3-L kumandanın mikrofon özelliği Mi TV Box ile çalışıyor mu? Çalışıyorsa orijinal kumandadaki mikrofondan arama özelliğiyle aynı şekilde mi?
    Ayrıca, kumandanın öğrenme özelliği yalnızca en alttaki 4 tuş için 4 farklı komut şeklinde mi, yoksa diğer universal akıllı kumandalar gibi o tuşları farklı cihazlara atayarak ilgili tuşa bastığımızda kumandayı o cihazın kendi kumandası gibi kullanabiliyor muyuz?

Kumandadan hala memnun musunuz? Karşılaştığınız olumsuz şeyler oldu mu şimdiye kadar?

• quote:

Orijinalden alıntı: dragons4

Samsung Evo ilk tercihimdir ssd olarak
    Ssd bağlanabiliyor mu, mibox a? USB 2.0 da çalışıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Marka model önerebilirmisin? Fiyat performans olarak..,
    Ben bunu kullanıyorum,

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-flair-16gb-usb-3-0-metal-usb-bellek-sdcz73-016g-g46-p-BD804192

Biraz ısınıyor söylendiği gibi. 1 ay oldu. Sorun çıkmadı şimdilik.
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.