Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Xiaomi 4K Mi Box H.265 Android TV 8.0 incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ecü Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 5 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
3.784
Cevap
155
Favori
164.388
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Medya Oynatıcılar >> Xiaomi 4K Mi Box H.265 Android TV 8.0 incelemesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3173 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: ali6511

Yeni version çıkacakmı hocam bilgi varmı. Bu gün gearbest.ten sipariş verecektim mi box yanında extra başka aparat siparişi vermem gerekiyormu siz kullanıyorsanız tavsiyeniz varmı.
      yeni çıkacak versiyonda 8gb hocam
      ben yeniden bugün sipariş verdim n11 den 20 tl kupon vardı 300tl ye 6 taksitle.

• Yüzbaşı
      283 Mesaj

Yanında başka aparata ihtiyacımız olacakmı hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      josh-r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4033 Mesaj
      quote:

Yeni version çıkacakmı hocam bilgi varmı. Bu gün gearbest.ten sipariş verecektim mi box yanında extra başka aparat siparişi vermem gerekiyormu siz kullanıyorsanız tavsiyeniz varmı.
      Yeni versiyon çıktı zaten, Mi box 4... Yenilik olarak Patcwall yapay zeka öğrenme sistemi, 4K HDR, BT 4.1 diyebiliriz, işlemcideki fark çok fazla değil.
      Bunların dışında WiFi 802.11 AC desteği kalkmış, 5GHz. WiFi network'leri desteklemiyor artık, sırf bu bile tercih etmeme sebebi olabilir. Ayrıca Global versiyonu yok hala.

Bence Mi Box 3 şu an hala bu fiyatlara alınabilecek en iyi cihaz. Daha iyisi nVidia Shield ki onun fiyatı da yaklaşık 3 katı...

Diğer Android TV Box'ları hesaba bile katmıyorum, Android TV olayı bambaşka bir şey, zaten diğer Android TV Box'ları da bu hale getirmek için uğraşıyor insanlar, belki de o uğraşma kısmını seviyorlar bilemiyorum. Geekbox Android TV Box vardı bende daha önce o da yabana atılacak bir cihaz değil, Mi Box'tan sonra elimi bile sürmedim...

USB çoklamak ve Ethernet bağlantısı için ben aşağıdaki ürünü aldım,(1000 Mbps ve USB 3.0 olan versiyon) indirimlerle 13$'a geldiği için, aslında ihtiyaç yoktu ama bulunsun...
      https://tr.aliexpress.com/item/Ugreen-USB-Ethernet-10-100-1000-Mbps-Rj45-Gigabit-Network-Card-Lan-Adapter-3-Port-USB/32401431234.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 9 Nisan 2018; 11:1:33 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      283 Mesaj

Gearbest puanlarımla 195.e gelecek mi box bana ondan ordan alıyorum hocam.

|
      |
      josh-r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3173 Mesaj
      quote:

Gearbest puanlarımla 195.e gelecek mi box bana ondan ordan alıyorum hocam.
      ok hocam puan yoksa çok büyük fark yok
      ama sizde sağlam puan varmış hayırlısı olsun şimdiden...
      |
      |

• Yüzbaşı
      411 Mesaj
      Ses kayma sorunu yaşıyorum. Ses ve video senkron değil. Neden acaba? Netflix, YouTube.. Hepsi aynı.

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.
    • Yarbay
      4033 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: kemalege2000

Günaydın ..Arkadaş o kadar da değil yahu..Arkadaşlar deneyimlerini paylaşırken bir yerlerde eksik bir ayar yapabiliyorlar..1080p kesin de ..4k oynatması elbette 4k tv istiyor..
      Örneğin hdmi kabloyu önce ses receiverına ,daha sonra tv ye bağlarsak sanırım takılmalar oluyor..adıda oynatmadı olabiliyor..
      Arkadaşın 8 gb genişletilmiyor diye cihazı anında geri vermiş..halbuki günlerdir genişletildiğinden sözediliyor..ayarlar önemli..
      Mi box yeni versiyon 16 gb çıksa çok iyi olacak yine de..

Alıntıları Göster
      4K streaming için en önemli şey stabil bir ağ bağlantısı, diğer seçenekler daha sonra geliyor. Kullanacağınız alandaki Wifi network'ünün ciddi şekilde sağlıklı olması lazım. 4K hiç denemedim TV uygun olmadığı için ama 1080p'de WiFi ile sorun yaşamadım hiç... Genel olarak direk TV'ye ya da arada Mi Box SoundBar'a, SoundBar projektöre bağlı olarak kullanıyorum iki şekilde de sorun hiç olmadı.

8-16 GB. arası çok fark olmaz, bu cihazlarla yapılabilecek şeyler zaten sınırlı, en fazla oyun yükleyebilirsiniz bu alan yetmeyecek şekilde ya da Film, Müzik depolamak isteyebilirsiniz ki bu durumlarda 32 GB. bile yetmez. Böyle istekleriniz var ise zaten harici disk bağlamak gerekecek ki bu cihaz onu da en iyi şekilde uygulayabiliyor, isteğinizde göre cihazın kendi depolama alanı ya da harici bir depolama alanı gibi gösterebiliyorsunuz takılan diski. Ben cihazı kendi alanı ile 8 GB. olarak kullanıyorum, istediğim tüm uygulamaları da yükledim ona rağmen hala 2 GB. boş alan var. 2 GB. RAM ise düşünülecek en son şey, zaten Android TV işletim sistemi bu RAM'i çok iyi bir şekilde yönetebiliyor, yavaşlık, takılma gibi şeyleri hiç yaşamadım, kullandığım tüm uygulamalar arkada açık bile olsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 9 Nisan 2018; 11:27:5 >

• Yarbay
      4033 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: d_darko

Ses kayma sorunu yaşıyorum. Ses ve video senkron değil. Neden acaba? Netflix, YouTube.. Hepsi aynı.
      Bu sorunu yaşayanlar cihazı restart edince ya da 2-3 dakika güç kablosunu çıkartıp tekrar takınca çözdüklerini söylüyorlar. Bunların dışında Çözünürlük seçeneklerinde 50/60 Hz arasında ve Deep Color / Derin Renk ayarı ile oynayarak test edebilirsiniz.
      |
      |

• Yüzbaşı
      290 Mesaj
      saygılar arkadaşlar
      turkcell tv plus kullanan arkadaşlar ufak bir video atabilir mi acaba youtube da olur yada ozelden tel verebilirim whzuptan da alabilirim

• Yarbay
      4033 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: nizzzzzy

saygılar arkadaşlar
      turkcell tv plus kullanan arkadaşlar ufak bir video atabilir mi acaba youtube da olur yada ozelden tel verebilirim whzuptan da alabilirim
      Görüntü kalitesinde sorun yok ama uygulamanın sorunu olarak iki şey var, birincisi cihazın uyku ayarına göre seyrederken ekran koruması devreye girebiliyor ikincisi ise Canlı TV kanalları listesi diye birşey yok, gelenler sınırlı ama aratarak istediğiniz kanalı bulabiliyorsunuz.
      |
      |

• Yüzbaşı
      644 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

4K streaming için en önemli şey stabil bir ağ bağlantısı, diğer seçenekler daha sonra geliyor. Kullanacağınız alandaki Wifi network'ünün ciddi şekilde sağlıklı olması lazım. 4K hiç denemedim TV uygun olmadığı için ama 1080p'de WiFi ile sorun yaşamadım hiç... Genel olarak direk TV'ye ya da arada Mi Box SoundBar'a, SoundBar projektöre bağlı olarak kullanıyorum iki şekilde de sorun hiç olmadı.

8-16 GB. arası çok fark olmaz, bu cihazlarla yapılabilecek şeyler zaten sınırlı, en fazla oyun yükleyebilirsiniz bu alan yetmeyecek şekilde ya da Film, Müzik depolamak isteyebilirsiniz ki bu durumlarda 32 GB. bile yetmez. Böyle istekleriniz var ise zaten harici disk bağlamak gerekecek ki bu cihaz onu da en iyi şekilde uygulayabiliyor, isteğinizde göre cihazın kendi depolama alanı ya da harici bir depolama alanı gibi gösterebiliyorsunuz takılan diski. Ben cihazı kendi alanı ile 8 GB. olarak kullanıyorum, istediğim tüm uygulamaları da yükledim ona rağmen hala 2 GB. boş alan var. 2 GB. RAM ise düşünülecek en son şey, zaten Android TV işletim sistemi bu RAM'i çok iyi bir şekilde yönetebiliyor, yavaşlık, takılma gibi şeyleri hiç yaşamadım, kullandığım tüm uygulamalar arkada açık bile olsa...

Alıntıları Göster
      Teşekkürler üstad ,Mi ye hdd bağlayıp Netflixden 1080p film indirip internetsiz bir yerde izleyebilir miyim? Yoksa netflix 1280x720 olarak mı izin veriyor..

• Yarbay
      4033 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: kemalege2000

Teşekkürler üstad ,Mi ye hdd bağlayıp Netflixden 1080p film indirip internetsiz bir yerde izleyebilir miyim? Yoksa netflix 1280x720 olarak mı izin veriyor..

Alıntıları Göster
      Bilemiyorum, hiç öyle bir ihtiyacım olmadı, kullanan arkardaşlar varsa cevap vereceklerdir...
      |
      |

• Yüzbaşı
      411 Mesaj
      Ok. Reboot edince düzeldi.

• Yüzbaşı
      290 Mesaj
      @hicks hocam nasıl liste yok :D cok ilginc değil mi

• Yarbay
      4033 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: d_darko

Ok. Reboot edince düzeldi.
      Bilgi için teşekkürler... Buraya sorun çözüm şeklinde yazalım da siz reboot edince hangi problem düzeldi bilinsin, belki başka birinin ihtiyacı olur:

SORUN: Ses kayma sorunu yaşıyorum. Ses ve video senkron değil. Neden acaba? Netflix, YouTube.. Hepsi aynı.

ÇÖZÜM: Bu sorunu yaşayanlar cihazı restart edince ya da 2-3 dakika güç kablosunu çıkartıp tekrar takınca çözdüklerini söylüyorlar. Bunların dışında Çözünürlük seçeneklerinde 50/60 Hz arasında ve Deep Color / Derin Renk ayarı ile oynayarak test edebilirsiniz.
      |
      |

• Yarbay
      4033 Mesaj
      quote:

@hicks hocam nasıl liste yok :D cok ilginc değil mi
      İlginçlikten ziyade saçma.
      |
      |

• Çavuş
      62 Mesaj
      Bluetooth kulaklık taktığımda baglanti sorunu yaşıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Çavuş
      62 Mesaj
      Mi box a formatladiktan sonra turkcell tv plusi tanimadi. Ayarlardan eski cihazları kaldirmak gerekiyor. Benim suan 5 cihaz full oldugu icin kullanamiyorum. Halbuki, cihazlarin içinde mi box var. Ama tanimiyor. Turkcell aradim. Onlarda superonline servisine yonlendiriyor. Onlarda ilgisiz cevap veremediler. Cihaz kaldirma olayi ayda 1 tane cihaz silebiliyorsun. Aldigim pakette boşa gitti. Telefonda var ama kullanmıyorum.

Kisacasi format atarken bir daha düşünün..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      411 Mesaj

Turkcell tv plus ile Xiaomi mi box ın nasıl bir bağlantısı var? Yani benim evimde turkcell tv var, Xiaomi mi box da var. Ayrı ayrı hdmi dan bağlı, hangisini istersen seçip izliyorum. Sizin durum nasıl çözemedim.

|
      |
      reklam80 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      127 Mesaj
      quote:

saygılar arkadaşlar
      arti ozellikleri

1. kanal gecisleri bu zamana kullandigim tv boxlarda en kolayi çünkü bu tv box ta kendine has yapilmis.

2. görüntü kalitesi cok net değil kötü de degil orta

eksi yonleri:

1. eger digiturkplay kullandiysaniz ona göre net degil (digiturkplay kullanirsaniz wifi muouse lazim ve direk canli tv izlerseniz ok fakat ileri geri alma yaparsaniz hata veriyor program ben arada ileri geri yaptigim icin o yüzden kullanmiyorum isime yaramiyor)

2. kabloweptv uygulamasinin görüntü kalitesinin yanina ise digiturkplay bile yanasamaz. acilma hizi olarakta yanasamaz. fakat kullanim icin 1 program gerekiyor(yan acildigi duzlemek icin) ve wifi mouse lazim.

3. bana ozel yeri yok bu feci kötü birşey kayit ettiginiz seylere ulasamiyorsunuz.

4. telf için apk olarak indirirseniz o zaman bana ozel bolumu cikiyor fakat bu sefer ilk basta dedigim kanal gecislerini kendi kumandasiyla kolayca yaprken bu sefer o zorlasiyor mecbur ondan vazgeciyorsunuz.

5. geriye aldığıniz birseyi belli bir sure izlerken birden canli yayina aliyor degisik, fakat kumandasindan asagi tusuma basip ok tusuna basinca kaldigi yere donuyor o olmasa daha kotu olurdu. Survivor gibi yarisma programıni geriden izlerken birden canli yayina gelirse sonucu birden ogrenip isin heyecani kacmasina sebep olur.

|
      |

2006

Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
Yeni Abonelik d-smart
SEO
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.