Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.427
Cevap
285
Favori
755.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesier komutu arıyor bu? Sözümle kontrol edebilsem iyiydi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android TV platformu biraz yavaş da olsa gelişiyor. Darısı Mi Box'a;

https://www.teknoblog.com/google-assistant-android-tv-nvidia-shield-156362/
  • Ben bu cihazı almak istiyorum, USB 2 olması 4K filmlerde sıkıntı yaşatır mı? Bir de USB ve ethernet sağlayan hublardan alarak USB girişini çoğaltıp, ethernetten internet bağlantısı kurmak sağlıklı sonuç verir mi?
  • The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Teknoseyir'in incelemesinde ethernet portu olan usb hubların çalıştığı söyleniyor. Çok disk bağlayacaksanız elektrik desteği olan hublardan almanız daha faydalı.

Ben şunu aldım, henüz gelmedi.

https://tr.aliexpress.com/item/Ugreen-4-Port-Micro-USB-2-0-OTG-HUB-1m-high-speed-USB-OTG-HUB-splitter/32436262399.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.OviXom
  • Arkadaslar mi box google play daki uygulamalari kisitlimi aceba yani her uygulamayi yuklemiyormu yada aradigimiz bir uygulamayi bulmak zormu diger android box lara göre.

Birde mi box da optik ses cikisi yok sanirim ve benim ses sistemim sadece optik cikiş destekliyor ve bluetooth var, mi box ile bluetooth üzerinden ses alabilirmiyim ses sistemim ile, olmazsa h96 pro + düşünebilirim, siz nedersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Teknoseyir'in incelemesinde ethernet portu olan usb hubların çalıştığı söyleniyor. Çok disk bağlayacaksanız elektrik desteği olan hublardan almanız daha faydalı.

Ben şunu aldım, henüz gelmedi.

https://tr.aliexpress.com/item/Ugreen-4-Port-Micro-USB-2-0-OTG-HUB-1m-high-speed-USB-OTG-HUB-splitter/32436262399.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.OviXom

"Elektrik desteği" derken, "anahtarlı" demek istiyorsanız ben adaptörü 3.5" HDD'ler kullanıyorum, adaptörü bağladığım prizde de anahtar var zaten. Medya oynatıcıya elektrik versem bile, ben anahtarı açmadıkça HDD açılmıyor. Teknoseyir incelemesini izledim şimdi. Onlar S-Link marka önermişler, ben Trust'ın linkte ki modelini beğendim. http://m.n11.com/trust-3-port-usb-31-coklayici-ethernet-20789-10100-P207173443?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIocqs2qnS1gIVByrTCh3JDQRZEAQYAiABEgK8S_D_BwE&gclsrc=aw.ds

• Aspirin_Gripin kullanıcısına yanıt
    Android tv nin google playi kısıtlı. normal android de olan programları dışarıdan apk yükleyerek kullanabiliyorsunuz.
  • Sagolun, peki ses isini nasil halledecegiz, bluetooth ile baglanip ses alabilirmiyiz benim ses sistemine.

Anahtarlı değil, ilave elektrik desteği olan. Daha çok 2,5 inc HDD takacaklar için. Çünkü 2,5 HDD'ler elektriği de usb den sağlıyor. İlave elektrik desteği olmayan hublarda çalışmama veya çok yavaş çalışma gibi sıkıntılar oluyor. 3,5 inc HDD takacaklar için gerekli olur mu bilmiyorum.

Trust'a bu kadar para vereceğinize şunlardan alın;

Ugreen USB 3.0 Ethernet Adaptörü 3 Port USB 2.0 HUB 1000 Mbps Internet Usb RJ45 Gigabit Ağ Kartı Lan Adaptörü Ethernet USB

Ugreen USB Ethernet Adaptörü ile 3 Port USB 2.0 HUB Splitter RJ45 Lan Ağ Kartı USB Ethernet Adaptörü Ağ Kartı Hub

Kulaklık çıkışı gibii gözüken 3.5 luk çıkış aynı zamanda optik çıkış. Buraya converter tkarsan alabilirsin
  • cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Ben daha evvel AliExpress'den hiç alışveriş yapmadım(Daha doğrusu netten hiç alışveriş yapmadım) Mi Box ile bunu spariş etsem, ayrı ayrı mı gelirler, yoksa beraber mi kargolanır? Belki komik bir sorudur ama hiç tecrübem yok bu konuda maalesef. :(

Konu dışına çıkmamak maksadıyla özelden cevaplıyorum sizi. :)
  • Ürünü aldım ve haftasonu deneme fırsatım.

Öncelikle cihazın tasarımı ve kumandası şık, kaliteli duruyor.
    İlk kurulumda update etmesi uzun sürüyor, uygulamalar ve sistem güncellemesi için biraz rahat bırakmak gerekiyor.
    Arayüzü hızlı; android tv arayüzü TV özelinde işini güzel yapıyor.
    Kumandanın bluetooth olması güzel, Android kumanda uygulamasıda işini çok iyi yapıyor. Uygulama üzerinden metin girişi yapabiliyorsunuz, ayrıca touchpad input seçeneğide var.
    Ben Kodi kullanmak hedefi ile almıştım. Store'dan Kryton kuruldu, sorunsuz ve hızlı kullanılıyor. Android-Kodi geçişide çok hızlı. Kodi ile Wifi üzerinden NAS'a bağalanıp 1080p stream yaptım, hiç sorun çıkmadı. IPTV dahil Kodi'nin bir çok özelliğini test ettim, sorun görmedim.
    Builtin Chromecast olarak başarılı, hızlı ve sorunsuz kullanılıyor.
    Netflix ve Spotify test ettim, sorunsuz ve hızlıydı. Yerli platformlara bakamadım.
    Aleti Wifi üzerinde network e bağladım, şu ana kadar kablolu bağlantıyı aramadım. 4K da büyük ihtimal isteyecektir.
    Uygulama sayısı biraz az, bundan sonra ivme kazanır diye umuyorum.

Şu anda kodi ve chromecast olarak işimi fazlasıyla görüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakc

Kulaklık çıkışı gibii gözüken 3.5 luk çıkış aynı zamanda optik çıkış. Buraya converter tkarsan alabilirsin

Dostum boyle bir donusturucumu

https://www.kabel-mania.nl/toslink-male-to-3-5mm-male-digital-optical-audio-cable-length-0-8m-od-2-2mm.html?ref=gmc&gclid=EAIaIQobChMI6a29hcbU1gIVMijTCh0-Ugu-EAQYCyABEgLk_PD_BwE

Ben bu kablonun benzerini kullaniyorim. Beraberindeki cevirici işinizi gorecektir. Bu cevirici ayri satiliyormu bilmiyorum. httpww.hepsiburada.com/philips-swa4302s-fiber-optik-kablo--15m-p-EVPHSWA4302S?magaza=Oneplusmarket

• İptv kullananlara Google Play'de perfect player var tavsiye ederim. Oldukça basarili. Kanal logo ve EPG desteği de var.

• GOKMENM G kullanıcısına yanıt
    Hocam ses sisteminle uyumsuz derken?

Bende de Samsung sound+ 650 var, sende de aynısı var sanırım. Bu cihazla mı uyumsuz oldu ? Eğer öyleyse ben de listeden çıkarayım cihazı, çünkü ciddi ciddi düşünüyordum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Konu dışına çıkmamak maksadıyla özelden cevaplıyorum sizi. :)

Teşekkür ederim.
  • ilkerl İ kullanıcısına yanıt
    Bende bir tavsiyede bulunayım. Kodi kullanıyorsanuz onun üzerine IPTV Simple PVR Client kurabilirsiniz. Logo ve epg var, oldukça stabil çalışıyor ve hızlı. Kanalları favorilere ekleyip Kodi favorileri altında görebilirsiniz.
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    o zaman size bir soru :-) EPG'yi nasıl çözdünüz? iptv-epg.com şöyle bir site buldum ancak yıllık bedel istiyor. Bizim gibi kullanıcılar için anlamsız tabi ki :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerl -- 4 Ekim 2017; 11:30:17 >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.