Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.427
Cevap
285
Favori
754.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Mibox’a airscreen uygulamasını yüklüyorsun, iphone’dan da ekran yansıtmayı açıyorsun bu kadar.
    Teşekkürler, önerdiğin programla ekranı yansıtmayı başardım ama çok gecikmeli çok stabil değil gibi, iOS tan android e bu bile çok iyi sayılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Bende taktığım USB bellek ve disklere dosya yazamama sorunu var. Benden başka yaşayan var mı aynı sorunu? Hangi formatta hangi dis veya belleği taksam içine klasör bile oluşturamıyorum. Cihaz hafızası olarak formatlayamı da denedim yine olmadı. NTFS, FAT32, EXT hepsini denedim. Cihazda formatlasamda başarılı olamadım. Cihazı resetledim. Farklı explorer uygulamaları denedim ama nafile.

Var mı yardım olacak arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergulbaris

Merhaba,

Bende taktığım USB bellek ve disklere dosya yazamama sorunu var. Benden başka yaşayan var mı aynı sorunu? Hangi formatta hangi dis veya belleği taksam içine klasör bile oluşturamıyorum. Cihaz hafızası olarak formatlayamı da denedim yine olmadı. NTFS, FAT32, EXT hepsini denedim. Cihazda formatlasamda başarılı olamadım. Cihazı resetledim. Farklı explorer uygulamaları denedim ama nafile.

Var mı yardım olacak arkadaşlar?
    Android 6 TV sürümünde, uygulamalar, harici depolamada yalnızca Andoid/Data içindeki kendi klasörüne yazabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Arkadaşlar digiturk ün apk sını nereden bulurum? Birde tv izlemek için uygulama öneriniz nedir?
    Herhangi bir tarayıcıdan 4.1.4 sürümünü indirebilirsin. Sorunsuz çalışan versiyon DigiturkPlay 4.1.4. Kodi'den, Turkvod eklentisiyle TV izleyebilirsin. DigiturkPlay'den de izlenebilir. Başka çözümler de var tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akndgn

Herhangi bir tarayıcıdan 4.1.4 sürümünü indirebilirsin. Sorunsuz çalışan versiyon DigiturkPlay 4.1.4. Kodi'den, Turkvod eklentisiyle TV izleyebilirsin. DigiturkPlay'den de izlenebilir. Başka çözümler de var tabii.

Alıntıları Göster
    tesekkurler hocam
  • Merhaba arkadaşlar Xiaomi mi Box 4k cihazını satın aldım kullanan arkadaşlara sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.

1 - Youtube google playdan güncelledikten sonra oturumu aç seçeneğinden oturumu aç diyorum hesabı seçiyorum oturumu açmıyor neden olabilir

2 - Arka planı değiştirmek istiyorum ayarlara baktım bir türlü bulamadım nasıl değiştirebilirim?

3 - Uygulama menüsünden Netflix ve Redbul uygulamasını kaldırmak ve uygulama menüsünü iki sıra şeklinde yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?

desteğiniz için şimdiden teşekkürederim
  • lsengul kullanıcısına yanıt
    1) Youtube için aklıma gelen seçenek, ayarlardan uygulama verilerini temizleyerek tekrar denemeniz. İşe yarar mı bilmiyorum. Eğer güncelleme öncesinde oturum açılabiliyorsa, oturum açtıktan sonra youtube güncellemesi yapmayı da deneyebilirsiniz

2) Bildiğim kadarıyla arka plan değişmiyor.

3) Ayarlar - Uygulamalar içinde xiaomi leanback customiser adında sistem uygulaması olması lazım (uygulama adını yanlış yazmış olabilirim) O uygulamayı bulup devre dışı bırakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanuque -- 22 Haziran 2018; 22:18:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster
    4.1.4 kurdum ama giriş için mail istiyor. Ancak ben cepten giriş yapıyorum. Maille girişi hiç kullanmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanuque

1) Youtube için aklıma gelen seçenek, ayarlardan uygulama verilerini temizleyerek tekrar denemeniz. İşe yarar mı bilmiyorum. Eğer güncelleme öncesinde oturum açılabiliyorsa, oturum açtıktan sonra youtube güncellemesi yapmayı da deneyebilirsiniz

2) Bildiğim kadarıyla arka plan değişmiyor.

3) Ayarlar - Uygulamalar içinde xiaomi leanback customiser adında sistem uygulaması olması lazım (uygulama adını yanlış yazmış olabilirim) O uygulamayı bulup devre dışı bırakın
    dediğiniz gibi yaptım güncelleme sonrasında yine login olmuyor acaba youtube.com/active den kod ile mi aktifleştirmem gerekiyor mu diye düşündüm kodu bulamadım onun yerine smart youtube uygulamasını yükledim onu kod ile aktifleştirip login oldum ama orjinal youtube uygulamasına ne yaptıysam giriş yapamadım

iaomi leanback customiser uygulaması iki sıra mı? yapıyor netflix ile redbul uygulamasını mı? kaldırıyor

desteğiniz için teşekkürederim
  • lsengul kullanıcısına yanıt
    Uygulamaları kaldırmıyor. Mi box recommends kısmındaki uygulamaları diğer uygulamaların yanına alıyor. Mi box recommends ortadan kalkıyor, uygulamalar satırı kalıyor sadece.

Youtube içinde ayarlarda tv kodu ile bağlan diye bir yer var. Ordan deneyin bir de.

Edit: Telefondaki youtubedan açılan videoyu cihazda açmak içinmiş. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanuque -- 23 Haziran 2018; 0:2:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

4.1.4 kurdum ama giriş için mail istiyor. Ancak ben cepten giriş yapıyorum. Maille girişi hiç kullanmadım.

Alıntıları Göster
    Kullanabilmek için üyelik gerekiyor. Giriş yaparken mail adresi ve şifreyi bir kereliğine girmelisin. Daha sonra istemez.
  • quote:

Kullanabilmek için üyelik gerekiyor. Giriş yaparken mail adresi ve şifreyi bir kereliğine girmelisin. Daha sonra istemez.

Alıntıları Göster
    ben connecte cep telefonum ve sıfremle gırıyorum. maıl adresımle hıc gırıs yapmadım ki.
  • Merhaba, ben de ürünü bugün aldım. Kurulumu telefon aracılığıyla yapıp hesabı ekledikten sonra tüm güncellemeler yapıldı ancak sürekli "maalesef google play hizmetleri durduruldu" hatası alıyorum. bununla karşılaşıp çözebilen var mı? internetten güncel bir versiyonu buldum ancak yüklenebilir mi emin değilim.

edit: aşağıdaki android tv için olan son sürümü kurabildim ve sorun çözüldü görünüyor. ihtiyacı olan varsa yapabilir.https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services-android-tv/google-play-services-android-tv-12-8-62-release/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sh33p3r -- 23 Haziran 2018; 13:27:33 >
  • sh33p3r kullanıcısına yanıt
    Hocam, ilk aldığımda aynı sorunu ben de yaşadım.Fabrika ayarlarına dönüp, güncelleme yapınca düzeldi.
  • Arkadaşlar, pek değinilmemiş ama Philips televizyonlarda ekran sık sık pembe-yeşil oluyor, kendi kendine düzeliyor. Yabancı forumlarda yazılmış ama maalesef çözümü yok. Cihaz çok güzel ama sırf bu sorun nedeniyle iade ettim.
  • Merhaba arkadaşlar acil yardım lütfen cihazı yeni aldık hic bir uygulam calışmıyor google play hizmetlerini güncelleyin diyor güncelle diyincede güncellemiyor kalıyor öyle ne yapabiliriz çözümü nedir acaba

• Ürünü n11 üzerinden almayı düşünüyorum 2010'da alınmış bir samsung tv'de kullanacağım herhangi bir sorun çıkartır mı? daha eski tv'lerde sorunsuzca kullananlar da yazarsa çok iyi olur

• eren5361 E kullanıcısına yanıt
    2009da alınma Samsung tv ile kullanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Kodi'den film izlerken resmen DJ gibi oluyorum. Elim kumandada ses yükselince kısıyorum alçalınca açıyorum. Bunun bir ayarı yok mu? Patırtı gürültü olduğundan otomatik olarak sesi düşürecek ve konuşmalarda, diyaloglarda falan sesi arttıracak. Dinamik ses özelliği gibi bişey yani?

Kullandığım ekipman soundbar ve optik kabloyla tv'ye bağlı.
  • kilecerme kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam ses sistemlerinde bu ayar DRC diye geçiyor.
    DRC - Dinamik Aralık Sıkıştırma, dinamik aralığı sıkıştırır, böylece sessiz sahneler ve yüksek sesle sahneler arasındaki hacim farkı daha azdır.

AVSForumda bu şekilde açıklamalar var.
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.