Şimdi Ara

Xgimi H1 - H2 - H3 4K inceleme ve Projeksiyon Cihazı Tavsiyesi (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.264
Cevap
47
Favori
72.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Merhaba Olgu bey,
    Banggood 700 dolar üstü ödeme için bir çalışma yapıyor muydu? Yoksa H2 nin daha da indirime girmesini mi bekleyeceğiz?
    En son görüşmüştünüz, sonuç çıkmadı herhalde.
    İlerleme var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Acı Gerçekler....
    İki uc ay sonra bende mi alsam ne yapsam cok tahrik edici videolar cekiyorsunuz hocam 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: karaqedi

İki uc ay sonra bende mi alsam ne yapsam cok tahrik edici videolar cekiyorsunuz hocam 😂

Alıntıları Göster
    Walla 55" tv yi fena eziyor, 1 senedir aktif kullanıyorum. GErçekten çok keyifli.

Ve Asla Ama Asla gerçek netliğini Kamera ile yakalayamıyorum. Çıplak gözle inanılmaz alet.

BEnim çekimlerde karıncalı çıkıyor.
  • karaqedi kullanıcısına yanıt
    Esas yakında bu yavruyu inceleyeceğim, hakikaten çok sağlam alet. Esas Xgimi H1 ile kıyaslama çekimleri nefis olacak. Neredeyse yarı fiyatı
    720P ama hakikaten iyi bir TV box ile desteklendiğinde kasıp kavuracak.

Sınıfında diğer cihazları baya ezdi.

• quote:

Esas yakında bu yavruyu inceleyeceğim, hakikaten çok sağlam alet. Esas Xgimi H1 ile kıyaslama çekimleri nefis olacak. Neredeyse yarı fiyatı
    720P ama hakikaten iyi bir TV box ile desteklendiğinde kasıp kavuracak.

Sınıfında diğer cihazları baya ezdi.

bugun gördüm bunu daha ucuz h1den portable olmasıda güzel.
    yanlız birde xiaomi mi laser projector lite cıkıyormus onunda incelemelerini bekleriz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: karaqedi

bugun gördüm bunu daha ucuz h1den portable olmasıda güzel.
    yanlız birde xiaomi mi laser projector lite cıkıyormus onunda incelemelerini bekleriz :D

Alıntıları Göster
    Fiyatı üzmüyorsa neden olmasın

• Merhaba arkadaşlar. Xgimi h1 siparişim yaklaşık 3 haftada teslim edildi. 697$ ürün bedeli + 28$ kargo + %20 vergi olmak üzere toplam 4.580 TL ye mal oldu. Yaklaşık iki haftadır ürünü test ediyorum. Görüntü belirtildiği üzere hakikaten muhteşem. Eve gelen bütün arkadaşlarım görüntüye hayran kaldı. Bu kadar kaliteli olacağını beklemiyordum açıkçası. Görüntü kalitesiyle ilgili forumda birçok yorum mevcut bu nedenle bu konudan bahsetmeyeceğim. Ancak ben yatay ve dikey düzeltme ile zoom ayarında bilgi vermek istiyorum size.

Cihazın bilindiği üzere 35 dereceye dikey ve yatay düzeltme ve zoom özelliği mevcut. Cİhazda iki farklı zoom özelliği var. Bunlardan birincisi cihazda ampulün yanında bulunan küçük deliği kutuda gelen sim kart çıkarma demiri ile çevirerek 1.39 ile 1.50 arasında ayarlayabiliyoruz. Bu optik zoomun görüntüdeki büyütme oranı doğal olarak çok fazla değil.
    İkincisi ise cihazın sistem ayarlarından projeksiyon ayarları kısmında bulunan stepless zoom ayarı. Bunu bir nevi dijital zoom olarak değerlendirebiliriz. Bu ayarda büyütme yok sadece mevcut görüntüyü dijital olarak küçültüyor.

Fotoğraflarla dikey-yatay düzeltme ayarı ile ilgili örnekler verecek olursak;

1-Yaklaşık 10-15 derece sağ açıdan görüntüyü duvara yansıttığımızda karanlık görüntüde cihazın verdiği yansıma ışığı böyle oluyor. Görüleceği üzere sol üstü biraz aşağı ve sola altı biraz sağa çekerek görüntüyü düzeltmemiz gerekiyor.
    Xgimi H1 - H2 - H3 4K inceleme ve Projeksiyon Cihazı Tavsiyesi

2- Gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra görüntü ideal boyutuna ulaşıyor. Ancak dijital olarak içerideki görüntüyü düzelttiğimiz için biraz karanlık bir görüntüde cihazın yansıma ışığı hala belirgin

3- Aydınlık bir video oynarken yansıma ışığı neredeyse görünmez hale geliyor ve artık bu ışık bizi rahatsız etmiyor. Zaten belirli bir süre sonra o ışığı unutuyorsunuz ve hiç yokmuş gibi dikkatinizi çekmiyor

4- Birde burada bahsetmek istediğim hangi açıdan görüntü yansıtırsanız yansıtın direk de olsa cihazın dört köşesinde 2 cm eninde yine bir ışık hüzmesi mevcut. Bu bakışı hiçbir şekilde olumsuz etkilemiyor.

Cihazı çaprazdan yansıtacak arkadaşlar bu ışıkları göz önüne alarak yansıtma yapılabiliyor bilginiz olsun.

Diğer konu olan zoom ayarından örnekler verecek olursak:
    Daha önce bahsetmiş olduğum aşağıdaki fotolardaki kısımlara (kısa duvarlarda projeksiyon ve perde karşı karşıya olmak üzere) klimanın yanına projektörü koyup kapının sol tarafında bulunan alana perde monte ederek tvnin önüne inen perdeye görüntüyü yansıtacaktım

1- Projektör ile perde arasında mesafe 5m olarak görüntüyü yansıttığımda mesafeden dolayı görüntünün büyümesi nedeniyle istediğim alanı taşıyor

2- Buna gerekli zoom ve dikey-yatay düzeltme ayarları uyguladığımda:

3- Görüntünün karanlık ve aydınlık olmasına göre yukarıda bahsettiğim yansıma ışığının durumu

4- Projeksiyon cihazını perdeye olması gereken 3m mesafeye yaklaştırdığımda yansıma ışığı artık dikkatimizi çekmiyor.

Cihazda bu ayarları yapabilmek büyük bir kolaylık sağlıyor. Ancak bu düzeltmelerden sonra ortaya çıkan görüntü dışında kalan yansıma ışığından rahatsız olup olmamanız tamamen size bağlı. En ideali perdeye doğrudan dik bir şekilde ve doğru mesafeye projeksiyon cihazını kurmak. Küçük sağa-sola-yukarı-aşağı oynamalar rahatsız etmiyor. Ancak özellikle olağan mesafeden daha ileri kurmak yansıma ışığını dikkate alınca beni rahatsız etti. Cihazı evin köşesinde kurayım karşı duvara perde kurup izleyeyim derseniz bu hususları dikkate almanızı öneririm. Cihazla birlikte doğru yeri bulmak adına denemeler yaparak vardığım sonuç perde kuracağım alan 3m mesafede olacak şekilde projektörü tavana asacağım. Tavandan aşağı doğru çok az bir açı oluştuğu için sağ ve sol alt köşelerde 2cm lik bir bozukluk oluşacak ve bunu düzeltme ile ideal 16:9 boyutuna getireceğim. Küçük düzeltme yaptığım için de bu seyir zevkimi fazla etkilemeyecek. Gerekli kurulumu yaptıktan sonra ileride fotoğrafları paylaşırım.

Görüntüleri telefondan çekmem nedeniyle çok net olmayabilir. Ancak anlatmak istediklerim rahatlıkla fark edilebiliyor. Oda içerisindeki farklı alanlarda kurulum yapmamız halinde nelerle karşılaşabileceğiniz adına fikir yürütebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxcy -- 30 Ocak 2019; 2:2:53 >

• @oxcy hocam
    öncelikle hayırlısı olsun cihazınız

kenardan yansıtma yada kenardaki hüzmeler konusunda sizin en büyük handikapınız perdenin (yada yansıttığınız yerin) kenarının duvara gelmesi ve ışığı yansıtan bir boyayla boyanması.
    ben baya sol çaprazdan kullanıyorum cihazı ve kenara denk gelmediğinden sıkıntı olmuyor. boyada mat boya olduğundan. @OlguErhan da gelip seyrettti bende aynı şekilde şikayet etmedi bunlar rahatsız ediyor diye.
    başka çaılar ve yerler deneyin perde almadan önce. yansıma yapan duvara vermeyi deneyin köşeden. yada duvarınızı mat boyayla boyayın tekrardan. yada sürekli tv yerine seyretmeyecekseniz Olgu gibi motorlu perde alıp ortalayın izleyeceğinizde açarsınız.

not : benim naçizane şahsi fikrim 3m ede alsanız duvardan o yansımalar içinize sinmeyecek birtürlü.
    tekrardan hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın cihazı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 30 Ocak 2019; 10:9:52 >
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

@oxcy hocam
    öncelikle hayırlısı olsun cihazınız

kenardan yansıtma yada kenardaki hüzmeler konusunda sizin en büyük handikapınız perdenin (yada yansıttığınız yerin) kenarının duvara gelmesi ve ışığı yansıtan bir boyayla boyanması.
    ben baya sol çaprazdan kullanıyorum cihazı ve kenara denk gelmediğinden sıkıntı olmuyor. boyada mat boya olduğundan. @OlguErhan da gelip seyrettti bende aynı şekilde şikayet etmedi bunlar rahatsız ediyor diye.
    başka çaılar ve yerler deneyin perde almadan önce. yansıma yapan duvara vermeyi deneyin köşeden. yada duvarınızı mat boyayla boyayın tekrardan. yada sürekli tv yerine seyretmeyecekseniz Olgu gibi motorlu perde alıp ortalayın izleyeceğinizde açarsınız.

not : benim naçizane şahsi fikrim 3m ede alsanız duvardan o yansımalar içinize sinmeyecek birtürlü.
    tekrardan hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın cihazı.
    Teşekkür ederim.
    Aslında yansıma ışığı terimini yanlış kullandım sanırım. Benim kast ettiğim görüntünün yansıması nedeniyle köşedeki sol duvarda oluşan ışık değil. Bahsettiğim projeksiyondan çıkan ışık alanı diyelim. Örneğin fotoğraflarda 5m den yansıttığımda kapı içerisinden arka duvara geçen görüntü. Yani şöyle diyeyim 5m ye projektörü koyduğumuzda görüntü boyutu 120" oluyor, ama bunu perdeye sığdırmak adına 90" e düşüreceğim. Arada oluşan 30" lik kısım tam karanlık olmuyor, daraltarak görüntünün kalktığı alanlarda hafiften ışık yine mevcut. Yani 120" ışığı köşelerden karartarak yada ışığı engeleyerek 3m mesafede olan 90" ışık alanına düşüremiyoruz. Haliyle hem kapı içerisinde hem de küçültme nedeniyle cihazı biraz sola çevirmem gerektiğinden sol duvarda doğrudan cihazdan çıkan bir ışık alanı mevcut. Bu bahsettiğim karanlık görüntülerde baya rahatsız etti beni.

Odada çok fazla seçeneğim yok mecburen kapı yanında yer alan bölüme perde kuracağım. Cihazı da 3m mesafeden tavana asacağım.

Eğer perdeden sonra sizin bahsettiğiniz sol duvara yansıyan kısım beni rahatsız ederse sol duvarı daha mat bir boyayla boyayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxcy -- 30 Ocak 2019; 20:10:46 >

• 4K ve uzun bir karşılaştırma videosu gelecek inş.

Toplamda 100 gb video çektim H2 Çince kutu açılımıda yaptık. Premierde işlemem zaman alacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: oxcy

Teşekkür ederim.
    Aslında yansıma ışığı terimini yanlış kullandım sanırım. Benim kast ettiğim görüntünün yansıması nedeniyle köşedeki sol duvarda oluşan ışık değil. Bahsettiğim projeksiyondan çıkan ışık alanı diyelim. Örneğin fotoğraflarda 5m den yansıttığımda kapı içerisinden arka duvara geçen görüntü. Yani şöyle diyeyim 5m ye projektörü koyduğumuzda görüntü boyutu 120" oluyor, ama bunu perdeye sığdırmak adına 90" e düşüreceğim. Arada oluşan 30" lik kısım tam karanlık olmuyor, daraltarak görüntünün kalktığı alanlarda hafiften ışık yine mevcut. Yani 120" ışığı köşelerden karartarak yada ışığı engeleyerek 3m mesafede olan 90" ışık alanına düşüremiyoruz. Haliyle hem kapı içerisinde hem de küçültme nedeniyle cihazı biraz sola çevirmem gerektiğinden sol duvarda doğrudan cihazdan çıkan bir ışık alanı mevcut. Bu bahsettiğim karanlık görüntülerde baya rahatsız etti beni.

Odada çok fazla seçeneğim yok mecburen kapı yanında yer alan bölüme perde kuracağım. Cihazı da 3m mesafeden tavana asacağım.

Eğer perdeden sonra sizin bahsettiğiniz sol duvara yansıyan kısım beni rahatsız ederse sol duvarı daha mat bir boyayla boyayabilirim.

Alıntıları Göster
    hocam
    sizi çok net anladım
    o alanlar bendede var ama sizin yansıtacağınız yer sıkıntı. duvar köşesinden diğer duvara tv yi sıfır yanaştısın onunda yansıması olur o anlamda handikaptan bahsettim. sizin bahsettiğiniz şekilde bende kullanıyorum ama kenarda duvar olmadığından ve perde olduğundan alt ve üstte görünüyor yansıma perdenin kenarlarındaki siyahlık abzorve ediyor kenarlardaki ışığı bir nebze.
    perde gelince anlarsınız zaten duvardan daha iyi sönümlüyor o huzmeleri perde.

benim kullanımım sol çapraşda xgimi h1. perdede sağ üste doğru ince bir çizgi gibi hayal meyal görebilirsin hocam senin bahsettiğin ışık huzmesini.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acer x1373wh cihazım arızalandı.
    Sistem salona takılı
    Perde 240-200
    Projeksiyon tavana ters monte
    Perde –Projeksiyon arası karşılıklı ve 390 cm
    Sistem hdmi ile salonda Gamer pc ye bağlı
    100 mbps fiber var

Şimdi bu H2 yimi alsam yoksa aşağıda linklerini verdiğim 2 cihazımı alsam Büyük bir ikilemde kaldım .
    İkilem sebebi garanti ve arıza durumunda H2 ne olacak ?
    Amma zormuş bu işler …….

https://urun.n11.com/projeksiyon-cihazi/viewsonic-px700hd-projeksiyon-cihazi-P311252656?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.93.2

https://tr.aliexpress.com/item/2017-H96-Pro-Mini-pc-Android-7-1-Smart-TV-dongle-Amlogic-S912-Octa-Core-2G/32823963419.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0eRCheJe

• quote:

Orijinalden alıntı: Ufocu

Acer x1373wh cihazım arızalandı.
    Sistem salona takılı
    Perde 240-200
    Projeksiyon tavana ters monte
    Perde –Projeksiyon arası karşılıklı ve 390 cm
    Sistem hdmi ile salonda Gamer pc ye bağlı
    100 mbps fiber var

Şimdi bu H2 yimi alsam yoksa aşağıda linklerini verdiğim 2 cihazımı alsam Büyük bir ikilemde kaldım .
    İkilem sebebi garanti ve arıza durumunda H2 ne olacak ?
    Amma zormuş bu işler …….

https://urun.n11.com/projeksiyon-cihazi/viewsonic-px700hd-projeksiyon-cihazi-P311252656?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.93.2

https://tr.aliexpress.com/item/2017-H96-Pro-Mini-pc-Android-7-1-Smart-TV-dongle-Amlogic-S912-Octa-Core-2G/32823963419.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0eRCheJe
    Yaklaşık 40-50 kişiye Xgimi aldık. Sadece 1 tanesinde arıza çıktı Gearbest sıfırı ile değiştirdi.

Bu aralar bangood alışverişi yapıyoruz. Bu firmada sattıkları ürünün arkasında duran / 1 sene garanti veren bir firma.

N11 deki satıcı orj distübütör değil. Paralel ihracat alıp olası bir sıkıntıda direkt olarak kullanıcı hatası diyip sıyrılır işin içinden ve çok pahallı.

Vergiler dahil 4300 tl gibi bir rakama ürünü alıyoruz. 1 sene garantili.

Facebooktan yazın bana destek olabilirim.

Facebook,

https://www.facebook.com/OlguErhan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ufocu U kullanıcısına yanıt
    Bende izmirdeyim, son iki gelen cihazda izmir de aldık arkadaşlara

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Bende izmirdeyim, son iki gelen cihazda izmir de aldık arkadaşlara
    İncelemeye devam ediyorum Hocam :) Karar verince sizi rahatsız ederim
  • Bugün kurulumu gerçekleştirdik. Kısa bir video
  • oxcy kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun yalnız siz bu mesafeden 16/9 izleyebiliyor musunuz yayınları? Sanki 4/3 oranında izliyor gibisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Hayırlı olsun yalnız siz bu mesafeden 16/9 izleyebiliyor musunuz yayınları? Sanki 4/3 oranında izliyor gibisiniz?
    Görüntü 16:9 oranında

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.