Şimdi Ara

Xgimi H1 - H2 - H3 4K inceleme ve Projeksiyon Cihazı Tavsiyesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.264
Cevap
47
Favori
72.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Perde ve duvardan sonra bir alternatif benim kullandığım pakpen mat dekota ağlı malzeme. 300×156 ve 300×200 gibi ölçüsü var, kalınlık 3 mm olanı kullanıyorum İstenildiği ölçüde kesebilirsiniz. Ben 290×156 kestim. Malzemenin maliyeti 100 tl. Civarinda, çıtayı para vermedim marandozdan aldım. Asmak için nalburdan tablo askı aparatı aldım 5 TL. duvara sabitlemeyi ben çıtalarla alttan üstten vidalayıp duvara astım. Malzemeyi büyük yapı malzeme ileri den veya reklam malzemesi satan yerlerden temin edebilirsiniz. Yalnız fazla bükülmesin. Görüntü duvardan ve 300 TL.ye aldığım storlu perdeden daha iyi görüntü aldım. Ama pek şık durmadı başka nasıl asabilirim diye düşünüyorum.

Görüntü sattığım LG PF 1500 ile aldığım resim.

Xgimi H1 - H2 - H3 4K inceleme ve Projeksiyon Cihazı Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsede gitsek mi -- 8 Şubat 2018; 12:17:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben perdeyi tv nin önüne sarkıtarak kullanacağım,

• quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

başka yol deneyerek halledelim bizde, arkadaşlar cihazı resimde sol tarafta kalan hop ün üstünde bir raf yapıp onun üstüne koymayı düşünüyorum, fikirleriniz.

benim duvarda hemen hemen aynı hocam.
    birimiz şirinler birimiz avatarı çekelim perdesiz test te :)
    bende @olguerhan hocanın bacanağının dükkanında çektiği test videosundaki gibi raf düşünüyorum.
    yada tavana aslı raf yapmayı.
    perdeyi motorlumu aldınız sizde olgu hoca gibi storlumu
    bende alıcam ama cihaz gelsin hangi duvara yansıtacağıma karar verip ona göre alayım diyorum.
    oturma düzeninide ona göre baştan yapıcam salonun belki. tv yide iptal edip sırf projeksiyon kullanmayı planlıyorum.
    h. sonlarıda söküp yazlığa terasta açık alanda kullanma planımda var havalar ısınıca.

dediğim gibi 200 e200 motorlu gammascreen aldım, benim düzenim ve planım zaten belliydi , sadece cihaz mevzu karışıktı onuda h1 le halledince iş bitti.geriye aksesuarlar kaldı onlarda bir iki güne çözülür.

sizin izleme yansıtma ve izleme mesafeniz kaç olucak hocam.
    200X200 için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Perde ve duvardan sonra bir alternatif benim kullandığım pakpen mat dekota ağlı malzeme. 300×156 ve 300×200 gibi ölçüsü var, kalınlık 3 mm olanı kullanıyorum İstenildiği ölçüde kesebilirsiniz. Ben 290×156 kestim. Duvara sabitlemeyi ben çıtalarla alttan üstten vidalayıp duvara astım. Görüntü olarak duvardan ve 300 TL.ye aldığım storlu perdeden daha iyi görüntü aldım. Ama pek şık durmadı başka nasıl asabilirim diye düşünüyorum.

fixed frame ler gibi 4 tarafını siyah ahşap yada plastik malzemeyle kaplarsanız farkı kalmaz fixed frame lerden hocam gayette şık olur.
    izleme mesafeniz neydi onuda sromuştum ama :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 8 Şubat 2018; 11:39:35 >
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Onu unutmuşum kusura bakmayın, izleme mesafem de aynı 3.5 m. Projeksiyonla aynı mesafede yine. Sanırım xgimi daha küçük görüntü verecek, o zaman tavana asıp bir miktar daha geriye alacağım galiba.

• quote:

Onu unutmuşum kusura bakmayın, izleme mesafem de aynı 3.5 m. Projeksiyonla aynı mesafede yine. Sanırım xgimi daha küçük görüntü verecek, o zaman tavana asıp bir miktar daha geriye alacağım galiba.

estağfurullah hocam
    3.5 metrede 2.40 falan verir gibi duruyor h1 dediğiniz gibi.
  • İyi etmişsin hocam. Hayırlı olsun...

• quote:

Perde ve duvardan sonra bir alternatif benim kullandığım pakpen mat dekota ağlı malzeme. 300×156 ve 300×200 gibi ölçüsü var, kalınlık 3 mm olanı kullanıyorum İstenildiği ölçüde kesebilirsiniz. Ben 290×156 kestim. Duvara sabitlemeyi ben çıtalarla alttan üstten vidalayıp duvara astım. Görüntü olarak duvardan ve 300 TL.ye aldığım storlu perdeden daha iyi görüntü aldım. Ama pek şık durmadı başka nasıl asabilirim diye düşünüyorum.

Gerçekten çok iyi, malzemeyi acayip sevdim.

1. msj faydalı linklere hemen ekledim

Geçen sayfa mesajlarda da güzel paylaşımlar var onlarıda tarayıp 1. msj'a ekleyeceğim.

Sizden ricam Bu msjda :https://forum.donanimhaber.com/xgimi-h1-kullanici-kulubu-13-kisiyiz-projeksiyon-cihazi-tavsiyesi--131145285-5#131279167

Kaç paraya ve nereden mâl ettiğinizide ekleyin değişiklik yapıp :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 8 Şubat 2018; 16:59:29 >
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Düzenledim mesajı hocam.

• quote:

olur hocam sıkıntı yok :)
    bu arada adamlar para verip çektirse böyle tanıtım filmi çektiremezler :)

Kampın işletmecileri ile de tanıştık, whats Up üzerinden konuşuyoruz. İnanılmaz iyi insanlar Burçak bey ve eşi. Zaten çok temiz bir kamp + huzurlu.

Burçak bey'de projeksiyon cihazı kullanıyor evinde, konuya davet edelim Dh forum üyesi hali hazırda ( Gargara kamp sahibi ) @tepeb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 8 Şubat 2018; 13:15:52 >
  • lensin plastik olduğuyla ilgili konuşma vardı geçen gün
    temizliğini bezle falan yapmamak lazımmış hava püskürterek temizlenmesi öneriliyor.
    Lens plastikse dikkatli kullanmak lazım. Lg ledlerinde lensleri plastik uzun kullanımlarda lensin yanma yapıp hafif sarardığı ve netliğinde bozulduğu ile ilgili şikayetler duymuştum. Bende 2-3 saat kullanımdan sonra cihazı dinlendiriyordum. Birde LG de tüm ekranda yazılar varken tam netleme yapılamıyordu, bazı bölgelerde yazılar net olmuyordu. Ama bu resimli ekranda fark edilmiyordu.

• quote:

Lens plastikse dikkatli kullanmak lazım. Lg ledlerinde lensleri plastik uzun kullanımlarda lensin yanma yapıp hafif sarardığı ve netliğinde bozulduğu ile ilgili şikayetler duymuştum. Bende 2-3 saat kullanımdan sonra cihazı dinlendiriyordum. Birde LG de tüm ekranda yazılar varken tam netleme yapılamıyordu, bazı bölgelerde yazılar net olmuyordu. Ama bu resimli ekranda fark edilmiyordu.

h1 dede bazı bahsettiğiniz şikayetler var diye okudum bende
    h1s te cam ile değiştirmişler.
    netleme konusunda @OlguErhan hoca test etmişti. daha iyi bilgi verir bu konuda.
    OlguErhan hocam yok dedi ama lens plastikse gene de şüphem var. Gelsin bakalım belli olur

• quote:

OlguErhan hocam yok dedi ama lens plastikse gene de şüphem var. Gelsin bakalım belli olur

Walla kabus gibi Toz toplanıyor oraya insan psikolojik olarak devamlı silme ihtiyacı hissediyor. Bende de kılcal çizikler oluştu hafiften bez yüzünden ve Hava ile temizleme alternatifi kesinlikle önemli diye düşünüyorum artık.
  • Daha önce N11 de KoodMax isimli satıcıdan 10 metre Hdmi Kablosu almıştım çok uygun fiyata kablo bedava, Canavar gibi çıkmıştı.

Şimdi birde 15 metrelik beyaz Hdmi kablo sipariş ettim. Belki kablo kanalı olmadan beyaz duvarda kroşe yada yapıştırarak gizlemeyi düşünüyorum. Bakalım gelsin izlenimlerimi aktarırım.

TEstlerden sonra Not : Kablo 1080P aktarım yani cihazımız için Çok güzel ve kaliteli netlikte aktarım yapmakta. Bir sıkıntı yaşamadım. Sevdim
    https://urun.n11.com/kablolar/15m-hdmi-kablo-full-hd-3d-pc-notebook-ps3-uydu-alicisi-baglanti-P210149069

Adam Jet gibi anında kargo etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 11 Şubat 2018; 0:17:35 >
  • Aynı kabloyu Epson 5300 ile kullandım. Sorun yaşamadım. Ama sorun yaşarsınızhttps://www.amazon.de/gp/aw/d/B00FK0YU06/ref=mh_s9_acsd_top_bLRxrH_c_x_3_w?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=mobile-hybrid-3&pf_rd_r=T4YWV9840W6SEG3595FM&pf_rd_t=30901&pf_rd_p=6fc882c0-c821-50ff-aadc-0ef019d12591&pf_rd_i=316968011&th=1&psc=1

7.5 m olanını kullanıyorum. Sorunsuz. Hdmı 2.1, 2.0 ı da destekliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Aynı kabloyu Epson 5300 ile kullandım. Sorun yaşamadım. Ama sorun yaşarsınızhttps://www.amazon.de/gp/aw/d/B00FK0YU06/ref=mh_s9_acsd_top_bLRxrH_c_x_3_w?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=mobile-hybrid-3&pf_rd_r=T4YWV9840W6SEG3595FM&pf_rd_t=30901&pf_rd_p=6fc882c0-c821-50ff-aadc-0ef019d12591&pf_rd_i=316968011&th=1&psc=1

7.5 m olanını kullanıyorum. Sorunsuz. Hdmı 2.1, 2.0 ı da destekliyor.

Owwwwwwwww inanılmaz Sexi görünüyor ama çok pahallı geldi
  • Yok be . Bu seviye ve uzunluk için ucuz bile sayılır. 100 TL

• quote:

quote:

quote:

quote:

başka yol deneyerek halledelim bizde, arkadaşlar cihazı resimde sol tarafta kalan hop ün üstünde bir raf yapıp onun üstüne koymayı düşünüyorum, fikirleriniz.

benim duvarda hemen hemen aynı hocam.
    birimiz şirinler birimiz avatarı çekelim perdesiz test te :)
    bende @olguerhan hocanın bacanağının dükkanında çektiği test videosundaki gibi raf düşünüyorum.
    yada tavana aslı raf yapmayı.
    perdeyi motorlumu aldınız sizde olgu hoca gibi storlumu
    bende alıcam ama cihaz gelsin hangi duvara yansıtacağıma karar verip ona göre alayım diyorum.
    oturma düzeninide ona göre baştan yapıcam salonun belki. tv yide iptal edip sırf projeksiyon kullanmayı planlıyorum.
    h. sonlarıda söküp yazlığa terasta açık alanda kullanma planımda var havalar ısınıca.

dediğim gibi 200 e200 motorlu gammascreen aldım, benim düzenim ve planım zaten belliydi , sadece cihaz mevzu karışıktı onuda h1 le halledince iş bitti.geriye aksesuarlar kaldı onlarda bir iki güne çözülür.

sizin izleme yansıtma ve izleme mesafeniz kaç olucak hocam.
    200X200 için.

İzleme mesafem 320 cm olacak, cihazın perdeye uzaklığıda o kadar olacak, 200 e 200 tavanın durumundan dolayı birazda mecburiyetten oldu aslında.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.