Şimdi Ara

Xgimi H1 - H2 - H3 4K inceleme ve Projeksiyon Cihazı Tavsiyesi (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.264
Cevap
47
Favori
72.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Cihazı kapıp gelcem sana, kapıştırcaz

H1 ile Ezerim ama sonra mızıkçılık yok

Alıntıları Göster
    Olgu İstanbul'a gelirsen H1 i de getir, PF1500 ile yanyana kiyasliyalim beraber.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Gel tabi, kaybeden kazanana şırdan ısmarlasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Olgu İstanbul'a gelirsen H1 i de getir, PF1500 ile yanyana kiyasliyalim beraber.

Alıntıları Göster
    Getircem abi, hatta perde bile kapıp gelirim, aracın üstündeki tabuta sığıyor 180x180 Canavar gibi karşılaştırırız. Renkler falan şahane sen beğenmedin ama ben cihazdan aşırı memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 12 Nisan 2018; 12:52:27 >

Dediğim gibi belki bendeki cihaz problemliydi. Canavarlar yanyana gelsin gerçek ortaya çıkar.

• Valla gerçekten böyle birşey olursa süper olurdu.arada kaldigim ik cihazdi.sonunda h1 de karar kildim

• quote:

Getircem abi, hatta perde bile kapıp gelirim, aracın üstündeki tabuta sığıyor 180x180 Canavar gibi karşılaştırırız. Renkler falan şahane sen beğenmedin ama ben cihazdan aşırı memnunum

Alıntıları Göster
    Erhan Bey kullandığın perde hangisi? Dalgalanma var mı? Videoda yokmuş gibi duruyor.
    Hayırlı olsun güle güle kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonmez30

Erhan Bey kullandığın perde hangisi? Dalgalanma var mı? Videoda yokmuş gibi duruyor.
    Hayırlı olsun güle güle kullan.

Alıntıları Göster
    Ahmet bey, çok teşekkürler. Gamma Screen perde kullanıyorum çok memnunum. Burada açtığım konu var :https://forum.donanimhaber.com/motorlu-projeksiyon-perdesi-kullaniyorum-bol-bol-video--131758278

Ayrıca çok ama çok hafif bir potluk var yavaş yavaş azalıyor hatta açıp kapattıkça.

Hiç belli olmuyor, aşırı dikkatli çok ama çok yakından ( çaprazdan ) bakınca görünüyor.

• Henüz konusunu açmadım ama örnekleri Upload ettim. 167 $ lık Alfawise 3200 X Led ( 20 bin saat ) Projeksiyon cihazından 4K ve 45 dk lık 1080P örnek test çekimleri. Yakında detaylı karşılaştırma çekimleride eklenecektir.

cihazın 2 versionu var, Android sürüm için indirim kodu ile beraber ( Youtube linki altında ) 205 $ a gelmekte.

İlk izlenimlerim olarak 720P bir cihazdan efsane bir performans geldi,

• quote:

Henüz konusunu açmadım ama örnekleri Upload ettim. 167 $ lık Alfawise 3200 X Led ( 20 bin saat ) Projeksiyon cihazından 4K ve 45 dk lık 1080P örnek test çekimleri. Yakında detaylı karşılaştırma çekimleride eklenecektir.

cihazın 2 versionu var, Android sürüm için indirim kodu ile beraber ( Youtube linki altında ) 205 $ a gelmekte.

İlk izlenimlerim olarak 720P bir cihazdan efsane bir performans geldi,

iki videodada ekranın ortasında yukarıdan aççağıya çizgi gibi gölgeler mevcut olgu hocam
    projeksiyondan mı perdedenmi acaba
    gerçi aynı perdeyi xgimi testlerindede kullanıyorsun onlarda yoktu böyle bir durum
    onun dışında fiyatına göre kabul edilebilir gibi görüntüsü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 13 Nisan 2018; 16:17:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

iki videodada ekranın ortasında yukarıdan aççağıya çizgi gibi gölgeler mevcut olgu hocam
    projeksiyondan mı perdedenmi acaba
    gerçi aynı perdeyi xgimi testlerindede kullanıyorsun onlarda yoktu böyle bir durum
    onun dışında fiyatına göre kabul edilebilir gibi görüntüsü

Alıntıları Göster
    İşte o Gölgeler yok Aslında. Telefonla 4K çekmedim sanırım ondan kaynaklı.

Çıplak gözde öyle gölge çizgi vs yok.

720P cihaz için çok iyi demi

• quote:

İşte o Gölgeler yok Aslında. Telefonla 4K çekmedim sanırım ondan kaynaklı.

Çıplak gözde öyle gölge çizgi vs yok.

720P cihaz için çok iyi demi

Alıntıları Göster
    aynen iyi 82 ekran tv alamazsın o fiyata :)
  • Expired

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karakarrga -- 16 Ocak 2021; 5:43:41 >
    Olgu Bey merhaba,

H1 ile Alphawise in yan yana çekilmiş videosunu koyabilirseniz kalite farkını daha rahat anlarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: JuMu

Olgu Bey merhaba,

H1 ile Alphawise in yan yana çekilmiş videosunu koyabilirseniz kalite farkını daha rahat anlarız.
    Aynen, çekimleri yaptım Adobe Premier'de çok detaylı videosunu hazırlıyorum. Yarın sabaha render yetişirse yayınlayacağım.
  • quote:

Olgu Bey merhaba,

Bu karşılaştırmalı çekimler, cihazın incelemesini yüklüyorum şu an.

Olgu Bey ellerinize sağlık.

Aradaki 4-5 kat fiyat farkına göre bence ALfawise süper iş çıkartmış.

Renkler biraz soluk, videodan durdurup bakamadım ama kontrast oranlarında en azından 5 kat fark yok :)

Bu arada, haftasonu LG nin yeni çıkan modeli HU80KA yı yurtdışında bir fuarda izledim. Klasman farkı var tabi (lazer 3.000USD:) ama inanlmaz iyiydi. Üst model birçok JVC^den bile iyi olabilir. Siz bu projektör işini çok seviyorsunuz anladığım kadarıyla, haberiniz olsun dedim :)
  • quote:

Olgu Bey ellerinize sağlık.

Aradaki 4-5 kat fiyat farkına göre bence ALfawise süper iş çıkartmış.

Renkler biraz soluk, videodan durdurup bakamadım ama kontrast oranlarında en azından 5 kat fark yok :)

Bu arada, haftasonu LG nin yeni çıkan modeli HU80KA yı yurtdışında bir fuarda izledim. Klasman farkı var tabi (lazer 3.000USD:) ama inanlmaz iyiydi. Üst model birçok JVC^den bile iyi olabilir. Siz bu projektör işini çok seviyorsunuz anladığım kadarıyla, haberiniz olsun dedim :)
    3000 USD'lik cihazı ben sevsemde eşimin seveceğini sanmıyorum ( şu mor emoji ben oluyorum )

Bu arada cihazı çok sevdim gerçekten helal olsun bu fiyata müthiş. Tam incelemesi burada, Render 4.5 saat sürdü Youtube Upload ise 8 saat kadar. 45 Mpbs en yüksek değerde işledim video 18 GB yer kaplıyor 1 saate yakın. CEpten izlemeyin ne kota kalır ne bişi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 17 Nisan 2018; 17:18:8 >

Süper iş çıkarmışsınız ellerinize sağlık.

Mor emojiye de bayıldım
  • quote:

Süper iş çıkarmışsınız ellerinize sağlık.

Mor emojiye de bayıldım
    Teşekkürler, bu arada 30 gb lık Lord Of The Rings filmini izledim yani Xgimi yi hiç aratmadı alet.

Rahat rahat açıyor her video formatını. Hiç kasma etme yok. 1 gb Ram ile büyük başarı. Tabi oynatıcı olarak Vlc Player kurdum.

Sadece büyük perde için çok ama çok ince ayar yapılmak istendiğinde Keyzone ayar olayları yok. Alet diyorki beni istediğim uzaklığa ve açıya koy bak keyfine uğraştırma beni :)

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.