Şimdi Ara

XGIMI H1 - Android + Harman&Kardon + 1080P (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
11
Favori
13.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben de h1 almayı düşünüyorum,

orjinal sitesihttp://www.xgimi.cn/shop.html tüm modelleri görebilirsiniz

Amazonda da satılıyor international versiyonları, türkiyeye gönderimi var,

Bi de kayaprojector diye satıcı var, h1s aurora modeli dahil satış yapıyor, aynı zamanda amazonda da satış yapıyor ve livetv.direct; yani 1000 kanal iptv yüklühttp://www.kayaprojector.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Resimleri paylaşan arkadaşımızdaki çin versiyonu galiba, çin versiyonunda herhangi bir kısıtlama yaşadınız mı merak ediyorum.

• Gümrük aşamalarını anltabilecek var mı, bazı yerlerde eve gelen postacıya ödeneceği bazı yerlerde de mail geldiği ve ildeki gümrüke gidildiği yazıyor

• xgimi global için 1.41 firmware çıkmış.

dün güncellemeyi sorunsuz yaptım.
  • zeus4u kullanıcısına yanıt
    Genelde satıcılar özel firmalarla gönderiyorlar.(dhl,ups vb.) ben aliexpresten aldıgımda dhl ile gelmişti.
    ürün 6 gun gibi kısa sürede geldi. dhl in sitesinden anlık takip ediyorsunuz. her neyse ürün geldi ve gümrüğe takıldı.
    eğer anlık takip edersiniz siz hemen harekete geçin ve dhl müşteri hizmetlerini arayın yoksa size dönmelerini beklerseniz
    biraz daha süre geçebilir. Aradığınızda sizden takip numarasını isteyecekler.(onlar konşimento numarası diyor.)
    kontrol ediyorlar ve evet gümrüğe takıldı diyorlar. Telefonda verdiğiniz mail adresinize bi belge gönderiyorlar.(vekalet gibi bir sey)
    doldurup gene mail olarak onlara gönderiyorsunuz. Sizden tabi Nüfus cüzdanı fotokopisi ve alışveriş yaptığınız ürünün faturası yoksa linkini istiyorlar yani toplamda 3 belge bunların hepsini mail olarak atıyorsunuz oturdugunuz yerden, tavsiyem gönderdikten sonra arayınki kontrol ettirin ulaşıp ulaşmadığını benim gönderdiğim linki açamamışlardı. daha sonra sizin yerinize gümrük işlemlerini hallediyorlar ve asıl önemli olan gümrük ödemesi çıkarıyolar. mailinize ne kadar ödeme geldiği yazıyor ve isterseniz kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz. iki gün içinde ürününüz geliyor. tavsiyem yuksek fiyatlı ve elektronik ürün alacaksanız bu tarz kargo firmalarını tercih edin.

• Ben de XGIMI H1 almak istiyorum fakat kullanıcı yorumlarında okuduğum bazı problemler kafamı karıştırdı. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

1. Lenste mantar oluştuğu
    2. Lens malzemesinin plastik olduğu bundan dolayı kolay çizildiği (Lensi temizlerken) - Görüntü kalitesine etkisi yokmuş.
    3. Android sürümünün çok eski olduğu ve arayüzün düzgün çalışmadığı
    4. Müşteri hizmetlerinin ve satış sonrası hizmetlerin aşırı derecede kötü olduğu, atılan mesajlara, maillere kimsenin dönmediği vs. vs.

https://www.facebook.com/pg/xgimi/reviews/?ref=page_internal

• Cihazı henüz almamış olsamda, yardımcı olmaya çalışayım,

1. Mantar oluşumu hakkımda bilgim yok

2. Evet cihazın lensi plastik, h1s ve h1s aurora modelleri(sadece çin versiyon) cam lense yükseltildi, ben dikkatli olduktan sonra plastik lensin sorun yaratcağını düşünmüyorum, ama aklına çok takılırsa h1s alabilirsin.

3. Android versiyonu tüm projectorlerde düşük android 7.0 kullanan tek bir cihaz var(nebula Capsule). Zaten cihazın 30000 saat lamba ömrü var, dolayısı ile android versiyonu güncel olsa da ileride güncelliğini yitirecek. O yüzden buna takılmamak lazım. İleride firetv, rokutv, chromecast, shield tv gibi ürünleri kullanabilirsiniz. H1s alırsanız da bu tarz ürünler çinceden kurtulmanızı sağlar.

4. Amazonda da satışı olsa da ürünler sağlayıcılar çin merkezli sonuçta ürünün garantisi olsa da yararlanmanız çok zor. Tavsiyem ilk teslim alırken mutlaka kontrol etmeniz.

• gurcan_guler G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için, çok faydalı oldu.

Peki H1S'i nerden alabilirim?

• Amazondan satın alabilirsin, satıcı Kayaprojector. Kendi sitesi de varwww.kayaprojector.com Sitede whats app numarası vardı ben de bilgi almak için mesaj yazdım, muhtemelen çinde gece olmasına rağmen adam sorulara cevap verdi yardımcı oldu. Bazen amazonda Türkiye ye gönderim açılıp kapanıyor. Bu arada black friday i kaçırmasaydın amazonda xgimi direct(yetkili satıcısı) 749$ a fiyatı düşürmüştü.

• Arkadaşlar bende lg pw800 vardı 1080p modeline geçmek için projeksiyonumu bir arkadaşıma satıyorum. 1 haftadır inceliyorum. Lg hf80ja - Lg pf1500w - Xgımı h1 - jmgo v8 bu 4 cihaz arasında kaldım. Lg pf1500 için 1400 lümen yazmasına rağmen 700 800 lümen civarı ışık verdiği söyleniyor. Forumda bir arkadaş yabancı bir forumda xghımı h1 ile lg pf1500g nin karşılaştırması var. Orda bile lg ışığı renkleri sönük kalıyor. Aklıma takıldı. Bem lg pw800g kullanıyorum ışık gücüde renklerde iyiydi. Kafam allak bullak oldu. Lg modelleri Türkiyeden almayı düşünmüyorum webos işletim sistemi yok. Canada ve norweçte oturan akrabalarım var Türkiyeye gelecekler. Onlara ebuy veya amazondan aldırıp gümrüğe takılmadan getirtebilirmiyim. Gümrük çok tutmaz ise amazon veya ebuy. Aliexpress den getirtmeye çalışırım.

2000 ansü lümen
    https://www.amazon.com/gp/aw/d/B06XHZN67F/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1511882219&sr=8-1-spons&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=lg+hf80ja&psc=1

1400 ansü lümen.

https://www.amazon.com/LG-Electronics-PF1500W-Theater-Projector/dp/B01N9W2JJN

900 ansü lümen

http://s.aliexpress.com/q2AZnmeY

1100 ansü lümen

http://s.aliexpress.com/3m6J7R7R

Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOB_FARUK06 -- 28 Kasım 2017; 19:44:31 >

• BOB_FARUK06 B kullanıcısına yanıt
    öncelikle gümrük olayına cevap vermeye çalışayım. Akrabaların alıp kendi getirecekse kutusuyla takılmama ihtimali var. İhtimal derken bazen takılıyor cunku yurtdışındaki yakınlarımız ürün getirip burda satmaya başlayınca gumrukte uyanmış, ancak kutusu acık bir biçimde yani cihazı atıp bavula gelecekse hiçbir şekilde takılmaz şahsi mal olarak geçer. internetten kendin alacaksan vergi konusunda malın değerinin %20 si, ürünün değerini düşük gösterebilirsen daha az ödersin.

ürünlere gelirsek öncelikle nasıl bir ortamda kullanıyosun, ben ev kullanıcısıyım. Ve ansi lumen olarak 1000 nin üzerine çıkmaman iyi olur çünkü 1500 yada 2000 lere cıkarsan dar alanlarda (dar alan derken salondan bahsediyorum.) ışıma yapar. ışıma projeksiyonun güçlü ışığı göndereceği için ekrandan tekrar yansıma yapar ve izleme kalitesini düşürür. neden düşürür projeksiyonun düşmanı ışıktır ve kendi ışıgından etkilenir ortam aydınlanır. benim alanım geniş diyorsan düşünebilirsin.

bahsettiğin ürünlerden jmgo ve H1 youtube da karşılaştırması var. H1 daha iyi geldi. hem görüntü hem ses olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: oossiii

öncelikle gümrük olayına cevap vermeye çalışayım. Akrabaların alıp kendi getirecekse kutusuyla takılmama ihtimali var. İhtimal derken bazen takılıyor cunku yurtdışındaki yakınlarımız ürün getirip burda satmaya başlayınca gumrukte uyanmış, ancak kutusu acık bir biçimde yani cihazı atıp bavula gelecekse hiçbir şekilde takılmaz şahsi mal olarak geçer. internetten kendin alacaksan vergi konusunda malın değerinin %20 si, ürünün değerini düşük gösterebilirsen daha az ödersin.

ürünlere gelirsek öncelikle nasıl bir ortamda kullanıyosun, ben ev kullanıcısıyım. Ve ansi lumen olarak 1000 nin üzerine çıkmaman iyi olur çünkü 1500 yada 2000 lere cıkarsan dar alanlarda (dar alan derken salondan bahsediyorum.) ışıma yapar. ışıma projeksiyonun güçlü ışığı göndereceği için ekrandan tekrar yansıma yapar ve izleme kalitesini düşürür. neden düşürür projeksiyonun düşmanı ışıktır ve kendi ışıgından etkilenir ortam aydınlanır. benim alanım geniş diyorsan düşünebilirsin.

bahsettiğin ürünlerden jmgo ve H1 youtube da karşılaştırması var. H1 daha iyi geldi. hem görüntü hem ses olarak

Kutusundan çıkartıp kutuyu düzleyip. Türkiyede tekrar eski kutu haline çevirtebilirim. Amazon ebuy gibi yerlerden almaya kalksam ürünün bedelini düşük gönderme durumları olabilirmi bilmiyorum. Aliexpress deki satıcılar bu durumda yardımcı oluyor. Bende lg pw800g vardı 800 lümen. Işık kapalı akşamları film izleme ara ara oyun oynama olarak kullanıyorum. Odamda ve salonumda 200x300 stor projeksiyon perdem var. Salonda tam 200x300 yansıtma yaparak kullanıyorum. Odamda alan dar olduğu için perdenin üçde birine yansırabiliyorum. 800 lümen bana yeterli geliyordu. Bir ışık taşması veya fazla parlaklık olup geri yansıyıp görüntü bozulması yaşamadım. Sadece çözünürlüğüm 1280x800 pikseldi. Çözünürlük artık tatmin etmeyince 1920x1080 arayışına girdim.. Forumlarda ve vidyo karşılaştırmalarında xgimi h1 900 lümen ve lg pf1500g 1400 lümen iken. Xgimi ışık şiddeti daha parlak ve renkler daha canlı gözüküyor. Pf1500 için 700 lümen değerlere düştüğü yazıyor.. Acaba ondamı xgimiden aşağı kaldı diye düşündüm. Xgimide android güncellemesi geliyormu durum nedir. Manuel fokus ayarı ve 1x1 zoom olayı varmı..

Hocam birde xgımı h1 3 farklı modeli varmış.

Düşük modeli xgımı h1

Orta modeli xgımı h1 aurora

Yüksek modeli xgımı h1s diye modelleri var.

Birde jmgo v8 diye bir cihaz var h1 modeli ile kafa dengi cihazlar.

Jmgo v8 artı 3 özelliği dikkatimi çekti

+32 gb dahili hafızası

+otomatik odaklama motor sistemi var. yazı netleştirme modu var. Odaklama için manuel uğraşmıyorsun.

+Lens ve Mercekler cam.

Kafam acayip karıştı

Öncelikle JMGO'yu geçin bence, kontrast düşük, renkler cansız. Ses nasıldır bilmiyorum.
    Alabiliyorsanız XGIMI H1S alın, Çince ama satıcılar ingilizceye çevirebiliyorlar.
    H1 en ideali bence, aşağıda H1 ile H1S arasındaki farkları yazdım.
    - Cam lens (H1 plastik)
    - Kontrast yüksek 20000:1 (H1:10000:1)
    - Düzeltme açısı 45 derece (h1: 30 Derece)
    - Autofocus (H1: manuel focus)
    - H1S: 1100 ANSI LUMENS (H1: 900 ANSI LUMENS)

Plastik lens: Görüntü açısından cam ile bir farkı yok, Hatta daha iyi bile olduğu söyleniyor. Sadece çizilmelere karşı dikkatli kullanmak gerekiyor. Bez ya da kimyasalla silmemek gerek (Kullandıkça plastik lenste sararma ya da deformasyon olur mu bilmiyorum. Kafama takılan da bu zaten)

Kontrast: H1S daha iyi ama aradaki farka değmez bence.

Düzeltme Açısı: Çok dert değil bence

Autofocus: Benim için omazsa olmaz bi özellik değil, hatta bozulma ihtimali daha yüksek.

ANSI LUMEN: Salon, oturma odası gibi ufak mekanlar için 1000 üzeri lümen yansımadan dolayı dezavantaj olabiliyor diye okudum. Mantıklı geldi. 900 de yeterli bence.

Sonuç olarak XGIMI H1 fiyat/performans olarak benim seçimim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karakarrga -- 2 Şubat 2019; 8:51:41 >

Karakarrga cevap vermiş sorularına ve hepsine katılıyorum,

Bende daha önce LGpb60g kullandım 500 ansilümen di şimdi H! kullanıyorum yogun arastırdıktan sonra,
    ansi lümen olarak lg nin dogruyu yansıtmadıgıdır. kişisel olarak düşencemdir. çünkü dediğin gibi lg nin 1400 lük aleti H1 in 900 lük aletinin altında eziliyor. kulanılan teknolojide etken olabilir. lens teknolojisi,

hepimizin sıkıntısı yani projeksiyon meraklılarının en buyuk sıkıntısı, alırken en iyisi olsundur. Ben araba almaya benzetiyorum. Şu kadar veriyorum şuda olsun, bi kere alacam zaten buda olsun deyip bi bakmışın 1000 lirayla cıkıp yola 3000 - 4000 olmus aynı araba gibi :)))

H1S ve H1 Aurora nın global versiyonları yok. çince den ingilizceye cevirip gönderiliyor.ANCAK sıkıntı şu bu aletlerin bir işletim sistemi var. yani her sistemde oldugu gibi donmalar kasılmalar olabilir. Çince versiyonları ingilizceye cevirdikten sonra makinaye reset yada fabrika ayarlarına dön secenegini kullanamazsın cunku çinceye doner satıcılar zaten uyarıyor.

Konu başlığında herkes H! kullanıyor bende dahil bi sıkıntı görmedim ve memnunlar.

Tavsiyem STABİL bir makine ve global al. beklerim diyosan bilemem cunku H1 global versiyonla İnovasyon ödülü alıp neden üst versiyonları global yapmadılar çünkü her calışmanın argesi vardır. çince versiyonlarda hatalardan arındırıp global versiyona oyle cıkarlar.

• gurcan_guler G kullanıcısına yanıt
    Nebula Capsule 450$ ama bugün ilk defa gördüm bu cihazı. Xgimilerin neredeyse yarı fiyatında. Sizce tercih edilebilirliği nedir xgimi’ye kıyasla?

• qeep kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ne amaçlı kullanacaksınız. H1 ile kıyaslıyorsanız. H1 in yanında çöp kalır.

ben tv boyutunda ekran boyutu olsun, çözünürlük umrumda değil, karanlıkta televizyon izlerim diyosanız belki düşünülebilir.

ama ben sinema tadında film izlemek istiyorum diyosanız. yaklaşmayın hayal kırıklığına uğrarsınız. sadece tasarımı güzel.

ne amaçla kullanmak istediğinizi yazarsanız arkadaşlarda doğru seçim konusunda yardımcı olurlar.
  • oossiii O kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 hafta önce tv yandı. Epey tv araştırdım, Sony 55XE7005 veya 8005 almayı planladım ve fiyatları 4000+₺.

Fırsat varken projeksiyon cihazı seçeneğini de önüme almak istiyorum. Yani hem normal tv izlenecek hem de dizi-film. Şu anki evde projeksiyon için uygun bir ortam yok ama çok uzak olmayan bir zamanda evi değiştireceğim.

Fiyat olarak 800-900$ epey yüksek geliyor (ama xgimiler hakkını veriyor, biliyorum) Apple tv ve ses sistemim var. Dolayısıyla projeksiyonda aradığım yüksek bağlanabilirlik özelliği, sessiz olması ve kısa mesafede (3~metre) 50’ civarı net bir görüntü.

Öte yandan nasip olursa bir kaç yıla küçük bir misafir gelebilir, hareketlenince tvye bişeylerle vurup kırması da endişelendiriyor ve projeksiyona yöneltiyor beni.

Bu yolun sonu Xgimiye gidiyor ama hadi hayırlısı.

Yılbaşı indirimlerinde XGIMI H1 için indirim talep ettik. İndirim olursa buradan paylaşacağım.
    Ben, karakarga ve bobfaruk, şu an üç kişi yukarıdaki mesajlardan sonra beraber almaya karar verdik. Birkaç satıcıyla iletişime geçtik toplu aldığımız için hatırı sayılır indirimler yapıyorlar. H1 için 695 h1s için 799 dolar fiyatlar aldık. Bi taraftan da yılbaşı indirimi bekliyoruz. Dört kişi olduğumuz da indirimleri artacaktır. Beraber almak istersen sen de bize katılabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan_guler -- 13 Aralık 2017; 13:53:1 >
    Şöyle tavsiyede bulunabilirim.

1) Misafir gelecekse,bende var iki yılın evde geçecek ondan iyi bir ürün al
    2) ansi lümeni düşük tutma çünkü karanlıkta oturman sıkıntı olabilir.
    2) Full Hd ürünlere bak ev kullanıcısı oldugundan ekran boyutuna fazla takılmamış olursun.
    3) Wifi özellikleri olan ürünlere bakabilirsin

bunların ışığında dediğin gibi xgimi ye çıkar ama başka markalarada bakabilirsin.

arkadaşlar iyi fiyat almışlar...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.