Şimdi Ara

xerox phaser 3100 MFPX model lazer yazıcı toner dolumu hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
47.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ANAKART SINIRSIZ CHIP MONTAJI 25 TL + KDV (CHIP DAHİL)

XEROX 3140-3155 - ML 1910/1915 SINIRSIZ CHIP 20 TL (yeni) Kesinlikle tonere takılır anakarta montaj değildir bu model

XEROX 3100 SINIRSIZ CHIP 15 TL

Samsung SCX4824-4828 SINIRSIZ CHIP 15 TL

Samsung CLX 3170-3175 SINIRSIZ CHIP 15 TL

Samsung ML 1640 SINIRSIZ CHIP 10 TL

OKI 2500-20-40 SINIRSIZ CHIP 15 TL

OKI 5500/5800/5900 4 ADET DRUM RESETLEME 100$

Chipler tamamen sınırsız olup başka chipler gibi baskı sayısı bitince değiştirmek gereken chiplerden değildir.

www.kartusmerkezi.com sitesinden temin edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeryucee -- 8 Nisan 2010; 9:41:49 >

• Arkadaşlar Müjde XEROX 3140 / 3155 ve SAMSUNG ML 1910 / 1915 YAZICILARIN TONERLERİ İÇİN UYUMLU UNİVERSAL TONERE TAKILAN
    (ANAKARTA DEĞİL, YANİ YAZICINIZ GARANTİDEN ÇIKMIYOR. ) SINIRSIZ ÇİPLERİMİZ SATIŞA SUNULMUŞTUR...ÜRÜNLERİMİZİ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ HEM ORJİNAL TONER ALMAKTAN KURTULMUŞ OLURSUNUZ HEMDE ANAKARTA LEHİM YAPTIRARAK YAZICINIZI GARANTİ DIŞI BIRAKAN UYGULAMALARDAN KURTULMUŞ OLURSUNUZ...

DOLUM MALZEMELERİ VE ÇİPLER İÇİN ;

http://www.yesilbagbilisim.com/asp/listgroup.asp?group=2309&description=DOLUM-MALZEMELERI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Us-Tura-Kemal -- 6 Nisan 2010; 19:17:50 >

• slm arkadaşlar piyasada olan tüm çhipler arızalı sakın almayın ben 4 adet aldım hepsi bozuk çıktı
  • bu formda yazan herkes reklam amaçlı yazlılar yazmaktadır reklam amaçlı olmasalar yorumların altına reklam linki koymazlar http://www.yesilbagbilisim.com/asp/listgroup.asp?group=2309&description=DOLUM-MALZEMELERI mesela bunun gibi
  • ne kadar reklam yapmışsınız.
  • SELAM ARKADAŞLAR,

SAMSUNG MLT 104,105 CHİP RESETTER(SAMSUNG 1660-1665-3200-3217-1910-1915-2525-2580-2855-4600-4623F-4623FN-SF650-650P TONERLERİN DOLUMUNU YAPMAK İÇİN)ÇİP RESET
    CİHAZIMIZ GELMİŞTİR DUYURULUR.BU CİHAZLA ELİNİZDEKİ SAMSUNG MLT 104 VE SAMSUNG MLT 105 TONERLERİNİZİN ÇİPLERİNİ RESETLEYEBİLMEKTESİNİZ.BU YAZICILARIN TONERLERİNİ DOLDURAN ARKADAŞLARIN ARTIK YAZILIM GÜNCELLENDİ VERSİYON DEĞİŞTİ,YAZICI GARANTİ DIŞI KALDI,YAZICI ANAKARTI KİLİTLENDİ YAZICI ÇÖP OLDU KABUSLARINA SON ,ÜRÜNÜMÜZE BU LİNKTEN SAMSUNG MLT 104,105 CHİP RESETTER ULAŞABİLİRSİNİZ.

Samsung ML-1660(MLT-D104 TONER KULLANIYOR),
    SAMSUNG ML 1665(MLT-D104 TONER KULLANIYOR),
    SAMSUNG SCX 3200(MLT-D104 TONER KULLANIYOR),
    SAMSUNG SCX 3217(MLT-D104 TONER KULLANIYOR ),
    SAMSUNG ML-1910(MLT-D105 TONER KULLANIYOR),
    SAMSUNG ML-1915(MLT-D105 TONER KULLANIYOR),
    SAMSUNG ML-2525(MLT-D105 TONER KULLANIYOR),
    SAMSUNG ML-2580(MLT-D105 TONER KULLANIYOR),
    SAMSUNG SCX-4600(MLT-D105 TONER KULLANIYOR),
    SAMSUNG SCX-4623F(MLT-D105 TONER KULLANIYOR),
    SAMSUNG SCX-4623FN(MLT-D105 TONER KULLANIYOR),
    SAMSUNG SF650(MLT-D105 TONER KULLANIYOR),
    SAMSUNG SF650P(MLT-D105 TONER KULLANIYOR)

DİĞER DOLUM MALZEMELERİ ÇEŞİTLERİNE BU LİNKTEN DOLUM MALZEMELERİ ULAŞABİLİRİSİNİZ

www.yesilbagbilisim.com ,www.istanbuldolum.com

MECİDİYEKÖY ŞUBESİ : Raşit Rıza Sokak,No:9,Hayati İş Mrk.,Giriş Kat No:7 Mecidiyeköy/Şişli-İstanbul
    TEL:0212-356 40 48

BAĞCILAR ŞUBESİ : Merkez Mah.,İstanbul Cad.,1. Sokak,No:21,D:2 Bağcılar/İstanbul
    TEL:0212-461 04 43

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Us-Tura-Kemal -- 5 Şubat 2011; 13:09:12 >

• Arkadaşlar böyle chip resetleme tarzı yöntemlere kanmayın ben bi süre xerox servisinde çalışmışlığım var. Servis bu yöntemlere başvurmuş ve yanmış cihazlarla dolu cihaz kullanırken orjinal ürünlere yönelmenizi tavsiye ederim en azından başınız ağrımaz. Maliyet aslında çok yüksek değil ama bizim milletimiz rafda gördüğü en ucuz makineyi alınca böyle oluyor. YAzıcı seçerken yazıcının değil tonerin fiyatına bakılsa kendi hacmini tespit etse dolumdan sadece arasındaki fark %25- ile %30 arasında değişir. Buda cihazı riske atmaya değmez. Benim tavsiyem karşılaştırın hacminizi ölçün ona göre yazıcı seçin en ucuzunu alırsanız üzüleceğiniz açık. ÖRN ayda 4000 sayfa baskı alan bir şirket ; Xerox' da çalıştım için onun ürünlerinden örneklim 3100 kullanırsa aylık 170 TL ye 3300 kullanırsanız aylık 150 tl 3635 kullanırsanız 130 tl 4250 kullnırsanız 41 tl ödersiniz hepsi orj ürünlere göre belirlenmiştir. Bu noktada cihaz seçiminin önemini görebilirsiniz. bu sayede yıllık 1700 tl ye kadar tasarruf sağlayabilirsiniz. Üstelik başınızda ağrımaz ama unutmayalım ki ilk basta elinizi cebinize atmanız gerekecek yoksa her ay atarsınız ;) ortalama bi cihazı bir işletme 4-5 yıl kullnır buda toplamda 6800-8500 tl arası paranız cebinizde kalır.

ARKADAŞLAR KESİNLİKLE UNUTMAYALIM YAZICI DİĞER PC YADA ÇEVRE BİRİMLERİ GİBİ DEĞİLDİR. YAZICININ GİDERLERİ VARDIR OFİSİNİZ İÇİN YATIRIM OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ. NE KADAR ÖZENİRSENİZ O KADAR ÇOK KAZANIRSINIZ.

Üstekik bu cihazlardaki faxlar digital ortama taşıma özelliğini hesaba katmadık bile....

Xerox ürünleri ile ilgili bilgi ve ürün almak isterseniz eski şirketim olanwww.xeroxankara.com adresine göz atıp irtibata geçebilirsiniz. Xerox ürünlerde çok cazip fiyat alabiliyorlar özel satıcısı olduğu için ;)

• Arkadaşlar konu hakkında sizinle birşey paylaşim.Aynı yazıcıdan bende müşterime sattım.Daha sonra toner bitince de 24c16 b eprom a gerekli yazılımı atarak yazıcıya taktım.Söylenene göre 12000 kapasitesi var.Fakat bir süre sonra sorun çıktı eski eprom u takarak firmaya yolladım.Tabiki eski eprom da toner boş uyarısı verdiği için firma sıfır toner alıp kartı takıp ondan sonra toner ile birlikte yollamamı falan istediler.Bende aradım baya bi tartıştım.Falan filan neyse.Sonuç olarak bu ürünü satın alan müşteriye bu tonerin orjinalini satmadan destek vermiyorlar diyebilirim.Bende son olarak bi yönten buldum.Bilen vardır belki neyse ben en azından paylaşmak istedim.Piyasada bulunan 25 liralık 3100 toner kartlarından aldım.Yazıcıya takmadan önce kartın üstündeki s24c04 eprom u sökerek 4200 çipin üstündeki çiple değiştirip yedek aldım.Bu şekilde kart tekrar kullanılabilir olarak elimde kaldı.Yedek aldıktan sonra da tekrar kartın üstüne takarak yazıcıya yükleme yaptım.Şu an servisin kabul edebileceği şekilde çalışıyor.Bu yazıcıyı kullananlar anlamıştır bu yazıcının gavur parasıyla 5 para etmiyeceğini.Garantisi bitmeden 25 lira maliyetle sorunu çözebilirsiniz.Tabi elinizde çip resetleyici cihaz varsa programlamayı yapabilirsiniz.Yoksa bile bir iki parça elektronik malzemeyle çözebilirsiniz.Yazı çok uzun oldu.Ben yazmaya bıktım.Sizde okumaktan bıkmayın.Bitti :D

• quote:

Orijinalden alıntı: fui_77

nasıl doluyor bu xerox 3100 nereden açılıyor bir bilen varmıdır? videosunuda bulamadım hiçbiryerden?

makina üzerine modül takılıyor makina bir daha senden kart ıvır zıvır istemiyor ama tek bi kötü yanı var sürekli "toner sona yaklaştı" diyor.Toner in dolumu da gayet kolayy ama drum'ı tek kullanımlık eğer toner in ilk dolumuysa drum ı değiştirmen lazım doldurmadıysan toner i msj at yardımcı olmaya çalışırım.
  • Arkadaşlar XEROX 3100 X(FAKSLI)/S(FAKSSIZ) MODELLİ YAZICILARI XEROXUN KENDİSİ ÜRETMEZ SAGEME ÜRETTİRİR BU YAZICILARIN HEPSİ SORUNLU YAZICILARDIR. ÖZELLİKLE KAĞIT SIKIŞMA HATASI VERİYOR BU YAZICILAR BEN BU YAZICIYI KULLANIPTA MEMNUN KALAN MÜŞTERİ GÖRMEDİM. VATAN BİLGİSAYAR BU YAZICILARI SATIŞTAN KALDIRDI HATTA AMA DAHA SONRA TEKRAR SATIŞA ÇIKARDI İLLEDE ZEROX MARKA YAZICI ALACAKSANIZ Kİ BUNA SAYGI DUYARIM 3100 MODELİNİN DIŞINDA YAZICI TERCİH EDİN BU YAZICI TEK KELME İLE BİR REZALET XEROX 3100 MODELİ YAZICILARIN AYNISINI OKİ PHILIPS DELL MARKALARDA DA GÖREBİLİRSİNİZ NE DEMEK İSTEDİĞİMİ O ZAMAN DAHA İYİ ANLARSINIZ ÖRNEĞİN GOOGLE YE OKİ B2500 YAZIN XEROX 3100 İLE AYNI YAZICIYI GÖRECEKSİNİZ ÇÜNKÜ ÜRETİCİ FİRMA SAGEM DİR XEROX ALANA KADAR SAMSUNG YADA BROTHER ALIN EN AZINDAN YAZICILARI PROBLEMSİZDİR.... TONER DOLUMUDA YENİ YAZICILAR ÇİPLİ VE RANDIMAN VERMİYOR EN GÜZELİ TONERİ UCUZ OLAN YAZICI ALMAK 30 TL YE DOLUM YAPANA KADAR ORJİNAL TONERİ 100 TL YE YAZICILAR VAR BROTHER DA. BU TARZ YAZICILARI TERCİH EDİN DOLUMDA ORJİNALİ KADAR KALİTELİ VE FAZLA BASKI VERMEZ BUNUDA UNUTMAYIN 30 TL LİK DOLUMDA 1500 BASKI ANCA ALIRISNIZ AYRICA KALİTEDE DÜŞER YAZICINIZIN BOZULMA İHTİMALİ ARTAR !!!

XEROX 3100 ALACAĞINIZA XEROX 3210 ALIN DERİM İLLLEDE XEROX DİYORSANIZ AMA XEROX 3210 AYNISI SAMSUNG 4824 TÜR

AMA EN GÜZELİ BROTHER HEM TONERİ UCUZ AMA YOK İLLEDE DOLUM DİYORSANIZDA TONERLERİNDE ÇİP YOK BROTHERİN :))) AMA ORJİNAL TONERİDE 100 TL YE 2500 BASKI VERİYOR YAZICILARININ !!! 7320 MODELİ VAR 3100LE AYNI AYARDA HEMDE ÇOK DAHA SAĞLAM VE SORUNSUZ YAZICI !!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: cool111

bu sitede nasıl yapılacağı anlatılıyorhttp://www.ots45.ru/support/xerox3100.html çipin ayaklarının hangi bağlantılar olduğunuda şablonda göstermişler, fakat biraz elektronik bilgisi gerektirir. yapmanız gereken bilgisayarın seri portundan bu epromun ayaklarına uygun bağlantıyı yapmak ve sitede verilen eprom yazılımını mevcut çipin üzerine ponyprog 2000 programı ile yazmak. ama acemi işi değildir bilgi ve deneyim gerektirir bunun yerine sonsuz çip takmanız daha mantıklı olacaktır.

@cool111 öncelikle bilgi için teşekkürler. Müsadenle birkaç ilavede bulunmak istiyorum.
    Burda bahsedilen işlem piyasada satılan 12.000 çıktılık modüllerin birebir aynısıdır. Elektronik bilgisi iyi olan arkadaşlar bu epromlardan alıp içine yükleme yapmış ve satıyor.

Nasıl yapıldığına gelince, eprom anakarttan sökülür, veyahut aynı epromdan herhangi bir şekilde temin edilir. Fotoğrafta belirtilen 4 bacak, (Yani VCC, data,clk,gnd) Com, com+usb veya lpt kablosuyla hazırlanmış eprom programlayıcıya takılır. Ve verilen e2p dosyası ponyprogla eproma yüklenip tekrar anakarta lehimlenir. Dökümanda belirtilmeyen Eprom kodlayıcı araç, yapımı basittir ama ince işçilik gerek tiri şemaları internette bolca mevcuttur. ama bu işle ev kullanıcılarının uğraşmasını pek tavsye etmem. Olurda göze alan varsa eğer buraya kadar yazdıklarımı uygulasın. Buraya kadar gelebildiysede bu e2p dosyasını yüklemesin bunun yerine "sonsuz" olarak düzenlenmiş e2p dosyası bulup yüklesin

• 3100 makinaya çip reset taktırdık ama 10 kağıt çekince toner bitti diyor kapatıp açınca yine bi on tane çekiyo her seferinde açıp kapamak gerekiyor. acaba çip mi arızalıdır yada makina flash bellekten virüs falan kapmış olabilir mi?
  • XEROX-3100 sadece bu adrese gir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dacter -- 15 Mayıs 2012; 10:34:11 >
  • Bu toner işine hala bir çözüm bulunamadımı ?
  • Yazıcı ilk çıktığında çip fiyatları pahalı oluyor, zaman geçtikçe ucuzluyor xerox 3100 çip fiyatlarıda günümüzde bayağı ucuzladı.
  • 35 yıl önceki yazıcının konusunu dirilttiğin içinde sana ayrıca teşekkürler murat erkartal......
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.