Şimdi Ara

Xeon x5650 Overclock yapılmıyor yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bugün Biostan x5650 işlemciyi Gigabyte x58-usb3 Anakart ile Overclock yapmaya çalıştım,ancak yapılmadı.
    Ben Overclock ayarlarını kaydedip çıktıktan sonra sistem başlarken "the system has experienced boot failures because of overclocking" gibi bir hata veriyor ve Windowsa devam edemiyorum haliyle.

Bir 4.0 ghz görsek ona şükredecem zaten..

Belki Voltage verme işini yanlış yaptık,ama ne kadar değer girsemde yine bu hatayı veriyor...

Rica etsem yardımcı olabilir misiniz bana?

Sistem:

İşlemci= Xeon x5650 2.6 ghz

Anakart= Gigabyte x58-usb3 (f4 bios)

Ekran kartı= GTX 750 TI

Soğutma= Cooler Master Nepton 240m

Ram= ddr3 8gb 1600mhz

hdd= 1tb 7200rpm

İşletim Sistemi= Windows 10 Pro 64 bit

• Ramlerin hızı 1600 civarında tutmak için FSB artırdıktan sonra hızları geriye çektiniz mi? Ramsel gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victini

Ramlerin hızı 1600 civarında tutmak için FSB artırdıktan sonra hızları geriye çektiniz mi? Ramsel gibi duruyor.

Ram DdrVoltage bölümünde 1333-1600 olarak ayarlı,vge voltage olarak 1.500v verdim,ayrıca auto seçeneğini de denedim.

Büyük ihtimal Ram gibi duruyor,ancak benim elimin altında başka Ram yokki deneyeyim..

Ancak ben de Phenom ii x4 955 ve Gigabyte m68mt-s2 var ayrıyeten,mesela bu amd sistemde aynı donanımlar ile ram,hdd,psu,sıvı soğutma,vs... hepsi doğru düzgün çalışıyor.

Neden bu Intel parçaları ne zaman alıp kullanmaya kalksam bir sorun çıkıyor her seferinde?? Adamların bana mı garezi var analamadım gitti yahu

• günlük 4.3 ghz civarı kullanıyorum.
    voltajı çok vermişsin 4ghz için isteyeceği bios ayarı 1.3v diğerleri outo kalsın
    ramleri 6çarpana getirip iyice düşür öyle dene bu işlemcilerde bios önemli en son çıkan biosu update etmen gerekli.
    ayrıca ram karmaşası olmaması lazım her ram aynı kit ise çok az problem yaşarsın diğer türlü çok düşük hızlara ayarlaman gerekebilir.
    1066 ile bir dene.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.