Şimdi Ara

Xeon x5460 işlemcime Anakart Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun süredir Xeon X5460 işlemcimi asus p5kpl-vm anakartımda kullanıyordum. Fakat ddr2 ram destekli olduğu için yetersiz gelmekte. İşlemcimi takabileceğim ddr3 destekli ve lga775 anakartlar konusunda tavsiye verebilir misiniz? Normalde anakartın çentiklerini keserek takmıştım anakarta ve sıkıntısız çalışıyordu hangi chipsetleri desteklediğini açıkcası bilmiyorum.

• Yeni sistem topla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde yeni aldığım anakart bu xeon e5472 ile kullanıyorum. Asus p5q3 deluxe
  • quote:

Orijinalden alıntı: flocky88

Yeni sistem topla

maalesef şuan o kadar bütçem yok ufak bir yenileme yapabiliyorum sadece
  • SouLofDiego kullanıcısına yanıt
    Anakarta biraz baktım gerçekten çok hoş özellikleri var sizinkide modifiyeli xeon ise aynı chipset mantığı diye yürüyerek bunu araştırıyorum büyük ihtimalle alıcam :)
  • raskolserna R kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle destekler ama şunu söyleyeyim her ram ile xeon çalışmıyor sp marka ram ile çalıştırdım en sonunda

• quote:

Orijinalden alıntı: raskolserna

quote:

Orijinalden alıntı: flocky88

Yeni sistem topla

maalesef şuan o kadar bütçem yok ufak bir yenileme yapabiliyorum sadece

hocam yeni anakart alacaksanız ne gerek var bu sisteme yatırım yapılmaz şuan devam edin almayın hiç birşey g4560 ın fiyatına bakın onla iglili bir sistem toplarız çok bi fiyat yokki
    ona göre ram de almam gerekecek zaten ama o karttan satan kimseyi bulamadım :)
  • Hocam çok saçma bir cevap olacak ama nedense xeon u seviyorum hiç üzmedi beni bugüne kadar birde anakart ram ile çözebilecek gibiyim zaten cs:go harici birşey oynamıyorum şuan; 4gb patriot 800 mhz ram, nvidia gt730 ekran kartı var üzerinde ama yinede biraz daha fantezi arayışındayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolserna

Hocam çok saçma bir cevap olacak ama nedense xeon u seviyorum hiç üzmedi beni bugüne kadar birde anakart ram ile çözebilecek gibiyim zaten cs:go harici birşey oynamıyorum şuan; 4gb patriot 800 mhz ram, nvidia gt730 ekran kartı var üzerinde ama yinede biraz daha fantezi arayışındayım

cs go harici oynamıyorsanız problem değil hocam sizin gibi bilinçli adamlar olmalı zaten ihtiyacına göre ürün almalı
    sahibinden ve letgoya bakın düşüyor arada geçen sahibinden 150 tlye satılıyordu maaş yok diye alamamıştım. sonradan 200 tlye aldım :(
  • hocam bende xeon e5472 kullanıyorum ekran kartı gt9500 1 gb 128 bit :D 4 gb ram en düşük ayarlarda gta v ve rust oynuyorum :D işlemciye ekran kartı takviyesi yapacağım yakın zamanda en yüksek olmasa bile normal ayarlarda iyi bir performans vereceğinden eminim. Youtube da zaten bunun ilgili bir sürü videolar var ruslar çekmiş hep :D r9 280x ekran kartı alıcam ben hatta 2 tane bile düşünüyorum anakart crossfireX destekliyor darboğaz olmazsa iki veya üçlerim ekran kartını ama denemeden almak istemiyorum :D yada gtx 1050ti mi alsam diyede düşünüyorum. Senin fikrin var mı hocam bu konu ile ilgili ? he birde ssd takıcam onunda bir + olur sanırım ram 16 gb olucak aynı zamanda
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouLofDiego

hocam bende xeon e5472 kullanıyorum ekran kartı gt9500 1 gb 128 bit :D 4 gb ram en düşük ayarlarda gta v ve rust oynuyorum :D işlemciye ekran kartı takviyesi yapacağım yakın zamanda en yüksek olmasa bile normal ayarlarda iyi bir performans vereceğinden eminim. Youtube da zaten bunun ilgili bir sürü videolar var ruslar çekmiş hep :D r9 280x ekran kartı alıcam ben hatta 2 tane bile düşünüyorum anakart crossfireX destekliyor darboğaz olmazsa iki veya üçlerim ekran kartını ama denemeden almak istemiyorum :D yada gtx 1050ti mi alsam diyede düşünüyorum. Senin fikrin var mı hocam bu konu ile ilgili ? he birde ssd takıcam onunda bir + olur sanırım ram 16 gb olucak aynı zamanda

Yav sen bu sisteme neyine yatirim yapin g4560 li mis gibi sistem toplanir 1050 ti felan darbogaz yapar soyleyim o alacaklarini alma g4560 li sistem topla aldiklarinida sat ama illa bu sistem diyorsan ilerde bu sisteme para yatirdin icin uzulursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Selby -- 24 Nisan 2017; 11:15:52 >

• https://ark.intel.com/tr/compare/33085,97143 hocam burada işlemcim ile karşılaştırdım ama çekirdek ve önbellek farkı var 4 çekirdek 2 çekirdek 12 mb önbellek 3mb önbellek. ama ddr4 anakarta geçmek için ucuz bir işlemci. Performansı iyi mi peki ? rust gta v fifa 17 gibi oyunları oynayacağım çünkü
  • Aslında Cs go ya yeni sardım. Warthunder gibi oyunlarda açıyorum ama aşırı sistem gerektirmiyor hiç biri aslında çevremdekilerde buna masraf yapma yeni sistem topla dedi. Şuanlık bunla idare etme düşüncesindeyim önüme uygun fiyatlı anakartda düşerse dayanamıyıp alabilirim.
    Xeon zehrini almış bir arkadaş daha niyese banada en samimi gelen işlemci xeon
    1 tane buldum oda bozkmuş ağlayarak kapattım ilanı
    ya gerçekten sağlam işlemci bence. Youtube da bir sürü video var güzel bir ekran kartı ile ultrada adamlar güzel performans alıyorlar. Bulursun hocam illa ki çıkar bir yerden
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouLofDiego

https://ark.intel.com/tr/compare/33085,97143 hocam burada işlemcim ile karşılaştırdım ama çekirdek ve önbellek farkı var 4 çekirdek 2 çekirdek 12 mb önbellek 3mb önbellek. ama ddr4 anakarta geçmek için ucuz bir işlemci. Performansı iyi mi peki ? rust gta v fifa 17 gibi oyunları oynayacağım çünkü

O paraya i3 performansi sunuyor senin xeonu 3 e katlar

• Mutlu son

Xeon x5460 işlemcime Anakart Önerisi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.