Şimdi Ara

Xeon mu Quad mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Düşük bütçeli bir PC toplamak istiyorum. Yeğenime işlemcide karar verirsem anakart vs. Sorun değil diye düşündüm ancak malum Xeon'da modlama gerekiyormuş. Xeon derseniz modlusunu bulup almaya çalışacağım. Sizce QUAD mı XEON mu? Performans açısından hangisi daha iyi ve stabil acaba? Bazıları anakart, işlemci, RAM hepsini bir arada satıyor ancak anakartlar genelde DDR2 ben DDR3 düşünüyorum. Bilgilendirir ve yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

• Xeon daha mantıklı. Düşük fiyat ve yüksek performans birarada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xeon lu oc ile kullanan biri, forumda yakin zamanda karsilastigi problemi anlatti ve sordu, cozum suan hala bilinmiyor, ani fps dususleri varmis...

Nacizane yorumum xeon da olsa, sonucta eski sistem uzerine takiliyor, anakart bakalim o denli overclock ile ne kadar stabil calisabilecek?

Overclocksuz zaten q9550 civari bir performans alirsiniz.

Overclock yapacaksanizda anakartin saglam olmasi gerekir. Bence lga775 e para harcamamali.. 400 liraya ekrankartsiz i3 4150 li sistem almisti biri cok olmadi... en azindan ilerisi var i5, i7... sonra buna ekran karti alinir derken, yatirima deger bir sistem olur. Lga775 li alacaginiz sistemin cok uygun fiyatli olmasi lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Xeon lu oc ile kullanan biri, forumda yakin zamanda karsilastigi problemi anlatti ve sordu, cozum suan hala bilinmiyor, ani fps dususleri varmis...

Nacizane yorumum xeon da olsa, sonucta eski sistem uzerine takiliyor, anakart bakalim o denli overclock ile ne kadar stabil calisabilecek?

Overclocksuz zaten q9550 civari bir performans alirsiniz.

Overclock yapacaksanizda anakartin saglam olmasi gerekir. Bence lga775 e para harcamamali.. 400 liraya ekrankartsiz i3 4150 li sistem almisti biri cok olmadi... en azindan ilerisi var i5, i7... sonra buna ekran karti alinir derken, yatirima deger bir sistem olur. Lga775 li alacaginiz sistemin cok uygun fiyatli olmasi lazim.

Hocam önerin için teşekkürler artı ancak sağdan, soldan topliycam bu parçaları ve çok uyguna gelecek bazen direk Q serisi aliyim diyorum modlama derdi falanda yok ancak herkes xeon daha performanslı diyor ve bu xeon uyumlu anakartlar hangileri gigabyte'ın G41-combo modeli uyumlu onu biliyorum ancak bulunmuyor birde Xeon işlemci ile MSI anakart öneriyorlar performans ve uyumluluk için bu mantıklı mı?

• Dostum Xeon alabilirsin. Microcode dediğin şey işlemciye değil anakartın bios'una yapiliyor tam uyumluluk adina. Combo anakart alma. Alabilirsen P45 yada G41 chipsetli ddr3 anakart al.

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz konunun linkini atabilir misiniz? Bende xeon kullanıyordum ani fps düşüşleri vardı fakat sorunu çözdüm ısınmadan dolayı yapıyor. Xeonlar ortalama 65 derece yukarısında performans kaybı yaşıyorlar.
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    patron, cevapladiklarim arasinda fakat 2. sayfaya da baktiktan sonra bulamyinca kapattim ya. zaten o da öyle söylüyordu sicaklikla alakali tabiki, ama sicakliklarda anlik yükselis ve inisler vardi bunun önüne gecemiyordu diye hatirliyorum.

bende anakartin islemci cevresinden ses geliyor mu bir bak demistim. yogun oc lu kullanim sonrasinda kondasatörler frekans kacirabiliyor, yada islemciden de ses gelebiliyor, bunu ögrenmek icin sormustum biseyler, fakat bunu denemesinin mümkün olmadigini söylemisti. ben anakart diye tahmin ediyordum. islemci sogutucusunu unuttum, ne vardi üzerinde..

böyle birseydi iste..
  • xeon e5450 ve gigabyte g41 es2l anakart kullanıyorum işlemci 3,2 yi geçemiyor bu anakartı almanı tavsiye etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleb0w

xeon e5450 ve gigabyte g41 es2l anakart kullanıyorum işlemci 3,2 yi geçemiyor bu anakartı almanı tavsiye etmem

performansı nasıl hocam bende almak istiyorum
  • Gayet performansli iyi bi ekran karti ile oyunlar oynanabiliyor youtubede videolar var oralardan bakarsan daha iyi bir fikire sahip olabilirsin

• quote:

Gayet performansli iyi bi ekran karti ile oyunlar oynanabiliyor youtubede videolar var oralardan bakarsan daha iyi bir fikire sahip olabilirsin

aliexpressden mi aldınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: melancholy861

quote:

Gayet performansli iyi bi ekran karti ile oyunlar oynanabiliyor youtubede videolar var oralardan bakarsan daha iyi bir fikire sahip olabilirsin

aliexpressden mi aldınız ?

sahibinden den almıştım
  • Xeon işlemcilerde L,E ve X ile başlayan modeller var. TDP değerlerine göre en düşüğü L ile başlayanlardır. Quad işlemcilerin TDP değeri Xeon L işlemcilerden daha yüksektir. X ile başlayanlar için piyasada anakart olduğunu da zannetmem.
  • quote:

xeon e5450 ve gigabyte g41 es2l anakart kullanıyorum işlemci 3,2 yi geçemiyor bu anakartı almanı tavsiye etmem

Bu şuan kullandığım anakart asla işim olmaz windows 10 desteği yok müzik dinlerken çatur çutur sesler geliyordu nefret ettim MSI mı denesem acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: popu1er

quote:

Bu şuan kullandığım anakart asla işim olmaz windows 10 desteği yok müzik dinlerken çatur çutur sesler geliyordu nefret ettim MSI mı denesem acaba?

p45 çipset model tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.